Nawigacja


Ks. Jan Tawardowski

1915 - 2006

 • Zapraszamy na koncert pn. "Ta, co nie zginęła"

  Zapraszamy na koncert pn. "Ta, co nie zginęła"
 • "Idą święta - nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj"

  "Idą święta - nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj"

  Nasza szkoła dołączyła do realizacji projektu Fundacji Dbam o Mój Z@sięg pt. “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, który rozpoczął się 13 listopada 2018 roku i potrwa do końca grudnia 2018 roku. Dołączając do projektu:

  (1) zamówiliśmy przygotowane przez Fundację kartki i rozdamy je dzieciom celem napisania życzeń świątecznych wspólnie ze swoimi rodzicami;

  (2) dołączymy do przeglądu plastycznego na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.

  Celem kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

  Szczegóły akcji

   

 • Szkolne Dni Matematyki

  Szkolne Dni Matematyki

  W dniach 29-30 października odbyły się szkolne dni matematyki pn. „CIEKAWA MATEMATYKA”, przygotowane przez uczniów klasy VIII, pod kierunkiem nauczyciela matematyki p. Renaty Matosek. Miały one na celu popularyzację matematyki, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, szukanie nietypowych i pomysłowych rozwiązań.

  Rozwiązując liczne rebusy, krzyżówki, diagramy, tangramy i wiele innych zadań, uczniowie uświadamiali sobie, iż ” MATEMATYKA JEST INTERESUJĄCA”.

   

   

  Talenty matematyczne wyłonione podczas szkolnych dni matematyki:

  1. Patrycja Popis z kl.I

  2. Adam Możdżonek z kl.I

  3. Natalia Michalska z kl.II

  4. Antonina Mazek z kl.II

  5. Maja Popis z kl.III

  6. Bartosz Urbaniak z kl.III

  7. Aleksandra Wirtek z kl.IV

  8. Mateusz Rosłoniec z kl.IV

  9. Łukasz Nalazek z kl. V

  10.Zofia Czajka z kl.V

  11.Karol Ćwiek z kl.VI

  12.Maciej Więsik z kl.VI

  13.Jan Błaszczyk z kl VI

  14. Julia Przysowa z kl VII

  15. Alicja Zawadka z kl.VII

   

  Gratulcje!

  Pamiętajcie, "Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki."- Roger Bacon

   

   

   

 • Ćwiczymy dla Ciebie, Polsko!

  Ćwiczymy dla Ciebie, Polsko! - Obrazek 1

  Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przybierały w tym roku różne formy i były organizowane w całej Polsce przez wiele instytucji. Społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce uczciła to święto w oryginalny sposób. 8 listopada 2018 r. uczniowie wzięli udział w akcji sportowo-patriotycznej „Ćwiczymy dla Ciebie, Polsko!” – 100 ćwiczeń na 100-lecie Odzyskania Niepodległości, którą przygotowali i przeprowadzili uczniowie kl. VII pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego.

  Na początku uroczystości wszyscy uczcili minutą ciszy pamięć poległych w walce o niepodległość. Następnie prowadzący podkreślili fakt, że niepodległość nie jest nam dana na zawsze. Musimy o nią dbać poprzez szanowanie symboli narodowych, właściwe postawy patriotyczne i podejmowanie działań przynoszących chlubę i sławę Polsce, w różnych dziedzinach życia np. sporcie. Sport w życiu narodu zawsze odgrywał ogromną rolę. Poprzez sukcesy sportowe Polaków, państwo pokazuje swoją siłę i wielkość oraz promuje swój kraj i ludzi na forum całego świata. Tak było, jest i będzie.

  Kolejnym etapem akcji był udział uczniów w krótkiej lekcji historii pod hasłem „Sport w Niepodległej”. Dzieci poznały sylwetki polskich sportowców, którzy przez ostatnie 100 lat rozsławiali dobre imię Polski, byli dumą narodu i autorytetem dla młodych ludzi na całym świecie. Zwrócono również uwagę na symbole narodowe, które przez minione lata łączyły wszystkich polskich sportowców i kibiców. Powiewająca na wietrze polska flaga, z dumą eksponowany biały orzeł i niosący się po całym stadionie Mazurek Dąbrowskiego to części dopingu. Dzięki nim sportowcy wiedzą, że fani stoją za nimi murem. To wsparcie często ich „uskrzydla”, jednocześnie wywierając na nich ogromną presję. Zawodnicy czują, że mają za sobą tysiące kibiców oczekujących wygranej, dlatego starają się zagrać jak najlepiej, aby ich nie zawieść. Podkreślono także, że każdy z nas ma obowiązek szanować symbole narodowe, a swoim działaniem dbać o utrzymanie niepodległości Polski, a wielcy polscy sportowcy tacy jak Halina Konopacka, Janusz Kusociński, Jadwiga Jędrzejewska, Irena Szewińska, Zbigniew Boniek czy Adam Małysz powinni być dla nas wzorem do naśladowania.

  Głos również zabrała pani dyrektor Małgorzata Szostak, która podkreśliła, że bardzo ważna jest pamięć o tych, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Mamy wręcz obowiązek organizować różne akcje, aby ta pamięć trwała wiecznie.

  W dalszej części akcji wszyscy uczestnicy odśpiewali hymn państwowy i ćwiczyli dla Polski. Uczniowie indywidualnie lub w zespołach wykonali 100 dowolnie wybranych ćwiczeń. Były rzuty do kosza, kozłowanie i odbijanie piłki, przysiady, brzuszki, pompki, skoki na skakance, kręcenie kołem hula-hop oraz żonglowanie piłką nożną. Poprzez symboliczny wysiłek fizyczny dzieci uczciły Święto Odzyskania Niepodległości.

  Świąteczną uroczystość zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem. Wszyscy na pewno zapamiętamy ten wyjątkowy dzień. Warto podkreślić, że uczniowie przyjmowali właściwą postawę, stosowną do danej chwili.

  Dziękujemy Zakładom Piekarskim „Oskroba” z Człekówki za przekazanie słodkich bułeczek i wielokrotne wspieranie naszych szkolnych uroczystości.

  Zdjęcia z akcji zobaczyć można w albumie fotograficznym.

 • Konkurs przyrodniczy "Mazowieckie lasy pamiętają o wolności"

  Konkurs przyrodniczy "Mazowieckie lasy pamiętają o wolności"

  Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do przyrodniczego konkursu edukacyjnego organizowanego przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych. W tym roku konkurs zatytułowany był „Mazowieckie lasy pamiętają o wolności”. Uczniowie kl. VII i VIII (czyli trzecia kategoria wiekowa), mieli wykonać prezentację multimedialną szlaku przebiegającego przez Mazowiecki Park Krajobrazowych i jego otulinę z wybraniem najciekawszych obiektów, zarówno przyrodniczych, jak i kulturowych.

  Iga Więsik i Magdalena Więsik ze ścieżką przyrodniczą „Wkoło Goździkowego Bagna” zdobyły drugie miejsce. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 7 listopada w siedzibie MPK w Otwocku.

  Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom smiley

  Wszystkie wyniki konkursu znajdują się tutaj

  http://parkiotwock.pl/aktualnosci-mpk/item/811-final-konkursu-mazowieckie-lasy-pamietaja-o-wolnosci

   

 • Bijemy "Rekord dla Niepodległej"

  Bijemy "Rekord dla Niepodległej"

  Nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej!

  Wszyscy śpiewaliśmy hymn 9 listopada o godzinie 11.11.

  Zdjęcia z akcji znajdują się w albumie fotograficznym.

 • Dyplom dla szkoły za udział w konkursie przyrodniczym

  Dyplom dla szkoły za udział w konkursie przyrodniczym
 • Podziękowanie

  Podziękowanie
 • Podziękowanie

  Podziękowanie

  Dziękujemy Firmie Benefit Systems za przekazanie nam wyprawki sportowej do wykorzystania na lekcjach wychowania fizycznego: 10 skakanek, 10 piłek do piłki nożnej, 10 piłek do siatkówki oraz 25 mat.

  Dzięki otrzymanej wyprawce będziemy jeszcze bardziej angażować się w promowanie zdrowych nawyków oraz aktywnego trybu życia.

  Uczniowie i nauczyciele

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Uczniowie klasy IV wzięli udział w klasowym konkusie "Mistrz tabliczki mnożenia". Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia, jak i dzielenia. Uzyskanie miejsca na podium nie było łatwe, gdyż konkurencja była na wysokim poziomie. Liczył się czas i poprawność rozwiązania działań. Konkurs uatrakcyjniła tablica interaktywna, z której uczniowie korzystali.

  Wyniki konkursu:

  1 miejsce - Aleksandra Wirtek

  2 miejsce - Michał Więsik

  3 miejsce - Filip Wasążnik

   

   

 • Wycieczka do lasu

  17 października 2018 r. dzieci z klasy II i III wybrały się na wycieczkę do lasu. Zabrały ze sobą prowiant oraz koce. W lesie znalazły piękną, jesienną polanę. Na tej polanie wszyscy szukali grzybów, bawili się w chowanego, zrywali wrzosy lub obserwowali przyrodę. Na pamiątkę opiekunowie zrobili mnóstwo zdjęć.

  Wycieczka była ciekawa i interesująca. Wszystkim było wesoło i przyjemnie!