• XII POWIATOWY KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

      25.03.2024r. ogłoszono wyniki XII Powiatowego Konkursu na Palmę Wielkanocną. Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli we współpracy ze Starostwem Powiatu Otwockiego. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać tradycyjne palmy wielkanocne. Można było wykorzystać wyłącznie materiały naturalne i tradycyjne formy zdobnicze. Konkurs został zgłoszony na listę Mazowieckiego Kuratora Oświaty, co kwalifikuje laureatów do wpisu
      Czytaj więcej
    • Sobota z planszówkami w PMDK w Otwocku

      W sobotę 16 marca 2024 r. zapraszamy wszystkich miłośników gier planszowych do PMDK w Otwocku przy ul. Poniatowskiego 10 na Sobotę z Planszówkami. W godzinach 10:00 - 14:00 będzie można zagrać w wiele znanych i mniej znanych gier planszowych. Mamy ponad 40 tytułów! Wstęp wolny.
      Czytaj więcej
    • Informator edukacyjny Starostwa Powiatowego w Otwocku

      Już niebawem młodzież ostatnich klas stanie przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Dlatego również w tym roku Starostwo Powiatowe w Otwocku przygotowało informator edukacyjny, który może pomóc uczniom w dokonaniu świadomego wyboru nowej szkoły. Celem, który przyświecał autorom podczas tworzenia tego dokumentu, było przedstawienie szerokiej oferty edukacyjnej Powiatu Otwockiego, dostosowanej do wielu różnych zainteresowań. Uczniowie - dokonajcie
      Czytaj więcej
    • Standardy ochrony małoletnich

      Szanowni Rodzice Drodzy Uczniowie 15 lutego br. w naszej szkole został wprowadzony dokument pn. "Procedura ochrony małoletnich". Są to zapisy, które regulują postępowanie mające na celu ochronę dzieci i młodzieży przed krzywdzeniem. Warto zapoznać się z procedurą i mieć świadomość, że obowiązkiem każdego z nas jest dbanie o dobro i bezpieczeństwo małoletnich. Dokument umieszczony jest TUTAJ
      Czytaj więcej
    • Koncert

      Zapraszamy na koncert z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego, który odbędzie się w naszej szkole w dniu 14 marca br. o godz. 18.00. Wstęp wolny.
      Czytaj więcej
    • Zapraszamy do konkursu

      Szanowni Państwo - organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w dorocznym konkursie powiatowym na Palmę Wielkanocną. Informacje i regulamin - Palmy_2024-_regulamin_i_zgloszenie_(1).docx
      Czytaj więcej
    • BAL KARNAWAŁOWY I KONCERT ZESPOŁU "LIMBOS"

      🎈🎉W karnawale, w karnawale dookoła wielkie bale. Gdy muzyka pięknie gra, każdy dobry nastrój ma.🎈🎉Tak było i u nas w dniu 6 lutego. Do pięknie przystrojonej przez Samorząd Uczniowski sali dumnie wkroczyły liczne księżniczki, czarownice, czarodziejki, a za nimi żołnierze, strażak, książę, można też było dostrzec Czerwonego Kapturka , Królową Żab i człowieka- maskę. Pomysłów na strój nie brakowało i chęci do tańca też. Były konkursy, wspólna zabaw
      Czytaj więcej
    • Wyjazd na lodowisko

      Lodowisko w karnawale, w tłusty czwartek i na koniec jeszcze z przekąską w ulubionej restauracji, to niezwykła kumulacja atrakcji, jak na jeden dzień.
      Czytaj więcej
    • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
    • Aktualności

          • Wycieczka na lodowisko

            14.12.2021r. klasy VI, VII i VIII wraz z Wychowawcami udali się na lodowisko do Mińska Mazowieckiego. Część uczniów początkowo miała pewne obawy, bo nigdy wcześniej nie jeździli na łyżwach, ale pouczeni o zasadach bezpieczeństwa, wyposażeni w łyżwy i kaski ruszyli podbijać lodowisko.

            Miło byliśmy zaskoczeni, że niektórzy z naszych uczniów na lodowisku czuli się jak przysłowiowa „ryba w wodzie”. Od samego początku widać było wprawę, doświadczenie i pewną jazdę. Naprawdę doskonale sobie radzili. Inni uczniowie metodą prób i błędów lub w myśl zasady „jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz”, małymi kroczkami z pomocą pingwinków zdobywali tajniki sztuki jazdy na łyżwach. Z dumą i radością obserwowaliśmy również piękną współpracę tych, którzy świetnie jeżdżą na łyżwach, z tymi, którzy te tajniki zgłębiali dopiero po raz pierwszy.

          • Zajęcia rozwijające w naszej szkole :)

            Celem zajęć rozwijających kreatywność w zakresie nauk przyrodniczych jest kształtowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych. Uczestnicy zajęć kształtują także umiejętność obserwacji oraz wykonują proste doświadczenia przyrodnicze. Uczniowie klasy V aktywnie i chętnie biorą udział w zajęciach, gdzie w przeważającej mierze wykorzystywane są metody aktywizujące uczniów. Największym zainteresowaniem cieszą się lekcje, na których wykonywane są doświadczenia przyrodnicze. Pracując w zespołach kilkuosobowych wykorzystując pomoce dydaktyczne Moduł Woda i Moduł Powietrze badają właściwości cieczy, gazów i ciał stałych. W trakcie zajęć uczniowie brali także udział w projekcie Ekoeksperymentarium. Dzięki wizycie w wirtualnym domu i łamigłówkom, ukrytym w jego pokojach zrozumieli, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków. Dowiedzieli się, jak ś

          • Kreatywna klasa 5

            Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Świąteczną tradycją jest między innymi choinka, czyli ozdobione drzewko iglaste – świerk, sosna lub jodła. Drzewko świąteczne symbolizuje życie, odradzanie się i płodność, a kolor zielony jest utożsamiany z nadzieją, witalnością i narodzinami. Nie bez znaczenia są również dekoracje świąteczne, jakimi przystrajamy choinkę. Światełka symbolizują narodziny Jezusa, wskazują drogę, chronią dom i odstraszają złe moce. Dawniej na choince wieszano własnoręcznie wykonane ozdoby oraz jabłka i orzechy. Jabłka były symbolem zdrowia i pożywienia dla duchów zmarłych. Orzechy gwarantowały siłę, dobrobyt i udane pożycie małżeńskie. Zwyczaj ozdabiania choinki to także zakładanie łańcuchów będących znakiem rodzinnych więzi. Na współczesnych choinkach najczęściej znajdziemy jednak ozdobne bombki.

          • Kreatywna klasa 7

            Na zajęciach rozwijających kreatywność w klasie VII realizujemy zainteresowania i pasje naszych uczniów. Odbywają się warsztaty integrujące grupę, rekreacyjno – sportowe i kulinarne.

            Preferujemy hasło "W zdrowym ciele zdrowy duch".

            Kiedy pogoda na to pozwalała we wrześniu i październiku odbywały się spotkania na świeżym powietrzu np. wycieczka rowerowa po okolicy, spacery, zajęcia ruchowe na naszym szkolnym placu zabaw, integracyjne ognisko, a ostatnio na sali gimnastycznej rozgrywki piłki siatkowej.

          • Urodziny Dziadka Mroza

            W ostatnich dniach uczniowie klas IV-VIII hucznie świętowali urodziny Dziadka Mroza, czyli wschodniego odpowiednika Mikołaja. Na lekcjach języka rosyjskiego pisali życzenia urodzinowe dla solenizanta, śpiewali „sto lat” i świetnie się bawili zgłębiając kulturę rosyjską. Dzieci mają nadzieję, że Dziadek Mróz nie zapomni o nich i obdaruje podarkami w Nowy Rok!

          • Mikołajki

            6 grudnia to dzień, w którym od zawsze obchodzimy Mikołajki. To czas prezentów, spotkań z Mikołajem, czerwonych mikołajowych czapeczek i dobrego humoru. Popatrzcie sami 😊

          • Sukces Zosi i Rafała w Powiatowym Konkursie Matematycznym

            Eliminacje szkolne wyłoniły dwoje najlepszych matematyków naszej szkoły, którzy pojechali walczyć o podium do LO nr 3 Juliusza Słowackiego w Otwocku. Na 21 uczestników biorących udział w Konkursie pn. "Przygoda z matematyką" Rafał Żołądek zajął 4 miejsce, a tuż za nim uplasowała się Zosia Czajka.
            Gratulujemy wiedzy i umiejętności matematycznych oraz życzymy kolejnych sukcesów.

          • Nasza uczennicą jest Mistrzynią Polski

            W dniu 5 grudnia 2021 roku w Szczecinie odbył się Puchar Polski KWF Poland.
            Z ogromną radością informujemy, że I miejsce oraz tytuł Mistrzyni Polski zdobyła nasza uczennica Julia Rosłoniec. Serdeczne gratulacje :)

          • Podsumowanie akcji "Przewietrz szafę!"

            01.12.2021 r. przeprowadziliśmy kolejną akcję Wolontariatu - „Przewietrz szafę!”.

            Była to zbiórka odzieży dla dzieci i dorosłych. Patronem akcji w naszej szkole była Fundacja Bieszczadzkich Aniołów.

            Przed świętami mieliśmy doskonałą okazję, by przejrzeć szafy, przesortować ubrania i inne rzeczy, których już nie używamy, nie nosimy, a mogliśmy je przekazać potrzebującym.

          • Kartka dla obrońców granic

            Szkolny Wolontariat przeprowadził w naszej szkole akcję zainicjowaną przez Fundację Niepodległości „Murem za polskim mundurem!!!”

            26 listopada 2021r. wysłaliśmy te kartki dla Żołnierzy Sił Zbrojnych R.P., Funkcjonariuszy Straży Granicznej, Żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej oraz dla Policji, którzy w ostatnich dniach w sposób szczególny pełnią swoją służbę w niebezpiecznych warunkach, broniąc wschodniej granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

          • Dzień otwarty

            Dzień otwarty

            Poniedziałek - 29 listopada 2021 – 16.30 – 19.00

            Harmonogram indywidualnych spotkań rodzica z nauczycielem

            Sala nr 1 - p. Monika Waszelewska – Kot – język polski, plastyka

            Sala nr 3 – p. Dorota Ziubińska - Matla – religia, muzyka

            Sala nr 4 – p. Wioletta Filipiak - edukacja wczesnoszkolna kl. 1, przyroda

          • Zbiórka rzeczy używanych - Wolontariusze w akcji :)

            Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej akcji Wolontariatu: „Przewietrz szafę!”. Patronem jest Fundacja Bieszczadzkie Anioły.

            Przed świętami mamy doskonałą okazję, by przejrzeć szafy, przesortować ubrania i inne rzeczy, których już nie używamy, nie nosimy i możemy je przekazać potrzebującym.

          • 25 Listopada - Dzień Pluszowego Misia

            Dzisiaj był niezwykle sympatyczny dzień w naszej szkole, a to ze względu na święto Pluszowego Misia

            Pluszaki opanowały nasze klasy, korytarze, miejsca dla nauczycieli, krzesełka dla uczniów oraz plecaki. Siedziały koło uczniów na lekcji, misie tworzyły się podczas zajęć plastycznych w oddziale przedszkolnym, ale przede wszystkim pluszowe misie swoją obecnością w szkole sprawiły wszystkim wiele uśmiechu i radości.

          • Warsztaty Profilaktyczne pn. DEBATA

            22 listopada uczniowie z klas 5 - 8 wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pn. Debata. Celem zajęć było wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej, ale także wzrost wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych, propagowanie wartości w kierunku promocji zdrowego stylu życia oraz wzmocnienie tendencji do podejmowania abstynencji w sytuacji nacisków środowiskowych np. osłabienie siły presji rówieśniczej.

          • Narodowe Święto Niepodległości

            Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i szkolnymi akademiami.
            W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta i w naszej szkole wyglądały trochę inaczej, niż dotychczas. Jednak nie zapomnieliśmy o patriotycznej postawie i wzięliśmy udział w akcji #SzkołaDoHymnu. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego 10 listopada o godzinie 11.11, a dzieci z klasy V wykonały okolicznościową dekorację.

            Jak zaśpiewaliśmy można obejrzeć tutaj

          • 1 listopada - Święto Zmarłych

            Każdego roku przy okazji 1 listopada czcimy pamięć nieżyjących osób związanych z naszą szkołą. Są to byli uczniowie i pracownicy, ale także Feliks Zawada – żołnierz AK, nieznani żołnierze, czy nasz patron ks. Jan Twardowski.
            Pamiętamy!!!
            Specjalne dekoracje z tej okazji wykonała klasa V oraz Samorząd Uczniowski.

          • Zebraliśmy dary dla Polaków na Wschodzie

            W pierwszej połowie października we współpracy ze Stowarzyszeniem Odra - Niemen w naszej szkole trwała akcja zbierania darów dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej. Uczniowie klas 4-8 w ramach wolontariatu prowadzili działania informacyjne i pomagali w dostarczaniu żywności i środków higienicznych. W akcję włączyli się także mieszkańcy okolicznych miejscowości jak np. 87 - letnia Pani, która samodzielnie przyniosła dary do szkoły. Zebrane rzeczy przekazaliśmy Pani Magdalenie Godlewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie, która jest lokalnym koordynatorem akcji. Dary po rozdzieleniu w paczki trafią do naszych rodaków na Wschodzie.

          • Spotkanie z policjantką

            Priorytetem w Szkole Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego jest bezpieczeństwo uczniów.
            Dnia 1 października odbyło się spotkanie z Panią Policjantką z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii w Otwocku, którego inicjatorem była pedagog - Dorota Ziółek.

            Tematem prelekcji w klasie siódmej i ósmej była odpowiedzialność karna nieletnich, a także podniesienie świadomości uczniów na temat szkodliwości substancji psychoaktywnych. Pani policjant podkreśliła że mają one zgubny wpływ na organizm ludzki, a ich zażywanie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Celem spotkania było zapobieganie wszelkim ryzykownym zachowaniom nastolatków, oraz uświadomienie im skutków swoich czynów.

    • Partnerzy

      • Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi
      • Sportowe Talenty
      • LECTURUS JUNIOR
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 09.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
      • Nagłówek