Nawigacja


Ks. Jan Tawardowski

1915 - 2006

 • Ferie zimowe 2018

  Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, drodzy uczniowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak prosimy, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu.

  Życzymy Wszystkim szczęśliwych i bezpiecznych ferii zimowych 2018! Do zobaczenia 29 stycznia :)

  List Rzecznika Praw Dziecka z okazji ferii zimowych

 • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego 2018

  Szkolny Turniej Tenis Stołowego już za nami. Zawody sportowe odbyły się 5 stycznia i rozgrywane były w dwóch kategoriach: dziewczynki kl. IV-VII i chłopcy kl. IV-VII. Dzieci walczyły ze sobą grając systemem „każdy z każdym”. Turniej przebiegał w bardzo dobrej atmosferze zgodnie z zasadą gry fair play. Wygrali jak zwykle najlepsi i to oni otrzymali puchary, które wręczyła pani dyrektor Małgorzata Szostak. Fundatorem nagród głównych była Rada Rodziców. Wszyscy zawodnicy obdarowani zostali drobnymi upominkami. Mamy nadzieję, że za rok ponownie staną do sportowej walki.

   

  Wyniki dziewczynek kl. IV-VII

   

  I miejsce - Magdalena Więsik kl. VII

  II miejsce - Julia Przysowa kl. VI

  III miejsce - Julia Nalazek kl. VII

   

  Wyniki chłopców kl. IV-VII

   

  I miejsce - Patryk Jęda kl. VII

  II miejsce - Kacper Floriańczyk kl. VI

  III miejsce - Rafał Makowski kl. VI

   

  Gratulujemy!!!

 • Upominki dla ludzi chorych i samotnych

  Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że:

  *Pomaganie jest dobre,
  *Pomaganie jest ważne,
  *Pomagać może każdy i wszędzie,
  *Każda pomoc jest wartościowa
  *Warto pomagać nie tylko innym, ale także sobie,
  *Pomaganie zmienia świat na lepsze
  *Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat!

  Posiadając taką wiedzę i fakt, że nasi uczniowie są wrażliwi na potrzeby innych, Samorząd Uczniowski postanowił rozpocząć kolejne działania wolontariackie, które tym razem dadzą uśmiech ludziom chorym i samotnym. Zebrane upominki w postaci kosmetyków, słodyczy i maskotek opiekun Samorządu Uczniowskiego - pani Anna Żak przekazała mieszkańcom domu opieki MEDIsystem w Konstancinie Jeziornie.

  Dyrektor ośrodka - pani Agnieszka Szydłowska napisała:

  "Chciałabym serdecznie podziękować za wspaniały gest, obdarowaliśmy Pacjentów prezentami, które dzieci tak pięknie przygotowały. Pacjenci byli bardzo wzruszeni. Serdeczne podziękowania. 

  Zapraszamy dzieci do naszego ośrodka, jeżeli będzie taka okazja możemy wspólnie zorganizować recytowanie poezji, czy czytanie wierszy,

  Pozdrawiam serdecznie"

  Pomoc innym to temat, który nie cieszy się zbyt dużą popularnością we współczesnym świecie, w którym każdy jest egoistycznie skupiony na dążeniu wyłącznie do własnego celu. Tymczasem dzięki wzajemnej życzliwości, wspólnymi siłami możemy osiągnąć dużo więcej, niż w samotnym biegu po upragniony cel.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcjęheart

 • III Gminny Przegląd Talentów

  Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli zachęca uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w III Gminnym Przeglądzie Talentów, który odbędzie się 15 lutego w Kołbieli. Szczegółowe informacje zawarte są w plakacie zamieszczonym poniżej.

  Plakat-1.pdf

 • Jasełka "Maleńka przyszła Miłość"

  Jak co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia wspólnie zagłębiliśmy się nad  tajemnicą Cudu Narodzin Zbawiciela. 20 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyły się jasełka, za przygotowanie których odpowiedzialne były p. Aleksandra Solnica i p. Dorota Ziubińska - Matla. W przedstawieniu brali udział uczniowie kl. IV, V, VI, VII i odział przedszkolny.

  Świąteczną atmosferę wydarzenia podkreślała dekoracja, w której nie zabrakło symbolicznego żłóbka Maryi i Józefa z Dzieciątkiem. Świątecznego uroku dodawał delikatny blask lampek choinkowych. W nastrój budzącej się nadziei i radości wprowadzało nas motto zawierające przesłanie jasełek: "Maleńka przyszła Miłość". Zanim jednak Aniołowie ogłosili tę wspaniałą nowinę, widzowie przenieśli się do otchłani piekielnej, gdzie diabły zorganizowały światową konferencję poświęconą temu, jak odebrać ludziom miłość. Mimo, że bardzo się starały, długo namyślały i wymyśliły mnóstwo niezawodnych sposobów, to nie udała im się ta sztuka.

  Na scenie pojawił się Mały Książę, który opowiedział zebranym o niezwykłym spotkaniu z wyjątkowym Królem - Królem Miłości, który nad życie pokochał ludzi i zamieszkał wśród nich, hojnie obdarzając miłością. Niestety, zabiegani, zapracowani ludzie, często nie zauważają Jego obecności. W swej gonitwie i pośpiechu nie dostrzegają lub zapominają o tym, co jest najważniejsze w życiu - o miłości. Dlatego Mały Książę poprosił ich, by zatrzymali się na chwilę, zastanowili nad swym życiem, spojrzeli w niebo i odnaleźli Gwiazdę, która zaprowadzi ich do miejsca, gdzie spełni się cud. W tym momencie Aniołowie ogłosili światu radosną nowinę: w ubogiej szopie na sianie narodził się Bóg nieskończonej Miłości. Dzieci i młodzież udali się do symbolicznego żłóbka, by powitać Nowonarodzonego Jezusa.

  "Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy.

  Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory..."

  Słowa niezapomnianej świątecznej piosenki Seweryna Krajewskiego zamknęły tę skromną, ale piękną uroczystość. W tym podniosłym, nastroju nadszedł czas na życzenia. Rymowane, ale pełne mądrości i treści, przekazali zgromadzonym mali aktorzy.

  Następnie głos zabrała pani Dyrektor, która życzyła zebranym, by nigdy nie zgasło w nas to Bożonarodzeniowe światło radości, miłości i życzliwości.

   

 • Czwartoklasiści w stolicy

  W dniu 15 listopada uczniowie klasy IV wraz z panią Aleksandrą Solnica i panią Renatą Matosek,  pojechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym założeniem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki oraz obejrzenie znajdującej się tam wystawy „Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem podziwiały ogromne, żywe okazy bezkręgowców, min. czarną wdowę, skorpiona olbrzymiego oraz największe tarantule świata.

  Tego dnia odbywały się również XXVI Targi Mleczarskie, w których uczniowie przy okazji wzięli udział. Uczestniczyli w degustacji produktów jak i w oglądaniu przygotowanych przez producentów z całego kraju ekspozycji. Głosowali też na najciekawszą ekspozycję. Uczniowie spotkali się z przedstawicielem OSM Garwolin, której produkty bardzo dobrze znają, gdyż są uczestnikami programu „Szklanka mleka”. Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy upominek.

  W dalszej części wycieczki uczniowie podziwiali jeden z najbardziej atrakcyjnych architektonicznie budynków, jakim są „Złote Tarasy”. Uczyli się poruszania po ulicach zgodnie z przepisami ruchu drogowego, jak również korzystania z komunikacji kolejowej, którą pełni wrażeń wrócili do szkoły. Uczniowie planują już następną wycieczkę.

   

                

 • Paka dla Dzieciaka

  Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski naszej szkoły przygotowali na Mikołajki prezenty. Uczniowie oraz nauczyciele otrzymali torbę słodkości oraz upominków ufundowanych przez sponsorów.

  Do akcji pn. „Paka dla Dzieciaka” dołączyli: ZAKŁADY PIEKARSKIE OSKROBA - dyrekcja, CARREFOUR POLSKA Sp. z o.o.Otwock - kierownik sklepu p. Renata Marjańska, TOP MARKET Kołbiel, Sklep Spożywczy ANNA I STANISŁAW KOBUS Człekówka, NC KOPERTY Sp. z o.o. Człekówka, KARCZMA CZŁEKÓWKA, BISTRO 50 - Krzysztof i Sylwia Rokiccy, DELIKATESY KULFON s.c. Celestynów.

  Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy!

 • Uwaga - zmiana terminu dnia otwartego!

  Informujemy, że nastąpiła zmiana terminu dnia otwartego.

  Aktualna data to - 13 grudnia, godzina 17.00, sala gimnastyczna.

  Zapraszamy, a za zmianę przepraszamy.

 • Wycieczka do Warszawy

  7 grudnia uczniowie kl. VI i kl. VII wraz z wychowawcami byli na wycieczce w Warszawie. Celem wycieczki było: wspólne świętowanie Mikołajek, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołów klasowych, rozwój kulturalny uczniów. Czas spędzony na kręgielni był wspaniałą rozrywką dla dzieci. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Pobyt w Warszawie zakończył się posiłkiem w postaci pysznej pizzy i udziałem w projekcji filmu w kinie Cinema City Promenada. Wspólnie spędzony czas dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy oraz wypoczynku.

 • Mikołajki na sportowo

  Każda okazja jest dobra, aby promować sport i zdrowie. Dlatego w tym roku Mikołajki świętowaliśmy na sportowo. 6 grudnia uczniowie klas starszych wzięli udział w mikołajkowym meczu siatkówki. W sportowej walce uczestniczyły dzieci z kl. IV i kl. V. Sportowy bój stoczyli również uczniowie kl. VI i VII. Podczas rozgrywek dzieci miały możliwość sprawdzenia się w roli zawodników, kibiców i sędziów. Wszystkie swoje zadania wykonały bardzo dobrze.

  Sportowej zabawie towarzyszyły wielkie pozytywne emocje. Jesteśmy pewni,  że aktywność fizyczna bardzo dobrze wpłynęła na zdrowie dzieci. Wszyscy uczniowie nagrodzeni zostali słodyczami, które wręczyła pani dyrektor Małgorzata Szostak. Fundatorem słodkich upominków była Rada Rodziców.

 • Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary!

  29 listopada w naszej szkole zapanowała pełna magii atmosfera ponieważ świętowaliśmy  Andrzejki.

  Andrzejki, to czas wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

  To był dzień magicznych wróżb i wesołych zabaw, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, rysowania przyszłego męża z zasłoniętymi oczami, wróżenia z kolorów i z liter, oraz znaczenia przedmiotów ukrytych pod miseczkami. Wróżby przeplatane były tańcem z kapeluszem, który wróżył wygranej osobie szczęście przez kolejny rok. Pod koniec zabawy dzieciaki otrzymały gałązkę wiśni, która jeśli zakwitnie na Boże Narodzenie wróży szczęście i pomyślność. Impreza Andrzejkowa zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

 • Akcja charytatywna „Paka dla zwierzaka”

  Uczniowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem zorganizowali akcję charytatywną „Paka dla zwierzaka”. Zebraną karmę oraz środki finansowe przeznaczyliśmy  na rzecz mieszkańców Schroniska Happy Dog w Sobolewie. Dzieciaki z naszej szkoły stanęły na wysokości zadania. Pokazały, że maja wielkie serca i uczucia dla pokrzywdzonych przez los czworonogów.

  Zebraliśmy ok. 90 kg karmy oraz 350 zł.

  Środki finansowe zostaną przeznaczone na socjalizację i leczenie MIGDAŁA!

 • Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w Kałuszynie

  Dnia 23 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Kałuszynie odbył się Pierwszy Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach: kl. IV-V oraz VI-VII. Uczniowie wykazywali się  szerokim zakresem wiedzy o Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Kanadzie, Nowej Zelandii. Pytania dotyczyły zarówno historii, literatury, przyrody, geografii, zabytków, rodziny królewskiej jak i szeroko pojętej kultury tych krajów, poczynając od  ubioru a kończąc na kuchniach narodowych. Naszą szkolę reprezentowali: Mikołaj Więsik z kl.V oraz Patryk Jęda z kl. VII. Zarówno Patrykowi jak i Mikołajowi zabrakło dosłownie łutu szczęścia, by znaleźć się w gronie laureatów.  Pamiątkowe dyplomy będą miłym wspomnieniem  zmagań z wiedzą. Dziękujemy chłopcom za chęci, odwagę  i zaangażowanie w zdobywanie wiedzy. Zachęcamy innych, by w przyszłych latach też chcieli sięgać po laury.

  Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Tomasza Więsika, który dowiózł uczniów na konkurs.

  Wiecej o konkursie można przeczytać na stronie Organizatora 

 • Odblaskowa pierwsza klasa

  Dnia 14 listopada 2017 roku uczniowie klasy pierwszej wyjechali do Szkoły Podstawowej w Kołbieli, na lekcję w ramach programu „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” . Imprezę zorganizował Urząd Gminy w Kołbieli i WORD w Warszawie. Na ciekawej pogadance, połączonej z pokazem multimedialnym, zostały poruszone problemy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym najmłodszych jego uczestników. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, a na koniec otrzymały upominek - odblaskowy pakiet, który ma zapewnić bezpieczeństwo naszych milusińskich w ruchu drogowym.  Czekamy na kolejne, obiecane, spotkania.

      

 • Święto Odzyskania Niepodległości

  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole miała miejsce uroczystość, podczas której świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W trakcie akademii można było usłyszeć pieśni takie jak: "Piechota", "Rozkwitały pąki białych róż", czy "Rota", w wykonaniu szkolnego chóru. Uczniowie klasy VII przygotowali natomiast lekcję historii, w której zaprezentowali dzieje Polski i Polaków w okresie zaborów. Wspominaliśmy ogromne zasługi Józefa Piłsudskiego, Jana Henryka Dąbrowskiego, Fryderyka Chopina oraz Henryka Sienkiewicza.

  Przed pamiątkową tablicą poświęconą Feliksowi Zawadzie - żołnierzowi II wojny światowej złożono kwiaty i zapalono znicze. Wszyscy uczniowie przypięli białoczerwoną wstążeczkę - symbol flagi naszego kraju.

   Uroczystość przygotowali pani Dorota Ziubińska-Matla i pan Maciej Kowalczyk.

 • W zakładce Sukcesy uczniów został dodany nowy wpis. 

 • Sukcesy Igi Więsik

  Nasza siódmoklasistka Iga Więsik, to uczennica wszechstronnie uzdolniona. W październiku wzięła udział w dwóch konkursach o  zupełnie różnym zakresie przedmiotowym.

              W przyrodniczym konkursie edukacyjnym dla szkół z terenu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka – „Mazowieckim borem, lasem” w kategorii konkurs wiedzy dla klas VII SP oraz gimnazjalnych, Iga zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Idze, która uzyskała 30 punktów na 38 możliwych, wykazując się nie tylko wiedzą teoretyczną na temat siedlisk leśnych MPK, ale także umiejętnością rozpoznawania gatunków roślin runa leśnego. Opiekunem Igi w konkursie przyrodniczym była pani Jolanta Górka – nauczyciel biologii.

  Wyniki konkursu http://parkiotwock.pl/aktualnosci-mpk/item/601-wyniki-konkursu-mazowieckim-borem-lasem

   

              W XIV Powiatowym Konkursie Krasomówczym „Poznajemy swoją małą ojczyznę” Iga zdobyła także wyróżnienie. Uczennica zaprezentowała tekst dotyczący patrona naszej szkoły – ks. Jana Twardowskiego, który przygotowała samodzielnie pod kierunkiem polonisty pani Moniki Waszelewskiej – Kot.

   

  Idze składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

 • Powiat Otwocki zaprasza na cykl zajęć "Za kulisami"

  Powiat Otwocki w listopadzie organizuje cykl spotkań, warsztatów i spektakli, w których będzie można podglądać pracę aktora i proces tworzenia, zapoznać się z tajnikami sztuki i uczestniczyć w powstawaniu krótkich form teatralnych. Cykl nosi tytuł „Za kulisami”. Spotkania będą odbywały się w trzech placówkach na terenie powiatu: Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku, Teatrze im. S. Jaracza w Otwocku i Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie. To wyjątkowa okazja do skorzystania z wiedzy doświadczonych aktorów i wyspecjalizowanych instruktorów teatralnych. Dodatkowe, szczegółowe informacje znajdują się na stronach:

  http://www.powiat-otwocki.pl/aktualnosci/550

  https://www.facebook.com/events/819205738248219/

   

  ZA_KULISAMI_-_program.pdf

   

   

 • Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  W ramach tego święta w naszej bibliotece zorganizowano wiele atrakcji, które miały na celu promocję szkolnej biblioteki, jej zbiorów, a także propagowanie czytelnictwa i pięknego czytania.

  Na korytarzu pojawiły się gazetki i tablice z materiałami zachęcającymi do czytania książek – „Zalety czytania książek” oraz zdjęcia z portalu społecznościowego facebook „Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki”.

  24 października odbyła się druga edycja Konkursu Pięknego Czytania. Z księgozbioru bibliotecznego uczniowie wszystkich klas wybrali sobie książki, a z nich fragment, który zaprezentowali podczas eliminacji klasowych. Do etapu szkolnego zakwalifikowało się 19 osób. Poniżej przedstawiamy książki, które czytelnicy wybrali do zaprezentowania poprzez piękne, głośne czytanie przed jury.

  L.p.

  klasa

  Imię i nazwisko czytelnika

  Tytuł książki - autor

  1.

  I

  Natalia Michalska

  Grzybobranie” - Dorota Gellner

  2.

  I

  Adrianna Ćwiek

  Czarna krowa” - Natalia Usenko

  3.

  II

  Ewelina Możdżonek

  Martynka i kucyk” - Delahaye Gilbert

  4.

  II

  Dominika Lewińska

  Martynka i spotkanie z duchami” - Delahaye Gilbert

  5.

  II

  Katarzyna Górska

  Martynka i cztery pory roku” - Delahaye Gilbert

  6.

  III

  Aleksandra Czajka

  Pewnego razu w Nibylandii” - Kiki Thorpe

  7.

  III

  Adam Bąk

  Szewczyk Dratewka” - Janina Porazińska

  8.

  III

  Aleksandra Wirtek

  Harry Potter i Zakon Feniksa” - Joanne K. Rowling

  9.

  IV

  Wojciech Kowalczyk

  Polowanie na klasztorny eliksir” - Brigitte Krautgartner

  10.

  IV

  Gabriela Młot

  Przyjaciele” - Grzegorz Kasdepke

  11.

  IV

  Zofia Czajka

  Jaga Czekolada i baszta czarownic” - Agnieszka Mielech

  12.

  V

  Maciej Więsik

  Do przerwy 0:1” - Adam Bahdaj

  13.

  V

  Osica Korneliusz

  Koszmarny Karolek” - Francesca Simon

  14.

  V

  Jan Błaszczyk

  Harry Potter i więzień Azkabanu” - Joanne K. Rowling

  15.

  VI

  Natalia Rokicka

  Dziecko Noego” - Eric-Emmanuel Schmitt

  16.

  VI

  Julia Przysowa

  Hobbit” - J.R.R. Tolkien

  17.

  VII

  Julia Nalazek

  Brat” - Emilia Kiereś

  18.

  VII

  Iga Więsik

  Szatan z siódmej klasy” - Kornel Makuszyński

  19.

  VII

  Patryk Jęda

  Szatan z siódmej klasy” - Kornel Makuszyński

   

  Kolejną akcją biblioteczną w październiku była wystawa książek z dzieciństwa naszych nauczycieli.

  Z nostalgią i sentymentem nauczyciele wspominają: „Karolcię”, „Tajemniczy ogród”, „Chłopców z Placu Broni”, serię przygód Tomka autorstwa Alfreda Szklarskiego, przygody”Muminków”, „Dzieci z Bullerbyn”, oraz „Anię z Zielonego Wzgórza”, a także popularne przez wieki „Baśnie” Jana Chrystiana Andersena.

  Podsumowaniem działań było święto naszej szkolnej biblioteki. W trakcie tej uroczystości ogłoszono wyniki Konkursu Pięknego Czytania, a nagrodzeni uczniowie pięknie przeczytali całej społeczności szkolnej wybrane fragmenty książek. Wszyscy uczestnicy konkursy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy dostali książki ufundowane przez Radę Rodziców.

  Wyniki II edycji Konkursu Pięknego Czytania

   

  Kategoria I --------klasy I – III

   

   

  1. Aleksandra Wirtek – klasa III

   

   

  1. Natalia Michalska – klasa I

   

               Adam Bąk – klasa III

   

   

  1. Ewelina Możdżonek – klasa II

   

   

   

  Kategoria II --------klasy IV – VII

   

   

   

  1. Gabriela Młot – klasa IV

   

               Iga Więsik – klasa VII

   

   

  1. Wojciech Kowalczyk – klasa IV

   

   

  1. Korneliusz Osica – klasa V

   

   

              Jan Błaszczyk – klasa V

   

   

  Inną atrakcją dla użytkowników biblioteki szkolnej było nagrodzenie najlepiej czytającej klasy oraz najlepszych czytelników. Tę rywalizację wygrała klasa II, a najlepszymi czytelnikami w tym roku szkolnym są na razie: Ada Ćwiek, Natalia Michalska, Kasia Górska, Ewelina Możdżonek i Natalia Rokicka.

  Bibliotekarze przygotowali także ogromną kartę z życzeniami dla naszej biblioteki, na której uczniowie mogli wpisać życzenia. Najczęściej powtarzającym się było powiększenie lokalu biblioteki oraz zakup nowości wydawniczych. To ostatnie już się spełniło – w ostatnich dniach października dotarły do biblioteki cztery paczki nowych książek! Zakupy można było zrealizować dzięki uczestnictwu szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Księgozbiór biblioteczny naszej szkoły powiększył się o 187 nowych książek o wartości 3100 zł.

  Słodkie ciasteczka i czekoladki zwieńczyły obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Nie znaczy to, że biblioteka szkolna zapada w zimowy sen. Nowe książki trzeba zarejestrować, nadać im „dowód tożsamości” – czyli założyć kartę książki i wypożyczać czytelnikom. Bibliotekarze zachęcają do odwiedzania biblioteki, wypożyczania książek, ale przede wszystkim do ich czytania.

  Pamiętajcie – każdy dzień jest dobry na czytanie!!!

   

  Małgorzata Szostak

  Halina Rżysko


   

 • Śubowanie pierwszoklasistów

  Dnia 19 października uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w uroczystości pasowania na ucznia. Licznie zgromadzeni rodzice wraz z uczniami aktywnie uczestniczyli w zabawach mających na celu pokazanie, że nasze pierwszaki są gotowe, by złożyć uroczysty akt ślubowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce. Tekst ślubowania odśpiewano, a następnie pani dyrektor Małgorzata Szostak dokonała pasowania na ucznia oraz wręczyła uczniom legitymacje szkolne. Rodzice i Rada Rodziców rozdali dzieciom drobne upominki. Na koniec można było skosztować czegoś słodkiego. Pierwszaki witamy w naszej szkolnej społecznośći!!!

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce
  Człekówka 62
  05-340 Kołbiel
 • (+25) 757-31-85

Galeria zdjęć