Aktualności
Mistrzostwa Powiatu Otwockiego - Biegi przełajowe
Dnia 25 września 2017 r. w Karczewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Otwockiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. V-VII w składzie: Patryk Jęda, Julia Nalazek, Dawid Wasążnik, Rafał Makowski, Kacper Michalski, Julia Przysowa, Marceli Rosłoniec, Alicja Zawadka, Julita Jęda, Damian Koc, Anna Matosek.
Nowy rozkład dzwonków
W związku z wprowadzeniem przerwy obiadowej w naszej szkole podajemy nowy rozkład dzwonków obowiązujący od 2 października 2017 roku. Przerwa obiadowa, podczas której uczniowie zjedzą obiad będzie trwała 20 minut i rozpocznie się o godzinie 12.25
8.00 - 8.45 8.55 - 9.40 9.50 - 10.35 10.45
Podręcznik i ćwiczenie do wychowania do życia w rodzinie dla klasy 7
Uczniowie klasy 7 zakupują podręcznik i ćwiczenie do wychowania do życia w rodzinie na rok szkolny 2017/2018 pt:
"Wędrując ku dorosłości"
Wychowanie do życia w rodzinie dla uczniów klasy 7 szkoły podstawowej, red. Teresa Król, wydawnictwo - Rubikon.
Wyjaśnienie dotyczące podręczników do języka rosyjskiego
W związku z wątpliwościami rodziców, jaki podręcznik do języka rosyjskiego należy zakupić do klasy 4, wyjaśniamy że:
podręcznik jest jedną książką - nie ma do niego oddzielnego ćwiczenia; na rynku wydawniczym istnieją dwie wersje podręcznika do klasy 4 - niezależnie od tego, jaką Państwo wer
Informacja o podręcznikach na rok szkolny 2017/2018
W roku szkolnym 2017/2018 dotacją rządową objęte są podręczniki i ćwiczenia do klas pierwszych, drugich, trzecich, czwartych, piątych, szóstych i siódmych.
Dotacja nie obejmuje podanych w wykazie podręczników i ćwiczeń, dlatego też rodzice zakupują je we własnym zakresie. Podręczniki można odkupić od starszych uczniów.
Udanego wypoczynku
Uczniom i nauczycielom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!
Spartakiada dla najmłodszych
Dnia 22 czerwca w naszej szkole odbyła się Spartakiada dla klasy I i III. Dzieci podzielone na zespoły brały udział w grach i zabawach zręcznościowych i na wesoło. Zabawa w przyjacielskiej atmosferze, na boisku szkolnym, przyniosła wiele radości i zadowolenia występującym zawodnikom. Wiele konkurencji, które odbywały się na wesoło, przyniosły radość i zadowolenie dopingującej obok publiczności. Po zawodach wykonano pamiątkowe zdjęcie zadowolonych zawodników, bo przegranych w Spartakiadzie nie było.
Gminna Olimpiada Smerfów
Dnia 14 czerwca w Szkole Podstawowej w Kątach odbyła się osiemnasta edycja Gminnej Olimpiady Smerfów. Jak co roku nie zabrakło emocji, ciekawych konkurencji i wesołej zabawy. Uczniowie naszej szkoły po zażartym boju zajęli w zawodach trzecie miejsce, jednym punktem ustępując uczniom z Rudzienka. Za rok zawody mają odbyć się w zmienionej formule. Z niecierpliwością na nie czekamy.
Wycieczka w Karkonosze i do Pragi
W dniach 5 - 9 czerwca, my - uczniowie klas 3-6 wraz z opiekunami panią Renatą Matosek oraz Małgorzatą Szostak, a także kolegami i wychowawcami ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzienku wyjechaliśmy na kilkudniową wycieczkę w Karkonosze i do Pragi. W poniedziałek około godziny 7.00 wszyscy uczestnicy punktualnie stawili się przed szkołą. Mieliśmy bardzo miłego pilota, pana Daniela, który towarzyszył nam już kiedyś, podczas zwiedzania Szlaku Piastowskiego parę lat temu. Po południu byliśmy na miejscu i ruszyliśmy w stronę malowniczego wodospadu Szklarki. Następnie poszliśmy spacerkiem do naszego pensjonatu ,,Raad na Uroczysku”, gdzie wypoczęliśmy przed czekającym nas dniem wrażeń.
Święto Patrona
Święto Patrona, to uroczystość, która od dwóch lat wpisuje się w kalendarz naszej szkoły. Obchodzimy ją 1 czerwca, czyli w dzień urodzin ks. Jana Twardowskiego – patrona naszej placówki. W tym roku uczniowie przygotowali krótki montaż poetycko – muzyczny, podczas którego przedstawili fragmenty poezji ks. Jana, ciekawostki z jego biografii oraz piękne cytaty z twórczości poety. Wystąpienia uczniów przeplatały utwory muzyczne oparte na tekstach Jana Twardowskiego w wykonaniu Mietka Szcześniaka. Miłym i wzruszającym akcentem było zaprezentowanie przez Igę Więsik swojego wiersza, za który otrzymała nagrodę w konkursie zorganizowanym przez SP nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie.
Karta rowerowa
Uczniowie klasy piątej cały rok przygotowywali się na zajęciach technicznych do egzaminu na kartę rowerową. Wielu z nich dojeżdża do szkoły rowerem, więc uzyskanie dokumentu upoważniającego do poruszania się po drogach rowerem, było dla piątoklasistów nie lada wyzwaniem.
31 maja zaopatrzeni w wiadomości z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz obowiązkowego wyposażenia roweru uczniowie przystąpili do testu teoretycznego, który przygotował nauczyciel zajęć technicznych. Wszycsy uzyskali wymaganą liczbę punktów, która dała dzieciom prawo do przystąpienia do drugiej - praktycznej części egzaminu. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy na wprost, przewożenia przedmiotu prawą i lewą ręką, jazdy slalomem wokół pachołków, oraz wykonania tzw. "ósemki" oraz "żmijki", czyli slalomu kółowego. Wszyscy piątoklasiści z wielkim zaangażowaniem i przejęciem wyko
"Las blisko nas" - warsztaty przyrodnicze
W dniu 26 maja na terenie Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie, odbyły się III Gminne Warsztaty Przyrodnicze „Las blisko nas”. Organizatorem warsztatów było Publiczne Gimnazjum im. Oskara Kolberga w Kołbieli. Uczniowie naszej szkoły również wzięli w nich udział. Wszyscy z zapałem i zaangażowaniem wykonywali zadania, mające na celu poszerzenie wiedzy przyrodniczej. Na zakończenie zajęć zostały rozdane dyplomy i nagrody za konkurs plastyczno - przyrodniczy.
VI Gminny Konkurs Muzyczny „Kołbielskie Słowiki”
25 maja 2017r. w naszej szkole odbył się VI Gminny Konkurs Muzyczny „Kołbielskie Słowiki”. Stał się on już pewnego rodzaju wiosenną tradycją, na którą czekają najbardziej umuzykalnione dzieci z naszej gminy. Celem konkursu było przede wszystkim promowanie dzieci uzdolnionych artystycznie, odkrywanie talentów i osobowości scenicznych oraz rozwijanie uzdolnień wokalnych.
Kolonie letnie dla dzieci rolników
Związek Zawodowy Rolników "Ojczyzna" i Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych przedstawia ofertę wyjazdu na kolonie letnie 2017 do Ośrodka Wypoczynkowego "RELAKS" w Stegnie. Oferta jest przeznaczona dla dzieci rolników do 16 roku życia (urodzonych po 1 stycznia 2001 r.), których rodzice, bądź jedno z ro
Iga Więsik finalistką "Złotej Biedronki"
Czy każdy może być poetą? To pytanie zadali sobie uczniowie, którzy przystąpili do zmagań w VII edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego „Złota Biedronka”. Chętnych było wielu, ale nielicznym wystarczyło wytrwałości…., niestety. Na konkurs zostały ostatecznie wysłane trzy wiersze autorstwa Natalii Rokickiej, Mikołaja Główki i Igi Więsik.
Pokaz z ciekłym azotem
W poniedziałek - 15 maja mogliśmy przekonać się, jak ciekawe i niezwykle ekscytujące są doświadczenia chemiczne. Pokaz z różnymi substancjami oraz z ciekłym azotem uświadomił wszystkim, jak wiele zjawisk zachodzi w naszym wszechświecie.
Uczniowie podziwiali łączenie różnych substancji, zmianę ich koloru i właściwości, gasili świeczki dwutlenkiem węgla, sprawdzili, jak działa siła wiatru, a także zobaczyli bardzo interesujące doświadczenia z ciekłym azotem w roli głównej. Ciekły azot ma temperaturę ok. minus 200 stopni C, a wylany na powierzchnię wyparowuje tworząc kłęby białego bezwonnego dymu. Wykorzystując tę niską temperaturę, zmienia właściwości niektórych przedmiotów. Żywe kwiaty zanurzone w ciekłym azocie tłukły się, jakby były ze szkła, a banan "potraktowany" tą substancją smakował jak mrożonka wyjęta z zamrażarki. Najwięcej radości sprawiło dzieciom wbijanie gwoździ zamrożony
Gminna Olimpiada Matematyczna - edycja 5
Już po raz piąty SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzienku zorganizowała Gminną Olimpiadę Matematyczną dla klas IV, V i VI.
Naszą szkołę reprezentowali - Maciej Więsik, Marceli Rosłoniec i Iga Więsik, która zdobyła trzecie miejsce w kategorii klas VI.
Więcej o Olimpiadzie Matematycznej można przeczytać tutaj
"Bo przysięgaliśmy na Orła i na Krzyż"
7 kwietnia 2017 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z opiekunem reprezentowali naszą szkołę w Centrum Edukacji Leśnej przy Nadleśnictwie Celestynów. Odbyła się tam uroczystość przy pomniku „Golgota leśników polskich i ich rodzin pomordowanych na Wschodzie w latach 1939-1948”. Na pomnik składają się trzy głazy z wyrytymi nazwami miejsc kaźni Polaków: Katyń, Kresy, Sybir. Znajduje się tam również drewniany krzyż, a pod nim kamień z wizerunkiem Matki Boskiej oraz napis: „Golgota leśników polskich i ich rodzin pomordowanych na Wschodzie w latach 1939 - 1948”.
Zajęcia SKS
Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz chłopcy z klas III-VI uczestniczą w programie „SZKOLNY KLUB SPORTOWY” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Zajęcia są bezpłatne. Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.
Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018
Informujemy, że rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej w naszej szkole rozpocznie się od 4 kwietnia i trwać będzie do 14 kwietnia 2017 roku.
Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA w lewym panelu nawigacji. Potrzebne dokumenty można wydrukować ze strony szkoły lub otrzymać w sekretariacie.
Godziny dzwonków
Sobota 12.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychRaport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego