• Szkolne konkursy sportowe
     • Szkolne konkursy sportowe

     • W ostatnich latach obserwuje się znaczny wzrost częstości występowania wad postawy i spadek sprawności fizycznej dzieci i młodzieży. Zjawisko to związane jest z postępem cywilizacji i niewłaściwym stylem życia. Dzieci więcej czasu poświęcają na oglądanie telewizji i gry komputerowe niż na zajęcia rekreacyjno- ruchowe.

      Szkoła podejmuje różne działania, aby zachęcić dzieci do aktywności fizycznej i rozwijania zainteresowań sportowych. 11 maja 2018 r. odbyły się konkursy sportowe, których celem była promocja ćwiczeń z kołem hula-hoop i piłką nożną, rywalizacja oraz dobra zabawa sportowa. Chętni uczniowie z klas IV-VII mieli za zadanie żonglować piłką nożną lub kręcić kołem hula-hoop. Każdy z zawodników miał dwie próby, w końcowej klasyfikacji liczył się lepszy wynik.

      Zamierzony cel konkursu został osiągnięty. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili, podjęli dodatkową aktywność fizyczną, a wygrali najlepsi. Pani dyrektor Małgorzata Szostak podziękowała wszystkim dzieciom za odwagę i udział w konkursie oraz pogratulowała zwycięzcom. Nagrody w postaci medali i słodkich upominków ufundowała Rada Rodziców.

       

      WYNIKI KONKURSÓW

      „ŻONGLOWANIE PIŁKĄ NOŻNĄ”

      I miejsce - Kacper Floriańczyk kl. VI

      II miejsce - Łukasz Nalazek kl. IV

      III miejsce - Patryk Jęda kl. VII

      „ KRĘCENIE KOŁEM HULA-HOOP”

      I miejsce - Natalia Rokicka kl. VI

      II miejsce - Zofia Czajka kl. IV

      III miejsce - Zuzanna Piotrak kl. IV

       

      Gratulujemy!!!

       

    • Nowy adres e-mail szkoły
     • Nowy adres e-mail szkoły

     • Informujemy, że od 25 maja 2018 roku oficjalnym adresem email

      Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce jest

      spczlekowka@kolbiel.pl

     • Informacja dla Rodziców

     • Uwaga!

      Szanowni Rodzice!

      W związku z niską sumą wpłat na Radę Rodziców i zbliżającym się końcem roku szkolnego - prosimy o uregulowanie zaległych wpłat według zadeklarowanych kwot.

      Wpłat będzie można dokonać gotówką na zebraniu w dniu 24 maja lub przelewem na konto RR.

      W imieniu Rady Rodziców

      Przewodnicząca Marta Więsik

    • Dzień otwarty
     • Dzień otwarty

     • Informujemy Rodziców, że dzień otwarty zaplanowany na 10 maja - zostaje przełożony na czwartek - 24 maja od godziny 17.00 do 19.00.

       

      Jednocześnie informujemy, że dzień otwarty z dnia 7 czerwca zostaje ODWOŁANY!!!

       

      Zachęcamy Rodziców do kontaktów indywidualnych.

      Za utrudnienia przepraszamy.

       

       

    • Czekoladowy Autobus
     • Czekoladowy Autobus

     • Dnia 23 kwietnia wokół naszej szkoły słodko zapachniało czekoladą. Przyjechał do nas „Czekoladowy Autobus”, w którym odbywały się Warsztaty Czekoladowe. Dzieci ubrane w czapeczki oraz fartuszki poznały historię czekolady, dowiedziały się jak ona powstaje oraz stworzyły własną czekoladę w formie łyżeczki lub podkowy. Uczestnicy degustowali czekoladę, rozwiązywali zagadki oraz rysowali czekoladą. Na zakończenie każde z dzieci otrzymało dyplom mistrza, a także kartonik do którego chowało swoje wyroby czekoladowe.

      To był słodko spędzony czas zabawy, edukacji i czekoladowej integracji.

    • As Ortografii - Gminny Konkurs Ortograficzny
     • As Ortografii - Gminny Konkurs Ortograficzny

     • Uczniowie klas trzecich ze szkół podstawowych  Gminy Kołbiel zmierzyli się w Konkursie Ortograficznym „As Ortografii”.  Konkurs ten  odbył się 17 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kołbieli. Ogółem do konkursu przystąpiło 18 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Bąk, Aleksandra Czajka, Aleksandra Wirtek. Uczniowie pisali indywidualnie dyktando.           

      Komisja  konkursowa po dokonaniu oceny prac wyłoniła laureatów. Uczeń naszej szkoły Adam Bąk zajął drugie miejsce.

      Gratulujemy!

      Wioletta Filipiak

       

    • Dzień Zdrowia
     • Dzień Zdrowia

     • 7 kwietnia, na całym świecie odbyły się różne akcje związane z obchodami Światowego Dnia Zdrowia. „Zdrowie dla wszystkich” to nie tylko hasło tegorocznego święta, ale wizja przyświecająca od ponad siedemdziesięciu lat, działalności Światowej Organizacji Zdrowia, która powstała w 1948 roku. Doskonały, najwyższy możliwy poziom zdrowia dla wszystkich ludzi, to wyzwanie dla światowych liderów i motyw przewodni wspierania krajów w dążeniu do Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej.

      W ramach tego święta, 9 kwietnia 2018 r., w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego odbył się Dzień Zdrowia, który przygotowały dzieci z kl. III, IV i VI pod kierunkiem wychowawców. Celem uroczystości było zwrócenie uwagi na ogromną wartość zdrowia w życiu człowieka oraz przedstawienie sposobów dbania o zdrowie, aby zachować je jak najdłużej na wysokim poziomie.

      Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej, w której tego dnia znajdowała się dekoracja, a w powietrzu unosił się zapach przekąsek owocowo-warzywnych, które przygotowali rodzice. Podczas imprezy dzieci poznały definicję zdrowia oraz zasady zdrowego stylu życia. Zwrócono również uwagę na to, że aktywność fizyczna jest podstawowym czynnikiem wpływającym na nasze zdrowie. Dowodem na to, był pokaz ruchowo gimnastyczny przy muzyce, w wykonaniu dziewczynek z kl. IV, VI i VII, który pokazał również radość i piękno płynące ze sportu. Kolejnym, bardzo ważnym, czynnikiem wpływającym na zdrowie człowieka jest prawidłowe żywienie. Dlatego uczniowie poznali zasady zdrowego żywienia i „witaminowy alfabet”. Należy również pamiętać, że przestrzeganie zasad higieny jest bardzo ważne w trosce o nasze zdrowie. Ten temat omówiły panie: Edyta Dębska i Honorata Sieradzan, pielęgniarki z Ośrodka Zdrowia w Kołbieli. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Szostak, która zachęciła do spożywania jogurtów naturalnych i picia mleka, które dzieci otrzymują w szkole oraz podziękowała za przygotowanie uroczystości. Po części oficjalnej nastąpiła degustacja przekąsek owocowo-warzywnych, które były smaczne, zdrowe i wyglądały bardzo apetycznie. Jednocześnie w tym dniu zorganizowany został quiz dla uczniów kl. I-III dotyczący higieny, a na gazetkach ściennych pojawiły się informacje promujące zdrowy styl życia.

      Mamy nadzieję, że przekazane informacje i podjęte działania zachęciły wszystkich do dbania o zdrowie. Pamiętajmy bowiem, że nasze zdrowie jest w naszych rękach. Każdego dnia zróbmy choć jedną rzecz, która pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Łatwiej bowiem jest zapobiegać niż leczyć. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, czyli dobrego samopoczucia na każdy dzień życia.

      Dziękujemy paniom pielęgniarkom za przybycie i przekazanie nam cennych informacji o zdrowiu oraz rodzicom za przygotowanie przekąsek owocowo-warzywnych.

       

    • Życie to nie gra - włącz myślenie!
     • Życie to nie gra - włącz myślenie!

     • Dnia 5 kwietnia 2018 roku zawitali do naszej szkoły niezwykli goście. Odwiedzili nas paraolimpijczycy, przedstawiciele Fundacji Akademii Integracji. Uczniowie wielkimi brawami powitali sportowców pana Stefana Makowskiego, Arka Jabłońskiego i Radka Stańczuka. Nasi goście z pozostałymi członkami Fundacji w konkurencjach sportowych zdobyli 20 medali paraolimpijskich we wszystkich kolorach oraz  tytuły Mistrzów Świata i Europy.

      Mistrzowie w szermierce na wózkach pokazali, że nawet z porażek potrafią wyciągnąć wnioski, dzięki którym swoje słabości obracają w siłę, a życie mimo przeszkód przeżywają aktywnie i z radością.

      W czasie spotkania Mistrzowie rozmawiali z dziećmi o sposobie patrzenia na drugiego człowieka, o empatii, o fair play w życiu codziennym. Pokazali jak okazywać empatię, a także zwrócili szczególną uwagę na sprawy bezpieczeństwa. W drugiej, części spotkania sportowcy zaprosili chętne dzieci i przybliżyli im praktycznie elementy szermierki.

      Zdjęcia z tego niesamowitego spotkania oczywiście w albumie fotograficznym.

     • Wielkanocne życzenia

     • Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.
      Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość, by stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni każdego pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

       

       Uczniowie, Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy

      Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce

       

    • Wielkanocne konkursy
     • Wielkanocne konkursy

     • Święta wielkanocne są okazją i inspiracją do propagowania zwyczajów, tradycji oraz doskonalenia umiejętności warsztatu plastycznego poprzez organizowanie wielu konkursów, które pogłębiają wiedzę na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej; rozbudzają inwencję twórczą u dzieci i młodzieży oraz promują dorobek kulturowy.

      Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursach plastycznych.

      W tym roku udało nam się zdobyć zaszczytne miejsca!

      W konkursie na Palmę Wielkanocną zadaniem było wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej o wysokości max. 100 cm wyłącznie z materiałów naturalnych i tradycyjnych form zdobniczych.

       

      Wyniki konkursu:

       

      W kategorii klas IV – VI

      III miejsce: Natalia Rokicka kl. VI

       

      W kategorii klas VII – gimnazjum

      II miejsce: Magdalena Więsik kl. VII

      Wyróżnienie: Julia Nalazek kl. VII

       

      W konkursie na „Jajo Wielkanocne” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Celestynowie wpłynęło 149 prac.

       

      Wyniki konkursu:

       

      W kategorii klas III – V

      III miejsce: Łukasz Nalazek kl. IV

      W kategorii klas VI – VII

      I miejsce: Iga Więsik kl. VII

      III miejsce: Magdalena Więsik kl. VII

       

      Serdecznie gratulujemy smiley

       

    • Dzień otwarty
     • Dzień otwarty

     • Zapraszamy rodziców na dzień otwarty, który odbędzie się w czwartek - 15 marca w godzinach 17.00 - 19.00.

      Nauczyciele będą udzielać informacji o ocenach i zachowaniu uczniów w wyznaczonych godzinach w sali gimnastycznej.

      W dniu otwartym nieobecni będą Małgorzata Szostak, Halina Rżysko i Maciej Kowalczyk.

       

    • Dzień Kobiet
     • Dzień Kobiet

     • "Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
      Taki dzień raz się w roku zdarza,
      gdy 8 Marca z gwarem wiosny
      wytryśnie z kartek kalendarza".

       

      Dnia 8 marca 2018 roku, obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIĘTO KOBIET. 

      Jak co roku, niespodzianki dla Pań i Dziewczyn przygotowała męska część Samorządu Uczniowskiego. Młodzi mężczyźni zaprosili Kobiety na krótką wędrówkę przez wieki i pokazali, jak świętowano Dzień Kobiet w różnych epokach. Atrakcją uroczystego apelu był pan Stanisław Floriańczyk, który akompaniował chłopcom na akordeonie do piosenki „Siedem czerwonych róż” dedykowanej wszystkim Kobietom. Na zakończenie Panowie złożyli serdeczne życzenia Paniom i Dziewczynkom oraz wręczyli kwiaty.

    • Koncert Teatru "Kwieciste Gwiazdy"
     • Koncert Teatru "Kwieciste Gwiazdy"

     • 22 lutego 2018 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole niesamowitą grupę młodych tancerzy z Ukrainy. Ukraińską grupę taneczną tworzą między innymi wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy. Koncert był ogromną atrakcją, bo oprócz kunsztu młodych tancerzy, mieliśmy możliwość zobaczyć piękne kolorowe stroje dopasowane do każdego wyjścia na scenę. Stroje tancerzy są szyte i opracowywane we własnym zakresie przez tańczących artystów i ich opiekunów (choreografów i kostiumologów). Występy Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” wzbudziły wielkie emocje zarówno u chłopców - piękne dziewczyny, jak i u dziewcząt - bajeczne i kolorowe stroje!  Gorące brawa towarzyszyły zespołowi po każdym występie i były dowodem uznania i podziwu. Nasi uczniowie ustawiali się w kolejce po autografy do ukraińskich gwiazd i bardzo sympatycznie przyjęli niecodziennych gości.

      Zdjęcia z występów zamieszczono w albumie fotograficznym smiley

    • Rekrutacja
     • Rekrutacja

     • W zakładce Rekrutacja zostały zamieszczone aktualne zarządzenie Wójta Gminy Kołbiel dotyczące rekrutacji do szkół i przedszkoli znajdujących się na terenie Gminy Kołbiel na rok szkolny 2018/2019.

      Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi zarządzeniami.

    • Święto Babci i Dziadka
     • Święto Babci i Dziadka

     • Święto Babci i Dziadka, to ważne wydarzenie w kalendarzu uroczystości naszej szkoły. Zawsze uśmiechnięte Babcie i zadowoleni Dziadkowie podziwiali przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek", które w tym roku przygotował Samorząd Uczniowski z oddziałem przedszkolnym i klasami I, II, III i IV. O słodki akcent zadbała Rada Rodziców, a nasi goście - Babcie i Dziadkowie stworzyli miłą i sympatyczną atmosferę tego popołudnia.

       

      Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

    • III Gminny Przegląd Talentów
     • III Gminny Przegląd Talentów

     • W III Gminnym Przeglądzie Talentów, który organizuje Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli w tym roku zaprezentowała się nasza uczennica z talentem wokalnym. Magdalena Więsik z klasy VII otrzymała wyróżnienie za piosenkę "Meluzyna".

      Gratulujemy!

      Zdjęcia z całej imprezy dostępne są tutaj