Aktualności
Konkurs Pięknego Czytania
25 października odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania, który zorganizowała biblioteka szkolna. Konkurs był nawiązaniem do Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz założeń planu pracy szkoły. Głównym celem konkursu było: doskonalenie techniki czytania, uwrażliwienie na piękno literatury, kształtowanie umiejętności interpretacji tekstu literackiego, upowszechnianie czytelnictwa i rozwój nawyków czytelniczych oraz przełamywanie zahamowań związanych z występem publicznym.
Warsztaty edukacyjne pn. „Kaleka czy COOL- awy”
19 października odbyły się w naszej szkole nietypowe lekcje empatii, tolerancji i integracji. Gościliśmy przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza, którzy w bardzo ciekawy i oryginalny sposób przeprowadzili warsztaty edukacyjne pn. „Kaleka czy COOL- awy”.
Program ma na celu budowanie zmian świadomości i wiedzy o różnych rodzajach niepełnosprawności, kontaktów z samymi OzN (osobami z niepełnosprawnością), oraz komunikacji z nimi – w celu włączania, integracji społecznej i aktywizacji środowisk.
Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 13 X 2016 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski we współpracy z kołem teatralnym pod kierunkiem p. Doroty Ziubińskiej-Matla i p. Jolanty Regulskiej przygotował humorystyczne przedstawienie pt. „Lekcja wytrzymałości”. W drugiej części pojawiło się wiele ciekawych wierszy i piosenek obrazujących ciężką pracę nauczycieli.
Malowany październik
1 X 2016 r. w piękną, słoneczną sobotę wybraliśmy się do ośrodka edukacyjno - muzealnego "Baza Torfy” w Karczewie. Jak co roku odbył się tam plener plastyczny zorganizowany przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych. Celem tego spotkania było zwrócenie uwagi uczestników na piękno otaczającego świata oraz ukazanie walorów przyrodniczych Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.
Najmłodsi w teatrze
Dnia 7 października 2016 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I, II i III oglądały sztukę teatralną pt: „Baśnie Braci Grimm” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Dzieci z zapartym tchem oglądały spektakl bogaty w cudowne zdarzenia i fantastyczne postacie. Przyswajały sobie mądrości ludowe często osnute na pradawnych podaniach i legendach.
Lekcje w Warszawie
6 października klasy starsze brały udział w lekcjach przeprowadzonych w Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie oraz uczyły się, jak należy uczestniczyć w wielkomiejskim ruchu drogowym, jako piesi i pasażerowie komunikacji publicznej.
W muzeum uczniowie zapoznali się z wystawą dotyczącą górnictwa, obejrzeli dawne i współczesne narzędzia górnicze, mogli zobaczyć, jak wygląda krzemień, sól, węgiel, rudy, kruszce, siarka i ropa naftowa, a także obejrzeli stroje górnicze. Inna lekcja dotyczyła ekologii oraz odnawialnych źródeł energii.
Pewnego czwartku "Na KOŃcu wsi"
29 września klasa I, II, III i IV ( pod opieką pań- Ewy Dobrowolskiej, Wioletty Filipiak, Moniki Waszelewskiej – Kot i pana Piotra Dobrowolskiego )wybrały się na szkolną wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego o niezwykłej nazwie ,,na KOŃcu wsi „. Mieści się ono w miejscowości Brzozówka koło Mińska Mazowieckiego. To liczące 11 ha siedlisko usytuowane jest
w malowniczym miejscu, pośród gęstego sadu starych jabłoni, rozległych łąk i lasów liściastych.
Kibicowaliśmy na meczu Legii Warszawa
18 września 2016 r. uczniowie kl. V i VI wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Warszawy na mecz Legia Warszawa - Zagłębie Lubin. Na Legii było zjawiskowo. Najpierw Sen o Warszawie, potem kibicowanie przez pełne 90 minut. Doping non-stop, ogromne wsparcie dla piłkarzy i fantastyczna atmosfera. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem przebiegu i oprawy całej imprezy.
Inauguracja nowego roku szkolnego
Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września 2016 roku o godzinie 9.00.
Msza Święta w kościele parafialnym z okazji inauguracji nowego roku szkolnego zostanie odprawiona o godzinie 10.30.
Wyniki sprawdzianu szóstoklasistów
Sprawdzian szóstoklasistów wywołuje wiele emocji wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i władz samorządowych. Jest to niewątpliwie ważne wydarzenie dla szkoły, gdyż obrazuje w pewnym stopniu jej pracę i efekty kształcenia.
Tegoroczni szóstoklasiści są ostatnim rocznikiem uczniów, którzy przystąpili do sprawdzianu w obowiązującej od zeszłego roku formule. Tym razem nasi uczniowie również nie zawiedli!
Gminna Sportowa Olimpiada Smerfów
8 czerwca w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli spotkały się na Olimpiadzie Smerfów drużyny uczniów z klas I - III ze wszystkich gminnych szkół podstawowych. Celem sportowych zmagań dla najmłodszych uczniów jest popularyzacja aktywności fizycznej, rozwijanie sprawności ruchowej oraz propagowanie czynnego wypoczynku wśród dzieci, a także współdziałanie w grupie podczas gier i zabaw, przestrzeganie zasad bezpiecznej zabawy, upowszechnianie zasad fair play podczas rywalizacji sportowej oraz wdrażanie do kulturalnego zachowania się uczestników podczas kibicowania.
Dzień Dziecka w Magicznych Ogrodach
Tegoroczny Dzień Dziecka spędziliśmy w cudownej, kolorowej krainie pn. "Magiczne Ogrody" w Janowcu nad Wisłą. Po przekroczeniu głównego wejścia staliśmy się częścią niezwykłego świata, zamieszkałego przez sympatycznych i psotliwych Mordoli, skrzatów Bulwiaków, wróżki Smużki oraz pilnujące ogrodu dzielne krasnoludy. Upalna pogoda i wiele atrakcji wspierających rozwój zmysłów i wyobraźnię dzieci sprawiły, że był to bardzo udany dzień, co potwierdzić mogą fotograficzne wspomnienia zamieszczone w galerii.
IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Biedronka dla księdza Jana"
Z okazji Święta Patrona, które obchodziliśmy 1 czerwca nasza szkoła wzięła udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
"Biedronka dla księdza Jana". Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Nowej Wsi oraz Gminny Ośrodek Kultury w Czudcu w województwie podkarpackim. Z wielką radością informujemy, że wyróżnienie w tej ciekawej inicjatywie zdobyła uczennica z naszej szkoły - Gabriela Młot z klasy II.
Dzień wolny od zajęć...
Przypominamy, że 27 maja (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Nowa zakładka
Informujemy, że w prawym górnym rogu pojawiła się nowa zakładka "Zastępstwa". Będziemy podawać w niej informacje o bieżących zmianach w planie.
Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do systematycznego sprawdzania informacji w niej zawartych.
II Gminne Warsztaty Przyrodnicze "Las blisko nas"
13 maja 2016 r. odbyły się II gminne warsztaty przyrodnicze zorganizowane przez Publiczne Gimnazjum im. Oskara Kolberga w Kołbieli. W zajęciach zorganizowanych na terenie Ośrodka Edukacji Leśnej w Celestynowie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Kołbiel.
Spotkanie miało na celu rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, nabywanie umiejętności i sposobów poznawania bioróżnorodności ekosystemu leśnego oraz integrację dzieci i młodzieży w ramach wspólnego przedsięwzięcia.
Gminna Olimpiada Przedszkolaków
12 maja odbyła się w naszej szkole Gminna Olimpiada Przedszkolaków, która już od sześciu lat na stałe gości w kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce.
W imprezie wzięło udział około 90 dzieci, które startowały w różnych dyscyplinach sportowych. Był bieg do pachołka, skoki z miejsca na odległość, rzut woreczkiem, przechodzenie przez szarfę, toczenie piłki slalomem, podanie piłki w „tunelu” oraz pokonanie toru przeszkód zbudowanego z piankowych klocków.
Zebranie z rodzicami
Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie w dniu 17 maja (wtorek) o godz. 18.15.
Głównym tematem zebranie będzie przekazanie informacji na temat ewaluacji zewnętrznej, która rozpocznie się w naszej placówce od 31 maja.
Ewaluację zewnętrzną przeprowadzi zespół ewaluatorów z Kuratorium Oświaty w Warszawie.
225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
„Rocznica”
Stanisław Aleksandrzak
Trzeci Maja radością wiosenną
wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał,
Sztandarami biało-czerwonymi
umaiła się Rzeczpospolita.Umaiły się też pierwszym kwieciem
łąki, pola i w ogrodach drzewa,
Maj się pieśnią zwycięskiej wiosny
zgodnym chórem z ludzi rozśpiewał.
Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Obchodzone jest między świętami państwowymi: 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja).
Godziny dzwonków
Sobota 12.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychRaport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego