Aktualności
Laboratoria Przyszłości
Dzisiaj przedszkolaki miały możliwość poznać nasze Photony i być może pierwszy raz w życiu świadomie programować urządzenie elektroniczne. Za pomocą aplikacji Photon Draw dzieci wyznaczały paluszkiem na ekranie tabletu trasę, którą powinien pokonać robot. Takie programowanie sprawiło naszym najmłodszym wiele radości, a sam Photon był niezwykłą atrakcją dzisiejszego dnia. Kolej na dalsze kroki w programowaniu :)
#SzkołaDoHymnu
Już po raz piąty nasza szkoła, w dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”.
W ten sposób włączamy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak zaśpiewaliśmy, można zobaczyć TUTAJ :)
Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska powróciła na mapę świata. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykanowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Ich trud nie poszedł na marne, my zaś winniśmy im wdzięczność i pamięć. Przejawem tego był uroczysty apel, który odbył się w naszej szkole. Artyści za pomocą poetyckiego słowa i pieśni przedstawili ważniejsze fakty historyczne z czasów niewoli Polski. Akademia miała również na celu uświadomienie młodym obywatelom wagę wartości takich jak wolność, niepodległość, suwerenność I patriotyzm.
Próbna ewakuacja
Dzisiaj, naszą szkolną spokojną rzeczywistość przerwały syreny wozu strażackiego i głośne nawoływanie do ewakuacji z budynku. Okazało się, że wszyscy - uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz lokatorzy zostaliśmy poddani próbnej ewakuacji, którą przeprowadzono w asyście Ochotnicza Straż Pożarna w Kołbieli i OSP Chrosna. Wszystkie osoby znajdujące się w budynku szkoły sprawnie i bez paniki opuściły szkolne pomieszczenia udając się w miejsce zbiórki. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji, które obejmowały praktyczne działania ewakuacyjne z zagrożonego budynku. Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Warto podkreślić, iż takie alarmy próbne to bardzo ważne kwestie, które przygotowuj
Wszystkich Świętych
1 listopada jest czasem przeznaczonym na obchody Dnia Wszystkich Świętych. Specyfika tego dnia jest niezwykła, mistyczna wręcz, niepowtarzalna. Z odległych zakątków kraju, a nawet świata, ludzie przyjeżdżają, aby odwiedzić groby bliskich im osób.
27 października odbył się w naszej szkole apel z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych. Samorząd Uczniowski przygotował krótką inscenizację, która wprowadziła wszystkich w nastrój przemyśleń, zadumy, refleksji nad sensem istnienia, bycia na ziemi i śmiercią.
Mazowiecka Gala "Rodacy Bohaterom"
27 października pani dyrektor Małgorzata Szostak wzięła udział w Mazowieckiej Gali „Rodacy Bohaterom”, która odbyła się w Mechanik Mińsk Mazowiecki. Uroczystość była podsumowaniem akcji przeprowadzonych w latach 2021-2022 przez Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Mazowiecki
Nasza szkoła także brała udział w wydarzeniach organizowanych przez Stowarzyszenie, a głównym ich celem była organizacja paczek żywnościowych dla Polaków na Kresach Wschodnich oraz pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Nasi uczniowie mają wielkie serca, dlatego śmiało możemy zapewnić o dalszej współpracy!
"Szkoły pełne talentów" - akcja Lidla
Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w akcji Lidla pn. "Szkoły pełne talentów"
Jeżeli ktoś z Państwa zechciałby zarejestrować otrzymane za zakupy w Lidu "TALENCIAKI", to należy wyszukać naszą szkołę w wyszukiwarce lub przynieść kupony do szkoły i wrzucić do specjalnej skrzyneczki.
Liczymy na Waszą hojność :)
Zwiedzamy Polskę - Płock
Rok szkolny rozpoczęty już dawno, ale my bardzo lubimy zwiedzać Polskę 😊 Tym razem wybraliśmy się do Płocka i do Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Na początek zwiedziliśmy płocki ogród zoologiczny, a iście letnia pogoda i zróżnicowanie terenu sprawiły, że takie zwiedzanie było świetną lekcją wychowania fizycznego i przyrody. Kolejnym punktem programu było poznawanie Starego Miasta, wizyta w Bazylice Katedralnej i spacer urokliwymi alejkami po Wzgórzu Tumskim, skąd dotarliśmy na bardzo nowoczesne molo na Wiśle.
Gminny Turniej Piłki Nożnej
13 października reprezentacja naszej szkoły, składająca się z wybranych uczniów klas VI-VIII, wzięła udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej w Kołbieli. Organizatorem zawodów był Kompleks sportowo – rekreacyjny Gminy Kołbiel. Celem imprezy była popularyzacja gry w piłkę nożną oraz wyłonienie najlepszego zespołu dziewczynek i chłopców.
Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów
14 października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową, powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest, jako święto szkoły, powszechnie nazywane Dniem Nauczyciela.
Wyniki konkursu fotograficznego "Barwy jesieni"
Na początku roku szkolnego został ogłoszony szkolny konkurs fotograficzny pn. „Barwy jesieni”.
Konkurs trwał od 15 września do 9 października i w tym czasie wpłynęło 17 zdjęć. Jury w składzie:
Przewodnicząca - Małgorzata Szostak
Członkowie:
Joanna Mokrzycka - Rada Rodziców
Dorota Rosłaniec - bibliotekarz
Malowany Mazowiecki Park Krajobrazowy
W sobotę 1 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w plenerze plastycznym na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka. Mogli spróbować swoich sił w różnych technikach plastycznych, np. rysowanie, malowanie farbami, malowanie na koszulkach, podobraziach, czy torbach płóciennych. Z przygotowanych materiałów można było stworzyć także różnorodne, przestrzenne kompozycje o tematyce jesiennej.
Plener odbył się na terenie Ośrodka edukacyjno – muzealnego Baza Torfy, gdzie uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy przyrodniczej prezentującej siedliska oraz zamieszkujące je zwierzęta na terenie parku oraz zabytki etnograficzne terenu kołbielskiego.
Wycieczka na pole golfowe!
23 września 2022 r. klasa pierwsza miała niecodzienną okazję wypróbowania swoich sił w grze w golfa. Dzięki zaproszeniu ze strony Golf Park Józefów, dzieci mogły przekonać się, jak „smakuje” ta gra. Zaangażowanie p. Macieja Kurzawy umożliwiło naszej grupie sprawne dotarcie do celu . Na miejscu profesjonalnie zajął się pierwszakami zawodowy trener – pan Wojtek. Dzieci zostały zmierzone, a następnie otrzymały kije golfowe odpowiednie do swego wzrostu. Pierwsze ćwiczenia dotyczyły ułożenia właściwej postawy ciała, prawidłowego chwytu kija oraz koordynacji ruchów. Nie było to łatwe! Pierwszaki wykazały się wytrwałością i zdyscyplinowaniem. Potem, w przyjemnym zacisznym klubiku, ma
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Samorząd uczniowski to organizacja demokratyczna, która obok rady pedagogicznej i rady rodziców ściśle współpracuje z dyrektorem szkoły. Jest również ważnym i cennym łącznikiem między wszystkimi uczniami a nauczycielami.
Samorząd tworzą wszyscy uczniowie szkoły.
Samorząd posiada wpływ na życie codzienne uczniów w szkole, w której spędzają większość swojego życia. Dzieci poznają pierwsze praktyczne lekcje z demokracji – wybierają swoich przedstawicieli, podejmują decyzje, a następnie ponoszą ich konsekwencje.
Dzień Chłopaka
30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji damska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała dużo atrakcji.
Jedną z propozycji było ubranie się na niebiesko. Jest to kolor, który kojarzy się z chłopakami. Uczniowie ze swoich szaf wyciągnęli koszule, sukienki, bluzki w tym właśnie kolorze.
POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
Kolejne zawody w biegach już za nami. 26.09.22 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Organizatorem mistrzostw był Powiat Otwocki, a gospodarzem Gmina Kołbiel. Zawody odbyły się na terenie Kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Kołbieli.
GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE
Bieg przełajowy to bieg w terenie, najczęściej w lasach, na łąkach lub w innych miejscach, gdzie jest on naturalnie utrudniany przez przyrodę.
22.09.22 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Zawody odbyły się na terenie Kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Kołbieli. Zawodnicy, w zależności od wieku, musieli pokonać trasę wyznaczoną na stadionie i w lesie o długości od 500m do 1000m.
Ruszają zajęcia taneczne!
Zapraszamy na pierwsze zajęcia taneczne, które odbędą się w piątek - 23 września o godzinie 16.00.
Zajęcia prowadzi Studio Ruchu Kordaszewscy
Godziny dzwonków
Środa 08.02.2023Galeria zdjęć
brak danychDeklaracja dostępności