• Jesteśmy już czytelnikami!

   ''Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła'' Wisława Szymborska 22 maja 2024 r. odbywa się wspaniała uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych i drugich!
   Czytaj więcej
  • GMINNE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

   Lekkoatletyka to królowa sportu, a biegi, rzuty i skoki to podstawowe umiejętności ruchowe człowieka. Dlatego zawody lekkoatletyczne cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży.
   Czytaj więcej
  • Dyżur wakacyjny

   Zgodnie z Zarządzeniem nr 44/2024 z dnia 16 maja Wójta Gminy Kołbiel informujemy, że istnieje możliwość zapisania dzieci z oddziału przedszkolnego na zajęcia opiekuńcze w dniach od 1 lipca do 12 lipca br. Zainteresowanych Rodziców prosimy o składanie do sekretariatu wypełnionych załączników w dniach 3 - 10 czerwca br. Wnioski dostepne są na tablicy przy oddziale przedszkolnym. Szczegóły w zamieszczonym Zarządzeniu.
   Czytaj więcej
  • XII POWIATOWY KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

   25.03.2024r. ogłoszono wyniki XII Powiatowego Konkursu na Palmę Wielkanocną. Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli we współpracy ze Starostwem Powiatu Otwockiego. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać tradycyjne palmy wielkanocne. Można było wykorzystać wyłącznie materiały naturalne i tradycyjne formy zdobnicze. Konkurs został zgłoszony na listę Mazowieckiego Kuratora Oświaty, co kwalifikuje laureatów do wpisu
   Czytaj więcej
  • Sobota z planszówkami w PMDK w Otwocku

   W sobotę 16 marca 2024 r. zapraszamy wszystkich miłośników gier planszowych do PMDK w Otwocku przy ul. Poniatowskiego 10 na Sobotę z Planszówkami. W godzinach 10:00 - 14:00 będzie można zagrać w wiele znanych i mniej znanych gier planszowych. Mamy ponad 40 tytułów! Wstęp wolny.
   Czytaj więcej
  • Informator edukacyjny Starostwa Powiatowego w Otwocku

   Już niebawem młodzież ostatnich klas stanie przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Dlatego również w tym roku Starostwo Powiatowe w Otwocku przygotowało informator edukacyjny, który może pomóc uczniom w dokonaniu świadomego wyboru nowej szkoły. Celem, który przyświecał autorom podczas tworzenia tego dokumentu, było przedstawienie szerokiej oferty edukacyjnej Powiatu Otwockiego, dostosowanej do wielu różnych zainteresowań. Uczniowie - dokonajcie
   Czytaj więcej
  • Standardy ochrony małoletnich

   Szanowni Rodzice Drodzy Uczniowie 15 lutego br. w naszej szkole został wprowadzony dokument pn. "Procedura ochrony małoletnich". Są to zapisy, które regulują postępowanie mające na celu ochronę dzieci i młodzieży przed krzywdzeniem. Warto zapoznać się z procedurą i mieć świadomość, że obowiązkiem każdego z nas jest dbanie o dobro i bezpieczeństwo małoletnich. Dokument umieszczony jest TUTAJ
   Czytaj więcej
  • Koncert

   Zapraszamy na koncert z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego, który odbędzie się w naszej szkole w dniu 14 marca br. o godz. 18.00. Wstęp wolny.
   Czytaj więcej
  • Zapraszamy do konkursu

   Szanowni Państwo - organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w dorocznym konkursie powiatowym na Palmę Wielkanocną. Informacje i regulamin - Palmy_2024-_regulamin_i_zgloszenie_(1).docx
   Czytaj więcej
  • BAL KARNAWAŁOWY I KONCERT ZESPOŁU "LIMBOS"

   🎈🎉W karnawale, w karnawale dookoła wielkie bale. Gdy muzyka pięknie gra, każdy dobry nastrój ma.🎈🎉Tak było i u nas w dniu 6 lutego. Do pięknie przystrojonej przez Samorząd Uczniowski sali dumnie wkroczyły liczne księżniczki, czarownice, czarodziejki, a za nimi żołnierze, strażak, książę, można też było dostrzec Czerwonego Kapturka , Królową Żab i człowieka- maskę. Pomysłów na strój nie brakowało i chęci do tańca też. Były konkursy, wspólna zabaw
   Czytaj więcej
  • Wyjazd na lodowisko

   Lodowisko w karnawale, w tłusty czwartek i na koniec jeszcze z przekąską w ulubionej restauracji, to niezwykła kumulacja atrakcji, jak na jeden dzień.
   Czytaj więcej
  • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
  • Aktualności

     • "Szkoły pełne talentów" - akcja Lidla

      Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w akcji Lidla pn. "Szkoły pełne talentów"

      Jeżeli ktoś z Państwa zechciałby zarejestrować otrzymane za zakupy w Lidu "TALENCIAKI", to należy wyszukać naszą szkołę w wyszukiwarce lub przynieść kupony do szkoły i wrzucić do specjalnej skrzyneczki.

      Liczymy na Waszą hojność :)

     • Zwiedzamy Polskę - Płock

      Rok szkolny rozpoczęty już dawno, ale my bardzo lubimy zwiedzać Polskę 😊 Tym razem wybraliśmy się do Płocka i do Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Na początek zwiedziliśmy płocki ogród zoologiczny, a iście letnia pogoda i zróżnicowanie terenu sprawiły, że takie zwiedzanie było świetną lekcją wychowania fizycznego i przyrody. Kolejnym punktem programu było poznawanie Starego Miasta, wizyta w Bazylice Katedralnej i spacer urokliwymi alejkami po Wzgórzu Tumskim, skąd dotarliśmy na bardzo nowoczesne molo na Wiśle.

     • Gminny Turniej Piłki Nożnej

      13 października reprezentacja naszej szkoły, składająca się z wybranych uczniów klas VI-VIII, wzięła udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej w Kołbieli. Organizatorem zawodów był Kompleks sportowo – rekreacyjny Gminy Kołbiel. Celem imprezy była popularyzacja gry w piłkę nożną oraz wyłonienie najlepszego zespołu dziewczynek i chłopców.

     • Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów

      14 października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową, powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest, jako święto szkoły, powszechnie nazywane Dniem Nauczyciela.

     • Wyniki konkursu fotograficznego "Barwy jesieni"

      Na początku roku szkolnego został ogłoszony szkolny konkurs fotograficzny pn. „Barwy jesieni”.

      Konkurs trwał od 15 września do 9 października i w tym czasie wpłynęło 17 zdjęć. Jury w składzie:

      Przewodnicząca - Małgorzata Szostak

      Członkowie:

      Joanna Mokrzycka - Rada Rodziców

      Dorota Rosłaniec - bibliotekarz

     • Malowany Mazowiecki Park Krajobrazowy

      W sobotę 1 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w plenerze plastycznym na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka. Mogli spróbować swoich sił w różnych technikach plastycznych, np. rysowanie, malowanie farbami, malowanie na koszulkach, podobraziach, czy torbach płóciennych. Z przygotowanych materiałów można było stworzyć także różnorodne, przestrzenne kompozycje o tematyce jesiennej.
      Plener odbył się na terenie Ośrodka edukacyjno – muzealnego Baza Torfy, gdzie uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy przyrodniczej prezentującej siedliska oraz zamieszkujące je zwierzęta na terenie parku oraz zabytki etnograficzne terenu kołbielskiego.

     • Wycieczka na pole golfowe!

      23 września 2022 r. klasa pierwsza miała niecodzienną okazję wypróbowania swoich sił w grze w golfa. Dzięki zaproszeniu ze strony Golf Park Józefów, dzieci mogły przekonać się, jak „smakuje” ta gra. Zaangażowanie p. Macieja Kurzawy umożliwiło naszej grupie sprawne dotarcie do celu . Na miejscu profesjonalnie zajął się pierwszakami zawodowy trener – pan Wojtek. Dzieci zostały zmierzone, a następnie otrzymały kije golfowe odpowiednie do swego wzrostu. Pierwsze ćwiczenia dotyczyły ułożenia właściwej postawy ciała, prawidłowego chwytu kija oraz koordynacji ruchów. Nie było to łatwe! Pierwszaki wykazały się wytrwałością i zdyscyplinowaniem. Potem, w przyjemnym zacisznym klubiku, ma

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      Samorząd uczniowski to organizacja demokratyczna, która obok rady pedagogicznej i rady rodziców ściśle współpracuje z dyrektorem szkoły. Jest również ważnym i cennym łącznikiem między wszystkimi uczniami a nauczycielami.

      Samorząd tworzą wszyscy uczniowie szkoły.

      Samorząd posiada wpływ na życie codzienne uczniów w szkole, w której spędzają większość swojego życia. Dzieci poznają pierwsze praktyczne lekcje z demokracji – wybierają swoich przedstawicieli, podejmują decyzje, a następnie ponoszą ich konsekwencje.

     • Dzień Chłopaka

      30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji damska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała dużo atrakcji.

      Jedną z propozycji było ubranie się na niebiesko. Jest to kolor, który kojarzy się z chłopakami. Uczniowie ze swoich szaf wyciągnęli koszule, sukienki, bluzki w tym właśnie kolorze.

     • POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

      Kolejne zawody w biegach już za nami. 26.09.22 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Organizatorem mistrzostw był Powiat Otwocki, a gospodarzem Gmina Kołbiel. Zawody odbyły się na terenie Kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Kołbieli.

     • GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE

      Bieg przełajowy to bieg w terenie, najczęściej w lasach, na łąkach lub w innych miejscach, gdzie jest on naturalnie utrudniany przez przyrodę.

      22.09.22 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Zawody odbyły się na terenie Kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Kołbieli. Zawodnicy, w zależności od wieku, musieli pokonać trasę wyznaczoną na stadionie i w lesie o długości od 500m do 1000m.

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

      20 września, to ważny dzień w życiu przedszkolaków, bowiem w tym dniu obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszym oddziale przedszkolnym było dzisiaj bardzo świątecznie i wesoło. Z okazji wspomnianego święta nasze przedszkolaki miały zabawę taneczną, zabawy integracyjne, kolorowe dekoracje i szeroko uśmiechnięte buzie :) O tym święcie pamiętała też pani dyrektor i poczęstowała wszystkich przedszkolaków cukierkami! Było bardzo wesoło i sympatycznie <3

     • “ We are the champions my friends, Cause we are the champions of the world”

      Do turnieju Mistrzostw Świata WKA w Szczecinie przygotowała się ekipa Mirka Platy z Akademii Karate Otwock. Łącznie z Akademii wystąpiło 28 osób, w tym również uczniowie naszej szkoły na co dzień trenujący w Szkole Podstawowej im. Polskich Dzieci Syberyjskich w Starej Wsi.

      To właśnie w tej szkole z ramienia Senseia Platy szkoli i trenuje oraz motywuje do ciężkiej pracy Sensei Klaudia Ćwiek.

     • Fotograf w szkole

      Informujemy, że 20 września (wtorek) będzie możliwość wykonania zdjęć w szkole przez profesjonalnego fotografa. Pełna oferta znajduje się na tablicy w szkole. Proszę o stosowny strój w tym dniu.

      Zdjęcia są dobrowolne!

     • Konkurs fotograficzny "Barwy jesieni"

      Zapraszamy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce do twórczej zabawy z aparatem fotograficznym w roli głównej!

      Pokażcie jesienne oblicza Waszych ogrodów, okolicy lub zdjęcia ze swojego jesiennego spaceru.

      Fotografie mogą przedstawiać ogród, las, pola, grzyby, liście, owoce, zwierzęta i kwiaty. Czekamy na kolorowe zdjęcia jesieni, przedstawiające uroki tej pięknej pory roku.

  • Partnerzy

   • Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi
   • Sportowe Talenty
   • LECTURUS JUNIOR
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Środa 29.05.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
   • Nagłówek