Nawigacja


Ks. Jan Tawardowski

1915 - 2006

 • WAKACJE

  Diękujemy Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom oraz wszystkim Pracownikom Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce za pracę, zaangażowanie oraz aktywność w roku szkolnym 2019/2020.
  Życzymy udanego i bezpiecznego odpoczynku.

 • Zakończenie roku szkolnego

  Informuję, że ze względu na stan epidemii COVID -19 w Polsce oraz zdalne nauczanie realizowane od 13 marca br. zakończenie roku szkolnego odbędzie się w innej formie niż zawsze.

  Obowiązek odebrania świadectwa w dniu zakończenia roku szkolnego mają jedynie ósmoklasiści, więc oni muszą pojawić się w szkole i potwierdzić swoim podpisem odebranie dokumentu potwierdzającego ukończenia szkoły, natomiast wszyscy pozostali uczniowie nie mają takiego obowiązku, ale jeżeli chcą, to mogą odebrać świadectwo w dniu zakończenia roku szkolnego.

  Wydawanie świadectw odbędzie się przy wejściu do szkoły, proszę więc o zachowanie dystansu oraz założenie maseczki.

  Odbiór świadectw i nagród odbędzie się w następującym porządku:

  klasa VIII - godzina 9.00

  klasa VII - godzina 9.30

  klasa VI - godzina 9.45

  klasa V - godzina 10.00

  klasa IV - godzina 10.15

  klasa III - godzina 10.30

  klasa II - godzina 10.45

  klasa I - godzina 11.00

  Oddział przedszkolny - godzina 11.15

  W załączeniu list Ministra Edukacji Narodowej z okazji zakończenia roku szkolnego.

  List_MDP_zakonczenie_roku_szkolnego_2019-2020.pdf

 • Prace plastyczne w nauczaniu zdalnym

  Przedstawiamy kolejne prace plastyczne, które zostały wykonane na plastyce w klasie piątej.
  Są to laurki z okazji Dnia Ojca.
   

 • Lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2020/2021

  Z uwagi na ograniczone funkcjonowanie naszej szkoły, na podstawie § 11b rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 roku, w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r, poz. 493 z późn. zm.) – poniżej przedstawiam Państwu listę dzieci przyjętych do klasy pierwszej w naszej szkole.

  Lista_dzieci_przyjetych_do_klasy_I.pdf

 • Dni wolne

  Przypominam, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 10 i 12 czerwca są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. 
  11 czerwca przypada Boże Ciało, więc życzę wszystkim dobrego i słonecznego kilkudniowego odpoczynku.

  Bądźcie wszyscy zdrowi :)
  Pozdrawiam
  Małgorzata Szostak

 • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Powiecie Otwockim

  Szanowni Rodzice i Uczniowie

  Oświata Powiatowa w Otwocku przesyła informacje dotyczące elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Powiecie Otwockim.

  Poniżej zamieszczono link do ćwiczeniowej strony demo. Kandydat może się logować do 20.06.2020 roku oraz informację o zasadach składania wniosków  do szkół ponadpodstawowych w Powiecie Otwockim

  https://trening34.edu.com.pl/kandydat/app/

  INFORMACJA_DLA_KANDYDATOW

 • Dzień Dziecka

  Pierwszy czerwca dzień radosny, kwitną kwiatki, słońce świeci...

  W dniu tak pięknym i wspaniałym życzymy Wam sercem całym

  moc uśmiechu i radości, szczęścia, zdrowia, pomyślności.

   

  Wszystkim dzieciom - uczniom Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce życzymy spełnienia marzeń i dużo zdrowia z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

  Dyrektor i Grono Pedagogiczne

 • 1 czerwca - Dzień Patrona

  1 czerwca - Dzień Patrona

  ,, Biedroneczko, leć do nieba ... "- i biedronka startuje z listka jak z pasa startowego lotniska.

  Przyglądaliście się jej w takim momencie?

  Zaobserwowaliście, jak rozwija skrzydełka?

  A może kiedyś policzyliście jej kropki?

  Podobno ma ich siedem, ale czy każda?

  I dlaczego biedronka jest nazywana bożą krówką?

  I co na to wszystko ksiądz Jan Twardowski nazywany księdzem Janem od biedronki?

  Polecamy wiersz ,, Do nieba "

  Po wiersz tak prosty że każdy zrozumie

  Po krzyżyk zwykły wystrugany z drzewa

  Po wiarę już pewną bo dowodów nie ma

  Biedroneczko, leć do nieba ...

  Postanowiliśmy uczcić niezwykły w  tym roku Dzień Patrona galerią prac uczniów, którzy tak zobrazowali biedronkę księdza Jana Twardowskiego. 

   

  Monika Waszelewska-Kot

 • Komputery dla szkoły w ramach projektu "Zdalna szkoła"

  Nasza szkoła otrzymała w ramach projektu "Zdalna szkoła" 4 nowoczesne laptopy NOTEBOOK ASUS.

  Sprzęt został przekazany najbardziej potrzebującym uczniom i nauczycielom w formie bezpłatnego użyczenia na okres trwania nauki zdalnej. Przekazane komputery pozwolą przetrwać uczniom ten trudny okres i umożliwią zdalną naukę w domu.

  Zakup w całości został sfinansowany w ramach programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej nr 1 „Powszechny dostęp do internetu” działanie 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” w realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna szkoła” – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

 • Nie próżnujemy i zdalnie pracujemy :)

  Poniżej przedstawiamy prace uczniów klasy 4, 5 które wykonane zostały na plastyce w ramach kształcenia na odległość. Uczniowie w domu wykazują się pracowitością, pomysłami i zdolnościami plastycznymi pod kierunkiem nauczyciela plastyki. Gratulujemy - prace są piękne.

 • Procedury bezpieczeństwa COVID-19

  Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

  od 25 maja 2020 roku wprowadzam procedury bezpieczeństwa Covid-19 obowiązujące na terenie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce.

  Jednocześnie informuję, że zajęcia rewalidacyjne, nauczanie w oddziale przedszkolnym oraz w klasach 1 - 8 odbywać się będzie w dalszym ciągu metodą kształcenia na odległość.

  Od 25 maja indywidualne konsultacje dla uczniów klasy 8 będą możliwe do realizacji na terenie szkoły tylko w sytuacji wyraźnej potrzeby i zgłoszenia się ucznia do nauczyciela danego przedmiotu. Jednak podstawą przygotowań do czerwcowego egzaminu będą konsultacje zdalne, prowadzone przez nauczyciela języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego.

  Od 1 czerwca będą możliwe na tych samych zasadach - czyli na wyraźne zgłoszenie się ucznia do nauczyciela danego przedmiotu także konsultacje dla wszystkich uczniów klas 1 - 8.

   

  Procedura_bezpieczenstwa_Covid19__SPCzlekowka(1).pdf

  Zalacznik_nr_2_do_Zarzadzenia_nr_10-19-20_Oswiadczenie_rodzicow.pdf

  Zalacznik_nr_3_do_Zarzadzenia_nr_10-19-20_Deklaracja_rodzica.(1).pdf

  Zalacznik_nr_4_do_Zarzadzenia_nr_10-19-20_Tabela_pomiaru_temperatury.pdf

   

  Małgorzata Szostak

  dyrektor

   

 • Zmiana dodatkowych dni wolnych w roku szkolnym 2019/2020

  Zmiana dodatkowych dni wolnych w roku szkolnym 2019/2020

  Szanowni Państwo,

  z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, związaną z ogłoszeniem przez Światową Organizację Zdrowia pandemii koronawirusa (wywołującego COVID-19) i wprowadzeniem zdalnego kształcenia w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce zmieniam dodatkowe dni wolne wynikające z obowiązujących przepisów.
  21, 22 i 23 kwietnia odpowiednio na 16, 17 i 18 czerwca 2020 roku. W tych dniach odbędzie się egzamin ósmoklasisty.
  30 kwietnia na 10 czerwca 2020 roku.

  Zmiany zostały uzgodnione z Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim. 


  Małgorzata Szostak
  dyrektor

 • Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

  Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło nowy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.

  Szczegóły

  Prezentacja

 • Rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021

  Przypominam, że od 25 maja br. można składać zgłoszenia o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Zgłoszenie można pobrać ze strony szkoły - zakładka REKRUTACJA. Wypełniony dokument można przesłać emailem lub jako zdjęcie na adres spczlekowka@kolbiel.pl do 1 czerwca 2020 r.

  Dyrektor szkoły

 • 100 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II

  100 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II

  100 lat temu - 18 maja 1920 r. urodził się Karol Wojtyła - Święty Jan Paweł II, Papież Polak, Orędownik Pokoju, który zmienił oblicze świata i Kościoła.

  Karol Wojtyła był jedną z najważniejszych postaci XX w. Jego nauczanie i świadectwo wciąż porusza serca i umysły milionów ludzi na całym świecie. Szczególnie bliskie sercu papieża były dzieci. Po wyborze na biskupa Rzymu nic nie musiał zmieniać, ani niczego udawać. Dzieci zawsze do niego lgnęły, jak do najukochańszego dziadka i ani trochę się go nie bały. Kiedyś wyznał:

  „Największą radością papieskiego serca są dzieci.

  Największą troską serca papieża jest każde dziecko.

  Miłością serca papieża, tak jak Serca Jezusowego, jest dziecko”.

  Z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II w naszej szkole została ogłoszona akcja pt. „Laurka dla Jana Pawła II”, a efekty tego wydarzenia można obejrzeć w albumie fotograficznym. Laurki zostały wykonane w domu, w trakcie kształcenia na odległość.

 • Informacja

  Szanowni Państwo

  Informujemy, że od 25 maja 2020 r. w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół Ministerstwo Edukacji Narodowej umożliwia prowadzenie zajęć opiekuńczo – wychowawczych dla uczniów klas I – III.

  W związku z tym, prosimy rodziców uczniów klas I - III o przesłanie stosownego oświadczenia do dnia 20 maja 2020 r. do godz. 12.00. Druk oświadczenia znajduje się na stronie szkoły. Po wypełnieniu i podpisaniu oświadczenia należy je zeskanować lub wykonać zdjęcie i przesłać na adres mailowy wychowawcy.

  Podejmując decyzję o korzystaniu przez dziecko z zajęć na terenie szkoły w okresie epidemii musicie Państwo uwzględnić, że mimo stosowania procedur bezpieczeństwa oraz stosowania środków ochronnych, nie można wykluczyć możliwości zakażenia dziecka koronawirusem COVID – 19, a także przeniesienia zakażenia na inne osoby, w tym członków rodziny.

  Oświadczenie poniżej:

  Oswiadczenie_dla_rodzicow_I-III.pdf

   

 • Informacja Wójta Gminy Kołbiel dotycząca przedszkola i oddziałów przedszkolnych

  Wójt Gminy Kołbiel w trosce o zdrowie dzieci i ich rodziców nie planuje otwarcia przedszkola gminnego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie gminy Kołbiel od 6 maja 2020 roku.

  Szczegóły w piśmie poniżej

  INFORMACJA.pdf

 • Kształcenie na odległość przedłużone

  Informuję, że do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Regulacje w tym zakresie zostały ujęte w nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej.

  Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br.

  Komunikat MEN

  Komunikat CKE

   

 • Co robimy podczas nauczania zdalnego?

  Poniżej prezentujemy prace plastyczne uczniów naszej szkoły, które powstały podczas nauczania zdalnego na lekcjach plastyki i techniki.

  Efekty są przepiękne :)

  Wiosna - klasa 3

  Palemki wielkanocne - klasa 3

  Skarbonka - klasa 3

  Prace_uczniow_-_pokaz.pdf

 • Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie

  W obecnej chwili nikt z nas nie wie, jak będzie wyglądało dalsze kształcenie w naszej szkole i w Polsce. Wszyscy coraz bardziej tęsknimy do dawnego trybu pracy - pierwszego dzwonka o 8.00, kolejnych lekcji i zajęć pozalekcyjnych. Ale najbardziej brakuje nam siebie - uczniom rówiesników, nauczycielom normalnych lekcji, a rodzicom wolnej chwili od swoich pociech.
  Szanowni Rodzice - wiemy, jak bardzo jesteście zmęczeni tą sytuacją, dlatego bardzo doceniamy Wasz wysiłek i czas poświęcony w kształcenie zdalne. Dziękujemy, że jesteście wsparciem dla nas i dla swoich dzieci.
  Kochani Uczniowie - z wirtualnych rozmów wiemy, że bardzo chcielibyście wrócić już do szkoły, zobaczyć się z przyjaciółmi, wypożyczyć książkę z biblioteki, zagrać mecz czy porozmawiać z wychowawcą. Uwierzcie, że my także tęsknimy za Wami - nawet bardziej i mocniej niż Wy! Dlatego przygotowaliśmy dla Was niespodziankę, którą znajdziecie poniżej :)

  Pozdrawiamy Was serdecznie i życzymy szybkiego powrotu do szkoły :)

  NIESPODZIANKA dla WAS

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce
  Człekówka 62
  05-340 Kołbiel
 • 502-124-774 Dyrektor
  (+25) 757-31-85 Sekretariat

Galeria zdjęć