• Informacja
     • Informacja

     • Informujemy, że Jasełka połączone ze Świętem Babci i Dziadka odbędą się 23 stycznia 2019 roku. Zapraszamy wszystkich po Nowym Roku.

    • Konkurs układania kostki Rubika
     • Konkurs układania kostki Rubika

     • W środę 05.12.2018 r. odbył się pierwszy szkolny konkurs,,Układanie kostki Rubika”.

      Pomysł powstał z inicjatywy nauczyciela matematyki p. Renaty Matosek.

      Do rywalizacji przystąpiło dziewięciu ochotników. O sukcesie decydował czas ułożenia jednej ściany lub całej kostki. Dzięki konkursowi w szkole odkryliśmy nowe talenty. Mamy nadzieję, że ,,Układanie kostki Rubika” stanie się tradycją szkoły.


      Zwycięzcami zostali:

      w kategorii klas III-IV(jedna ścianka)
      I miejsce – Adam Bąk z kl.IV

      II i III miejsca nie przyznano

      w kategorii klas V-VIII(jedna ścianka)
      I miejsce – Łukasz Nalazek z kl.V
      II miejsce – Damian Więsik z kl.VI

      III miejsce – Dawid Floriańczyk z kl.V

      w kategorii klas V-VIII(cała kostka)

      I miejsce – Rafał Żołądek z kl.V

      II i III miejsca nie przyznano

       

     • Mikołajkowa paka dla biednego psiaka

     • W Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce dużo się dzieje! O tym, że warto pomagać, wszyscy wiemy, ale o tym, że pomagamy, powinniśmy mówić i przez to zachęcać innych do podobnych działań. Zapewniamy, że nie potrzeba wiele, wystarczą dobre serduszka i właściwa organizacja.


      Zatem rozpropagujmy naszą szkolną akcję w całej gminie !
      W dniach 26 -30 listopada z inicjatywy pani Anny Żak została zorganizowana zbiórka żywności dla czworonożnych podopiecznych Fundacji ,,Złap dom ‘’. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na los pokrzywdzonych zwierząt i bardzo aktywnie włączyli się do pomocy. W ciągu zaledwie tygodnia wspólnie zebrali ponad 250 kg karmy dla kotów i psów.
      Najbardziej aktywna klasa została wyróżniona statuetką Przyjaciół Zwierząt. Jednak symboliczna nagroda nie była tu najważniejsza! Liczył się każdy drobny gest i przede wszystkim bezinteresowne zaangażowanie we wspólny cel, czyli pomoc braciom mniejszym.
      Udowodniliśmy tą akcją, że można na nas liczyć ! Wiemy też, że to nie koniec naszych działań. Już mamy pomysł na kolejne.

     • Wycieczka do Warszawy

     •                                                     

      W dniu 28 listopada 2018 r. uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyprawy było zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej pod hasłem „Sport w Niepodległej”. Była to kontynuacja działań patriotycznych podejmowanych w naszej szkole w związku z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości.

      Podczas pobytu w muzeum uczniowie zdobyli informacje na temat historii polskiego sportu oraz sławnych sportowców. Z zaciekawieniem oglądali również zabytkowe eksponaty sportowe. Były to: stroje sportowe, stare rowery, drewniane rakiety do tenisa ziemnego, sanki, kajak którym pływał niegdyś Karol Wojtyła nasz późniejszy papież, narty Adama Małysza i wiele innych. Pan przewodnik zapoznał uczniów z historią Igrzysk Olimpijskich i opowiedział o symbolach olimpijskich. Pokazał i omówił pochodnie, którymi przenoszono ogień olimpijski podczas kolejnych olimpiad. Ogromne wrażenie zrobiła na wszystkich uczestnikach wycieczki ściana dorobku olimpijskiego Polaków. Dzieci poznały sylwetki sławnych sportowców takich jak Wojciech Fortuna, Jadwiga Jędrzejewska czy Janusz Kusociński.

      Muzeum Sportu to nie wszystkie atrakcje jakie mieliśmy podczas wizyty w Warszawie. Udaliśmy się również do Promenady, gdzie zjedliśmy posiłek oraz uczestniczyliśmy w projekcji filmu w Cinema City.

      Całodzienna wycieczka przyniosła dużo niezapomnianych wrażeń i była świetną lekcją wychowania fizycznego, historii oraz sposobem na rozwój kulturalny i wychowawczy dzieci. Warto podkreślić, że podczas wyjazdu panowała miła atmosfera, a uczniowie zachowywali się stosownie do miejsca w którym przebywali.

       

    • Człekówka dla Niepodległej...
     • Człekówka dla Niepodległej...

     • 100 – lecie niepodległości stało się okazją do zorganizowania w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce uroczystego koncertu patriotycznego dla całej społeczności lokalnej.

      Punktualnie o godzinie 17.00, dnia 20 listopada 2018 r. dyrektor szkoły – Małgorzata Szostak w ubranej w barwy narodowe szkole powitała wszystkich licznie zgromadzonych gości. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zasiedli przedstawiciele władz gminnych, kołbielskiej parafii, placówek oświatowych, instytucji publicznych, rad sołeckich, uczniowie, nauczyciele, rodzice, a także okoliczni mieszkańcy.


      Koncert miał formę montażu słowno – muzycznego. Łączył w sobie piękno ojczystej mowy i melodii, które są bliskie sercu każdego Polaka. Rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Szkolny chór i soliści pod kierunkiem pań - Doroty Ziubińskiej – Matli, i Ewy Dobrowolskiej oraz pana Piotra Dobrowolskiego zaprezentowali wzruszające i podniosłe pieśni patriotyczne, m.in. ,,Ojczyzno ma '', ,,Uwierz, Polsko '', ,,Rozszumiały się wierzby płaczące '', czy ,,Szara piechota ''. Oprawę słowną zapewnili w nowatorski sposób zaproszeni goście i przedstawiciele społeczności szkolnej. Wzruszające wiersze o tematyce wolnościowej recytowali: Wójt Gminy Kołbiel – Adam Budyta, proboszcz Parafii p.w. Świętej Trójcy w Kołbieli – ksiądz Krzysztof Abramowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Człekówce - Małgorzata Szostak, przewodniczący Rady Rodziców – Marian Prasuła, delegatka Państwowej Straży Pożarnej – Dorota Prasuła, przedstawicielka grona pedagogicznego szkoły – Monika Waszelewska - Kot oraz reprezentant uczniów – Kacper Michalski.

      Wyjątkowy charakter uroczystości podkreśliło także wspólne odśpiewanie Roty oraz symboliczne ustawienie krzyża z lampek dla upamiętnienia wszystkich poległych w walce o wolność.
      Koncert był piękny, podniosły i niezwykle refleksyjny. W oczach wielu dostrzec można było łzy wzruszenia, które mogły świadczyć o tym, że nastąpiło połączenie wielu pokoleń, a wszystko dla dla uczczenia 100 – lecia Niepodległej.      Monika Waszelewska - Kot

     • Ćwiczymy dla Ciebie, Polsko!

     • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przybierały w tym roku różne formy i były organizowane w całej Polsce przez wiele instytucji. Społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce uczciła to święto w oryginalny sposób. 8 listopada 2018 r. uczniowie wzięli udział w akcji sportowo-patriotycznej „Ćwiczymy dla Ciebie, Polsko!” – 100 ćwiczeń na 100-lecie Odzyskania Niepodległości, którą przygotowali i przeprowadzili uczniowie kl. VII pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego.

      Na początku uroczystości wszyscy uczcili minutą ciszy pamięć poległych w walce o niepodległość. Następnie prowadzący podkreślili fakt, że niepodległość nie jest nam dana na zawsze. Musimy o nią dbać poprzez szanowanie symboli narodowych, właściwe postawy patriotyczne i podejmowanie działań przynoszących chlubę i sławę Polsce, w różnych dziedzinach życia np. sporcie. Sport w życiu narodu zawsze odgrywał ogromną rolę. Poprzez sukcesy sportowe Polaków, państwo pokazuje swoją siłę i wielkość oraz promuje swój kraj i ludzi na forum całego świata. Tak było, jest i będzie.

      Kolejnym etapem akcji był udział uczniów w krótkiej lekcji historii pod hasłem „Sport w Niepodległej”. Dzieci poznały sylwetki polskich sportowców, którzy przez ostatnie 100 lat rozsławiali dobre imię Polski, byli dumą narodu i autorytetem dla młodych ludzi na całym świecie. Zwrócono również uwagę na symbole narodowe, które przez minione lata łączyły wszystkich polskich sportowców i kibiców. Powiewająca na wietrze polska flaga, z dumą eksponowany biały orzeł i niosący się po całym stadionie Mazurek Dąbrowskiego to części dopingu. Dzięki nim sportowcy wiedzą, że fani stoją za nimi murem. To wsparcie często ich „uskrzydla”, jednocześnie wywierając na nich ogromną presję. Zawodnicy czują, że mają za sobą tysiące kibiców oczekujących wygranej, dlatego starają się zagrać jak najlepiej, aby ich nie zawieść. Podkreślono także, że każdy z nas ma obowiązek szanować symbole narodowe, a swoim działaniem dbać o utrzymanie niepodległości Polski, a wielcy polscy sportowcy tacy jak Halina Konopacka, Janusz Kusociński, Jadwiga Jędrzejewska, Irena Szewińska, Zbigniew Boniek czy Adam Małysz powinni być dla nas wzorem do naśladowania.

      Głos również zabrała pani dyrektor Małgorzata Szostak, która podkreśliła, że bardzo ważna jest pamięć o tych, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Mamy wręcz obowiązek organizować różne akcje, aby ta pamięć trwała wiecznie.

      W dalszej części akcji wszyscy uczestnicy odśpiewali hymn państwowy i ćwiczyli dla Polski. Uczniowie indywidualnie lub w zespołach wykonali 100 dowolnie wybranych ćwiczeń. Były rzuty do kosza, kozłowanie i odbijanie piłki, przysiady, brzuszki, pompki, skoki na skakance, kręcenie kołem hula-hop oraz żonglowanie piłką nożną. Poprzez symboliczny wysiłek fizyczny dzieci uczciły Święto Odzyskania Niepodległości.

      Świąteczną uroczystość zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem. Wszyscy na pewno zapamiętamy ten wyjątkowy dzień. Warto podkreślić, że uczniowie przyjmowali właściwą postawę, stosowną do danej chwili.

      Dziękujemy Zakładom Piekarskim „Oskroba” z Człekówki za przekazanie słodkich bułeczek i wielokrotne wspieranie naszych szkolnych uroczystości.

      Zdjęcia z akcji zobaczyć można w albumie fotograficznym.

    • Szkolne Dni Matematyki
     • Szkolne Dni Matematyki

     • W dniach 29-30 października odbyły się szkolne dni matematyki pn. „CIEKAWA MATEMATYKA”, przygotowane przez uczniów klasy VIII, pod kierunkiem nauczyciela matematyki p. Renaty Matosek. Miały one na celu popularyzację matematyki, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, szukanie nietypowych i pomysłowych rozwiązań.

      Rozwiązując liczne rebusy, krzyżówki, diagramy, tangramy i wiele innych zadań, uczniowie uświadamiali sobie, iż ” MATEMATYKA JEST INTERESUJĄCA”.

       

       

      Talenty matematyczne wyłonione podczas szkolnych dni matematyki:

      1. Patrycja Popis z kl.I

      2. Adam Możdżonek z kl.I

      3. Natalia Michalska z kl.II

      4. Antonina Mazek z kl.II

      5. Maja Popis z kl.III

      6. Bartosz Urbaniak z kl.III

      7. Aleksandra Wirtek z kl.IV

      8. Mateusz Rosłoniec z kl.IV

      9. Łukasz Nalazek z kl. V

      10.Zofia Czajka z kl.V

      11.Karol Ćwiek z kl.VI

      12.Maciej Więsik z kl.VI

      13.Jan Błaszczyk z kl VI

      14. Julia Przysowa z kl VII

      15. Alicja Zawadka z kl.VII

       

      Gratulcje!

      Pamiętajcie, "Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki."- Roger Bacon

       

       

       

    • Konkurs przyrodniczy "Mazowieckie lasy pamiętają o wolności"
     • Konkurs przyrodniczy "Mazowieckie lasy pamiętają o wolności"

     • Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do przyrodniczego konkursu edukacyjnego organizowanego przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych. W tym roku konkurs zatytułowany był „Mazowieckie lasy pamiętają o wolności”. Uczniowie kl. VII i VIII (czyli trzecia kategoria wiekowa), mieli wykonać prezentację multimedialną szlaku przebiegającego przez Mazowiecki Park Krajobrazowych i jego otulinę z wybraniem najciekawszych obiektów, zarówno przyrodniczych, jak i kulturowych.

      Iga Więsik i Magdalena Więsik ze ścieżką przyrodniczą „Wkoło Goździkowego Bagna” zdobyły drugie miejsce. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 7 listopada w siedzibie MPK w Otwocku.

      Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom smiley

      Wszystkie wyniki konkursu znajdują się tutaj

      http://parkiotwock.pl/aktualnosci-mpk/item/811-final-konkursu-mazowieckie-lasy-pamietaja-o-wolnosci

       

    • Bijemy "Rekord dla Niepodległej"
     • Bijemy "Rekord dla Niepodległej"

     • Nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej!

      Wszyscy śpiewaliśmy hymn 9 listopada o godzinie 11.11.

      Zdjęcia z akcji znajdują się w albumie fotograficznym.

    • Podziękowanie
     • Podziękowanie

     • Dziękujemy Firmie Benefit Systems za przekazanie nam wyprawki sportowej do wykorzystania na lekcjach wychowania fizycznego: 10 skakanek, 10 piłek do piłki nożnej, 10 piłek do siatkówki oraz 25 mat.

      Dzięki otrzymanej wyprawce będziemy jeszcze bardziej angażować się w promowanie zdrowych nawyków oraz aktywnego trybu życia.

      Uczniowie i nauczyciele

     • Wycieczka do lasu

     • 17 października 2018 r. dzieci z klasy II i III wybrały się na wycieczkę do lasu. Zabrały ze sobą prowiant oraz koce. W lesie znalazły piękną, jesienną polanę. Na tej polanie wszyscy szukali grzybów, bawili się w chowanego, zrywali wrzosy lub obserwowali przyrodę. Na pamiątkę opiekunowie zrobili mnóstwo zdjęć.

      Wycieczka była ciekawa i interesująca. Wszystkim było wesoło i przyjemnie!

       

      Uczniowie klasy II i III

    • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Uczniowie klasy IV wzięli udział w klasowym konkusie "Mistrz tabliczki mnożenia". Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia, jak i dzielenia. Uzyskanie miejsca na podium nie było łatwe, gdyż konkurencja była na wysokim poziomie. Liczył się czas i poprawność rozwiązania działań. Konkurs uatrakcyjniła tablica interaktywna, z której uczniowie korzystali.

      Wyniki konkursu:

      1 miejsce - Aleksandra Wirtek

      2 miejsce - Michał Więsik

      3 miejsce - Filip Wasążnik

       

       

    • Jesteśmy już uczniami
     • Jesteśmy już uczniami

     • 19 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I.  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców, nauczycieli i uczniów pozostałych klas.

      Następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na sztandar szkoły :

       

      My uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce w obecności nauczycieli, naszych rodziców i gości

      Ślubujemy!

      Dbać o honor i dobre imię naszej szkoły!

      Ślubujemy!

      Wypełniać rzetelnie wszystkie obowiązki wzorowego ucznia!

      Ślubujemy!

      Wykorzystywać zdobywaną wiedzę i umiejętności dla własnego dobra i dobra naszej Ojczyzny!

      Ślubujemy!

      Z szacunkiem odnosić się do Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców i pracowników szkoły!

      Ślubujemy!

      Kształcić w sobie cechy, które posiadał nasz patron, a w szczególności umiłowanie do przyrody i drugiego człowieka!

      Ślubujemy!

      Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Szostak dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem, wręczyła również legitymacje szkolne. Z okazji tej uroczystości wychowawczyni klasy pierwszej pani Wioletta Filipiak wręczyła uczniom dyplomy, a wiceprzewodnicząca Rady Rodziców pani Marta Więsik ufundowane przez radę upominki.

                                                                                                                                         Wychowawczyni klasy I – Wioletta Filipiak

     • Dokumenty szkoły

     • W zakładce Dokumenty szkoły został dodany nowy dokument pn. "Procedura prowadzenie dziennika elektronicznego w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce". Prosimy o zapoznanie się z dokumentem.

    • Catering
     • Catering

      1. W roku szkolnym 2018/2019 obiady do naszej szkoły będzie dostarczała firma „Kwiakra”, z usług której korzystaliśmy także w roku ubiegłym. Cena obiadu nie zmieniła się i będzie wynosić 5,50 za dzień.

      2. Catering będzie dostarczany od 17 września 2018 roku - od poniedziałku do piątku. Zupa serwowana będzie w poniedziałek i piątek, natomiast we wtorek, środę i czwartek dostarczane będzie drugie danie. Obiady wydawane będą dzieciom na podstawie deklaracji złożonej przez rodziców. Nie przyjmujemy deklaracji na pojedyncze dni tygodnia. Dzieci spożywają posiłki w salach lekcyjnych podczas przerwy obiadowej od godziny 12.25 do godziny 12.45.

      3. Nieobecność dziecka w danym dniu proszę zgłaszać do godziny 9.00 bezpośrednio do sekretariatu szkoły, do pani sprzątaczki lub telefonicznie pod numer 25 757 – 31 – 85

      4. Rodziny posiadające Kartę Dużej Rodziny mogą korzystać ze zniżki 50 % za dożywianie w szkole tj. koszt dożywiania w wysokości 50% pokrywa rodzic dziecka, a 50% pokrywa Urząd Gminy w Kołbieli.

      5. W związku z powyższym, rodziców którzy mają Kartę Dużej Rodziny uprzejmie prosimy o dostarczenie jej do sekretariatu szkoły, w celu zarejestrowania. Uczniowie, którzy dostarczyli Kartę Dużej Rodziny w zeszłym roku, nie muszą ponownie jej okazywać.

      Podstawa prawna: Uchwała Rady Gminy Kołbiel Nr VI/39/2015 z późn. zm.

      1. Płatności - za cały miesiąc z góry, proszę dokonywać według załączonego terminarza do sekretariatu szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 15.00

      2. Każda nieobecność dziecka, odliczona będzie w kolejnym miesiącu.

       

      Miesiąc

      wrzesień

      październik

      listopad

      grudzień

      styczeń

      luty

      marzec

      kwiecień

      maj

      czerwiec

      Ilość obiadów

      10

      23

      20

      14

      18

      14

      21

      15

      20

      10

      Kwota

      55,00

      126,50

      110,00

      77,00

      99,00

      77,00

      115,50

      82,50

      110,00

      55,00

      Termin

      20.09.2018

      10.10.2018

      12.11.2018

      10.12.2018

      10.01.2019

      11.02.2019

      11.03.2019

      10.04.2019

      10.05.2019

      10.06.2019

    • Zebranie z rodzicami
     • Zebranie z rodzicami

     • Zebranie wychowawców z rodzicami odbędzie się w czwartek

      20 września o godzinie 17.30

      Ze względu na ważność omawianych tematów

      oraz wiele dokumentów do podpisania prosimy o obowiązkową obecność.