• „Za górami za bajkami” - projekt społeczny dla uczniów klas 1-3

          • Drodzy Uczniowie 

            Szanowni Rodzice i Nauczyciele 

            Na prośbę licealistów z IX LO im. Klementyny Hoffmanowej, którzy realizują projekt społeczny „Za górami za bajkami” w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii" przekazuję informacje o powyższej inicjatywie (linki do Youtube’a i Facebooka na dole ogłoszenia).

            Projekt ma na celu zwiększenie czytelnictwa u uczniów z klas 1-3.Licealiści nagrywają filmy, w których czytają fragmenty dziecięcych powieści i baśni. Publikowane są one na Youtubie i Facebooku. Młodzież organizuje również konkursy plastyczne dotyczące wspomnianych tekstów. Krótki filmik z prostym projektem plastycznym pojawi się już w najbliższą środę (20.01), a czytelniczy w piątek (22.01).W dzisiejszych czasach uczniowie często sięgają po urządzenia elektroniczne, dlatego warto przekonać dzieci, by czasem chwyciły za książkę, zamiast za telefon. Twórcy projektu wierzą też, że raz rozbudzona w młodym człowieku pasja do czytania, pozostania w nim na zawsze. Dodatkowo utworzone materiały mogą urozmaicić im ten trudny czas pandemii.

            Youtube:https://www.youtube.com/channel/UCxPH5EV5gVDxbJ4hUJPw9xw

            Facebook: https://www.facebook.com/Za-g%C3%B3rami-za-bajkami-108834144283314

          • Klasy 1 - 3 wracają do szkoły

          • Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócą do szkół. Starsi uczniowie będą kontynuować naukę w trybie zdalnym. 
            Nauka zdalna dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych zostaje przedłużona do 31 stycznia br.
            Nauczanie stacjonarne najmłodszych uczniów będzie się odbywać w reżimie sanitarnym - wytyczne MEiN, MZ i GIS – pobierz tutaj.

          • Ferie po królewsku

          • Ferie po Królewsku online, w siedmiu Rezydencjach Królewskich


            Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Zamkiem Lubelskim – Muzeum Narodowym w Lublinie zapraszają na wirtualne spotkania w sieci dla dzieci i młodzieży.
            Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia 2021 na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane aktywności dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkola do szkół średnich.

            Rezydencje zapraszają do zwiedzania z Idą Nowakowską w cyklu „Muzeum oczami dziecka”, a znani youtuberzy na „Zamkowe Trendy”. Na „Muzyczny spacer po Rezydencjach Królewskich” oraz warsztaty zabierze wszystkich chętnych Piotr Rubik, a w świat baśni i legend przeniosą najmłodszych Joanna Moro i Agata Załęcka – lekturą „Królewskich bajek”. Każdego dnia dodatkowe atrakcje, warsztaty i konkursy - aktualne informacje online na stronach Rezydencji.

            Znajdź nas #feriepokrólewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!

            Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!

            Zamek Królewski w Warszawie
            www.zamek-krolewski.pl
            Zamek Królewski na Wawelu
            www.wawel.krakow.pl
            Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
            www.lazienki-krolewskie.pl
            Muzeum Zamkowe w Malborku
            www.zamek.malbork.pl
            Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu
            www.zamek-sandomierz.pl
            Zamek Królewski w Lublinie
            www.mnwl.pl
            Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
            www.muzeum.wieliczka.pl

            Organizatorem projektu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest zrealizowany w 7 rezydencjach królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Zamku Lubelskim – Muzeum Narodowe w Lublinie.

             

          • Ferie w Muzeum Krakowa

          • Szanowni Uczniowie, mamy dla Was ciekawą propozycję na wolny czas w ferie.

            Wydawać by się mogło, że możliwości spędzenia wolnego czasu w tegoroczne ferie są mocno ograniczone - nic bardziej mylnego!

            Zapraszamy do Muzeum Krakowa na „Ferie w Muzeum”! W ramach tegorocznych „Ferii w Muzeum” przygotowaliśmy szereg warsztatów online skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, podczas których zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni! Co łączy igloo i kameleona, jak wygląda chasydzkie wesele, jakie sekrety skrywa Stara Biblioteka, jakie trendy panowały w modzie sto lat temu? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas warsztatów. A może chcielibyście spróbować sił w Podgórskim quizie historycznym?

            To tylko nieliczne propozycje zajęć przygotowanych przez Muzeum Krakowa. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem „Ferii w Muzeum” dostępnym na stronie:http://muzeumkrakowa.pl/aktualnosci/ferie-w-muzeum-on-line Należy się jednak spieszyć – liczba miejsc na każde warsztaty jest ograniczona. Gwarancją rezerwacji miejsca jest wniesienie opłaty – decyduje kolejność zakupu biletu (cena biletu na pojedyncze zajęcia wynosi 3 zł od osoby uczestniczącej).Bilety na warsztaty można nabyć za pośrednictwem strony www.bilety.muzeumkrakowa.pl, najpóźniej godzinę przed danym wydarzeniem.Wszystkie zajęcia realizowane będą online.Specjalna oferta warsztatów w ramach „Ferii w Muzeum” obowiązuje jedynie w terminie 4-17.01.2021.Wszelkie wątpliwości i pytania w kwestii „Ferii w Muzeum” prosimy kierować do Działu Edukacji Muzeum Krakowa:  edukacja@muzeumkrakowa.plChoć obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną w kraju zapewne pokrzyżowały wiele (mniejszych bądź większych) podróżniczych planów, nie musi jednak oznaczać to nudy w czasie ferii.

            Zapraszamy do nas, spędźmy razem tegoroczne „Ferie w Muzeum”Katarzyna Kotula-DomagałaDział Edukacji Muzeum Krakowae-mail: edukacja@mhk.pltel. 12 61 92 320

             

          • Świąteczne ozdoby

          • Tradycją w naszej szkole jest organizowanie przed Świętami Bożego Narodzenia konkursu na ozdobę świąteczną. W odpowiedzi na obecną sytuację w kraju i na świecie zaproponowałam uczniom naszej szkoły prezentację zdjęć tych ozdób świątecznych, które samodzielnie wykonali. Cieszę się, że wiele osób tak aktywnie wywiązało się z tego zadania. Bardzo serdecznie dziękuję. Oto świąteczne prace:

        • Ekoeksperymentarium - projekt online
          • Ekoeksperymentarium - projekt online

          • Ekoeksperymentarium - to projekt online, który uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności. W zabawie tej wzieli udział uczniowie klasy piatej. Pod opieką pani Jolanty Górki uczniowie poprzez uczestnictwo w projekcie podnieśli swoją świadomość wprowadzania drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy.
            Gratulacje
            - taka wiedza jest niezbędna, aby tworzyć zdrowe i bezpieczne warunki w codziennym życiu!!!

            Certyfikat - klasa piąta

             

          • Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12

          • Młodzi ludzie każdego dnia borykają się z problemami przemocy rówieśniczej i domowej, nadużyciami ze strony dorosłych, depresją, hejtem – również w cyberprzestrzeni, niesprawiedliwym traktowaniem, brakiem zrozumienia, trudnościami okresu dojrzewania, uzależnieniami, samotnością, a także innymi problemami, których rozwiązanie wymaga odpowiedniego wsparcia, opieki i troski osób dorosłych. 
            Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów.

            Startuje całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania i czat internetowy – Rzecznik Praw Dziecka (brpd.gov.pl)

          • Nauka zdalna

          • Szanowni Rodzice -

            w związku z wytycznymi Rządu przedłuża się nauczanie zdalne dla klas IV-VIII do 29 listopada 2020 roku.

            Od 9 listopada do 29 listopada na kształcenie zdalne przechodzą także klasy I – III.

            Oddział przedszkolny pracuje w trybie stacjonarnym.

             

          • Czasowe ograniczenie funkcjonowania szkoły

          • Na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 23 października 2020 r. zmi eniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w

            związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że od dnia 24 października 2020 r. do dnia 8 listopada 2020 r. ogranicza się funkcjonowanie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce w zakresie dotyczącym klas IV–VIII.  
            Nauka dla ww klas odbywać się będzie w systemie zdalnym według obowiązującego tygodniowego rozkładu zajęć.
            Nie ulega zmianom system nauczania dla oddziału przedszkolnego oraz klas I - III. Te oddziały pracują według obowiązującego planu lekcji w szkole. Organizacja świetlicy pozostaje bez zmian. 

            W godzinach od 8 do 16 dzieci/młodzież nie mogą się same przemieszczać - tylko pod opieką osoby dorosłej. 

            Szczegółowe informacje przekazywane będą poprzez e-dziennik.

          • Strefa czerwona - nowe wytyczne w szkole

          • W związku z ogłoszeniem powiatu otwockiego strefą czerwoną od 3 października oraz w trosce o zdrowie społeczności Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce ustalam obowiązek zakrywania ust i nosa na przerwach przez wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników do czasu kolejnego komunikatu Ministerstwa Zdrowia. 

            Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbicy nie obowiązuje uczniów na lekcjach.

          • Obiady

          • Szanowni Państwo

            Kierujemy do Państwa ofertę na obiady w formie cateringu, które od nowego roku szkolnego będzie dostarczała firma "Poezja smaku" z Karczewa. Zasady spożywania posiłków w szkole nie zmieniają się. Zapewniamy także o zachowaniu reżimu sanitarnego, niezbędnego w obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Posiłek będzie się składał z drugiego dania. 

            Cena jednostkowa posiłku brutto wynosi 6,20 zł

        • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021
          • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

          • Informujemy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2020/2021 rozpoczynamy nowy rok kształceniem stacjonarnym w budynku szkoły zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS. W placówce obowiązują procedury funkcjonowania szkoły oraz oddziału przedszkolnego w okresie epidemii, a także procedura w przypadku zakażenia koronawirusem, wprowadzone zarządzeniami dyrektora szkoły. Procedury dostępne są w e-dzienniku w plikach szkoły.
            Rozpoczęcie roku szkolnego nastąpi we wtorek - 1 września 2020 roku o godzinie 9.00 w podanym poniżej porządku:

            Klasa 1 - biblioteka

            Klasa 2 - sala nr 9

            Klasa 3 - sala nr 7

            Klasa 4 - sala gimnastyczna

            Klasa 5 - sala nr 4

            Klasa 6 - sala nr 3

            Klasa 7 - sala nr 6

            Klasa 8 - sala nr 1

            Oddział przedszkolny - sala nr 5

            W celu mniejszego zgromadzenia uczniów przy wejściu głównym prosimy, aby klasy 1 - 4 weszły wejściem przy sali gimnastycznej, natomiast klasy 5 - 8 i oddział przedszkolny wejściem głównym. Będą to tylko spotkania z wychowawcami klas, nie będzie uroczystości zbiorczej. Zgodnie z procedurami prosimy Rodziców o przestrzeganie poleceń pracowników szkoły, zachowanie dystansu społecznego, dezynfekcję rąk oraz zasłaniane ust i nosa. W miarę możliwości proszę Rodziców o nie wchodzenie do budynku szkoły. 

          • Podręczniki do religii

          • Klasa 0 (sześciolatki)

            red.: D. Kurpiński, E. Osewska, J. Snopek, J. Stala,

            Tytuł podręcznika: Kocham dobrego Boga,

            Wydawnictwo: Jedność, Kielce,

            Klasa I:

            Numer podręcznika: AZ-11-01/18-WA-1/20

            red.: A. Frączak, R. Szewczyk, Małgorzata Korzeniewska, ks. Jan Staruchowicz

            Tytuł podręcznika: W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego,

            Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa,

            Klasa II:

            Numer podręcznika: AZ-12-01/10-WA-2/13

            red.: A. Frączak, R. Szewczyk,

            Tytuł podręcznika: A oto Ja jestem z wami,

            Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa,

            Klasa III

            Numer podręcznika: AZ-13-01/10-WA-2/14

            red.: A. Frączak, Ks. R. Szewczyk,

            Tytuł podręcznika: Kto spożywa moje Ciało, ma życie,

            Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa,

            Klasa IV:

            Numer podręcznika: AZ-21-01/10-WA-3/13

            red.: ks. Mariusz Czyżewski;

            Tytuł podręcznika: Jestem Chrześcijaninem,

            Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa,

            Klasa V

            Numer podręcznika: AZ-21-01/18-WA-3/20

             red.: ks. Mariusz Czyżewski, ks. Michał Polny, Dorota Kornacka, Michał Małek, s. Martyna Ujazdowska

            Tytuł podręcznika: Bóg nas szuka,

            Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa,

            Klasa VI:

            Numer podręcznika: AZ-23-01/10-WA-5/14

            red.: ks. Mariusz Czyżewski;

            Tytuł podręcznika: Wierzę w święty Kościół powszechny,

            Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa,

            Klasa VII:

            Numer podręcznika: AZ-31-01/10-WA-1/12

            Autor: ks. Piotr Tomasik,

            Tytuł podręcznika: Twoje Słowo jest światłem na mojej drodze,

            Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa,

            Jest to podręcznik dotychczas używany w klasie I Gimnazjum. Będzie dostępny z dwoma okładkami: do klasy I gimnazjum lub do klasy VII szkoły podstawowej (tegoroczny dodruk). Obie wersje (poza okładką) nie będą się różnić. Można stosować obie.

            Klasa VIII:

            Numer podręcznika: AZ-32-01/10-WA-1/13

            Autor: ks. Piotr Tomasik,

            Tytuł podręcznika: Ty ścieżkę życia mi ukażesz,

            Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa,

            Jest to podręcznik dotychczas używany w klasie II Gimnazjum. Będzie dostępny z dwoma okładkami: do klasy II gimnazjum lub do klasy VIII szkoły podstawowej (tegoroczny dodruk). Obie wersje (poza okładką) nie będą się różnić. Można stosować obie.