• Rekrutacja 2021/2022

     • Juz wkrótce ropocznie się rekrutacja na nowy rok szkolny do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej naszej szkoły. Wszelkie dokumenty i szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w zakładce Uczniowie i Rodzice pod hasłem Rekrutacja.
      Jednocześnie zachęcamy Rodziców z obwodu naszej szkoły do zapisywania swoich dzieci do naszej placówki!

     • „Za górami za bajkami” - projekt społeczny dla uczniów klas 1-3

     • Drodzy Uczniowie 

      Szanowni Rodzice i Nauczyciele 

      Na prośbę licealistów z IX LO im. Klementyny Hoffmanowej, którzy realizują projekt społeczny „Za górami za bajkami” w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii" przekazuję informacje o powyższej inicjatywie (linki do Youtube’a i Facebooka na dole ogłoszenia).

      Projekt ma na celu zwiększenie czytelnictwa u uczniów z klas 1-3.Licealiści nagrywają filmy, w których czytają fragmenty dziecięcych powieści i baśni. Publikowane są one na Youtubie i Facebooku. Młodzież organizuje również konkursy plastyczne dotyczące wspomnianych tekstów. Krótki filmik z prostym projektem plastycznym pojawi się już w najbliższą środę (20.01), a czytelniczy w piątek (22.01).W dzisiejszych czasach uczniowie często sięgają po urządzenia elektroniczne, dlatego warto przekonać dzieci, by czasem chwyciły za książkę, zamiast za telefon. Twórcy projektu wierzą też, że raz rozbudzona w młodym człowieku pasja do czytania, pozostania w nim na zawsze. Dodatkowo utworzone materiały mogą urozmaicić im ten trudny czas pandemii.

      Youtube:https://www.youtube.com/channel/UCxPH5EV5gVDxbJ4hUJPw9xw

      Facebook: https://www.facebook.com/Za-g%C3%B3rami-za-bajkami-108834144283314

     • Klasy 1 - 3 wracają do szkoły

     • Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócą do szkół. Starsi uczniowie będą kontynuować naukę w trybie zdalnym. 
      Nauka zdalna dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych zostaje przedłużona do 31 stycznia br.
      Nauczanie stacjonarne najmłodszych uczniów będzie się odbywać w reżimie sanitarnym - wytyczne MEiN, MZ i GIS – pobierz tutaj.

     • Ferie po królewsku

     • Ferie po Królewsku online, w siedmiu Rezydencjach Królewskich


      Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Zamkiem Lubelskim – Muzeum Narodowym w Lublinie zapraszają na wirtualne spotkania w sieci dla dzieci i młodzieży.
      Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia 2021 na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane aktywności dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkola do szkół średnich.

      Rezydencje zapraszają do zwiedzania z Idą Nowakowską w cyklu „Muzeum oczami dziecka”, a znani youtuberzy na „Zamkowe Trendy”. Na „Muzyczny spacer po Rezydencjach Królewskich” oraz warsztaty zabierze wszystkich chętnych Piotr Rubik, a w świat baśni i legend przeniosą najmłodszych Joanna Moro i Agata Załęcka – lekturą „Królewskich bajek”. Każdego dnia dodatkowe atrakcje, warsztaty i konkursy - aktualne informacje online na stronach Rezydencji.

      Znajdź nas #feriepokrólewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!

      Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!

      Zamek Królewski w Warszawie
      www.zamek-krolewski.pl
      Zamek Królewski na Wawelu
      www.wawel.krakow.pl
      Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
      www.lazienki-krolewskie.pl
      Muzeum Zamkowe w Malborku
      www.zamek.malbork.pl
      Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu
      www.zamek-sandomierz.pl
      Zamek Królewski w Lublinie
      www.mnwl.pl
      Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
      www.muzeum.wieliczka.pl

      Organizatorem projektu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest zrealizowany w 7 rezydencjach królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Zamku Lubelskim – Muzeum Narodowe w Lublinie.

       

     • Ferie w Muzeum Krakowa

     • Szanowni Uczniowie, mamy dla Was ciekawą propozycję na wolny czas w ferie.

      Wydawać by się mogło, że możliwości spędzenia wolnego czasu w tegoroczne ferie są mocno ograniczone - nic bardziej mylnego!

      Zapraszamy do Muzeum Krakowa na „Ferie w Muzeum”! W ramach tegorocznych „Ferii w Muzeum” przygotowaliśmy szereg warsztatów online skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, podczas których zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni! Co łączy igloo i kameleona, jak wygląda chasydzkie wesele, jakie sekrety skrywa Stara Biblioteka, jakie trendy panowały w modzie sto lat temu? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas warsztatów. A może chcielibyście spróbować sił w Podgórskim quizie historycznym?

      To tylko nieliczne propozycje zajęć przygotowanych przez Muzeum Krakowa. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem „Ferii w Muzeum” dostępnym na stronie:http://muzeumkrakowa.pl/aktualnosci/ferie-w-muzeum-on-line Należy się jednak spieszyć – liczba miejsc na każde warsztaty jest ograniczona. Gwarancją rezerwacji miejsca jest wniesienie opłaty – decyduje kolejność zakupu biletu (cena biletu na pojedyncze zajęcia wynosi 3 zł od osoby uczestniczącej).Bilety na warsztaty można nabyć za pośrednictwem strony www.bilety.muzeumkrakowa.pl, najpóźniej godzinę przed danym wydarzeniem.Wszystkie zajęcia realizowane będą online.Specjalna oferta warsztatów w ramach „Ferii w Muzeum” obowiązuje jedynie w terminie 4-17.01.2021.Wszelkie wątpliwości i pytania w kwestii „Ferii w Muzeum” prosimy kierować do Działu Edukacji Muzeum Krakowa:  edukacja@muzeumkrakowa.plChoć obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną w kraju zapewne pokrzyżowały wiele (mniejszych bądź większych) podróżniczych planów, nie musi jednak oznaczać to nudy w czasie ferii.

      Zapraszamy do nas, spędźmy razem tegoroczne „Ferie w Muzeum”Katarzyna Kotula-DomagałaDział Edukacji Muzeum Krakowae-mail: edukacja@mhk.pltel. 12 61 92 320

       

     • Świąteczne ozdoby

     • Tradycją w naszej szkole jest organizowanie przed Świętami Bożego Narodzenia konkursu na ozdobę świąteczną. W odpowiedzi na obecną sytuację w kraju i na świecie zaproponowałam uczniom naszej szkoły prezentację zdjęć tych ozdób świątecznych, które samodzielnie wykonali. Cieszę się, że wiele osób tak aktywnie wywiązało się z tego zadania. Bardzo serdecznie dziękuję. Oto świąteczne prace:

    • Ekoeksperymentarium - projekt online
     • Ekoeksperymentarium - projekt online

     • Ekoeksperymentarium - to projekt online, który uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności. W zabawie tej wzieli udział uczniowie klasy piatej. Pod opieką pani Jolanty Górki uczniowie poprzez uczestnictwo w projekcie podnieśli swoją świadomość wprowadzania drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy.
      Gratulacje
      - taka wiedza jest niezbędna, aby tworzyć zdrowe i bezpieczne warunki w codziennym życiu!!!

      Certyfikat - klasa piąta

       

     • Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12

     • Młodzi ludzie każdego dnia borykają się z problemami przemocy rówieśniczej i domowej, nadużyciami ze strony dorosłych, depresją, hejtem – również w cyberprzestrzeni, niesprawiedliwym traktowaniem, brakiem zrozumienia, trudnościami okresu dojrzewania, uzależnieniami, samotnością, a także innymi problemami, których rozwiązanie wymaga odpowiedniego wsparcia, opieki i troski osób dorosłych. 
      Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów.

      Startuje całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania i czat internetowy – Rzecznik Praw Dziecka (brpd.gov.pl)

     • Nauka zdalna

     • Szanowni Rodzice -

      w związku z wytycznymi Rządu przedłuża się nauczanie zdalne dla klas IV-VIII do 29 listopada 2020 roku.

      Od 9 listopada do 29 listopada na kształcenie zdalne przechodzą także klasy I – III.

      Oddział przedszkolny pracuje w trybie stacjonarnym.

       

     • Czasowe ograniczenie funkcjonowania szkoły

     • Na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 23 października 2020 r. zmi eniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w

      związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że od dnia 24 października 2020 r. do dnia 8 listopada 2020 r. ogranicza się funkcjonowanie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce w zakresie dotyczącym klas IV–VIII.  
      Nauka dla ww klas odbywać się będzie w systemie zdalnym według obowiązującego tygodniowego rozkładu zajęć.
      Nie ulega zmianom system nauczania dla oddziału przedszkolnego oraz klas I - III. Te oddziały pracują według obowiązującego planu lekcji w szkole. Organizacja świetlicy pozostaje bez zmian. 

      W godzinach od 8 do 16 dzieci/młodzież nie mogą się same przemieszczać - tylko pod opieką osoby dorosłej. 

      Szczegółowe informacje przekazywane będą poprzez e-dziennik.

     • Strefa czerwona - nowe wytyczne w szkole

     • W związku z ogłoszeniem powiatu otwockiego strefą czerwoną od 3 października oraz w trosce o zdrowie społeczności Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce ustalam obowiązek zakrywania ust i nosa na przerwach przez wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników do czasu kolejnego komunikatu Ministerstwa Zdrowia. 

      Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbicy nie obowiązuje uczniów na lekcjach.

     • Obiady

     • Szanowni Państwo

      Kierujemy do Państwa ofertę na obiady w formie cateringu, które od nowego roku szkolnego będzie dostarczała firma "Poezja smaku" z Karczewa. Zasady spożywania posiłków w szkole nie zmieniają się. Zapewniamy także o zachowaniu reżimu sanitarnego, niezbędnego w obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Posiłek będzie się składał z drugiego dania. 

      Cena jednostkowa posiłku brutto wynosi 6,20 zł