• II Gminny Przegląd Talentów

     • Już po raz drugi na terenie Gminy Kołbiel został zorganizowany Gminny Przegląd Talentów, którego organizatorem jest Publiczne Gimnazjum im. Oskara Kolberga w Kołbieli. Uczniowie z placówek oświatowych z terenu Gminy Kołbiel pokazują swoje umiejętności w róznych kategoriach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI - Magdalena Więsik i Jakub Zawadka. Magda pokazała swój talent woklany, natomiast Kuba przedstawił swoje umiejętności taneczne.

      O miejscach, które zajęli nasi uczniowie przeczytać można w zakładce Sukcesy uczniów.

      Dokładną relację oraz zdjęcia wszystkich uczestników II Gminnego Przeglądu Talentów zobaczyć można na stronie Publicznego Gimnazjum im. Oskara Kolberga w Kołbieli.

    • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego
     • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

     • 30.01.17 r. odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Po eliminacjach klasowych wzięło w nim udział 12 uczniów z klas IV-VI. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach.

      Wyniki dziewcząt

      I miejsce        – Magdalena Więsik kl. VI

      II miejsce       – Julia Przysowa kl.V

      III miejsce      – Natalia Rokicka

      Wyniki chłopców

      I miejsce         – Patryk Jęda kl. VI

      II miejsce        - Maciej Tomaszewski kl. VI

      III miejsce      - Kacper Floriańczyk kl. V

      Gratulujemy!

    • Jasełka w naszej szkole
     • Jasełka w naszej szkole

     • Boże Narodzenie to święta wyjątkowe i bardzo ważne. Wigilijna noc,  w której Bóg stał się człowiekiem, jest nam wszystkim dobrze znana. Ten czas rodzi radość i dobroć. Pierwsza gwiazdka, dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają się w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracały.

       

      21 grudnia 2016r o godz. 1800 wystartowaliśmy z przedstawieniem jasełkowym. Pani Dyrektor Małgorzata Szostak serdecznie powitała wszystkich zebranych i ciepłymi słowami wprowadziła w nastrój rozpoczynającego się wieczoru. Na tę okoliczność do naszej szkoły bardzo licznie przybyli życzliwi goście, a wśród nich: ks. Proboszcz Krzysztof Abramowski, Wójt Gminy Kołbiel Pan Adam Budyta, radny Powiatu Otwockiego – Pan Grzegorz Michalczyk, radni Gminy Kołbiel – Pani Beata Ćwiek i Pan Rafał Kowalczyk oraz rodzice, rodziny naszych aktorów, absolwenci szkoły i społeczność pobliskich miejscowości.

      Tradycyjne jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły poprowadziły nas w przeżycia wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat, jakoby Chrystus właśnie tamtego wieczoru miał do nas przyjść.

      Urok tegorocznych jasełek stworzyły dzieci z najmłodszych klas, głownie z zerówki oraz przedstawicieli I, II i kl. IV, a oprawa muzyczna, kolędowanie przypadło chórowi utworzonemu z klas: III, V, VI. Przygotowane role, piękne stroje aktorów, gra świateł i iście bajkowa dekoracja wszystko to pomogło stworzyć cudowny nastrój, wywołać przeżycia i wzruszenia u widzów. Gromkie brawa na zakończenie były najwspanialszą nagrodą zarówno dla uczniów biorących udział w przedstawieniu, jak i nauczycieli odpowiedzialnych za ich przygotowanie.

      Na zakończenie, ponownie głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Szostak dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wyjątkowego wieczoru, a następnie swoimi pozytywnymi przeżyciami i słodkościami podzielili się ks. Proboszcz Krzysztof Abramowski, Wójt Gminy Kołbiel Pan Adam Budyta, radny Powiatu Otwockiego Pan Grzegorz Michalczyk oraz radny Gminy Kołbiel Pan Rafał Kowalczyk.

      Po jasełkach odbył się kiermasz ozdób bożonarodzeniowych wykonanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Cieszył się dużym zainteresowaniem i hojnością kupujących, za co serdecznie dziękujemy. Cieszymy się tym bardziej, że uzyskaliśmy kwotę w wysokości 750zł i 50% przekażemy na Fundację Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek w Otwocku. Po tych wszystkich emocjach i przeżyciach Rodzice zaprosili wszystkich zebranych na smaczny, słodki poczęstunek.

      Serdeczne podziękowania kieruję do nauczycieli, którzy współpracowali ze mną w przygotowaniu jasełek, by efekt był taki, jakim mogliśmy się wszyscy cieszyć: Pani Annie Żak, Pani Aleksandrze Solnicy, Pani Monice Waszelewskiej – Kot, Pani Jolancie Regulskiej, Panu Piotrowi Dobrowolskiemu.

       

      Dorota Ziubińska-Matla

     • Dołączyliśmy do #DrużynyBłażeja

     • Wszystkim Rodzicom, Uczniom i Pracownikom Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce chciałam podziękować za wielkie zaangażowanie w akcję charytatywną na rzecz Błażeja. Dołączyliśmy do Drużyny Błażeja przekazując na konto "Fundacja Dzieciom - Zdążyć z Pomocą" 820 zł. 
      Wszyscy życzymy Błażejowi szybkiego powrotu do zdrowia.

      Akcję przeprowadził Samorząd Uczniowski! Brawo!!!

      Dziękuję - Małgorzata Szostak

       

     • Warsztaty artystyczne

     • W sobotnie przedpołudnie 3 grudnia chętni uczniowie uczestniczyli w warsztatach artystycznych, podczas których powstały ozdoby na święta Bożego Narodzenia. Dzieci zrobiły bombki, gwiazdki, choinki, lampiony, stroiki i inne dekoracje. Było klejenie, malowanie, przypinanie, wycinanie i wielka kreatywność dzieci podczas używania róznych technik plastycznych, których uczyła p. Monika Czajka - przewodnicząca Rady Rodziców. Wszystkie ozdoby będzie można kupić na kiermaszu ozdób świątecznych, który będzie zorganizowany przy okazji zebrania z rodzicami 14 grudnia 2016 roku. 

      Dziękujemy Radzie Rodziców za organizację warsztatów artystycznych.

    • Konkurs plastyczny "Kartka świąteczna"
     • Konkurs plastyczny "Kartka świąteczna"

     • Gminny Ośrodek Kultury w Celestynowie od kilku lat jest organizatorem wielu konkursów plastycznych, cieszących się nieustającym zainteresowaniem także wśród naszych uczniów. Do konkursu pn. "Kartka świąteczna" swoje kartki złożyło 7 uczniów z klas młodszych i starszych. Cieszą nas bardzo wyniki konkursu, ponieważ na 286 prac nagrody lub wyróżnienia otrzymały 4 osoby z naszej szkoły. Gratulacje!

      Wyniki konkursu

    • Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Plastyczny
     • Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Plastyczny

     • Uczennica naszej szkoły Julia Nalazek z klasy VI zdobyła 3 miejsce w Powiatowym Konkursie Przyrodniczo - Plastycznym zorganizowanym przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych w Otwocku.

      Julia wzięła udział w etapie plastycznym pn. "Barwy torfowisk" a jej oryginalna praca przedstawiająca łosia na torfowisku została oceniona przez jury, jako trzecia z najlepszych w kategorii klas IV - VI. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 18 listopada w PMDK w Otwocku. Gratulacje!

       

      Więcj informacji o konkursie i jego wynikach można przeczytać TUTAJ

       

               

       

    • Narodowe Święto Niepodległości
     • Narodowe Święto Niepodległości

     • Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole zaczęły się 10 listopada wprowadzeniem pocztu sztandarowego, odśpiewaniem hymnu państwowego, uroczystą akademią, galowymi strojami oraz narodowymi kokardkami na piersiach uczniów i nauczycieli. 

      Narodowe Święto Niepodległości, to polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach niewoli pod zaborem pruskim, austriackim i niemieckim.

       

      Uroczystość w tym roku przygotowali uczniowie najmłodszych klas. Klasa pierwsza, druga i trzecia w pięknych wierszach, słowach o Ojczyźnie i historycznych zdarzeniach, przedstawili trudną drogę Polski do odzyskania niepodległości. Dawid i Ola pięknie zaśpiewali Rotę, Zosia wspólnie ze wszystkimi zarecytowała "Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy, a wszyscy uczniowie z ogromnym przejęciem śpiewali pieśni patriotyczne. Zwieńczeniem uroczystości był udział pocztu sztandarowego naszej szkoły w uroczystej Mszy Świetej za Ojczyznę, która została odprawiona 11 listopada w kościele Świętej Trójcy w Kołbieli.

      Serdecznie dziękuję wychowawcom klas młodszych, opiekunowi Samorządu Uczniowskiemu oraz Rodzicom za przygotowanie uroczystości szkolnych oraz pozaszkolnych.

      Dyrektor - Małgorzata Szostak

    • Policja przypomina i uczy!
     • Policja przypomina i uczy!

     • W czwartek - 3 listopada uczniowie naszej szkoły spotkali się z panią Anną Wasilewicz - policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Podczas spotkania wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną oraz filmy, w których przedstawione zostały różne sytuacje panujące na drodze i podczas ulicznego ruchu.

      Pani policjantka opowiedziała dzieciom, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz o jakich przepisach drogowych trzeba wtedy pamiętać. Dzieci na pewno zapamiętają dobre rady naszego gościa, które mówiły o:

      - prawidłowym przejściu przez jezdnię

      - niebezpieczeństwach grożących na drodze

      - wyposażeniu w ubiory i elementy odblaskowe

      - konieczności przestrzegania wyznaczonych miejsc do zabawy (z dala od jezdni).

       

       

     • Poczet Sztandarowy w delegacji

     • Poczet Sztandarowy w dniu 26 października reprezentował naszą szkołę na jubileuszu 20 - lecia nadania imienia Armii Krajowej Szkole Podstawowej w Kołbieli. W uroczystościach kościelnych i szkolnych naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI: Wiktoria Majewska, Iga Więsik, Natalia Matosek, Mateusz Ćwiek i Adrian Urbaniak oraz opiekun Samorządu Uczniowksiego - pani Dorota Ziubińska - Matla i pani dyrektor Małgorzata Szostak.

      Dziękujemy Rodzicom za pomoc w tym dniu.

                       

                                                 

      Zdjęcia z całej uroczystości można obejrzeć na stronie Szkoły Podstawowewj im. Armii Krajowej w Kołbieli -

      https://onedrive.live.com/?authkey=%21AFFw25Ql1UtdZl8&id=879093901D536606%2113400&cid=879093901D536606

       

       

       

    • Konkurs Pięknego Czytania
     • Konkurs Pięknego Czytania

     • 25 października odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania, który zorganizowała biblioteka szkolna. Konkurs był nawiązaniem do Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz założeń planu pracy szkoły. Głównym celem konkursu było: doskonalenie techniki czytania, uwrażliwienie na piękno literatury, kształtowanie umiejętności interpretacji tekstu literackiego, upowszechnianie czytelnictwa i rozwój nawyków czytelniczych oraz przełamywanie zahamowań związanych z występem publicznym.

       

      Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe - klas młodszych i klas starszych. Do konkursu przystąpili uczniowie wytypowani w eliminacjach klasowych.

      Klasa I - Patryk Dąbrowski, Katarzyna Górska, Ewelina Możdżonek;

      Klasa II - Adam Bąk, Aleksandra Jedynak i Aleksandra Wirtek;

      Klasa III - Zofia Czajka, Wojciech Kowalczyk, Gabriela Młot;

      Klasa IV - Jan Błaszczyk, Karol Ćwiek, Natalia Kurdej;

      Klasa V - Julia Przysowa, Natalia Rokicka, Marceli Rosłoniec;

      Klasa VI - Patryk Jęda, Julia Nalazek, Iga Więsik.

      Na początku każdy otrzymał tekst - fragment prozy i wiersz, z którym należało się zapoznać i zaplanować swoją interpretację. Następnie pani bibliotekarka zebrała wszystkie teksty i prosiła po kolei uczestników do biblioteki, gdzie odbyła się część główna, czyli Piękne Czytanie. Ocenie podlegała poprawność czytanego tekstu, jego interpretacja, intonacja oraz dykcja.

      Po wysłuchaniu czytania wszystkich uczestników komisja konkursowa w składzie: pani Małgorzata Szostak, pani Ewa Dobrowolska oraz pani Monika Waszelewska - Kot ogłosiła wyniki w obu kategoriach wiekowych.

      Klasy I - III

      1 miejsce - Gabriela Młot 

      2 miejsce - Wojciech Kowalczyk

      3 miejsce - Adam Bąk

      Wyróżnienie - Zofia Czajka

      Klasy IV - VI

      1 miejsce - Iga Więsik

      2 miejsce - Jan Błaszczyk

      3 miejsce - Marceli Rosłoniec

      Wyróżnienie - Julia Przysowa

      Uczniowie, którzy zdobyli pierwsze, drugie lub trzecie miejsca otrzymali nagrody książkowe, pozostali uczestnicy dyplom za wyróżnienie oraz pamiątkowy dyplom za udział w konkursie. Fundatorem nagród i dyplomów była Rada Rodziców.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy "połknięcia czytelniczego bakcyla", a pozostałych zapraszamy do biblioteki szkolnej!

       

       

       

    • Warsztaty edukacyjne pn. „Kaleka czy COOL- awy”
     • Warsztaty edukacyjne pn. „Kaleka czy COOL- awy”

     • 19 października odbyły się w naszej szkole nietypowe lekcje empatii, tolerancji i integracji. Gościliśmy przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza, którzy w bardzo ciekawy i oryginalny sposób przeprowadzili warsztaty edukacyjne pn. „Kaleka czy COOL- awy”.

      Program ma na celu budowanie zmian świadomości i wiedzy o różnych rodzajach niepełnosprawności, kontaktów z samymi OzN (osobami z niepełnosprawnością), oraz komunikacji z nimi – w celu włączania, integracji społecznej i aktywizacji środowisk.

       

       

      Wszyscy uczniowie wzięli aktywny udział w ćwiczeniach i scenkach, jeździli na wózkach, poruszali się po torach przeszkód, na chwilę stawali się osobą niewidomą lub osobą na wózku. Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem obejrzały także pokaz pracy psów serwisowych na żywo.

      Bardzo cieszymy się, że poznaliśmy wiele przydatnych informacji dotyczących osób z niepełnosprawnością, nauczyliśmy się, jak możemy im pomóc i jak przełamywać bariery społecznościowe oraz uświadomiliśmy sobie, że niepełnosprawność, to nie koniec życia, ale odmienny stan spostrzegania czy poruszania się.

      W imieniu Gości zapraszamy na stronę: http://www.tpsw.pl/ oraz na https://www.facebook.com/go.tpsw/

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dnia 13 X 2016 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski we współpracy z kołem teatralnym pod kierunkiem p. Doroty Ziubińskiej-Matla i p. Jolanty Regulskiej przygotował humorystyczne przedstawienie pt. „Lekcja wytrzymałości”. W drugiej części pojawiło się wiele ciekawych wierszy i piosenek obrazujących ciężką pracę nauczycieli.

       

       

      Piosenką i słowem dzieci uświetniły ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. 

      Głos zabrała również dyrektor szkoły pani Małgorzata Szostak, która  mówiła  o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. 

      Na zakończenie wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli upominki -własnofręcznie wykonane obrazki.

      Dorota Ziubińska-Matla

    • Malowany październik
     • Malowany październik

     • 1 X 2016 r. w piękną, słoneczną sobotę wybraliśmy się do ośrodka edukacyjno - muzealnego "Baza Torfy” w Karczewie. Jak co roku odbył się tam plener plastyczny zorganizowany przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych. Celem tego  spotkania było zwrócenie uwagi uczestników na piękno otaczającego świata oraz ukazanie walorów przyrodniczych Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. 

       

       

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas IV-VI uzdolnieni plastycznie. Na miejscu czekały na nas doskonale zorganizowane stanowiska pracy i profesjonalne materiały plastyczne, z których mogliśmy korzystać. W trakcie pleneru nasi uczniowie mogli  wykazać się pomysłowością, własną inwencją twórczą ukazania walorów jesiennego krajobrazu. Każda szkoła mogła również skorzystać z dużego płótna i na sztalugach wykonać dowolny zbiorowy obraz. My postanowiliśmy zrobić prezent niespodziankę na zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej. Namalowaliśmy bukiet kolorowych kwiatów i w Dzień Nauczyciela przekazaliśmy ten prezent dla wszystkich nauczycieli. Organizatorzy przygotowali również dla uczestników herbatkę oraz słodki poczęstunek. Za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Plener zakończył się wspólnym pozowaniem do zdjęć.

      Dorota Ziubińska-Matla

    • Najmłodsi w teatrze
     • Najmłodsi w teatrze

     • Dnia 7 października 2016 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz  klas I, II i III  oglądały sztukę teatralną pt: „Baśnie Braci Grimm” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Dzieci z zapartym tchem oglądały spektakl bogaty w cudowne zdarzenia i fantastyczne postacie. Przyswajały sobie mądrości ludowe często osnute na pradawnych podaniach i legendach. 

       

       

      W magiczną podróż prowadzili bohaterowie, z którymi nie straszne są żadne przygody. Dzielni Jaś i Małgosia zmierzyli się ze sztuczkami przebiegłej wiedźmy, Czerwony Kapturek przechytrzył złego wilka, a królewna Śnieżka poznała wielu przyjaciół. Sztuka pokazała zwycięstwo miłości, sprawiedliwości i dobra oraz prowadziła małych widzów przez pełne morału magiczne krainy. Ruchoma i kolorowa scenografia w radosny sposób oddziaływała na wyobraźnię dzieci, a przedstawienie wzbogacone było autorskimi piosenkami, które pobudzały umysł widzów do aktywnego działania i sprzyjały rozwojowi muzycznemu. Sceniczne maski pozwalały najmłodszym poznać różne formy teatru, a efekty specjalne budowały magiczną i baśniową atmosferę.

    • Lekcje w Warszawie
     • Lekcje w Warszawie

     • 6 października klasy starsze brały udział w lekcjach przeprowadzonych w Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie oraz uczyły się, jak należy uczestniczyć w wielkomiejskim ruchu drogowym, jako piesi i pasażerowie komunikacji publicznej. 

      W muzeum uczniowie zapoznali się z wystawą dotyczącą górnictwa, obejrzeli dawne i współczesne narzędzia górnicze, mogli zobaczyć, jak wygląda krzemień, sól, węgiel, rudy, kruszce, siarka i ropa naftowa, a także obejrzeli stroje górnicze. Inna lekcja dotyczyła ekologii oraz odnawialnych źródeł energii.

       

       

      Wystawa dowodzi, że przyroda w którymś momencie przestanie wspomagać rozwój globalnej cywilizacji, a węgiel, ropę czy gaz ziemny trzeba zastąpić źródłami ekologicznymi: wodą, wiatrem, słońcem lub biomasą. Najciekawszym punktem zwiedzania było Planetarium, w którym odbyła się prelekcja astronomiczna. Dzięki specjalnej aparaturze - na wewnętrznej kopule Planetarium – uczniowie obejrzeli obraz nieba widocznego z północnej półkuli Ziemi w dowolnej porze doby i roku.

      Kolejną częścią wycieczki była obecność w warszawskiej galerii handlowej „Złote Tarasy” oraz podróż warszawskim Metrem. Dzieci doświadczyły, jak należy zachowywać się w wielkim tłumie, korzystać z ruchomych schodów, przejść dla pieszych z sygnalizatorami świetlnymi oraz w jaki sposób wejść na stację metra i wsiąść do pociągu. Podróż metrem ze stacji Świętokrzyska do stacji Stadion Narodowy wzbudziła wiele emocji, ale najważniejsze, że sprawiła dzieciom wiele radości i była bezpieczna.  

    • Pewnego czwartku "Na KOŃcu wsi"
     • Pewnego czwartku "Na KOŃcu wsi"

     •              29 września klasa I, II, III i IV ( pod opieką pań- Ewy Dobrowolskiej, Wioletty Filipiak, Moniki Waszelewskiej – Kot i pana Piotra Dobrowolskiego )wybrały się na szkolną wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego o niezwykłej nazwie ,,na KOŃcu wsi „. Mieści się ono w miejscowości  Brzozówka koło Mińska Mazowieckiego. To liczące 11 ha siedlisko usytuowane jest
      w malowniczym miejscu, pośród gęstego sadu starych jabłoni, rozległych łąk i lasów liściastych.

       

      I właśnie w tym urokliwym zakątku  nasi uczniowie mogli obejrzeć wiejskie zoo z kurami, kaczkami, królikami, końmi, kozami, owcami i świnkami. Błądzili też w słomianym labiryncie. Uczestniczyli również w lekcji jazdy konnej.
      Wycieczka była też okazją do radosnej twórczości malowania na szkle. Wielką atrakcją było dojenie krowy, która była wprawdzie plastikowa, ale dawała prawdziwe mleko! O szybsze bicie serca przyprawiła wszystkich przejażdżka saniami na kołach oraz skoki na trampolinie. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się motorki samojezdne, szachy ogrodowe i plac zabaw. Jak wszyscy zgodnie stwierdzili, wycieczka była wspaniała! Piękna pogoda, jesienna aura i dobry humor uczestników  wpłynęły na zdrowy i aktywny wypoczynek na pełnej uroku mazowieckiej wsi. Na pewno kiedyś tam jeszcze wrócimy!

    • Kibicowaliśmy na meczu Legii Warszawa
     • Kibicowaliśmy na meczu Legii Warszawa

     • 18 września 2016 r. uczniowie kl. V i VI wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Warszawy na mecz Legia Warszawa - Zagłębie Lubin. Na Legii było zjawiskowo. Najpierw Sen o Warszawie, potem kibicowanie przez pełne 90 minut. Doping non-stop, ogromne wsparcie dla piłkarzy i fantastyczna atmosfera. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem przebiegu i oprawy całej imprezy.

      Dziękujemy władzom Gminy Kołbiel za zorganizowanie wyjazdu.

    • Inauguracja nowego roku szkolnego
     • Inauguracja nowego roku szkolnego

     • Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września 2016 roku o godzinie 9.00.

       

      Msza Święta w kościele parafialnym z okazji inauguracji nowego roku szkolnego zostanie odprawiona o godzinie 10.30.

    • Wyniki sprawdzianu szóstoklasistów
     • Wyniki sprawdzianu szóstoklasistów

     • Sprawdzian szóstoklasistów wywołuje wiele emocji wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i władz samorządowych. Jest to niewątpliwie ważne wydarzenie dla szkoły, gdyż obrazuje w pewnym stopniu jej pracę i efekty kształcenia.
      Tegoroczni szóstoklasiści są ostatnim rocznikiem uczniów, którzy przystąpili do sprawdzianu w obowiązującej od zeszłego roku formule. Tym razem nasi uczniowie również nie zawiedli!

      Oto jak przedstawiają się średnie wyniki naszych uczniów na tle innych szkół w gminie Kołbiel i powiecie otwockim:

      ogólny średni wynik procentowy - 73,3 (pierwsze miejsce w gminie, dziewiąte miejsce w powiecie)
      język polski - średni wynik procentowy - 81,7 (pierwsze miejsce w gminie, drugie miejsce w powiecie)
      matematyka - średni wynik procentowy -  64,3 (drugie miejsce w gminie, trzynaste miejsce w powiecie)
      język angielski - średni wynik procentowy - 79,7 (drugie miejsce w gminie, trzynaste miejsce w powiecie)

      Warto podkreślić sukces - zwłaszcza z z języka polskiego i nie można pominąć faktu, że nasi zdolni poloniści uplasowali się na 24. lokacie w województwie mazowieckim.  Wyprzedziło nas jedynie 120 szkół (głównie z Warszawy i bliskich okolic) na 1531 placówek z terenu całego województwa!
      Duma nas rozpiera!
      Szóstoklasistom, ich rodzicom i nauczycielom gratulujemy, a uczniom życzymy podobnych sukcesów w szkołach gimnazjalnych.