• Wielkanocne dekoracje

     • Uczniowie z klasy piątej podczas zdalnej plastyki w domu wykonali przepiękne stroiki wielkanocne. Poniżej prezentujemy efekty ich pracy, podkreślamy duże zaangażowanie oraz wielkie umiejętności manualne. Gratulacje :)

       

       

     • Nauka zdalna dla wszystkich uczniów

     • Od 22 marca do 11 kwietnia br. uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. 
      Oddział przedszkolny pracuje stacjonarnie.


      WIĘCEJ

     • Warsztaty tworzenia gier komputerowych

     • Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli zaprasza na bezpłatne warsztaty tworzenia gier komputerowych.

      Poznaj Construct3 i stwórz własną grę komputerową. Dołącz do nas, aby nauczyć się tworzenia gier, a na zakończenie opublikujesz ją na własnej stronie internetowej. Zachęcamy wszystkie zainteresowane dzieci i młodzież (10-14 lat) na bezpłatne zajęcia z tematu projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych.
      Kurs potrwa od 25 marca do 21 maja 2021 r. Będzie odbywał się w czwartki i piątki online live w godz. 15.30-17.00.

      Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).Regulamin warsztatów, Deklaracja i Oświadczenie dostępne są na stronie biblioteki www.bibliotekakolbiel.pl w zakładce "Dokumenty do pobrania.

      Prowadzący: Katarzyna Bajer, Damian Zalewski
      link do zajęć: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/26416

     • Konkurs Biedronki „Szkolne przygody gangu Fajniaków”

     • Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważna. Dobre nawyki ekologiczne warto wpajać już od najmłodszych lat, dlatego przedszkolaki z oddziału przedszkolnego z radością wzięły udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez sieć BIEDRONKA „Szkolne przygody gangu Fajniaków”. Urozmaicone zajęcia z edukacji przyrodniczej pomogły zaszczepić wśród dzieci pasję do ekologii i ochrony przyrody.
      Za piękne prace plastyczne dzieci zostały wyróżnione i nagrodzone dyplomami, maskotkami Fajniaków oraz magicznymi ołówkami :)


     • Promocja szkoły

     • Szanowni Państwo - 
      niebawem rusza proces rekrutacyjny do placówek oświatowych na terenie gminy Kołbiel. 

      Szczegóły rekrutacji 2021/2022

      Oferujemy Państwu szkołę przyjazną, w której od lat panuje rodzinna atmosfera, a wykwalifikowana kadra pedagogiczna zapewnia warunki do efektywnej nauki i rozwoju Twojego dziecka.

      W naszej szkole Twoje dziecko i jego potrzeby nie pozostaną niezauważone. Wśród nas nigdy nie będzie się ono czuło anonimowe i pominięte.

      Dodatkowym atutem jest to, że nasza placówka jest położona w centrum Człekówki, w bliskiej odległości od Chrosny i Karpisk, a jej lokalizacja stwarza możliwość samodzielnego przemieszczania się uczniów do i ze szkoły, bez uciążliwej konieczności dojazdu autobusem.

      Nasza szkoła to miejsce z długoletnimi tradycjami i ważny dla kultury punkt na mapie Gminy Kołbiel.
      Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce, to obwodowa szkoła Waszych dzieci.

       

      Dla większej promocji naszej szkoły i szerszego upowszechniania wydarzeń szkolnych założyliśmy profil na Facebooku. 
      Zapraszamy do polubienia, obserwowania i udostępniania!!! 
      Facebook

       

     • Zebranie z Rodzicami

     • Zapraszamy rodziców na zebranie online z wychowawcami poszczególnych klas.

      Rodzice spotkają się z wychowawcami online na platformie Microsoft Teams lub w aplikacji Skype wyłącznie za pośrednictwem kont uczniów. Ze względów bezpieczeństwa przekazywanych informacji podczas połączenia zarówno rodzic, jak i wychowawca mają włączoną kamerę. Będzie to zebranie ogólne podsumowujące pracę klasy w pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021. Wychowawcy przekażą datę i godzinę spotkania w indywidualnej wiadomości w e-dzienniku.
      Zapraszamy.
       

     • Ślubowanie klasy pierwszej

     • Dnia 1 lutego odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie wpisane w kalendarz imprez szkolnych ze względu na trwającą naukę zdalną musiało być przełożone do momentu powrotu uczniów klas młodszych do nauki stacjonarnej. 
      Podczas skromnej uroczystości pierwszoklasiści złożyli symboliczną przysięgę, obiecując być wzorowym uczniem, szanować tradycje szkoły, kochać ludzi i otaczającą przyrodę. Pani Dyrektor wręczyła uczniom znaczek z patronem szkoły, a wychowawca pamiątkowy dyplom i medal okolicznościowy.

     • Organizacja nauki od 1 lutego 2021 r.

     • Od poniedziałku, 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Zmienione zostały rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzono możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły.

      Uczniowie klas I–III szkół podstawowych oraz dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. 

      Uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, domów wczasów dziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych do 14 lutego br. będą nadal uczyć się zdalnie.

     • Rekrutacja 2021/2022

     • Juz wkrótce ropocznie się rekrutacja na nowy rok szkolny do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej naszej szkoły. Wszelkie dokumenty i szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w zakładce Uczniowie i Rodzice pod hasłem Rekrutacja.
      Jednocześnie zachęcamy Rodziców z obwodu naszej szkoły do zapisywania swoich dzieci do naszej placówki!

     • „Za górami za bajkami” - projekt społeczny dla uczniów klas 1-3

     • Drodzy Uczniowie 

      Szanowni Rodzice i Nauczyciele 

      Na prośbę licealistów z IX LO im. Klementyny Hoffmanowej, którzy realizują projekt społeczny „Za górami za bajkami” w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii" przekazuję informacje o powyższej inicjatywie (linki do Youtube’a i Facebooka na dole ogłoszenia).

      Projekt ma na celu zwiększenie czytelnictwa u uczniów z klas 1-3.Licealiści nagrywają filmy, w których czytają fragmenty dziecięcych powieści i baśni. Publikowane są one na Youtubie i Facebooku. Młodzież organizuje również konkursy plastyczne dotyczące wspomnianych tekstów. Krótki filmik z prostym projektem plastycznym pojawi się już w najbliższą środę (20.01), a czytelniczy w piątek (22.01).W dzisiejszych czasach uczniowie często sięgają po urządzenia elektroniczne, dlatego warto przekonać dzieci, by czasem chwyciły za książkę, zamiast za telefon. Twórcy projektu wierzą też, że raz rozbudzona w młodym człowieku pasja do czytania, pozostania w nim na zawsze. Dodatkowo utworzone materiały mogą urozmaicić im ten trudny czas pandemii.

      Youtube:https://www.youtube.com/channel/UCxPH5EV5gVDxbJ4hUJPw9xw

      Facebook: https://www.facebook.com/Za-g%C3%B3rami-za-bajkami-108834144283314

     • Klasy 1 - 3 wracają do szkoły

     • Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócą do szkół. Starsi uczniowie będą kontynuować naukę w trybie zdalnym. 
      Nauka zdalna dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych zostaje przedłużona do 31 stycznia br.
      Nauczanie stacjonarne najmłodszych uczniów będzie się odbywać w reżimie sanitarnym - wytyczne MEiN, MZ i GIS – pobierz tutaj.