• Zebranie z rodzicami

        Zapraszamy na zebranie z Rodzicami - 21 września (czwartek) o godzinie 17.00. Porządek zebrania: 17.00 – 17.30 zebranie ogólne z dyrektorem – sala gimnastyczna.
        Czytaj więcej
      • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

        W tym roku rozpoczęliśmy szkołę 4 września. Szkolne uroczystości poprzedziła Msza Święta w kościele w Kołbieli, a póżniej rok szkolny 2023/2024 już w szkolnych murach rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Szostak witając zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły słowami:
        Czytaj więcej
      • Karate Kyokushin

        Zajęcia sportowe z Karate Kyokushin poprowadzi w naszej szkole UKS Pancerni. Sczczegóły na plakatach poniżej. Zapraszamy :)
        Czytaj więcej
      • Stypendium szkolne

        Pełnoletni uczniowie oraz rodzice uczniów małoletnich zamieszkałych na terenie Gminy Kołbiel jak co roku mogą ubiegać się o pomoc materialną o charakterze socjalnym w formie Stypendium Szkolnego na podstawie: Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j Dz.U. 2021 r. poz.1915 z późn. zm.) Rozdział 8a Pomoc materialna dla uczniów.
        Czytaj więcej
      • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

        Jak po burzy wychodzi słońce, a po zimie następuje wiosna, tak w czerwcu zawsze jest zakończenie roku szkolnego 😊 i właśnie 23 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek, który obwieścił koniec lekcji i jednocześnie początek upragnionych wakacji. Uroczystości rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele w Kołbieli, a później głównymi obchodami w szkole. Po odśpiewaniu hymnu państwowego ustępujący poczet sztandarowy przekazał sztandar klasie siódmej, po czym po sa
        Czytaj więcej
      • Egzamin na kartę rowerową

        Karta rowerowa, to dokument, który daje osobie niepełnoletniej uprawnienia pozwalające na poruszanie się rowerem. Aby otrzymać taki dokument uczniowie klasy czwartej przygotowywali się cały rok do egzaminu teoretycznego i praktycznego. Po zaliczeniu egzaminu teoretycznego, uczniowie przystąpili do egzaminu praktycznego, który polegał na wykonaniu manewrów m.in. skręcaniu w lewo i w prawo z wyciągniętą ręką, przejechaniu między dwoma liniami, slal
        Czytaj więcej
      • "Mamo, Tato - kocham Was"

        Dnia 15 czerwca przedszkolaki zaprosiły do szkoły swoich kochanych rodziców. Pięknie ubrane w granatowe spódniczki (spodnie) i białe bluzeczki z napisem " Mamo, Tato - kocham Was" tańczyły, śpiewały i odbyły z rodzicami wspólną podróż przez Polskę. Tatusiowie świetnie poradzili sobie w tańcu zbójnickim i przeciąganiu liny. Mamy "błyszczały " na ściance i pozowały do zdjęć. Rodzice na szóstkę poradzili sobie także z zadaniem plastycznym - rysowani
        Czytaj więcej
      • Gminna Olimpiada Lekkoatletyczna

        13 czerwca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnej Olimpiadzie Lekkoatletycznej, która odbyła na stadionie w Kołbieli. 14 uczniów wybranych z kl. IV-VIII rywalizowało z zawodnikami ze szkół podstawowych w Kątach i Rudzienku. Dzieci startowały w biegach na różnych dystansach, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową.
        Czytaj więcej
      • Zwiedzamy Polskę - Trójmiasto

        Znowu zwiedzamy Polskę :) Tym razem nasi uczniowie wraz z opiekunami poznawali historię i zabytki Trójmiasta oraz Malborka. Pogoda była wspaniała, zabytków dużo, więc wszyscy mieli buzie uśmiechnięte i szczęśliwe, bo to przecież fajniejsza forma nauki niż w klasie, a plażowanie nad Bałtykiem sprawiło, że zapachniało już wakacjami :)
        Czytaj więcej
      • 1 czerwca - Dzień Patrona i Dzień Dziecka

        1 czerwca 2023 roku- dzień z pozoru zwykły, a jednak w naszej szkole przejdzie do historii. Otóż tego właśnie dnia obochodziliśmy dwa ważne dla nas święta- Dzień Patrona- ks. Jana Twardowskiego i Dzień Dziecka - czyli święto nas wszystkich.
        Czytaj więcej
      • Mistrzowie siatkówki!

        Okazuje się, że jesteśmy mistrzami w kolejnej dyscylinie sportowej. Miło nam poinformować, że reprezentacja naszej szkoły zajęła PIERWSZE miejsce w Gminnym Turnieju Siatkówki Szkół Podstawowych.
        Czytaj więcej
      • Wszyscy lubimy wycieczki!

        W piękny słoneczny dzień 16 maja najmłodsza część naszej społeczności szkolnej, czyli dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-3 wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Tematem przewodnim były legendy warszawskie, o których bardzo ciekawie opowiadała pani przewodnik. Dzieci wysłuchały legendy o duchu Barbary Radziwiłłówny, o pękniętym dzwonie na Kanonii, o kamiennym niedźwiedziu, o bazyliszku i oczywiście legendy o warszawskiej syrence.
        Czytaj więcej
      • Tydzien życzliwości

        Zainspirowani szczególnym dniem – Światowym Dniem Życzliwości - w dniach 8-12 maja br. przeżywaliśmy w naszej szkole Tydzień Życzliwości. Głównym celem akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski było zwrócenie szczególnej uwagi na jedną z kluczowych kompetencji osobistych, czyli empatię. Przyświecało nam hasło: „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe!”. Osiągnięcie założonego celu wymagało podjęcia przez uczniów i nauczycieli różnych działań.
        Czytaj więcej
      • Zaproszenie do udziału w konkursie fotograficznym Rzecznika Praw Dziecka

        Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, w które każdy powinien być szczęśliwy. A co może nam dać więcej radości niż wspaniała zabawa z przyjaciółmi? Każda chwila spędzona z przyjacielem czy przyjaciółką jest warta zapamiętania i uwiecznienia. Dlatego Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak z okazji Dnia Dziecka ogłasza konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży z całej Polski.
        Czytaj więcej
      • Sukces sportowy naszych uczniów

        Kolejne zawody sportowe już za nami. Tym razem uczniowie kl. VI-VIII wzięli udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych, który odbył się 18 kwietnia 2023 r. w Kołbieli.
        Czytaj więcej
      • Wielki sukces naszych uczennic

        Dnia 20 kwietnia nasze uczennice z klasy VIII Aleksandra, Aleksandra i Aleksandra zdobyły drugie miejsce na finale wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
        Czytaj więcej
      • Życzenia świąteczne

        Z okazji Świąt Wielkanocnych Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce życzy wszystkim wesołego Alleluja oraz udanego wiosennego odpoczynku!
        Czytaj więcej
      • 46. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"

        46. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka" w etapie gminnym okazał się dla naszych uczennic dużym sukcesem. Anastazja z klasy I zdobyła 3 miejsce w kategorii klas 1-3 , a Amelia z klasy V - 2 miejsce w grupie uczniów klas IV- VI. Laureatkom składamy serdeczne gratulacje, a pozostałym uczniom życzymy zaangażowania w przyszłej edycji konkursu. Jak widzicie, warto!
        Czytaj więcej
      • 80. rocznica operacji “Stock” w Karpiskach

        Uczniowie Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce wzięli udział w obchodach 80. rocznicy operacji “Stock”, która odbyła się w Karpiskach przy pomniku Lotników. Marmurowa tablica z 2005 r. upamiętnia zrzut, do którego doszło w ramach operacji „Stock”. Sześcioosobowa załoga 138 dywizjonu specjalnego RAF zrzuciła w rejonie Karpisk zasobnik z bronią, amunicją i sprzętem sabotażowym. Ze spadochronem wyskoczyło także czterech cichociem
        Czytaj więcej
      • Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski - etap parkowy

        3 marca w siedzibie Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Otwocku odbył się III etap (parkowy) ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat parków krajobrazowych. Uczennice klasy VIII - Aleksandra, Aleksandra i Aleksandra najlepiej poradziły sobie z testem składającym się z 25 pytań i jako drużyna zajęły pierwsze miejsce. Pytania dotyczyły wiadomości nie tylko o Mazowieckim Parku Krajobrazowym im. Czesława Łaszka, ale również obejmowały zakre
        Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Wakacyjne obozy wypoczynkowe z Klubem Batory

            Klub Batory w Otwocku organizuje dwa obozy wakacyjne dla dzieci z roczników 2010-2013.

            Obóz wypoczynkowy "Małe Ciche 2022" w terminie 9-16 lipca, koszt: 1550 zł.
            Uczestnicy (48 dzieci) oraz członkowie kadry (6 osób) zakwaterowani będą w Domu Wypoczynkowym "Anna Maria" (Małe Ciche 34) w pokojach z łazienkami i TV. Ośrodek jest ogrodzony i monitorowany, posiada plac zabaw, boisko sportowe oraz pomieszczenia świetlicowe z ping-pongiem, bilardem, a także stołówkę i własna kuchnię, gdzie serwowane są posiłki. Obóz trwa 8 dni (7 noclegów) od 9 lipca (wyjazd autokarem spod Klubu Batory o 7.00) do 16 lipca (powrót ok. 16.00 do Otwocka).W programie m.in.: park rozrywki RABKOLAND, aqua park w Zakopanem, Dolina Kościeliska lub Chochołowska z przewodnikiem, zwiedzanie Zakopanego, park linowy i gra terenowa, Centrum Edukacji Regionalnej, zabawy integracyjne, warsztaty plastyczno-manualne.

          • „Jak przetrwać stres egzaminacyjny” - warsztat

            Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Otwocku uprzejmie zaprasza uczniów klasy VIII na warsztat „Jak przetrwać stres egzaminacyjny”.

            Data: 2.03.2022 r. (środa), godz. 16.00 – 18.00.

            Forma: online (platforma Teams).

            Uczniowie zgłaszani są przez rodziców/opiekunów prawnych.

            Zapisy (do 25 lutego) odbywają się przez e-mail: pppp.otwock@op.pl

          • Zebranie z Rodzicami

            Szanowni Państwo

            Ze względu na trwającą naukę zdalną dla klas 5 - 8 w tym tygodniu zmieniam termin zebrania z rodzicami, które miało się odbyć 15 lutego br.

            Zebranie z wychowawcami odbędzie się w szkole dnia 23 lutego o godzinie 17.30 według następującego porządku:

            Klasa 1 – sala nr 4

            Klasa 2 – sala nr 7

          • Rozpoczyna się rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

            Szanowni Państwo,

            Od 14 lutego rozpoczyna się proces rekrutacji do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej w naszej szkole.
            Wszystkie niezbędne informacje oraz dokumenty zamieszczone są w zakładce znajdującej się TUTAJ

            Drodzy Rodzice - wiedzcie, że

            1. W naszej szkole działa świetlica do god
          • Stacjonarny Obóz Szachowy w Otwocku

            Klub "Batory" w Otwocku organizuje Stacjonarny Obóz Szachowy (w formie półkolonii), który odbędzie się w Klubie Batory Otwocku, w pierwszym tygodniu ferii zimowych w terminie 31.01-04.02.2022.

            Obóz przeznaczony jest dla dzieci z roczników 2011-2014 nie posiadających kategorii szachowej, lub posiadających maksymalnie V kategorię. Gwarantujemy intensywne, 5-dniowe szkolenie w gronie rówieśników, połączone z możliwością uzyskania normy na V i IV kategorię PZSzach, a przede wszystkim dobrą zabawę z szachami. Zapewniamy fachową opiekę wykwalifikowanej kadry instruktorów szachowych w godz. 10.00-16.00.

          • Aniołki Radości

            Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stały się inspiracją i okazją do przeprowadzenia przez nasz Szkolny Wolontariat kolejnej akcji charytatywnej. Tym razem wykonaliśmy ponad 40 Aniołków Radości i podarowaliśmy je pacjentkom Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Przewlekle Chorych w Otwocku, prowadzonego przez Siostry Orionistki.
            Na ręce Siostry Józefiny ofiarowaliśmy dla wszystkich podopiecznych nasze świąteczne życzenia, upominki oraz słodki poczęstunek przekazany przez Piekarnię Oskroba. Siostra Józefina była bardzo mile zaskoczona, pięknie nam dziękowała za podarunki, obiecała nosić nas w sercu i pamiętać o szkole w modlitwach zgromadzenia. W podziękowaniu przekazała również dla naszej szkoły, dla Pani Dyrektor piękną choinkę wykonaną na warsztatach plastycznych przez jedną z pacjentek. Wszystkim Pacjentkom i Pracownikom Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Przewlekle Chorych w Otwocku

          • Pogadanka o bezpieczeństwie na drodze

            17 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły wysłuchali prelekcji nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pogadankę z prezentacją na wniosek pani pedagog Doroty Ziółek zorganizował dzielnicowy asp. szt. Mariusz Lewandowski, a przeprowadzili policjanci z wydziału ruchu drogowego sierz. szt. Marcin Jabłoński i sierż.szt. Przemysław Skarżyński.
            Więcej o spotkaniu można przeczytać tutaj.

          • 🎅🏻🎄С Рождеством Христовым ☃️⭐️🎁


            Chętni uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w wymianie kartek świątecznych pomiędzy szkołami w Człekówce, Kołbieli, Kątach i Woli Rębkowskiej. Uczniowie wykonali kartki świąteczne, napisali życzenia w języku rosyjskim oraz kilka słów o sobie. Dzięki wymianie kartek poznali nowych kolegów i koleżanki. Kartki które otrzymali dostarczyły wiele radości. Za wszystkie piękne kartki bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

          • Wycieczka na lodowisko

            14.12.2021r. klasy VI, VII i VIII wraz z Wychowawcami udali się na lodowisko do Mińska Mazowieckiego. Część uczniów początkowo miała pewne obawy, bo nigdy wcześniej nie jeździli na łyżwach, ale pouczeni o zasadach bezpieczeństwa, wyposażeni w łyżwy i kaski ruszyli podbijać lodowisko.

            Miło byliśmy zaskoczeni, że niektórzy z naszych uczniów na lodowisku czuli się jak przysłowiowa „ryba w wodzie”. Od samego początku widać było wprawę, doświadczenie i pewną jazdę. Naprawdę doskonale sobie radzili. Inni uczniowie metodą prób i błędów lub w myśl zasady „jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz”, małymi kroczkami z pomocą pingwinków zdobywali tajniki sztuki jazdy na łyżwach. Z dumą i radością obserwowaliśmy również piękną współpracę tych, którzy świetnie jeżdżą na łyżwach, z tymi, którzy te tajniki zgłębiali dopiero po raz pierwszy.

          • Zajęcia rozwijające w naszej szkole :)

            Celem zajęć rozwijających kreatywność w zakresie nauk przyrodniczych jest kształtowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych. Uczestnicy zajęć kształtują także umiejętność obserwacji oraz wykonują proste doświadczenia przyrodnicze. Uczniowie klasy V aktywnie i chętnie biorą udział w zajęciach, gdzie w przeważającej mierze wykorzystywane są metody aktywizujące uczniów. Największym zainteresowaniem cieszą się lekcje, na których wykonywane są doświadczenia przyrodnicze. Pracując w zespołach kilkuosobowych wykorzystując pomoce dydaktyczne Moduł Woda i Moduł Powietrze badają właściwości cieczy, gazów i ciał stałych. W trakcie zajęć uczniowie brali także udział w projekcie Ekoeksperymentarium. Dzięki wizycie w wirtualnym domu i łamigłówkom, ukrytym w jego pokojach zrozumieli, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków. Dowiedzieli się, jak ś

          • Kreatywna klasa 5

            Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Świąteczną tradycją jest między innymi choinka, czyli ozdobione drzewko iglaste – świerk, sosna lub jodła. Drzewko świąteczne symbolizuje życie, odradzanie się i płodność, a kolor zielony jest utożsamiany z nadzieją, witalnością i narodzinami. Nie bez znaczenia są również dekoracje świąteczne, jakimi przystrajamy choinkę. Światełka symbolizują narodziny Jezusa, wskazują drogę, chronią dom i odstraszają złe moce. Dawniej na choince wieszano własnoręcznie wykonane ozdoby oraz jabłka i orzechy. Jabłka były symbolem zdrowia i pożywienia dla duchów zmarłych. Orzechy gwarantowały siłę, dobrobyt i udane pożycie małżeńskie. Zwyczaj ozdabiania choinki to także zakładanie łańcuchów będących znakiem rodzinnych więzi. Na współczesnych choinkach najczęściej znajdziemy jednak ozdobne bombki.

          • Kreatywna klasa 7

            Na zajęciach rozwijających kreatywność w klasie VII realizujemy zainteresowania i pasje naszych uczniów. Odbywają się warsztaty integrujące grupę, rekreacyjno – sportowe i kulinarne.

            Preferujemy hasło "W zdrowym ciele zdrowy duch".

            Kiedy pogoda na to pozwalała we wrześniu i październiku odbywały się spotkania na świeżym powietrzu np. wycieczka rowerowa po okolicy, spacery, zajęcia ruchowe na naszym szkolnym placu zabaw, integracyjne ognisko, a ostatnio na sali gimnastycznej rozgrywki piłki siatkowej.

          • Urodziny Dziadka Mroza

            W ostatnich dniach uczniowie klas IV-VIII hucznie świętowali urodziny Dziadka Mroza, czyli wschodniego odpowiednika Mikołaja. Na lekcjach języka rosyjskiego pisali życzenia urodzinowe dla solenizanta, śpiewali „sto lat” i świetnie się bawili zgłębiając kulturę rosyjską. Dzieci mają nadzieję, że Dziadek Mróz nie zapomni o nich i obdaruje podarkami w Nowy Rok!

          • Mikołajki

            6 grudnia to dzień, w którym od zawsze obchodzimy Mikołajki. To czas prezentów, spotkań z Mikołajem, czerwonych mikołajowych czapeczek i dobrego humoru. Popatrzcie sami 😊

    • Godziny dzwonków

      Niedziela 24.09.2023
    • Galeria zdjęć

        brak danych
      • Nasza szkoła na FB

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 435442