• Zebranie z Rodzicami

     • Zapraszamy na zebranie z Rodzicami - 17 września (piątek) o godzinie 17.30

      Porządek zebrania:

      17.30 – 18.00 zebranie ogólne z dyrektorem – sala gimnastyczna.

      18.00 – 18.30 zebrania z wychowawcami w salach – wybór trójek klasowych.

      18.30 – 19.00 zebranie trójek klasowych – wybór Rady Rodziców – sala gimnastyczna.
       

      Oddział przedszkolny – sala nr 5

      Klasa 1 – sala nr 4

      Klasa 2 – sala nr 7

      Klasa 3 – sala nr 9

      Klasa 4 - biblioteka

      Klasa 5 – sala nr 1

      Klasa 6 – sala nr 6

      Klasa 7 – sala nr 3

      Klasa 8 – sala gimnastyczna

      Ze względu na ważność omawianych spraw oraz dokumenty, które należy osobiście podpisać uprzejmie prosimy o niezawodną obecność.

      Podczas zebrania obowiązują maseczki i dezynfekcja dłoni. 

     • Uroczystość przy pomniku leśników Nowakowskich

     • W poniedziałek - 6 września uczniowie ze sztandarem reprezentowali naszą szkołę podczas uroczystości przy pomniku leśników Nowakowskich w Bocianie, które zorganizowali: Nadleśnictwo Celestynów, Sołectwo Bocian, Gmina Kołbiel oraz Stowarzyszenie Kultury Mazowsza. Spotkanie miało na celu upamiętnienie leśników z rodziny Nowakowskich, bestialsko zamordowanych w 1943 roku. Po mszy świętej odprawionej w leśnej scenerii, uroczystość kontynuowana była w Centrum Edukacji Leśnej, gdzie odbyła się projekcja filmu historycznego nt. losów leśników polskich w czasie II wojny światowej. 

     • Zajęcia taneczne w naszej szkole!!!

     • Studio Ruchu Kordaszewscy zaprasza na zajęcia taneczne, które zorganizowane będa w naszej szkole. Szczegóły na zamieszczonym plakacie, na stronie FB szkoły i na szkolnej tablicy na korytarzu.

     • Harmonogram pracy świetlicy

     • Informujemy, że od 6 września br. świetlica będzie czynna w następujących godzinach -
       

      Poniedziałek   7.00 - 8.00 >>>>>> 12.30 - 16.30

      Wtorek            7.00 - 8.00 >>>>>> 12.30 - 16.30

      Środa              7.00 - 8.00 >>>>>> 11.30 - 16.30   

      Czwartek         7.00 - 8.00 >>>>>> 12.30 - 16.30   

      Piątek              7.00 - 8.00 >>>>>> 11.30 - 15.30   

       

       

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • Dzisiaj uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Wszystkim Uczniom życzę, aby nie opuszczał Was zapał do nauki, by nie zabrakło Wam energii i samodyscypliny w rozwijaniu osobistych pasji i kształtowaniu własnych charakterów. Bądźcie w tym niestrudzeni, gdyż to zwiększa szansę na sukces w dorosłym życiu.

      Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzę, aby Państwa zaangażowanie i profesjonalizm w nauczaniu, wychowaniu i codziennych czynnościach były źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego.

      Z kolei Rodzicom życzę przede wszystkim spokojnego roku szkolnego, uwieńczonego sukcesem dzieci i jak najwięcej powodów do dumy.

      Nam wszystkim życzę, aby rok szkolny 2021/2022 obfitował w radosne chwile, sukcesy, zadowolenie i zdrowie.

      Uroczyście ogłaszam, że rok szkolny 2021/2022 został rozpoczęty!

      Małgorzata Szostak

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce

     • Aktualny rozkład dzwonków

     • Przekazujemy aktualny rozkład dzwonków obowiązujący w roku szkolnym 2021/2022
      UWAGA - ten rozkład jest nieznacznie zmieniony do przedstawionego wcześniej rozkładu opublikowanego w LIBRUSIE.
      Za utrudnienia przepraszamy :)

      Rozkład dzwonków

      w roku szkolnym 2021/2022

       

      1. 8.00 – 8.45
      2. 8.50 – 9.35
      3. 9.45 – 10.30
      4. 10.40 – 11.25  przerwa obiadowa   
      5. 11.40 – 12.25
      6. 12.35 – 13.20
      7. 13.30 – 14. 15
      8. 14.20 – 15.05
      9. 15.10 – 15.55
      10. 16.00 – 16.45
     • Stypendium szkolne

     • Informujemy, że Rodzice uczniów mogą ubiegać się o pomoc materialną o charakterze socjalnym w formie Stypendium Szkolnego.

      Wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym - Stypendium Szkolne dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy Kołbiel, zakładka – stypendium oraz w Urzędzie Gminy Kołbiel pokój nr 9 lub 11 lub w szkołach podstawowych na terenie Gminy Kołbiel.

      Wnioski należy składać w nieprzekraczalnym terminie: od 1 września do 15 września 2021 r.

      Miesięczna wysokość dochodu uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może przekroczyć 528 zł miesięcznie na osobę w rodzinie - Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 lipca 2018 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń z pomocy społecznej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1358 z późn. zm.).Kwota z 1 ha przeliczeniowego dla rolników wynosi 308 zł. Wnioskodawcy przedstawiają dochody rodziny z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku tj. sierpnia 2021 r.

      Dokumenty można pobrać z zakładki pliki szkoły w LIBRUSIE, ze strony www lub w sekretariacie szkoły.


      WNIOSEK_O_PRZYZNANIE_STYPENDIUM_SZKOLNEGO_2015.docx

      POMOC_MATERIALNA_O_CHARAKTERZE(1).docx

      Czynnosc_przetwarzania_stypendium(1).docx


     • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

     • Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2021 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej.
      Ze względu na pracę szkoły w reżimie sanitarnym rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się bez udziału rodziców ( z wyjątkiem oddziału przedszkolnego i klas 1-3 możliwy udział tylko jednego rodzica/opiekuna).

      Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się w innym terminie wskazanym przez Proboszcza tutejszej parafii.

      Wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy (biało/czarny(granatowy) - najlepiej biała bluzka, czarna lub granatowa spódnica/spodnie.
      Bardzo prosimy, aby uczniowie nie gromadzili się na terenie szkoły przed i po rozpoczęciu roku szkolnego. 

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • Miniony rok nie należał do łatwych. O ile dotychczas każdy rok szkolny był przyjemną wędrówką po równinach, o tyle w tym roku przyszło nam wspinać się po stromych szczytach. To była naprawdę trudna podróż. Podróż pełna wyzwań, chwil zwątpienia i nieprzyjemnych niespodzianek. Każdy z nas zmagał się z własnymi słabościami, przezwyciężając lęk, zmęczenie i zniechęcenie.

      Dziś, stojąc u kresu tej wspinaczki, możemy z dumą spojrzeć w dół, na przebytą drogę, na wszystko, czego udało się nam dokonać. Pamiętajcie, że im trudniejsza trasa, im wyższa góra, tym piękniejsze widoki i większa satysfakcja z dokonania czegoś, co początkowo wydawało się niemożliwym.

      Nie było łatwo, jednak daliśmy radę – nie poddaliśmy się. Z tego miejsca chciałabym podziękować każdemu z Was za trud i zaangażowanie włożone w naukę.

      Teraz przyszedł czas wytchnienia, czas na zasłużony odpoczynek. Wyjdźcie z domu, wyłączcie komputery, tablety, telefony, już zbyt długo oglądaliście świat przez szklany ekran. Cieszcie się letnim słońcem, ciepłym wiatrem smagającym twarz, chłodem wody w jeziorach. Niech czas wakacji pełen będzie niezwykłych przygód, wycieczek, czasu spędzonego z rodziną i przyjaciółmi. Bawcie się, nawiązujcie nowe przyjaźnie, obcujcie z przyrodą, próbujcie nowych rzeczy. Odpocznijcie i naładujcie baterie.

      Pamiętajcie jednak o rozsądku i dbaniu o bezpieczeństwo swoje oraz innych, abyśmy już niebawem znów mogli spotkać się tu wszyscy razem, zdrowi, wypoczęci, uśmiechnięci tak, jak dzisiaj gotowi na nowe wyzwania.

      Do zobaczenia 1 września :)

     • Wycieczka krajoznawcza do Kazimierza Dolnego

     • W środę - 23 czerwca - uczniowie klas 4-8 wzięli udział w wycieczce do Kazimierza Dolnego. Najpierw przeszliśmy się tajemmiczym Wąwozem Norowy Dół. Następnie udaliśmy się do najsłynniejszego z kazimierskich wąwozów - Korzeniowego. Podziwiając architekturę nadwislańskiego miasteczka ruszyliśmy na rynek gdzie zakupiliśmy pamiątki, lody, gofry itp. Na Kazimierskim Zamku i Baszcie pogłębiliśmu wiedzę historyczną i podziwialiśmy panoramę miasta i leniwie płynącą Wisłę. Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w pewnej znanej restauracji szybkiej obsługi.

     • Karta rowerowa

     • Ważnym wydarzeniem dla uczniów klasy 4 i 5 był sprawdzian na kartę rowerową.

      Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu prezentując swoje umiejętności praktyczne dotyczące jazdy na rowerze zdali ten egzamin na medal. Po otrzymaniu karty rowerowej będą mogli być pełnoprawnymi użytkownikami w ruchu drogowym.

      Wszystkim życzymy bezpiecznej jazdy na rowerach i przyjemności z tej formy aktywności fizycznej.

    • Uchronić przed zapomnieniem...
     • Uchronić przed zapomnieniem...

     • Tradycja to mądrość minionych pokoleń i jest ona naszym bogactwem, narodowym dziedzictwem kulturowym, kopalnią wiedzy o przeszłości. Dzięki niej znamy swoją tożsamość, możemy korzystać z mądrości ludowych, wypracowanych przez wiele pokoleń oraz posiadamy informacje na temat życia w dawnych czasach. Nasi przodkowie z ogromną pieczołowitością dbali, aby obyczaje, wiedza i inne cenne wartości przekazywane były z pokolenia na pokolenie. Dokładano wszelkich starań, aby uchronić je przed zapomnieniem.

      Dlatego w obecnych czasach ogromnego pędu musimy choć na chwilę zatrzymać się i przypomnieć kołbielskie tradycje ludowe.

      W tym celu w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce, w miesiącu czerwcu, podjętych zostało wiele działań. Jednym z nich był konkurs fotograficzny nt. „Kołbielszczyzna – dawniej i dziś”. Polegał on na przygotowaniu dwóch fotografii, które miały przedstawiać to samo np. ciekawe miejsce, zabytek, budowlę regionu kołbielskiego (pierwsza - dawniej, druga - dziś). Dzięki pracom konkursowym wiemy np. jak wyglądała dawniej i jak prezentuje się teraz przydrożna kapliczka we wsi Chrosna.

      Inny działaniem była wystawa pod hasłem „Kołbielszczyzna – moja mała ojczyzna”, którą na korytarzu szkolnym przygotowali uczniowie klasy VII. Przedstawiała ona najważniejsze informacje dotyczące regionu kołbielskiego np. lokalizację, zabytki, rękodzieło, popularne potrawy, strój ludowy i tradycje.

      Największym jednak przedsięwzięciem był zorganizowany Dzień Promocji Tradycji Ludowych Kołbielszczyzny. W dniu 22.06.21 r. dzieci i nauczyciele ubrani w kołbielskie stroje ludowe udali się do plenerowej sali widowiskowej, gdzie odbyła się pierwsza część uroczystości. Na początek prowadzący wyjaśnili wszystkim zgromadzonym znaczenie pojęć: Kołbielszczyzna i tradycja oraz uświadomili zebranym jak wyglądało życie w dawnych czasach na naszych terenach i dlaczego powinniśmy podtrzymywać tradycje naszych przodków. Później omówiono i zaprezentowano ludowy strój kołbielski. Następnie odbył się szkolny festiwal piosenki ludowej, podczas którego dzieci z poszczególnych klas i nauczyciele śpiewali znane w Kołbielszczyźnie piosenki ludowe. W plenerze rozbrzmiewała muzyka i słowa takich utworów jak: „Szła dzieweczko do laseczka”, „Koło mego ogródecka”, „Czerwone jagody” i inne. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Szostak, ubrana w kołbielski strój ludowy, która podkreśliła, że stroje i wytwory rękodzieła kołbielskiego charakteryzuje piękna, radosna kolorystyka oraz wskazała na konieczność podejmowania takich działań w przyszłości. Na tym zakończyła się uroczystość w plenerze. Druga część odbyła się w szkole, gdzie podczas lekcji rękodzieła dzieci poznały technikę wykonania wycinanek kołbielskich. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem wycinali charakterystyczne dla regionu kołbielskiego baby z kogucikami. Na koniec wytwory rękodzieła zawisły na tablicy umieszczonej na korytarzu szkolnym.

      Mamy nadzieję, że poprzez nasze działania zachęciliśmy wszystkich do pogłębiania wiedzy o kołbielskich tradycjach ludowych, które są niezwykle piękne, bogate i różnorodne. Nie sposób je wszystkie w krótkim czasie omówić, dlatego na pewno w następnych latach będziemy o nich jeszcze wspominać, by mądrość minionych pokoleń żyła w nas i była przekazywana dalej.

      Składamy serdeczne podziękowania Urzędowi Gminy w Kołbieli za wypożyczenie kołbielskiego stroju ludowego.


      Halina Rżysko

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 25 czerwca o godzinie 9.00. z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Zaplanowaliśmy jedną uroczystość, więc wszyscy uczniowie spotykają się w szkole w piątek o godzinie 9.00.
      Zapraszamy!

     • Ogólnopolski Projekt na Konkurs Historyczny "Póki nie jest za Późno"

     • Uczniowie naszej szkoły – Korneliusz Osica z klasy 8 i  Aleksandra Czajka oraz Aleksandra Jedynak z klasy 6 pod opieką merytoryczną Pana Macieja Kowalczyka – nauczyciela historii - przygotowali projekt pt. „Zrzut Cichociemnych i żołnierzy II Armii Wojska Polskiego – miejsca pamięci wydarzeń z okresu II wojny światowej w okolicach szkoły w Człekówce” wykonali prezentację multimedialną przedstawiającą miejsce pamięci w Karpiskach oraz tablicę na budynku szkoły upamiętniającą Feliksa Zawadę – żołnierza Armii Krajowej.

      Ogólnopolski Projekt na Konkurs Historyczny "Póki nie jest za Późno" adresowany był do uczniów i nauczycieli wszystkich typów szkół. Jego ideą było rozbudzenie zainteresowania historią i współczesnym stanem miejsc, obiektów i znaków pamięci na terenie Polski oraz miejsc wydarzeń historycznych, nieupamiętnionych dotychczas w trwały, materialny sposób, a także losami świadków historii bezpośrednio związanymi z tymi miejscami. Tematyka prac dotyczyła wojen i konfliktów zbrojnych w XX wieku, a organizatorem konkursu było Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach.

      Praca nad projektami stworzyła uczniom możliwość poszukiwania i badania różnorodnych źródeł historycznych oraz ich prezentacji w interesującej i nowatorskiej formie. Dla nauczycieli przedsięwzięcie stało się inspiracją do poszukiwania nowych, ciekawych i twórczych rozwiązań dydaktyczno-metodycznych.

      Nasi uczniowie, pomimo że konkursu nie wygrali osiągnęli bardzo dobre wyniki w projekcie!
      Składamy wszystkim serdeczne gratulacje 😊
      Brawo nasi Uczniowie!!!