• Jesteśmy już czytelnikami!

     • ''Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła''

      Wisława Szymborska

      22 maja 2024 r. odbywa się wspaniała uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych i drugich!

      Uczniowie, aby zostać czytelnikami musieli zdać wesoły egzamin. Wszyscy wyśmienicie się bawili przy rozwiązywaniu zagadek nawiązujących do postaci  z lubianych  bajek dla dzieci. Później uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po uroczystym ślubowaniu, pani dyrektor Małgorzata Szostak, dokonała pasowania każdego ucznia na czytelnika biblioteki szkolnej. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki.

      Wszystkim czytelnikom życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!

      Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

     • GMINNE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

     • Lekkoatletyka to królowa sportu, a biegi, rzuty i skoki to podstawowe umiejętności ruchowe człowieka. Dlatego zawody lekkoatletyczne cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży.

      21 maja 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Szkolnych Zawodach Lekkoatletycznych, które odbyły się na Stadionie Kołbiel. Czternastu uczniów z klas V-VIII walczyło w różnych konkurencjach o zajęcie miejsca na podium. Wielu z nich się to udało.

      Najlepsze wyniki uzyskali:

      Julia z kl. V - I miejsce w biegu na dystansie 600 m,

      Amelia z kl. VI – II  miejsce w biegu na dystansie 800 m,

      Milena z kl. VII - II miejsce w rzucie piłeczką palantową,

      Patryk z kl. VIII - III  miejsce w biegu na dystansie 1000 m,

      Izabela z kl. V - III miejsce w biegu na dystansie 300 m,

      Piotr z kl. V – III miejsce w biegu na dystansie 300 m,

      Julia, Izabela, Piotr z kl. V i Tomasz z kl. VI – III miejsce w biegu sztafetowym (4x200m),

      Milena, Anna, Kacper z kl. VII i Patryk z kl. VIII - III miejsce w biegu sztafetowym (4x200m).

      Gratulujemy!

     • Dyżur wakacyjny

     • Zgodnie z Zarządzeniem nr 44/2024 z dnia 16 maja Wójta Gminy Kołbiel informujemy, że istnieje możliwość zapisania dzieci z oddziału przedszkolnego na zajęcia opiekuńcze w dniach od 1 lipca do 12 lipca br. 
      Zainteresowanych Rodziców prosimy o składanie do sekretariatu wypełnionych załączników w dniach 3 - 10 czerwca br. 
      Wnioski dostepne są na tablicy przy oddziale przedszkolnym.
      Szczegóły w zamieszczonym Zarządzeniu.

      Zarzadzenie_dyzur_wakacyjny(1).pdf

     • Warsztaty - zdrowie psychiczne, dla nastolatków, rodziców i nauczycieli

     • Szanowni Państwo,

      Przekazujemy Gronu Pedagogicznemu, Radzie Rodziców i uczniom starszych klas informacje o warsztatach on line organizowanych w kwietniu i maju, dedykowanych nastolatkom, rodzicom i nauczycielom.

      Warsztaty dotyczącą zagadnień: jak się poruszać po systemie ochrony zdrowia psychicznego; gdzie szukać pomocy, u kogo i na czym ona polega; czym jest i jakie są najczęstsze przyczyny kryzysów; współpraca na linii szkoła rodzice.

      Organizatorem i realizatorem warsztatów jest IRIJ - Fundacja na rzecz Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii. Wartością spotkania jest to, że prowadzącymi są specjaliści praktycy, pracownicy Szpitala na co dzień zajmujący się omawianymi zagadnieniami. Zachęcamy do uczestnictwa, liczba osób ograniczona.

      Warsztat dla nauczycieli i rodziców: Standardy opieki oraz poruszanie się po systemie ochrony zdrowia psychicznego – kwiecień: 4 grupy max 24 osobowe

      Warsztat dla nastolatków: Pogadajmy o zdrowiu psychicznym – maj: 4 grupy max 10 osobowe

      Warsztaty odbywać się będą w godzinach 18.00 – 20.00

      Zapisy na stronie https://riki.org.pl/warsztaty/

      Z wyrazami szacunku Zarząd Fundacji Małgorzata Sokół i Wojciech Górnik

     • XII POWIATOWY KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

     • 25.03.2024r. ogłoszono wyniki XII Powiatowego Konkursu na Palmę Wielkanocną. Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli we współpracy ze Starostwem Powiatu Otwockiego. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać tradycyjne palmy wielkanocne. Można było wykorzystać wyłącznie materiały naturalne i tradycyjne formy zdobnicze. Konkurs został zgłoszony na listę Mazowieckiego Kuratora Oświaty, co kwalifikuje laureatów do wpisu na świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. W tym roku w rywalizacji wzięło udział około 200 palm! Z naszej Szkoły im ks. Jana Twardowskiego do konkursu zgłosiliśmy 8 przepięknych palm😍Wykonali je następujący uczniowie, którzy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych:

      Maja Michalska kl. „0”,Weronika Górka kl. I, Aleksandra Ćwiek kl. I, Zofia Kowalczyk kl. IV, Julia Rosłoniec kl. V, Iza Nowak kl. V, Patrycja Popis kl. VI, Natalia Michalska kl. VII. Wiemy, że Jury miało nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzców, ponieważ prace zachwyciły oryginalnością, starannością wykonania oraz doborem odpowiednich materiałów. Laureatami konkursu z naszej szkoły są:

      KATEGORIA: DZIECI PRZEDSZKOLNE:     

      🥇I MIEJSCE: Maja Michalska KL. "0"   

                                                                                                           

      KATEGORIA : UCZNIOWIE KL. I – III 

      🥉III MIEJSCE - Aleksandra Ćwiek kl. I                                                                                                                       

      KATEGORIA:UCZNIOWIE KL. IV - VIII

      🥈II MIEJSCE - Natalia Michalska kl. VII

      Wszystkim naszym uczniom, którzy wzięli udział w XII Edycji Powiatowego Konkursu na Palmę Wielkanocną serdecznie dziękujemy❤️ Zwycięzcom  gratulujemy !!! 👏🏻💐

     • Pamiętamy...

     • 14 marca w naszej Szkole odbył się apel upamiętniający akcję Stock, czyli zrzucenie podczas II wojny światowej w Karpiskach żołnierzy zwanych Cichociemnymi. Po apelu przedstawiciele klas starszych wraz z opiekunami zapalili symboliczne znicze pod pomnikiem w Karpiskach upamiętniając opisywane wydarzenia.

     • Sobota z planszówkami w PMDK w Otwocku

     • W sobotę 16 marca 2024 r. zapraszamy wszystkich miłośników gier planszowych do PMDK w Otwocku przy ul. Poniatowskiego 10 na Sobotę z Planszówkami.

      W godzinach 10:00 - 14:00 będzie można zagrać w wiele znanych i mniej znanych gier planszowych. Mamy ponad 40 tytułów! Wstęp wolny.

     • Informator edukacyjny Starostwa Powiatowego w Otwocku

     • Już niebawem młodzież ostatnich klas stanie przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Dlatego również w tym roku Starostwo Powiatowe w Otwocku przygotowało informator edukacyjny, który może pomóc uczniom w dokonaniu świadomego wyboru nowej szkoły. Celem, który przyświecał autorom podczas tworzenia tego dokumentu, było przedstawienie szerokiej oferty edukacyjnej Powiatu Otwockiego, dostosowanej do wielu różnych zainteresowań.

      Uczniowie - dokonajcie świadomego i dobrego wyboru swojej dalszej drogi kształcenia. 

       

      informator_2024_nabor_na_rok_szkolny_2024-2025(1).pdf

     • Koncert

     • Zapraszamy na koncert z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego, który odbędzie się w naszej szkole w dniu 14 marca br. o godz. 18.00.
      Wstęp wolny.

     • Standardy ochrony małoletnich

     • Szanowni Rodzice

      Drodzy Uczniowie

       

      15 lutego br. w naszej szkole został wprowadzony dokument pn. "Standardy ochrony małoletnich". Są to zapisy, które regulują postępowanie mające na celu ochronę dzieci i młodzieży przed krzywdzeniem. Warto zapoznać się z procedurą i mieć świadomość, że obowiązkiem każdego z nas jest dbanie o dobro i bezpieczeństwo małoletnich.

      Dokument umieszczony jest TUTAJ

      Prezentacja dla uczniów STANDARDY_OCHRONY_MALOLETNICH_(1).pptx
      Prezentacja dla rodziców Standardy_ochrony_maloletnich_(1).ppt
       

      Informacje o powyższym dokumencie zostały przekazane uczniom i rodzicom w dzienniku elektronicznym, a pracownikom w zarządzeniu Dyrektora Szkoły. 


       

     • Rekrutacja do klasy pierwszej

     • Szanowni Rodzice! 

      Informujemy, że lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej widnieje na tablicy przy sekretariacie szkoły oraz przy sali nr 7. 

     • Szkolny turniej tenisa stołowego

     • Szkolny turniej tenisa stołowego

      Miło nam poinformować, że dnia 1 marca 2024 r. odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Najlepsi uczniowie z klas V- VIII walczyli o zajęcie najwyższego miejsca w zawodach. W rozgrywkach wzięło udział 16 zawodników (8 chłopców i 8 dziewczynek).

      Wyniki zawodów.

      Kategoria dziewcząt:

      I miejsce – Katarzyna z kl. VIII

      II miejsce – Emilia z kl. VII

      III miejsce – Milena z kl. VII

       

      Kategoria chłopców:

      I miejsce – Wojciech z kl. VII

      II miejsce – Kacper z kl. VII

      III miejsce – Szymon z kl. VI

      Najlepsi zawodnicy zawodów zostali nagrodzeni pucharami ufundowanymi przez Radę Rodziców, a pozostali uczestnicy rozgrywek otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyła pani dyrektor Małgorzata Szostak.

      Gratulujemy!

     • Turniej SUMO KIDS🤼‍♀️🤼

     • 24.02.2024 odbyły się V Mistrzostwa UKS PANCERNI. Nasze dzieci rywalizowały w mini turnieju SUMO KIDS🤼‍♀️🤼Brali udział: Maria Jedynak, Alan Wasążnik i Natalia Młot.    

      Alan i Natalia zdobyli brązowe medale.🥉🥉

      Gratulacje! Jesteśmy z Was dumni!👏🏻💪🏻