• Organizacja nauki od 1 lutego 2021 r.

     • Od poniedziałku, 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Zmienione zostały rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzono możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły.

      Uczniowie klas I–III szkół podstawowych oraz dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. 

      Uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, domów wczasów dziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych do 14 lutego br. będą nadal uczyć się zdalnie.

     • Rekrutacja 2021/2022

     • Juz wkrótce ropocznie się rekrutacja na nowy rok szkolny do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej naszej szkoły. Wszelkie dokumenty i szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w zakładce Uczniowie i Rodzice pod hasłem Rekrutacja.
      Jednocześnie zachęcamy Rodziców z obwodu naszej szkoły do zapisywania swoich dzieci do naszej placówki!

     • „Za górami za bajkami” - projekt społeczny dla uczniów klas 1-3

     • Drodzy Uczniowie 

      Szanowni Rodzice i Nauczyciele 

      Na prośbę licealistów z IX LO im. Klementyny Hoffmanowej, którzy realizują projekt społeczny „Za górami za bajkami” w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii" przekazuję informacje o powyższej inicjatywie (linki do Youtube’a i Facebooka na dole ogłoszenia).

      Projekt ma na celu zwiększenie czytelnictwa u uczniów z klas 1-3.Licealiści nagrywają filmy, w których czytają fragmenty dziecięcych powieści i baśni. Publikowane są one na Youtubie i Facebooku. Młodzież organizuje również konkursy plastyczne dotyczące wspomnianych tekstów. Krótki filmik z prostym projektem plastycznym pojawi się już w najbliższą środę (20.01), a czytelniczy w piątek (22.01).W dzisiejszych czasach uczniowie często sięgają po urządzenia elektroniczne, dlatego warto przekonać dzieci, by czasem chwyciły za książkę, zamiast za telefon. Twórcy projektu wierzą też, że raz rozbudzona w młodym człowieku pasja do czytania, pozostania w nim na zawsze. Dodatkowo utworzone materiały mogą urozmaicić im ten trudny czas pandemii.

      Youtube:https://www.youtube.com/channel/UCxPH5EV5gVDxbJ4hUJPw9xw

      Facebook: https://www.facebook.com/Za-g%C3%B3rami-za-bajkami-108834144283314

     • Klasy 1 - 3 wracają do szkoły

     • Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócą do szkół. Starsi uczniowie będą kontynuować naukę w trybie zdalnym. 
      Nauka zdalna dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych zostaje przedłużona do 31 stycznia br.
      Nauczanie stacjonarne najmłodszych uczniów będzie się odbywać w reżimie sanitarnym - wytyczne MEiN, MZ i GIS – pobierz tutaj.

     • Ferie po królewsku

     • Ferie po Królewsku online, w siedmiu Rezydencjach Królewskich


      Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Zamkiem Lubelskim – Muzeum Narodowym w Lublinie zapraszają na wirtualne spotkania w sieci dla dzieci i młodzieży.
      Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia 2021 na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane aktywności dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkola do szkół średnich.

      Rezydencje zapraszają do zwiedzania z Idą Nowakowską w cyklu „Muzeum oczami dziecka”, a znani youtuberzy na „Zamkowe Trendy”. Na „Muzyczny spacer po Rezydencjach Królewskich” oraz warsztaty zabierze wszystkich chętnych Piotr Rubik, a w świat baśni i legend przeniosą najmłodszych Joanna Moro i Agata Załęcka – lekturą „Królewskich bajek”. Każdego dnia dodatkowe atrakcje, warsztaty i konkursy - aktualne informacje online na stronach Rezydencji.

      Znajdź nas #feriepokrólewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!

      Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!

      Zamek Królewski w Warszawie
      www.zamek-krolewski.pl
      Zamek Królewski na Wawelu
      www.wawel.krakow.pl
      Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
      www.lazienki-krolewskie.pl
      Muzeum Zamkowe w Malborku
      www.zamek.malbork.pl
      Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu
      www.zamek-sandomierz.pl
      Zamek Królewski w Lublinie
      www.mnwl.pl
      Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
      www.muzeum.wieliczka.pl

      Organizatorem projektu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest zrealizowany w 7 rezydencjach królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Zamku Lubelskim – Muzeum Narodowe w Lublinie.

       

     • Ferie w Muzeum Krakowa

     • Szanowni Uczniowie, mamy dla Was ciekawą propozycję na wolny czas w ferie.

      Wydawać by się mogło, że możliwości spędzenia wolnego czasu w tegoroczne ferie są mocno ograniczone - nic bardziej mylnego!

      Zapraszamy do Muzeum Krakowa na „Ferie w Muzeum”! W ramach tegorocznych „Ferii w Muzeum” przygotowaliśmy szereg warsztatów online skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, podczas których zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni! Co łączy igloo i kameleona, jak wygląda chasydzkie wesele, jakie sekrety skrywa Stara Biblioteka, jakie trendy panowały w modzie sto lat temu? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas warsztatów. A może chcielibyście spróbować sił w Podgórskim quizie historycznym?

      To tylko nieliczne propozycje zajęć przygotowanych przez Muzeum Krakowa. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem „Ferii w Muzeum” dostępnym na stronie:http://muzeumkrakowa.pl/aktualnosci/ferie-w-muzeum-on-line Należy się jednak spieszyć – liczba miejsc na każde warsztaty jest ograniczona. Gwarancją rezerwacji miejsca jest wniesienie opłaty – decyduje kolejność zakupu biletu (cena biletu na pojedyncze zajęcia wynosi 3 zł od osoby uczestniczącej).Bilety na warsztaty można nabyć za pośrednictwem strony www.bilety.muzeumkrakowa.pl, najpóźniej godzinę przed danym wydarzeniem.Wszystkie zajęcia realizowane będą online.Specjalna oferta warsztatów w ramach „Ferii w Muzeum” obowiązuje jedynie w terminie 4-17.01.2021.Wszelkie wątpliwości i pytania w kwestii „Ferii w Muzeum” prosimy kierować do Działu Edukacji Muzeum Krakowa:  edukacja@muzeumkrakowa.plChoć obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną w kraju zapewne pokrzyżowały wiele (mniejszych bądź większych) podróżniczych planów, nie musi jednak oznaczać to nudy w czasie ferii.

      Zapraszamy do nas, spędźmy razem tegoroczne „Ferie w Muzeum”Katarzyna Kotula-DomagałaDział Edukacji Muzeum Krakowae-mail: edukacja@mhk.pltel. 12 61 92 320