• Święto Babci i Dziadka
     • Święto Babci i Dziadka

     • Święto Babci i Dziadka, to ważne wydarzenie w kalendarzu uroczystości naszej szkoły. Zawsze uśmiechnięte Babcie i zadowoleni Dziadkowie podziwiali przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek", które w tym roku przygotował Samorząd Uczniowski z oddziałem przedszkolnym i klasami I, II, III i IV. O słodki akcent zadbała Rada Rodziców, a nasi goście - Babcie i Dziadkowie stworzyli miłą i sympatyczną atmosferę tego popołudnia.

       

      Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

    • III Gminny Przegląd Talentów
     • III Gminny Przegląd Talentów

     • W III Gminnym Przeglądzie Talentów, który organizuje Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli w tym roku zaprezentowała się nasza uczennica z talentem wokalnym. Magdalena Więsik z klasy VII otrzymała wyróżnienie za piosenkę "Meluzyna".

      Gratulujemy!

      Zdjęcia z całej imprezy dostępne są tutaj

    • Gminny Turniej Tenisa Stołowego 2018
     • Gminny Turniej Tenisa Stołowego 2018

     • Od kilku lat Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce jest organizatorem Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego. W tym roku zawody odbyły się 8 lutego i wzięły w nich udział reprezentacje szkół podstawowych z  gminy Kołbiel. Turniej rozegrano w następujących kategoriach: dziewczynki kl. V-VII i chłopcy kl. V-VII. Celem imprezy było umożliwienie zawodnikom porównania swoich umiejętności gry w tenisa stołowego oraz dobra zabawa sportowa integrująca uczniów z różnych szkół.  Rozgrywkom towarzyszyła bardzo dobra atmosfera. Wszystkie zespoły otrzymały puchary, które wręczyła pani dyrektor Małgorzata Szostak.

      Za słodkie ciasteczka dziękujemy Zakładom Piekarskim "Oskroba" z siedzibą w Człekówce.

       

      Wyniki turnieju

       

      Dziewczynki kl. V-VII

      I miejsce        - Szkoła Podstawowa w Kątach

      II miejsce       - Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli

      III miejsce      - Szkoła Podstawowa  im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzienku

      IV miejsce      -  Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce

       

      Chłopcy kl.V-VII

      I miejsce        - Szkoła Podstawowa  im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzienku

      II miejsce       - Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce

      III miejsce      - Szkoła Podstawowa w Kątach

      IV miejsce      - Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli

       

      Gratulujemy i zapraszamy za rok!

     • Zabawa karnawałowa

     •  

      Zabawa karnawałowa odbyła się w czwartek - 1 lutego 2018 r.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym smiley

    • Zebranie z rodzicami
     • Zebranie z rodzicami

     • Zapraszamy rodziców na zebranie w czwartek - 1 lutego 2018 roku o godzinie 17.00

       

      Ze względu na zwolnienie lekarskie wychowawców klasy pierwszej i trzeciej zapraszamy rodziców uczniów z tych klas w podanych poniżej terminach:

      klasa I - spotkanie z wychowawcą dnia 6 lutego o godzinie 16.00 - sala nr 7;

      klasa III - spotkanie z wychowawcą dnia 8 lutego o godzinie 17.00 - sala nr 3.

      Porządek spotkania w dniu 1 lutego -

      1. Zebranie ogólne z dyrektorem szkoły,
      2. Spotkania w salach z wychowawcami:

             

      klasa II - sala nr 9

      klasa IV - sala nr 7

      klasa V - sala nr 1

      klasa VI - sala nr 3

      klasa VII - sala nr 6

       

    • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego 2018
     • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego 2018

     • Szkolny Turniej Tenis Stołowego już za nami. Zawody sportowe odbyły się 5 stycznia i rozgrywane były w dwóch kategoriach: dziewczynki kl. IV-VII i chłopcy kl. IV-VII. Dzieci walczyły ze sobą grając systemem „każdy z każdym”. Turniej przebiegał w bardzo dobrej atmosferze zgodnie z zasadą gry fair play. Wygrali jak zwykle najlepsi i to oni otrzymali puchary, które wręczyła pani dyrektor Małgorzata Szostak. Fundatorem nagród głównych była Rada Rodziców. Wszyscy zawodnicy obdarowani zostali drobnymi upominkami. Mamy nadzieję, że za rok ponownie staną do sportowej walki.

       

      Wyniki dziewczynek kl. IV-VII

       

      I miejsce - Magdalena Więsik kl. VII

      II miejsce - Julia Przysowa kl. VI

      III miejsce - Julia Nalazek kl. VII

       

      Wyniki chłopców kl. IV-VII

       

      I miejsce - Patryk Jęda kl. VII

      II miejsce - Kacper Floriańczyk kl. VI

      III miejsce - Rafał Makowski kl. VI

       

      Gratulujemy!!!

    • Upominki dla ludzi chorych i samotnych
     • Upominki dla ludzi chorych i samotnych

     • Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że:

      *Pomaganie jest dobre,
      *Pomaganie jest ważne,
      *Pomagać może każdy i wszędzie,
      *Każda pomoc jest wartościowa,
      *Warto pomagać nie tylko innym, ale także sobie,
      *Pomaganie zmienia świat na lepsze,
      *Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat!

      Posiadając taką wiedzę i fakt, że nasi uczniowie są wrażliwi na potrzeby innych, Samorząd Uczniowski postanowił rozpocząć kolejne działania wolontariackie, które tym razem dadzą uśmiech ludziom chorym i samotnym. Zebrane upominki w postaci kosmetyków, słodyczy i maskotek opiekun Samorządu Uczniowskiego - pani Anna Żak przekazała mieszkańcom domu opieki MEDIsystem w Konstancinie Jeziornie.

      Dyrektor ośrodka - pani Agnieszka Szydłowska napisała:

      "Chciałabym serdecznie podziękować za wspaniały gest, obdarowaliśmy Pacjentów prezentami, które dzieci tak pięknie przygotowały. Pacjenci byli bardzo wzruszeni. Serdeczne podziękowania. 

      Zapraszamy dzieci do naszego ośrodka, jeżeli będzie taka okazja możemy wspólnie zorganizować recytowanie poezji, czy czytanie wierszy,

      Pozdrawiam serdecznie"

      Pomoc innym to temat, który nie cieszy się zbyt dużą popularnością we współczesnym świecie, w którym każdy jest egoistycznie skupiony na dążeniu wyłącznie do własnego celu. Tymczasem dzięki wzajemnej życzliwości, wspólnymi siłami możemy osiągnąć dużo więcej, niż w samotnym biegu po upragniony cel.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcjęheart

    • III Gminny Przegląd Talentów
     • III Gminny Przegląd Talentów

     • Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli zachęca uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w III Gminnym Przeglądzie Talentów, który odbędzie się 15 lutego w Kołbieli. Szczegółowe informacje zawarte są w plakacie zamieszczonym poniżej.

      Plakat-1.pdf

     • Jasełka "Maleńka przyszła Miłość"

     • Jak co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia wspólnie zagłębiliśmy się nad  tajemnicą Cudu Narodzin Zbawiciela. 20 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyły się jasełka, za przygotowanie których odpowiedzialne były p. Aleksandra Solnica i p. Dorota Ziubińska - Matla. W przedstawieniu brali udział uczniowie kl. IV, V, VI, VII i odział przedszkolny.

      Świąteczną atmosferę wydarzenia podkreślała dekoracja, w której nie zabrakło symbolicznego żłóbka Maryi i Józefa z Dzieciątkiem. Świątecznego uroku dodawał delikatny blask lampek choinkowych. W nastrój budzącej się nadziei i radości wprowadzało nas motto zawierające przesłanie jasełek: "Maleńka przyszła Miłość". Zanim jednak Aniołowie ogłosili tę wspaniałą nowinę, widzowie przenieśli się do otchłani piekielnej, gdzie diabły zorganizowały światową konferencję poświęconą temu, jak odebrać ludziom miłość. Mimo, że bardzo się starały, długo namyślały i wymyśliły mnóstwo niezawodnych sposobów, to nie udała im się ta sztuka.

      Na scenie pojawił się Mały Książę, który opowiedział zebranym o niezwykłym spotkaniu z wyjątkowym Królem - Królem Miłości, który nad życie pokochał ludzi i zamieszkał wśród nich, hojnie obdarzając miłością. Niestety, zabiegani, zapracowani ludzie, często nie zauważają Jego obecności. W swej gonitwie i pośpiechu nie dostrzegają lub zapominają o tym, co jest najważniejsze w życiu - o miłości. Dlatego Mały Książę poprosił ich, by zatrzymali się na chwilę, zastanowili nad swym życiem, spojrzeli w niebo i odnaleźli Gwiazdę, która zaprowadzi ich do miejsca, gdzie spełni się cud. W tym momencie Aniołowie ogłosili światu radosną nowinę: w ubogiej szopie na sianie narodził się Bóg nieskończonej Miłości. Dzieci i młodzież udali się do symbolicznego żłóbka, by powitać Nowonarodzonego Jezusa.

      "Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy.

      Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory..."

      Słowa niezapomnianej świątecznej piosenki Seweryna Krajewskiego zamknęły tę skromną, ale piękną uroczystość. W tym podniosłym, nastroju nadszedł czas na życzenia. Rymowane, ale pełne mądrości i treści, przekazali zgromadzonym mali aktorzy.

      Następnie głos zabrała pani Dyrektor, która życzyła zebranym, by nigdy nie zgasło w nas to Bożonarodzeniowe światło radości, miłości i życzliwości.

       

    • Czwartoklasiści w stolicy
     • Czwartoklasiści w stolicy

     • W dniu 15 listopada uczniowie klasy IV wraz z panią Aleksandrą Solnica i panią Renatą Matosek,  pojechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym założeniem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki oraz obejrzenie znajdującej się tam wystawy „Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem podziwiały ogromne, żywe okazy bezkręgowców, min. czarną wdowę, skorpiona olbrzymiego oraz największe tarantule świata.

      Tego dnia odbywały się również XXVI Targi Mleczarskie, w których uczniowie przy okazji wzięli udział. Uczestniczyli w degustacji produktów jak i w oglądaniu przygotowanych przez producentów z całego kraju ekspozycji. Głosowali też na najciekawszą ekspozycję. Uczniowie spotkali się z przedstawicielem OSM Garwolin, której produkty bardzo dobrze znają, gdyż są uczestnikami programu „Szklanka mleka”. Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy upominek.

      W dalszej części wycieczki uczniowie podziwiali jeden z najbardziej atrakcyjnych architektonicznie budynków, jakim są „Złote Tarasy”. Uczyli się poruszania po ulicach zgodnie z przepisami ruchu drogowego, jak również korzystania z komunikacji kolejowej, którą pełni wrażeń wrócili do szkoły. Uczniowie planują już następną wycieczkę.

       

                    

    • Paka dla Dzieciaka
     • Paka dla Dzieciaka

     • Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski naszej szkoły przygotowali na Mikołajki prezenty. Uczniowie oraz nauczyciele otrzymali torbę słodkości oraz upominków ufundowanych przez sponsorów.

      Do akcji pn. „Paka dla Dzieciaka” dołączyli: ZAKŁADY PIEKARSKIE OSKROBA - dyrekcja, CARREFOUR POLSKA Sp. z o.o.Otwock - kierownik sklepu p. Renata Marjańska, TOP MARKET Kołbiel, Sklep Spożywczy ANNA I STANISŁAW KOBUS Człekówka, NC KOPERTY Sp. z o.o. Człekówka, KARCZMA CZŁEKÓWKA, BISTRO 50 - Krzysztof i Sylwia Rokiccy, DELIKATESY KULFON s.c. Celestynów.

      Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy!

    • Wycieczka do Warszawy
     • Wycieczka do Warszawy

     • 7 grudnia uczniowie kl. VI i kl. VII wraz z wychowawcami byli na wycieczce w Warszawie. Celem wycieczki było: wspólne świętowanie Mikołajek, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołów klasowych, rozwój kulturalny uczniów. Czas spędzony na kręgielni był wspaniałą rozrywką dla dzieci. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Pobyt w Warszawie zakończył się posiłkiem w postaci pysznej pizzy i udziałem w projekcji filmu w kinie Cinema City Promenada. Wspólnie spędzony czas dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy oraz wypoczynku.

    • Mikołajki na sportowo
     • Mikołajki na sportowo

     • Każda okazja jest dobra, aby promować sport i zdrowie. Dlatego w tym roku Mikołajki świętowaliśmy na sportowo. 6 grudnia uczniowie klas starszych wzięli udział w mikołajkowym meczu siatkówki. W sportowej walce uczestniczyły dzieci z kl. IV i kl. V. Sportowy bój stoczyli również uczniowie kl. VI i VII. Podczas rozgrywek dzieci miały możliwość sprawdzenia się w roli zawodników, kibiców i sędziów. Wszystkie swoje zadania wykonały bardzo dobrze.

      Sportowej zabawie towarzyszyły wielkie pozytywne emocje. Jesteśmy pewni,  że aktywność fizyczna bardzo dobrze wpłynęła na zdrowie dzieci. Wszyscy uczniowie nagrodzeni zostali słodyczami, które wręczyła pani dyrektor Małgorzata Szostak. Fundatorem słodkich upominków była Rada Rodziców.

     • Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary!

     • 29 listopada w naszej szkole zapanowała pełna magii atmosfera ponieważ świętowaliśmy  Andrzejki.

      Andrzejki, to czas wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

      To był dzień magicznych wróżb i wesołych zabaw, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, rysowania przyszłego męża z zasłoniętymi oczami, wróżenia z kolorów i z liter, oraz znaczenia przedmiotów ukrytych pod miseczkami. Wróżby przeplatane były tańcem z kapeluszem, który wróżył wygranej osobie szczęście przez kolejny rok. Pod koniec zabawy dzieciaki otrzymały gałązkę wiśni, która jeśli zakwitnie na Boże Narodzenie wróży szczęście i pomyślność. Impreza Andrzejkowa zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

    • Akcja charytatywna „Paka dla zwierzaka”
     • Akcja charytatywna „Paka dla zwierzaka”

     • Uczniowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem zorganizowali akcję charytatywną „Paka dla zwierzaka”. Zebraną karmę oraz środki finansowe przeznaczyliśmy  na rzecz mieszkańców Schroniska Happy Dog w Sobolewie. Dzieciaki z naszej szkoły stanęły na wysokości zadania. Pokazały, że maja wielkie serca i uczucia dla pokrzywdzonych przez los czworonogów.

      Zebraliśmy ok. 90 kg karmy oraz 350 zł.

      Środki finansowe zostaną przeznaczone na socjalizację i leczenie MIGDAŁA!

    • Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w Kałuszynie
     • Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w Kałuszynie

     • Dnia 23 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Kałuszynie odbył się Pierwszy Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach: kl. IV-V oraz VI-VII. Uczniowie wykazywali się  szerokim zakresem wiedzy o Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Kanadzie, Nowej Zelandii. Pytania dotyczyły zarówno historii, literatury, przyrody, geografii, zabytków, rodziny królewskiej jak i szeroko pojętej kultury tych krajów, poczynając od  ubioru a kończąc na kuchniach narodowych. Naszą szkolę reprezentowali: Mikołaj Więsik z kl.V oraz Patryk Jęda z kl. VII. Zarówno Patrykowi jak i Mikołajowi zabrakło dosłownie łutu szczęścia, by znaleźć się w gronie laureatów.  Pamiątkowe dyplomy będą miłym wspomnieniem  zmagań z wiedzą. Dziękujemy chłopcom za chęci, odwagę  i zaangażowanie w zdobywanie wiedzy. Zachęcamy innych, by w przyszłych latach też chcieli sięgać po laury.

      Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Tomasza Więsika, który dowiózł uczniów na konkurs.

      Wiecej o konkursie można przeczytać na stronie Organizatora 

    • Odblaskowa pierwsza klasa
     • Odblaskowa pierwsza klasa

     • Dnia 14 listopada 2017 roku uczniowie klasy pierwszej wyjechali do Szkoły Podstawowej w Kołbieli, na lekcję w ramach programu „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” . Imprezę zorganizował Urząd Gminy w Kołbieli i WORD w Warszawie. Na ciekawej pogadance, połączonej z pokazem multimedialnym, zostały poruszone problemy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym najmłodszych jego uczestników. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, a na koniec otrzymały upominek - odblaskowy pakiet, który ma zapewnić bezpieczeństwo naszych milusińskich w ruchu drogowym.  Czekamy na kolejne, obiecane, spotkania.

          

    • Święto Odzyskania Niepodległości
     • Święto Odzyskania Niepodległości

     • Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole miała miejsce uroczystość, podczas której świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W trakcie akademii można było usłyszeć pieśni takie jak: "Piechota", "Rozkwitały pąki białych róż", czy "Rota", w wykonaniu szkolnego chóru. Uczniowie klasy VII przygotowali natomiast lekcję historii, w której zaprezentowali dzieje Polski i Polaków w okresie zaborów. Wspominaliśmy ogromne zasługi Józefa Piłsudskiego, Jana Henryka Dąbrowskiego, Fryderyka Chopina oraz Henryka Sienkiewicza.

      Przed pamiątkową tablicą poświęconą Feliksowi Zawadzie - żołnierzowi II wojny światowej złożono kwiaty i zapalono znicze. Wszyscy uczniowie przypięli białoczerwoną wstążeczkę - symbol flagi naszego kraju.

       Uroczystość przygotowali pani Dorota Ziubińska-Matla i pan Maciej Kowalczyk.