• Karta rowerowa
     • Karta rowerowa

     • Uczniowie klasy piątej cały rok przygotowywali się na zajęciach technicznych do egzaminu na kartę rowerową. Wielu z nich dojeżdża do szkoły rowerem, więc uzyskanie dokumentu upoważniającego do poruszania się po drogach rowerem, było dla piątoklasistów nie lada wyzwaniem.

      31 maja zaopatrzeni w wiadomości z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz obowiązkowego wyposażenia roweru uczniowie przystąpili do testu teoretycznego, który przygotował nauczyciel zajęć technicznych. Wszycsy uzyskali wymaganą liczbę punktów, która dała dzieciom prawo do przystąpienia do drugiej - praktycznej części egzaminu. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy na wprost, przewożenia przedmiotu prawą i lewą ręką, jazdy slalomem wokół pachołków, oraz wykonania tzw. "ósemki" oraz "żmijki", czyli slalomu kółowego. Wszyscy piątoklasiści z wielkim zaangażowaniem i przejęciem wykonali poszczególne przeszkody pokazując tym samym, że jazdę na rowerze opanowali na piątkę. 

      Kartę rowerową uczniowie otrzymają podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

      Zdjęcia z egzaminu praktycznego w galerii.

       

     • "Las blisko nas" - warsztaty przyrodnicze

     • W dniu 26 maja na terenie Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie, odbyły się III Gminne Warsztaty Przyrodnicze „Las blisko nas”.  Organizatorem warsztatów było Publiczne Gimnazjum im. Oskara Kolberga w Kołbieli. Uczniowie naszej szkoły również wzięli w nich udział. Wszyscy z zapałem i zaangażowaniem wykonywali zadania, mające na celu poszerzenie wiedzy przyrodniczej. Na zakończenie zajęć zostały rozdane dyplomy i nagrody za konkurs plastyczno - przyrodniczy.

      Nagrodzeni zostali:

      MICHAŁ MATOSEK z klasy V – II miejsce

      RAFAŁ MAKOWSKI z klasy V – III miejsce

      JULIA  NALAZEK z klasy VI – wyróżnienie                     

      MAGDALENA WIĘSIK z klasy VI – wyróżnienie

      GRATULUJEMY!!!

    • VI Gminny Konkurs Muzyczny „Kołbielskie Słowiki”
     • VI Gminny Konkurs Muzyczny „Kołbielskie Słowiki”

     • 25 maja 2017r. w naszej szkole odbył się VI Gminny Konkurs Muzyczny „Kołbielskie Słowiki”. Stał się on już pewnego rodzaju wiosenną tradycją, na którą czekają najbardziej umuzykalnione dzieci z naszej gminy. Celem konkursu było przede wszystkim promowanie dzieci uzdolnionych artystycznie, odkrywanie talentów i osobowości scenicznych oraz rozwijanie uzdolnień wokalnych.

       

       Naszą szkołę w tym roku reprezentowali :

      Kategoria kl. 0-III

      1. Ada Ćwiek „Bal moich lalek”

      2. Julka Ćwiek „Kocham Cię”

      3. Gabriela Młot kl. III „Nie zapomnij”

      Kategoria kl. IV – VI

      1. Maciej Więsik kl. IV „Tak blisko"

      2. Iga Więsik kl. VI "Sing sing"

      3. Magdalena Więsik kl. VI „Och, życie kocham Cię nad życie”

       

      Jury, w składzie : P. Renata Rosłoniec, , P. Ewa Możdżonek, P. Dorota Ziubińska-Matla oraz P. Aneta Gut oceniło występy wokalne zwracając szczególną uwagę na emisję głosu, dykcję, poczucie rytmu, opanowanie tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

      WYNIKI KONKURSU :

      Kategoria kl. 0-III

      I miejsce : Zuzanna Macios – Kołbiel

      II miejsce : Gabriela Młot – Człekówka

      III miejsce : Adrianna Ćwiek – Człekówka

      Wyróżnienie : Lena Piętka – Kołbiel

      Kategoria kl. IV – VI

      I miejsce : Magdalena Więsik - Człekówka

      II miejsce : Amelia Kozera – Rudzienko

      III miejsce : Oliwia Serafin – Rudzienko

       

      Konkurs Muzyczny dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Zwycięzcy otrzymali statuetki, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

      Dorota Ziubińska – Matla

        

    • Kolonie letnie dla dzieci rolników
     • Kolonie letnie dla dzieci rolników

     • Związek Zawodowy Rolników "Ojczyzna" i Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych przedstawia ofertę wyjazdu na kolonie letnie 2017 do Ośrodka Wypoczynkowego "RELAKS" w Stegnie. Oferta jest przeznaczona dla dzieci rolników do 16 roku życia (urodzonych po 1 stycznia 2001 r.), których rodzice, bądź jedno z rodziców/prawny opiekun podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników KRUS (jednocześnie na ubezpieczenie emerytalno – rentowe oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie) lub pobiera rentę bądź emeryturę z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
       
      Dopłata do turnusu to 390,00 zł.
       
      Turnus trwa 11 dni - planowane turnusy w terminach:
      1) 26.06 – 06.07.2017 r.
      2) 07.07 – 17.07.2017 r.
      3) 18.07 – 28.07.2017 r.
      4) 29.07 – 08.08.2017 r.
      5) 09.08 – 19.08.2017 r.
       
      Wszystkie potrzebne dokumenty można otrzymać w sekretariacie szkoły.
    • Iga Więsik finalistką "Złotej Biedronki"
     • Iga Więsik finalistką "Złotej Biedronki"

     • Czy każdy może być poetą? To pytanie zadali sobie uczniowie, którzy przystąpili do zmagań w VII edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego „Złota Biedronka”. Chętnych było wielu, ale nielicznym wystarczyło wytrwałości…., niestety. Na konkurs zostały ostatecznie wysłane trzy wiersze autorstwa Natalii Rokickiej, Mikołaja Główki i Igi Więsik.

      To właśnie ci uczniowie wzięli sobie do serca słowa naszego patrona - ks. Jana Twardowskiego: „wystarczy kochać, przytulać i obejmować…” i w tym nurcie napisali swoje wiersze. Dziękujemy im gorąco! Okazuje się, że każdy może być poetą, wystarczy tylko chcieć pisać i być gotowym do podzielenia się z innymi swoimi poetyckimi przemyśleniami.

      Jury konkursowe doceniło poetycki kunszt jednej z naszych reprezentantek i umieściło ją w gronie laureatów!

      Mamy przyjemność ogłosić, że Iga Więsik – uczennica klasy VI zajęła II  miejsce w VII edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego „Złota Biedronka”. Serdecznie jej gratulujemy!!!

      Konkurs "Złota Biedronka" jest organizowany przez Szkołę Podstawową nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie i jest adresowany do uczniów warszawskich szkół podstawowych, szkół imienia ks. Jana Twardowskiego w Polsce oraz warszawskich domów kultury, w dwóch grupach wiekowych: klasy II – III i klasy IV – VI. W tym roku nasza szkoła została zaproszona do tego konkursu po raz pierwszy i cieszymy się tym bardziej, że wiersz naszej uczennicy dostał drugą nagrodę w kategorii uczniów klas IV - VI. O wszystkich edycjach konkursu i tegorocznych laureatach można poczytać i obejrzeć zdjęcia na stronie  http://sp306.szkolnyportal.edu.pl/zlota-biedronka


       

    • Pokaz z ciekłym azotem
     • Pokaz z ciekłym azotem

     • W poniedziałek - 15 maja mogliśmy przekonać się, jak ciekawe i niezwykle ekscytujące są doświadczenia chemiczne. Pokaz z różnymi substancjami oraz z ciekłym azotem uświadomił wszystkim, jak wiele zjawisk zachodzi w naszym wszechświecie. 

      Uczniowie podziwiali łączenie różnych substancji, zmianę ich koloru i właściwości, gasili świeczki dwutlenkiem węgla, sprawdzili, jak działa siła wiatru, a także zobaczyli bardzo interesujące doświadczenia z ciekłym azotem w roli głównej. Ciekły azot ma temperaturę ok. minus 200 stopni C, a wylany na powierzchnię wyparowuje tworząc kłęby białego bezwonnego dymu. Wykorzystując tę niską temperaturę, zmienia właściwości niektórych przedmiotów. Żywe kwiaty zanurzone w ciekłym azocie tłukły się, jakby były ze szkła, a banan "potraktowany" tą substancją smakował jak mrożonka wyjęta z zamrażarki. Najwięcej radości sprawiło dzieciom wbijanie gwoździ zamrożonym bananem, wkładanie balonów do ciekłego azotu z wrzątkiem oraz dotykanie dywanu polanego ciekłym azotem i sprawdzanie, czy dywan jest naprawdę zimny! Pokaz sprawił dzieciom wiele radości i wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno wśród maluchów, starszych uczniów, a także grona pegagogicznego.

      Zdjęcia z pokazu umieszczone są w albumie fotograficznym.

    • Gminna Olimpiada Matematyczna - edycja 5
     • Gminna Olimpiada Matematyczna - edycja 5

     • Już po raz piąty SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzienku zorganizowała Gminną Olimpiadę Matematyczną dla klas IV, V i VI.

      Naszą szkołę reprezentowali - Maciej Więsik, Marceli Rosłoniec i Iga Więsik, która zdobyła trzecie miejsce w kategorii klas VI.

       

      Więcej o Olimpiadzie Matematycznej można przeczytać tutaj

       

                                                                                 

                                                                                                      

    • "Bo przysięgaliśmy na Orła i na Krzyż"
     • "Bo przysięgaliśmy na Orła i na Krzyż"

     • 7 kwietnia 2017 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z opiekunem reprezentowali naszą szkołę w Centrum Edukacji Leśnej przy Nadleśnictwie Celestynów. Odbyła się tam uroczystość przy pomniku „Golgota leśników polskich i ich rodzin pomordowanych na Wschodzie w latach 1939-1948”. Na pomnik składają się trzy głazy z wyrytymi nazwami miejsc kaźni Polaków:  Katyń, Kresy, Sybir. Znajduje się tam również drewniany krzyż, a pod nim kamień z wizerunkiem Matki Boskiej oraz napis: „Golgota leśników polskich i ich rodzin pomordowanych na Wschodzie w latach 1939 - 1948”. 

      W głębi posadzono Dębowy Las Pamięci, czyli rzędy drzewek, przy których ustawiono słupki z tabliczkami z nazwiskami 102 polskich ofiar mordów stalinowskiego reżimu.

      Wspólną Mszą Świętą, modlitwą i apelem poległych pod pomnikiem „Golgota Leśników” uczczono pamięć zamordowanych leśników i ich rodzin. Następnie pod pomnikiem delegacje władz samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych i młodzież szkolna z opiekunami złożyli kwiaty i zapalili znicze.

      Opiekun Samorządu Uczniowskiego - Dorota Ziubińska-Matla

       

                             

      Więcej zdjęć z uroczystości można obejrzeć na stronie Gimnazjum im. Oskara Kolberga w Kołbieli 

    • Zajęcia SKS
     • Zajęcia SKS

     • Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz chłopcy z klas III-VI uczestniczą w programie „SZKOLNY KLUB SPORTOWY” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Zajęcia są bezpłatne. Program jest  finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

            Program „Szkolny Klub Sportowy” jest działaniem systemowym skierowanym do dzieci i młodzieży – uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

      Program polega na zorganizowaniu i prowadzeniu przez 35 tygodni w okresie od 1 lutego do 15 grudnia 2017 r., systematycznych zajęć sportowych w wymiarze 2 razy w tygodniu dla każdego uczestnika, w 60-minutowych jednostkach ćwiczebnych, w grupach minimum 15-osobowych.

       

      Plan zajęć

      Dzień tygodnia

      Godzina

      Grupa

      Wtorek

      12.30 – 13.30

      Odział przedszkolny

      13.35 – 14.35

      Chłopcy kl. III-VI

      Środa

      12.30 –13.30

      Odział przedszkolny

      Czwartek

      13.35 – 14.35

      Chłopcy kl. III-VI

       

    • Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018
     • Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018

     • Informujemy, że rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej w naszej szkole rozpocznie się od 4 kwietnia i trwać będzie do 14 kwietnia 2017 roku.

      Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA w lewym panelu nawigacji. Potrzebne dokumenty można wydrukować ze strony szkoły lub otrzymać w sekretariacie. 

    • W cieniu egipskich piramid
     • W cieniu egipskich piramid

     • W wiosenny poranek 23 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach historycznych pn. "W cieniu egipskich piramid". Pan Krzysztof opowiedział dzieciom o życiu i obyczajach w starożytnym Egipcie, zaprezentował wiele przedmiotów, które były niezbędne w tamtych czasach oraz ubrał chłopców w codzienne stroje Egipcjan. Bardzo ciekawie opowiadał o archeologicznych wyprawach wzdłuż Nilu, uczył pisania hieroglifów i tworzenia papirusu. Największym zainteresowaniem podczas spotkania cieszyło się budowanie piramidy i mumifikowanie kolegów. Wszystko można ponownie zobaczyć na zdjęciach umieszczonych w albumie fotograficznym. 

      Dziękujemy p. Krzysztofowi i firmie https://www.facebook.com/WawaGra/ za ciekawą prezentację, a Radzie Rodziców za organizację spotkania.

    • Dzień wiosny
     • Dzień wiosny

     • 21 III 2017r. obchodziliśmy DZIEŃ WIOSNY. Zgodnie z tradycją obowiązującą w naszej szkole, pod kierunkiem p. Doroty Ziubińskiej-Matla i p. Wioletty Filipiak,  władzę przejęli  uczniowie.  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego od rana wcielili się w role nauczających i przekonali się na własnej skórze jak wygląda praca nauczyciela. 
      W drugiej części tego święta, Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów i nauczycieli na apel poświęcony powitaniu Wiosny. Umownie kolorem obowiązującym tego dnia był kolor zielony.
      Na tle  radosnej, wiosennej dekoracji, odbył się: pokaz mody „Wiosna w Człekówce”, montaż słowno – muzyczny, teleturniej wiedzy o wiośnie, „Mam talent” i pożegnanie Panny Marzanny.

      Atrakcje przewidziane na ten dzień zaangażowały bardzo dużo chętnych  uczniów. Każdy miał szansę wykazać się w dziedzinie, w której czuje się najlepiej. Oklaskiwaliśmy wykonania śpiewu,  tańca, recytacji, gry na gitarze i keyboardzie, pokazu naczyń glinianych i prac plastycznych. Próbowaliśmy smacznych wypieków, podziwialiśmy pokaz karate, i wystawkę z klocków lego.   W sposób szczególny publiczność i jury zachwycił Karol Ćwiek w pokazie gigantycznych baniek mydlanych i tym samym wygrał ten konkurs.

      Oto uczniowie, zwycięzcy w swoich kategoriach:

      Pokaz mody – nagroda dla Magdaleny Więsik z klasy VI

      W konkursie na „Mam talent” :

      I miejsce   : Karol Ćwiek z kl. IV
      II miejsce  : Jakub Zawadka z kl. VI
      III miejsce : Zofia Czajka i Rafał Żołądek z kl.III

      Quiz o wiośnie :
      w kategorii klas I-III zwyciężyła grupa w składzie :
      Gracjan Wielgosz z kl. I
      Aleksandra Wirtek z kl. II
      Wojciech Kowalczyk z kl. III

      w kategorii klas IV-VI zwyciężyła grupa w składzie :
      Maciej Więsik z kl. IV
      Marceli Rosłoniec z kl. V
      Maksymilian Kurek z kl. VI

      Na zakończenie tego dnia, zgodnie z kolejną tradycją, udaliśmy się na zewnątrz i w wyznaczonym miejscu ostatecznie pożegnaliśmy się z Panną Marzanną. Na dobre nastała już piękna i radosna  Pani Wiosna. 

       

      Dorota Ziubińska-Matla

    • Sukces naszych recytatorów!
     • Sukces naszych recytatorów!

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce tradycją ostatnich kilkunastu lat przystąpili do zmagań  o palmę pierwszeństwa w recytacji.
      Aby zaprezentować swoje zdolności, przystąpili do 40. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka’’. 20 marca konkurowali w zmaganiach na etapie szkolnym. Jury konkursowe w składzie: p. Małgorzata Szostak, p. Monika Waszelewska- Kot
      oraz p. Piotr Dobrowolski w wyniku obrad wyłoniło zwycięzców w obu kategoriach wiekowych.
       

      Spośród uczniów z klas młodszych najlepsi okazali się:

      Julia Ćwiek- I miejsce

      Natalia Michalska- II miejsce

      Aleksandra Wirtek – III miejsce

      Wojciech Kowalczyk- wyróżnienie

      Aleksandra Jedynak- wyróżnienie.


      W kategorii klas starszych podium zdobyli:

      Kacper Michalski- I miejsce

      Iga Więsik- II miejsce

      Damian Więsik- III miejsce.

      22 marca w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzienku odbyły się eliminacje gminne. Nasi recytatorzy potwierdzili swój wysoki poziom umiejętności i zostali zdobywcami najwyższych lokat.

      Iga Więsik zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI, Wojciech Kowalczyk III miejsce w kategorii klas I-III, natomiast Kacper Michalski zdobył kolejny już raz I miejsce w grupie starszych klas szkół podstawowych. I to właśnie on będzie reprezentował Gminę Kołbiel w eliminacjach powiatowych jubileuszowego - 40. Konkursu Recytatorskiego ,,Warszawska Syrenka’’.
      Jesteśmy bardzo dumni !!! Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w następnym roku.

       
                                                             Monika Waszelewska- Kot            

    • Gminny Turniej Tenisa Stołowego
     • Gminny Turniej Tenisa Stołowego

     • Po raz kolejny w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego - zawody mające wyłonić najlepszą szkołę w tej bardzo popularnej dyscyplinie sportowej. Głównym założeniem turnieju oprócz popularyzacji tenisa stołowego jest zawsze integracja uczniów z różnych placówek oświatowych oraz porównanie swoich umiejętności w tenisie stołowym.

      16 marca 2017 r. Szkoła Podstawowa w Człekówce gościła reprezentację ze szkoły podstawowej z Kątów, Kołbieli i Rudzienka, a całe zawody podzielono na kategorię dziewcząt i chłopców z klas IV – VI.

      Zawodom towarzyszyła bardzo dobra atmosfera.  

      WYNIKI TURNIEJU

      Dziewczęta

      I miejsce         - SP w Kątach

      II miejsce        - SP  im. Armii Krajowej w Kołbieli

      III miejsce      - SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzienku

      IV miejsce       - SP im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce

      Chłopcy

      I miejsce         - SP  im. Armii Krajowej w Kołbieli

      II miejsce       - SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzienku

      III miejsce      - SP im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce

      IV miejsce      - SP w Kątach

      Gratulujemy!  

    • Lekcja zdrowego odżywiania
     • Lekcja zdrowego odżywiania

     • Klasa szósta w programie zajęć technicznych realizuje dział poświęcony zdrowemu odżywianiu. Aby lekcja stała się bardziej atrakcyjna uczniowie wykonywali zdrowe smakołyki w postaci sałatek warzywnych i owocowych. Podczas przygotowywania potraw, rozmawialiśmy o tym, jakie warzywa i owoce lubimy najbardziej, jakie owoce zaliczamy do grupy owoców egzotycznych. Wymienialiśmy sposoby przetwarzania żywności oraz jakie przepisy zastosowaliśmy do naszych produktów, które zagościły na naszej nietypowej lekcji. Po wykonaniu potraw nastąpiła degustacja przy współnym stole. Zdjęcia z lekcji o zdrowym odżywianiu zamieściliśmy w albumie fotograficznym. 

    • Dzień Kobiet w naszej szkole!
     • Dzień Kobiet w naszej szkole!

     • "Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
      Taki dzień raz w roku się zdarza,
      gdy 8 Marca z gwarem wiosny
      wytryśnie z kartek kalendarza.


      Tak, to wspaniałe, wielkie święto,
      więc śpieszą chłopcy i panowie
      z bukietem życzeń w barwach kwiatów
      - uśmiechnąć się do wszystkich Kobiet."

      8 marca 2017 roku, obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIĘTO KOBIET.  Jak co roku, atrakcje dla Pań i Dziewczyn przygotowała głównie męsko-chłopięca część Samorządu Uczniowskiego. Przygotowaliśmy montaż słowno-muzyczny, z nutką humoru, który miał na celu wyrazić naszą sympatię, wdzięczność i uwielbienie dla płci pięknej. Bardzo się  staraliśmy,  aby ten dzień był szczególnie  wesoły, kolorowy i miły, gdyż wiele zawdzięczamy naszym Paniom i Koleżankom. Dodatkową formą uczczenia tego dnia, było Święto Spódnicy w naszej szkole. Dziewczynki włożyły swoje najpiękniejsze spódniczki, ale i  chłopcy wykazali się dużą odwagą, poczuciem humoru i dystansem do siebie i również wielu z nich ubrało spódnice!!! Wyrazem naszej pamięci i wdzięczności było również przygotowanie wiosennych kwiatów, wykonanych przez uczniów naszej szkoły, które z przyjemnością wręczyliśmy Bohaterkom marcowego święta...

      Z okazji ŚWIĘTA KOBIET pragniemy jeszcze raz złożyć naszym wspaniałym Paniom i Koleżankom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, spełnienia wszystkich marzeń, radości i zadowolenia z siebie i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet...

      Dorota Ziubińska-Matla

       

     • Walentynki 2017

     • 10 lutego 2017 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżającego się DNIA ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Coraz częściej z tej okazji (14 lutego) przekazujemy życzenia i drobne upominki osobom, których darzymy miłością i sympatią.

      Już od rana panował swoisty nastrój. Pięknie wykonane na tę okazję serduszka i wszechobecny czerwony kolor, sprawiły, że ostatni dzień przed feriami nastroił nas wszystkich dobrą energią.

      Samorząd Uczniowski naszej szkoły pod kierunkiem p. Doroty Ziubińskiej - Matla przygotował montaż słowno - muzyczny  pt. „Miłość niejedno ma imię”. Zgodnie z założeniem, jak to w życiu bywa z jednej strony było dostojnie i poważnie, z drugiej zaś  rozrywkowo i zabawnie. Poezja naszego patrona ks. Jana Twardowskiego, Hymn o Miłości Świętego Pawła, króciutki rys historyczny, dotyczący Świętego Walentego i walentynek, przeplatały się z muzyką rozrywkową i przebojami, które lubimy i dobrze znamy. Mogliśmy się wspólnie bawić i razem śpiewać w wersji karaoke takie przeboje jak : „Oczy zielone”, „Kamień z napisem Love”, „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” i „Miłość jak wino”.

      Aby można było przekazać serdeczności najbliższym sercu osobom w naszej szkole, Samorząd Uczniowski podtrzymując tradycję, odpowiednio wcześniej zorganizował specjalną Pocztę Walentynkową. Sympatię zaś dla naszych nauczycieli wyraziliśmy częstując ich serduszkami z czekolady. 

      Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele miłych wrażeń i radości.

      Dorota Ziubińska – Matla

    • Turniej Piłki Nożnej Halowej
     • Turniej Piłki Nożnej Halowej

     • Szkolny turniej w piłce nożnej halowej, jak co roku wzbudza emocje. Organizatorem tradycyjnie już była Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli, która w tym roku zorganizowała turniej tylko w kategorii chłopców. 9 lutego 2017 roku organizatorzy rozpoczęli rozgrywki. W turnieju udział wzięły cztery szkoły podstawowe z terenu Gminy Kołbiel. Każdy mecz trwał dwie połowy po 7 minut z niewielką chwilą przerwy. Emocje były ogromne, a gra niezwykle zacięta.

      Po trzech meczach, które rozegrała nasza reprezentacja w składzie: Dawid Floriańczyk, Michał Matosek, Kacper Michalski, Mikołaj Główka, Marceli Rosłoniec, Patryk Jęda, Dawid Wasążnik, Mateusz Ćwiek i Maciej Tomaszewski zdobyliśmy trzecie miejsce. Gratulacje!

     • Wspomnienia z zabawy karnawałowej

     • Zabawa karnawałowa, to bardzo oczekiwana przez uczniów impreza. Dziewczynki i chłopcy - bez wyjątku planują swoje przebrania, fryzury, makijaże i inne niezbędne akcesoria, które są uzupełnieniem każdego stroju. W tym roku na naszej zabawie było także bardzo kolorowo, bajecznie, modnie i wesoło. Samorząd Uczniowski zorganizował konkursy, które były urozmaiceniem wesołej zabawy. O słodki poczęstunek na imprezie zadbała Rada Rodziców oraz Piekarnia "Oskroba", a stronę muzyczną, jak co roku zapewnił zaprzyjaźniony z naszą szkołą Pan Dariusz. 

      Zdjęcia z zabawy karnawałowej można obejrzeć w albumie fotograficznym.