Strona główna

    • Wycieczka do Doliny Dinozaurów🦕🦖

      Uczniowie klas 0-III oraz uczennice klasy V wybrali się na wycieczkę do Doliny Dinozaurów🦕🦖🌿🌾Dzieci miały okazję przenieść się w prehistoryczny świat i poznać historię dinozaurów. Dowiedziały się, jak żyły, czym się odżywiały oraz jakie miały zwyczaje. Była to ciekawa i pełna wrażeń lekcja w terenie, która połączyła naukę z doświadczeniem. Po części edukacyjnej przyszedł czas na świetną zabawę. Nie zabrakło radości, aktywności i wspólnego spędzan
      Czytaj więcej
    • Wycieczka do Schroniska w Celestynowie oraz do Stajni Mirabell

      😍🍀🌿🐴🐕‍🦺🐈‍⬛🍀🌿😍😎 Są takie wycieczki, które na długo pozostają w pamięci.😍🍀🌿 Dzisiejszy dzień z pewnością do nich należy! Uczniowie klas I i III od dawna pokazują, że los zwierząt nie jest im obojętny. Dlatego wspólnie z wychowawcami postanowili zrobić coś dobrego i objąć wirtualną opieką jednego z podopiecznych ze schroniska Celestyniaki - Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. Ich podopiecznym został Jupiter, uroczy piesek, który
      Czytaj więcej
    • Sukces sportowy naszej zawodniczki

      Sukces sportowy naszej zawodniczkiW dniu 28.05.2026 r. na gminnym stadionie w Kołbieli odbyły się Mistrzostwa Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce. Reprezentacja naszej szkoły liczyła 10 zawodników z kl. VII i VIII. Nasi uczniowie rywalizowali w konkurencjach biegowych na 100m, 300 m i 600m oraz sztafetach.Miło nam poinformować, że Julia Rosłoniec z kl. VII zajęła II miejsce w biegu na dystansie 300 m🥈Julii gratulujemy sukcesu
      Czytaj więcej
    • Dzień Dziecka !

      Dzień Dziecka to taki dzień, kiedy można trochę więcej, trochę dłużej i trochę smaczniej! 😄Tegoroczne świętowanie upłynęło pod znakiem zabawy, uśmiechu i odpoczynku od szkolnych obowiązków. Dziś zeszyty i podręczniki mogły spokojnie zostać zamknięte, a uczniowie oddali się temu, co lubią najbardziej🎉Klasa VII wybrała się pociągiem do Józefowa na małą wyprawę do McDonald's 🍔🍟Na szkolnym podwórku też nie brakowało atrakcji. Były gry planszowe 🎲, ma
      Czytaj więcej
    • Strefa relaksu

      Dzięki współpracy z Sołectwem Człekówki oraz pomysłowości nauczycieli zielona przestrzeń wokół szkoły zamieniła się w idealne miejsce do odpoczynku, integracji i łapania oddechu między lekcjami.
      Czytaj więcej
    • Nauka najlepiej smakuje w praktyce!

      Uczniowie klasy II podczas zajęć poznawali jadalne rośliny polne oraz ich zastosowanie. Zwieńczeniem tej ciekawej lekcji były zajęcia praktyczne. Wspólnie z nauczycielem przygotowali pyszną zupę szczawiową.
      Czytaj więcej
    • Wycieczka do Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie

      Są takie wycieczki, które na długo pozostają w pamięci. Dzisiejszy dzień z pewnością do nich należy! Uczniowie klas I i III od dawna pokazują, że los zwierząt nie jest im obojętny. Dlatego wspólnie z wychowawcami postanowili zrobić coś dobrego i objąć wirtualną opieką jednego z podopiecznych ze schroniska Celestyniaki - Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. Ich podopiecznym został Jupiter, uroczy piesek, który trafił do schroniska p
      Czytaj więcej
    • Ogłoszenie o pracę

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce poszukuje osoby na stanowisko sekretarza/sekretarki szkoły. Poszukujemy osoby zorganizowanej, komunikatywnej i życzliwej, która będzie wspierać codzienną pracę placówki oraz pomagać uczniom, rodzicom i nauczycielom.
      Czytaj więcej
    • Drodzy Ósmoklasiści!

      Przed Wami ostatnie dni przygotowań do egzaminu. To już czas, żeby uporządkować wiedzę, powtórzyć najważniejsze zagadnienia i przede wszystkim… uwierzyć w siebie!!!
      Czytaj więcej
    • "Mazowiecki Park Krajobrazowy w obiektywie" konkurs fotograficzny

      Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych zaprasza osoby dorosłe i młodzież szkół średnich do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pod nazwą "Mazowiecki Park Krajobrazowy w obiektywie". Tegorocznym tematem wykonywanych zdjęć ma być "Woda w krajobrazie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego". Szczegóły w załącznikach.
      Czytaj więcej
    • Wiwat 3 Maj!

      Uroczystości gminne z okazji Święta Konstytucji 3 Maja były wyjątkową okazją do wspólnego świętowania i wyrażenia patriotyzmu. Jesteśmy dumni, z tego, jak pięknie uczniowie naszej szkoły reprezentowali społeczność szkolną, biorąc aktywny udział w uroczystych występach z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Kołbieli.
      Czytaj więcej
    • Apel podsumowujący Tydzień Zdrowia

      Dziś odbył się uroczysty apel podsumowujący Tydzień Zdrowia 🌿Pani Dyrektor ogłosiła wyniki konkursu plastycznego pt. „Zdrowie na codzień. Jak o nie dbam?” oraz konkursu wiedzy o zdrowiu. Jury miało niełatwe zadanie z wyłonieniem zwycięzców w konkursie plastycznym, ponieważ poziom prac był bardzo wysoki, dlatego przyznano po dwa I, dwa II i dwa III miejsca ex aequo, a także wyróżnienie👏🏻🥇I miejsce:Aleksandra Ćwiek, kl. IIIWeronika Górka, kl. III🥈I
      Czytaj więcej
    • Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. zaprasza przedszkola i szkoły podstawowe z terenu woj. mazowieckiego do udziału w konkursie "Mazowsze oczami najmłodszych".
      Czytaj więcej
    • Informator edukacyjny na rok szkolny 2026/2027

      Drodzy Ósmoklasiści! "Szkoły z naszego powiatu oferują Wam różnorodne możliwości dalszej nauki. Doskonała kadra pedagogiczna oraz nowocześnie wyposażone i bogate w pomoce naukowe pracownie dydaktyczne czekają na tegorocznych absolwentów szkół podstawowych. Przed Wami bardzo ważny życiowo krok –wybór szkoły ponadpodstawowej. Pragnąc pomóc Wam w podjęciu tej odpowiedzialnej decyzji, wzorem lat ubiegłych przygotowaliśmy infor mator edukacyjny, przed
      Czytaj więcej
    • Ogromny sukces naszej uczennicy!

      Sukces naszej uczennicy - Agnieszki Rżysko z klasy 3 w kolejnym etapie Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"🥳👌💪🧜Dzisiaj w Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli odbył się etap gminny prestiżowego Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka", który od 49 lat organizuje Miasto Stołeczne Warszawa.Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów - Agnieszka Rżysko, która w kategorii uczniów klas I-III zdobyła pierwsze miejsce i "wyrecytowała" sobie
      Czytaj więcej
    • Rocznica akcji "Stock"

      🇵🇱🇵🇱🇵🇱 W nocy z 13 na 14 marca 1943 roku we wsi Karpiska i bliskiej jej okolicy odbyły się niezwykle ważne wydarzenia związane z działalnością polskiego podziemia.W ramach akcji ,, Stock" przeprowadzono zrzuty dla Armii Krajowej, których dokonali legendarni Cichociemni- elitarni spadochroniarze Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.W tegorocznych obchodach rocznicy tych wydarzeń wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym, nau
      Czytaj więcej
    • Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Kołbieli

      Świetny wynik naszego ucznia w Gminnym Konkursie z Języka Angielskiego, organizatorem którego była Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli. Krzysztof Niemiec zajął 1 miejsce i wykazał się ogromną wiedzą z zakresu języka angielskiego!
      Czytaj więcej
    • Rodzice czytajcie dzieciom i z dziećmi!!!

      10 powodów, dla których warto czytać dziecku książki --------> 1. Czytanie książek zacieśnia więź uczuciową między rodzicami a dzieckiem. Dziecko wsłuchane jest w głos rodzica, a bliski kontakt daje mu poczucie bezpieczeństwa.
      Czytaj więcej
    • Zmiana przepisów ruchu drogowego

      Szanowni Rodzice Drodzy Uczniowie Sejm uchwalił obowiązek jazdy w kasku na hulajnodze i rowerze przez dzieci do 16. roku życia. Nowelizacja Kodeksu drogowego wprowadza także nowe przepisy, które podwyższają wiek dziecka, od którego może ono legalnie jeździć na hulajnodze elektrycznej po drodze publicznej do 13 lat.
      Czytaj więcej
    • Zajęcia taneczne

      Zajęcia taneczne prowadzone przez Studio Ruchu Kordaszewscy rozpoczynają się już w piątek - 19 września od godziny 14.15. - do 15.00. Wszystkich, którzy zapisali się na te zajęcia informujemy, że odbywać się one będą w piątki w godzinach podanych powyżej.
      Czytaj więcej
    • Treningi karate!

      Zapraszamy na zajęcia pozalekcyjne! Zajęcia karate prowadzone w naszej szkole przez UKS "Pancerni" rozpoczęły się już od 8 września br. Treningi odbywać się będą w poniedziałki i w środy w godzinach 15.45. - 15.45.
      Czytaj więcej
    • Standardy ochrony małoletnich

      Szanowni Rodzice Drodzy Uczniowie 15 lutego br. w naszej szkole został wprowadzony dokument pn. "Procedura ochrony małoletnich". Są to zapisy, które regulują postępowanie mające na celu ochronę dzieci i młodzieży przed krzywdzeniem. Warto zapoznać się z procedurą i mieć świadomość, że obowiązkiem każdego z nas jest dbanie o dobro i bezpieczeństwo małoletnich. Dokument umieszczony jest TUTAJ
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • „Biblioteka moich marzeń” – szkolny konkurs plastyczny dla klas I - VIII

            Październik jest miesiącem bibliotek szkolnych. W tym czasie nauczyciel biblioteki postanowił zaktywizować uczniów i zachęcić do zainteresowania się stanem księgozbioru, w którym można znaleźć wiele atrakcyjnych i wyjątkowych książek. Zorganizowano takie akcje jak: pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych, przygotowano okolicznościową wystawkę na korytarzu przed biblioteką, która wzbudziła zainteresowanie uczniów, przyciągając uwagę kolorowymi obwolutami książek, a także w dniach od 10.10.2024 r. do 24.10.2024 r. przeprowadzono szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Biblioteka moich marzeń”.

          • Pasowanie na czytelnika

            Biblioteka jest miejscem, gdzie kształtuje się u uczniów podstawy kultury czytelniczej i rozbudza zainteresowania literackie. Kontakt z książką dostarcza młodemu czytelnikowi wiedzy o świecie i  ludziach, rozwija wyobraźnię, kształtuje właściwą hierarchię wartości, uwrażliwia na przeżycia i uczucia innych.

          • Gminny Turniej Piłki Nożnej 2024

            16 października liczna grupa naszych uczniów pojechała do Kołbieli. Tego dnia, na pięknym obiekcie sportowym, odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej. Zawody rozegrano w czterech kategoriach: dziewczynki kl. IV-VI, chłopcy kl. IV-VI, dziewczynki kl. VII-VIII i chłopcy kl. VII – VIII.

            Sportowa walka dostarczyła wiele emocji. Nasi młodsi uczniowie zajęli III miejsca w rozgrywkach, a dziewczynki i chłopcy z klas starszych IV miejsca.

          • Uroczysty Dzień Edukacji Narodowej

            W dniu dzisiejszym 15.10.2024r. obchodziliśmy święto polskiej szkoły, czyli Dzień Edukacji Narodowej. Rozpoczynając akademię przywitaliśmy w naszej szkole szanownych gości: Sylwester Winek - Wójt Gminy Kołbiel i Dyrektor GZEASu Panią Annę Czarnecką - Markowską oraz Panią Dyrektor, nauczycieli, uczniów, rodziców i pracowników obsługi i administracji szkolnej.

          • Sportowy sukces Julii Rosłoniec!!!

            We wtorek, 8 października w miejscowości Zielonka, odbyły się Mazowieckie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowała Julia Rosłoniec z kl. VI. Uczennica walczyła o to, aby zakończyć swój bieg na jak najlepszym miejscu i móc zakwalifikować się do dalszego etapu zawodów. W biegu dziewcząt kl. VI na dystansie 800 m startowało prawie 40 zawodniczek, więc rywalek było dużo!

          • Dzień Chłopaka

            Dzień Chłopaka w naszej szkole obchodziliśmy na wesoło.

            Dziewczynki zadbały o to, by był to niezapomniany dzień, pełen wyzwań i konkurencji. Na początek przedstawiono JURY, do składu którego zaproszono dziewczynki - przedstawicielki klas IV, V, VI, VII i VIII.

            Miały one zadanie uważnie obserwować zmagania i sprawiedliwie przydzielać punkty. Wybrani chłopcy z danej klasy na zmianę, niczym w sztafecie walczyli zespołowo o nagrodę „Super Chłopaka”

          • Mamy mistrzynię powiatu!!!

            Kolejne zawody w biegach już za nami. 30 września pięciu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Otwocku. W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy mieli do pokonania następujące dystanse: Zofia Kowalczyk z kl. V i Julia Rosłoniec z kl. VI – 800 m, Piotr Jedynak z kl. VI i Milena Królak z kl. VIII – 1000m, a  Michał Wasążnik z kl. VIII – 1500 m.

          • Sukcesy sportowe naszych uczniów!

            Dnia 26 września 2024 r. na obiekcie sportowym w Kołbieli odbyły się Gminne Biegi Przełajowe. Zawodnicy ze szkół podstawowych z: Kątów, Człekówki, Kołbieli i Rudzienka rywalizowali o jak najlepsze miejsce wśród uczniów w danej kategorii wiekowej. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów z klas V-VIII. Zawodnicy mieli do pokonania następujące dystanse: dziewczynki i chłopcy z kl. IV-VI 800 m, dziewczynki z kl. VII–VIII 1000 m i chłopcy z klas VII–VIII 1500 m.

          • Zmiana planu lekcji

            Informuję, że od poniedziałku - 30 września nastąpi zmiana planu lekcji dla wszystkich klas.

            Plan lekcji jest już wprowadzony w Librusie. Bardzo proszę o zapoznanie się z zaplanowanymi zmianami.

            Jednocześnie informuję, że od 30 września zajęcia świetlicowe będą się kończyć wg harmonogramu zamieszczonego w zakładce "świetlica"

          • Pomoc dla powodzian

            Trzy dni trwała w naszej szkole akcja pomocy powodzianom. Zorganizowało ją Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z OSP w Kołbieli. Kolejny raz przekonaliśmy się, że nasi darczyńcy- uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły, mają wielkie serca i nie pozostają obojętni na los potrzebujących mieszkańców południowej Polski.W wyniku akcji zebraliśmy sporą ilość żywności, środków higienicznych, chemii gospodarczej, a także odzieży, ręczników i koców.Wolontariusze posegregowali dary, zapakowali je i opisali, aby ułatwić ich rozdysponowanie wśród powodzian. Worki zostały przekazane do OSP w Kołbieli.Serdecznie dziękujemy osobom, które włączyły się do naszej akcji i kolejny raz potwierdziły, że warto i trzeba pomagać, bo dobro powraca.🧡💛💚💙💜🤎🤍❤️

          • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

            19 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli wcześniej okazję przedstawić swój program na wspólnym spotkaniu. Nie zabrakło chwytliwych postulatów: „kolorowe dni”, „dzień bez sprawdzianów” czy „większa ilość dyskotek”. Każdy uczeń naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad całością wyborów czuwali opiekunowie samorządu- Pani Dorota Ziubińska- Matla i Aleksandra Piotrowska. Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania. Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącym Szkoły został uczeń klasy VIII Mateusz Krupiński, który zdeklasował swoich konkurentów💪🏻 Zdobył 38 głosów. Mateuszowi gratulujemy wygranej i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnego stanowiska👏🏻

          • Uroczystość pod pomnikiem leśników

            13 września uczniowie naszej szkoły z pocztem sztandarowym reprezentowanym przez chłopców z klasy ósmej wraz z dyrektorem - Panią Małgorzatą Szostak oraz nauczycielkami - Panią Beatą Badurek i Panią Dorotą Ziubińską-Matla wzięli udział w uroczystości upamietniającej leśników z rodziny Nowakowskich, bestialsko zamordowanych w 1943 r. nieopodal leśniczówki Gózd. Po mszy polowej, którą odprawił ks. proboszcz Krzysztof Abramowski wiązankę biało czerwonych kwiatów złożył Wójt Gminy Kołbiel - Pan Sylwester Winek. Na koniec głos zabrała prawnuczka Dobrosława Nowakowskiego i praprawnuczka Mieczysława Nowakowskiego, która ze wzruszeniem opowiedziała historię swojej rodziny.
            Uczymy młode pokolenie, że pamięć o poległych w walce o wolność Polski, to
            nasze zobowiązanie i nasza odpowiedzialność.

          • Zebranie z Rodzicami

            Zapraszamy Rodziców na pierwsze w tym roku spotkanie z dyrektorem oraz z wychowawcami wszystkich klas oraz oddziału przedszkolnego.

            Zebranie odbędzie się we wtorek 17 września 2024 roku o godzinie 17.00.

            Szczegółowy harmonogram na plakacie.

          • Dzień Parków Krajobrazowych

            Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na Dzień Otwarty w Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Szczegóły na plakacie.

          • Witamy nowy rok szkolny 2024/2025

            Inaugurację nowego roku szkolnego 2024/2025, rozpoczęliśmy wspólną Mszą świętą w Kościele, która była pięknym momentem na refleksję i modlitwę o udany rok szkolny. Następnie społeczność naszej szkoły zebrała się w hali sportowej, by świętować początek kolejnego okresu nauki. Pani Dyrektor przywitała wszystkich ciepłymi słowami, życząc udanego i pełnego sukcesów roku szkolnego.
            Serdeczne życzenia oraz dobrego startu w nowy rok szkolny, przekazał całej naszej społeczności Pan
            Sylwester Winek - Wójt Gminy Kołbiel. List przeczytała na uroczystości Pani Jolanta Zięba - przedstawicielka Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Kołbieli. Następnie dzieci udały się na indywidualne spotkania ze swoimi Wychowawcami.Drodzy uczniowie, życzymy Wam mnóstwa radości z odkrywania świata, wytrwałości i sukcesów w nauce. Rozwijajcie skrzydła, nie bójcie się wznosić na wyżyny swoich możliwości

          • Spotkania psychoedukacyjne dla Rodziców

            Szanowni Państwo, zgodnie z prośbą Pani Lidii Popek – Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, w załączeniu przekazuję ulotkę oraz plakat, które dotyczą projektu „Psychoedukacja dla rodziców” prowadzonego przez lekarzy i psychologów Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci w Józefowie Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii. Zachęcam Państwa do wzięcia udziału w spotkaniach.


            Łączę wyrazy szacunku Mazowiecki Kurator Oświaty /-/ Wioletta Krzyżanowska

    • Partnerzy

      • Odnośnik: https://portal.librus.pl/szkola
      • Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi
      • Sportowe Talenty
      • LECTURUS JUNIOR
      • PROGRAM dla szkół
      • Odnośnik: https://eduprogramy.pl/
      • Instytut Papieża Jana Pawła II
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Sobota 13.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
      • Standardy ochrony małoletnich

      •