• Zabawa karnawałowa

     • W karnawale warto założyć piękne stroje, maski, peruki i kapelusze, aby potańczyć i radośnie spędzić czas na wspólnej zabawie.

      Dzisiaj w naszej szkole sala gimnastyczna zamieniła się w Krainę Lodu, w której wirowały piękne postaci z bajek i filmów :)

      Było sympatycznie, kolorowo, wesoło i słodko ;)

     • Zebranie z Rodzicami

     • Zapraszamy Rodziców na zebranie, podczas którego wychowawcy przedstawią wyniki uczniów w nauce i w zachowaniu w pierwszym śródroczu roku szkolnego 2022/2023.

      Zebranie odbędzie się w piątek - 3 lutego br. o godzinie 17.00

     • Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym

     • Wszyscy wiemy, że Babcia i Dziadek, to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Babcia ugotuje pyszną zupkę i zrobi smaczne placuszki, natomiast z dziadkiem są zawsze fajne „wygłupy” i zabawy.

      Z okazji Dnia Babci i Dziadka do oddziału przedszkolnego przybyli dzisiaj babcie i dziadkowie naszych najmłodszych członków społeczności szkolnej. Dzieci przygotowały na tę okazję przedstawienie jasełkowe, w którym pokazały cud narodzin w Betlejem oczami dziecka. Były piękne piosenki, migoczące światełka i wpatrzeni z dumą w swoje wnuczęta - babcie i dziadkowie, a także obowiązkowe laurki z życzeniami i tradycyjne sto lat!

      Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców oraz serdecznymi rozmowami o naszych cudownych zerówkowiczach.

     • "Tylko jedna jest taka noc" - jasełka

     • Każdego roku nasza szkolna społeczność rozpoczyna świąteczny okres przedstawieniem jasełkowym, którego niezwykła magia wypełnia wszystko wokół. Po pandemicznej przerwie wykluczającej tak tłumne widowiska uczniowie Szkoły Podstawowej w Człekówce pod kierunkiem nauczycieli przygotowali w tym roku jasełka pt. „Tylko jedna jest taka noc”.

      Wszyscy podczas spektaklu zapomnieliśmy o przytłaczających kłopotach, niedokończonych porządkach, zaplanowanych zakupach i codziennych problemach. Widzieliśmy tylko dalekie Betlejem, mizerną stajenkę i maleńkie Dzieciątko w żłóbku, a kiedy zgasły ostatnie światła na scenie poczuliśmy w sobie radość i gotowość do celebrowania najpiękniejszych świąt – świąt Bożego Narodzenia!

     • Zwiedzamy Polskę - Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

     • W zimowy piątek uczniowie z klas 4-6 odwiedzili Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Podczas prezentacji dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat Australii i jej rdzennych mieszkańców Aborygenów. Wszyscy mieli możliwość ręcznego ozdobienia własnych bumerangów. Wycieczka miała na celu również inne zadanie m. in. jak zachować się w pociągu, jak czytać rozkład jazdy i jakie stacje mija się w drodze do Warszawy

      Wycieczka była realizowana dzięki programowi „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, którego celem jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego w formie zorganizowanych grup szkolnych. Program umożliwia korzystanie z biletów wstępu za symboliczną złotówkę do mazowieckich instytucji kultury, dla których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

     • Świąteczne wypieki :)

     • 14 grudnia w naszej szkole unosił się zapach korzennych przypraw, a wszystko dlatego, że uczniowie klasa V piekli świąteczne pierniczki. Z ogromnym zaangażowaniem uczniowie wałkowali ciasto, a następnie wycinali pierniki za pomocą foremek. Po upieczeniu i ostygnięciu pierników dzieci przystąpiły do ich dekorowania przygotowanym wcześniej lukrem i barwnymi posypkami. Pomysłów na udekorowanie było bardzo wiele. Niektórzy nie potrafili się oprzeć pysznym wypiekom i zaraz po ich wykonaniu zjedli je z apetytem. Pozostałe pierniczki dzieci zabrały do domu, by poczęstować najbliższych członków rodziny. W tych kulinarnych zajęciach pomogło nam wyposażenie zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

     • Piernikowa choinka

     • W dniach 6-12 grudnia 2022 r. odbyła się akcja "Piernikowa Choika".

      Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w dekorowanie szkolnej choinki. Dzięki oryginalnym, kolorowym i własnoręcznie upieczonym pierniczkom nasze świąteczne drzewko jest wyjątkowe i pachnące.

      Samorząd Szkolny

     • Malowane bombki

     • Dziś w naszej szkolnej Świetlicy odbyły się zajęcia, podczas których dzieci malowały farbami szklane bombki. Świetliczaki mogły też udekorować je według własnego pomysłu błyszczącymi cekinami, brokatem i piórkami. Malowanie ciekawych i oryginalnych motywów wzbogaciło wspólne słuchanie i śpiewanie kolęd. Oprócz bombek, uczniowie wykonali renifery i Święte Mikołaje, wykorzystując do tego przyniesione rolki po papierze toaletowym. Świetliczaki zdecydowanie nie mogą już doczekać się nadchodzących Świąt! 🎅🎄🎀

     • Mikołajki na sportowo!

     • Mikołajki to nazwa Dnia Świętego Mikołaja obchodzonego 6 grudnia. Tego dnia dzieci nie tylko obdarowywane są prezentami, ale  również uczestniczą w różnych imprezach okolicznościowych.

      W naszej szkole Dzień Świętego Mikołaja obchodziliśmy na różne sposoby - na sportowo, teatralnie i tanecznie. Z tej okazji odbył się m. in. Mikołajkowy Turniej Siatkówki. Były to rozgrywki między następującymi klasami: III – IV, V-VI i VII-VIII. Podczas mini zawodów sportowych funkcję sędziów pełnili wytypowani uczniowie, którzy wybrali najlepszego zawodnika w każdym meczu. Rozgrywkom towarzyszyła przede wszystkim sportowa zabawa. Wszystkie klasy otrzymały słodki upominek, a najlepsi gracze dyplomy. Wyniki turnieju  - bardzo dużo uśmiechu, mnóstwo pozytywnych emocji i super spędzony czas w gronie kolegów.


      Starsi uczniowie, wyjechali 6 grudnia do Warszawy na musical „Mały Książę”, a przedszkolaki podskakiwały na korytarzu przy dźwiękach świątecznych melodii w mikołajkowych czapeczkach.

      Oczywiście tego dnia Święty Mikołaj odwiedził nasza szkołę i rozdawał dzieciom prezenty.

     • Rodacy - Bohaterom

     • We współpracy ze Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Mazowiecki w naszej szkole trwała akcja zbierania darów dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej. Uczniowie klas 4-8 w ramach wolontariatu prowadzili działania informacyjne i pomagali w dostarczaniu żywności i środków higienicznych. Zebrane rzeczy przekazaliśmy Pani Magdalenie Godlewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie, która jest lokalnym koordynatorem akcji. Dary po rozdzieleniu w paczki trafią do naszych rodaków na wschodzie. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

     • Piernikowa choinka

     • Zapraszamy uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły do udziału w akcji PIERNIKOWA CHOINKA, która trwać będzie w dniach 6 – 12  grudnia 2022 r.

      Głównym celem akcji jest wspólne udekorowanie choinki ustawionej na korytarzu szkolnym. Dekoracją będą upieczone i ozdobione w domu pierniki. Wygląd tej choinki zależy wyłącznie od nas wszystkich. Bądźmy kreatywni i zgrani, a nasze świąteczne drzewko będzie piękne, wyjątkowe i pachnące.

      Przygotowane pierniki będzie można zawiesić na choince już 6 grudnia.

      Samorząd Szkolny

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • Pluszowy miś to bardzo lubiana zabawka przez wszystkie dzieci. Jest symbolem ciepła, łagodności, dobra i miłości. To najlepszy przyjaciel i powiernik sekretów dziecka. Dlatego często pojawia się w bajkach dla najmłodszych. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek czy miś Paddington to ulubieńcy, którzy są rozpoznawalni przez wszystkie dzieci.

      Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto, które jest obchodzone 25 listopada. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia przypada rocznica powstania maskotki – pluszowego misia.  Mało kto wie, że maskotka ma niezwykłą historię, a wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który wybrał się na polowanie. Podczas polowania postrzelono malutkiego niedźwiedzia i prezydent nakazał jego uwolnienie. Historię zilustrowano na łamach miejscowej prasy. Producent zabawek, zauważywszy artykuł o niedźwiedziu zainspirował się tym i stworzył zabawkę – misia. Nazwał ją Teddy Bear, co było oczywiście nawiązaniem do imienia prezydenta Stanów Zjednoczonych.

      W naszej szkole również obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia podejmując różne działania, których pomysłodawcą był Samorząd Uczniowski. Tego dnia dzieci przyniosły swojego pluszaka do szkoły. Specjalni detektywi wybrali największego i najmniejszego misia.  W klasach czytane były bajki lub oglądane filmy, w których głównymi bohaterami były misie. Uczniowie ubrani byli w pluszowe bluzy, czapki, nosili ze sobą torby, opaski z uszami ulubionej maskotki oraz wykonali  laurki urodzinowe. Śmiesznym akcentem był namalowany na twarzy  nosek misia. Dodatkowo na korytarzu szkolnym umieszczona była tablica ze zdjęciami i informacjami o misiach.

      To był bardzo miły dzień.

       

     • Zwiedzamy Polskę - Stacja Muzeum w Warszawie

     • 25 listopada 2022r. dla chętnych uczniów z klas IV, V i VI zorganizowana została wycieczka koleją do Stacji Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Muzeum prowadzi swoją działalność w budynku nieczynnego już dworca Warszawa Główna. Przewodnik oprowadził nas po kolejnych salach wystawowych. W pierwszej opowiadał o znajdującej się tam kolekcji kolejnictwa począwszy od stworzenia pierwszych linii na ziemiach polskich przez ich rozwój, aż do czasów współczesnych. W drugiej sali wystawowej zobaczyliśmy eksponaty pamiątkowo-historyczne : umundurowanie i różne akcesoria. Zwróciliśmy też uwagę na piękne sztandary dawnych stowarzyszeń kolejarzy. W obu salach znajduje się wyjątkowy zbiór modeli parowozów, lokomotyw oraz kilka makiet zabytkowych dworców. Wszystkie zachwyciły nas niesamowitą precyzją wykonania. Pan przewodnik poprowadził nas również na zewnątrz, by kontynuować zwiedzanie Skansenu Stacji Muzeum. Dowiedzieliśmy się, że stanowi on największy zbiór cennych pojazdów szynowych w Polsce zgromadzony w jednym miejscu, bo liczy on aż 50 jednostek ! Na początku trasy zostaliśmy zaproszeni i wprowadzeni do niesamowitego miejsca. Był to unikat na skalę międzynarodową, czyli Salonki Bieruta. Wagon ten był wyprodukowany 1939 r. w Zakładach im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Pan przewodnik przekazał nam, że podczas II wojny światowej wagon został przejęty przez Niemców. Po wojnie w 1946 r. trafił w ręce dygnitarzy PRL-u. W latach 1947-1952 był wagonem reprezentacyjnym Prezydenta PRL – Bolesława Bieruta, potem podróżowali nim np. Gomułka, czy Cyrankiewicz. Zaskoczeniem było dla nas to, że jak na owe czasy była tam prywatna toaleta i prysznic sąsiadujący z sypialnią najdostojniejszego pasażera. Mogliśmy tam zrobić wiele ciekawych i pięknych zdjęć, usiąść na niesamowicie wygodnej kanapie oraz na skórzanych fotelach. W skansenie na uwagę zasługują także ogromne, wręcz gigantyczne parowozy różnych typów, produkcji polskiej, niemieckiej i amerykańskiej. Kolekcję uzupełniają jeszcze lokomotywy elektryczne, pojazdy trakcyjne i spalinowe. Była to dla nas ogromna dawka ciekawostek związanych z historią kolejnictwa w Polsce i na świecie.
      Wycieczka była realizowana dzięki programowi „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, którego celem jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego w formie zorganizowanych grup szkolnych. Program umożliwia korzystanie z biletów wstępu za symboliczną złotówkę do mazowieckich instytucji kultury, dla których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

       

     • Zajęcia z fotografii

     • Dzisiaj na zajęciach z fototgrafii fotografowaliśmy płonące auto!!!

      Było jednak całkowicie bezpiecznie, pracowicie i baardzo ciekawie. Do stworzenia takich efektów użyliśmy statywu, pilota do aparatu, miniaturowego autka - zabawki i sznureczka z lampkami ledowymi.

      Jak wyszło? Zobaczcie sami :)

     • Wspólne i zdrowe drugie śniadanie

     • Drugie śniadanie – to posiłek bardzo ważny w codziennej diecie!

      Można powiedzieć, że stanowi kontynuację śniadania i „doładowuje” mózg ,ale często jest niedoceniany przez dzieci i rodziców.

      Aby zmienić nawyki żywieniowe i nauczyć się zdrowego żywienia drugoklasiści z pomocą wychowawczyni przygotowali zdrowe drugie śniadanie w postaci owsianki z orzechami, siemieniem lnianym, ulubionymi owocami i miodem, a wszystko to dzięki wyposażeniu zakupionemu w ramach #LaboratoriaPrzyszłości. Dzieci ze smakiem zjadły przygotowane przez siebie danie, zapewniając, że na pewno przygotują takie śniadanie wraz z rodzicami!!!