• "Woda, twórcą krajobrazu" - konkurs przyrodniczy
     • "Woda, twórcą krajobrazu" - konkurs przyrodniczy

     • Konkurs został zorganizowany przez Mazowiecki Park Krajobrazowy im. Czesława Łaszka z siedzibą w Otwocku. Tematyka konkursu dotyczyła walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych MPK. Celem konkursu było rozbudzenie świadomości ekologicznej, edukacja ekologiczna, inspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania najbliższej okolicy oraz zachęcanie do terenowych obserwacji, a także przybliżenie tematyki przyrodniczej za pomocą form artystycznych.

      W poszczególnych kategoriach konkursowych udział wzięły następujące osoby:

      Kat. I (Kl. I - III) – konkurs plastyczny „Pocztówka z MPK”

      W tej kategorii wpłynęło 1 praca, która spełniała wymogi regulaminu i została zakwalifikowana do II etapu parkowego konkursu, a wykonała ja Kornelia Makowska z klasy I.

      Kat. II (Kl. IV – VI) – konkurs plastyczny „Zielone jest piękne” – przygotowanie zielnika lub atlasu roślin terenów podmokłych, bagiennych, wilgotnych, nadrzecznych

      W tej kategorii konkursu wpłynęły prace: Adama Bąka z klasy V, Zuzanny Piotrak z klasy VI, Aleksandry Żołądek z klasy VI, Zofii Czajki z klasy VI, Gabrieli Młot z klasy VI i Aleksandry Czajki z klasy V. Wszystkie zostały zakwalifikowane do II parkowego etapu konkursu.

      Kat. III (Kl. VII – VIII) – „MPK w Obiektywie”

      W tej kategorii zadaniem uczestników było zrobienie fotografii krajobrazu znajdującego się w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, który będzie przedstawiać siedliska wilgotne, podmokłe, doliny rzeczne, jeziora. W tej kategorii wpłynęły zdjęcia dwóch uczniów: Damiana Koc z kl. VII oraz Kacpra Michalskiego z kl. VIII.

      Wszystkie zdjęcia zostały zakwalifikowane do II etapu parkowego.

       

      W etapie parkowym w kategorii II „Zielone jest piękne” Zofia Czajka zdobyła wyróżnienie.

      Jolanta Górka

       

    • Lekcja o bezpieczeństwie na drodze
     • Lekcja o bezpieczeństwie na drodze

     • W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci, 30 października br. uczniowie  uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, pracującym na co dzień w Komisariacie Policji w Kołbieli, panem Mariuszem Lewandowskim.

      Funkcjonariusz przedstawił uczniom klasy IV prawidłowe zasady poruszania się po drodze na rowerze, przypomniał podstawowe wyposażenie roweru oraz pokazał najważniejsze znaki drogowe dotyczące rowerzystów oraz rowerów na drodze. Ze względu na to, że do naszej szkoły przyjedża dużo uczniów na rowerze, pogadanka była bardzo przydatna i pouczająca. Policjant podkreślił, także jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

     • Spotkanie autorskie

     • Dnia 18 października 2019 roku w naszej bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z Dorotą Mularczyk autorką powieści dla dzieci i młodzieży.

      Autorka poprowadziła cykl zajęć w formie zabawy pod ogólną nazwą "Mix- maraton", czyli co kto chce, w które wpleciona została profilaktyka uzależnień. Spotkania były przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych szkoły podstawowej oraz przedszkola. Każda lekcja miała inny temat.

      1 ) Spotkanie autorskie, na którym p. Dorota Mularczyk opowiedziała, jak zaczęła pisać, o czym pisze, jak powstają jej książki, co ją inspiruje, a także o tym, jakie zagrożenia czają się w cyberprzestrzeni.

      2) „Klawiatura obok pióra” było to połączenie spotkania autorskiego z poprowadzeniem dyskusji na wesoło w/g ustalonego schematu, dzięki któremu dzieci same odkrywały, co jest dla nich bardziej wartościowe, komputer czy książka. Poruszony został również temat konsekwencji nadmiernego, niekontrolowanego korzystania z komputera, zwłaszcza jeśli chodzi o gry komputerowe. Jako wypełnienie czasu pt. „z dala od komputera” autorka zaproponowała lekturę swoich książek, których nie czyta się „do poduszki”, ponieważ z pewnością nie wywołają senności.

      3) „Głowa wolna od uzależnień” - uczniowie usłyszeli, jak „Nie dać się przeciągnąć na ciemną stronę wirtualnego świata” (komórki, tablety, komputery) oraz jak się bronić przed: używkami, narkotykami i alkoholem.

      4) "Zapomniane zabawy" - to lekcja podczas której p. Dorota Mularczyk przedstawiła zabawy z dawnych lat, które bawiły, uczyły, rozwijały wyobraźnię, wciągały bez reszty, były naturalne i co najważniejsze, bez obecności "złodziei czasu", czyli bez komórek i komputerów.

      5) „Bajkowe czytanie” - uspokajające czytanie dla młodszych dzieci.

      Spotkanie miało na celu upowszechnienie czytelnictwa oraz rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Okazało się ciekawe i owocne. Pisarka w swoich wystąpieniach podkreślała rolę książki w życiu dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że przesłanie autorki, jeszcze długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

     • Powiatowe Biegi Przełajowe

     • Bieg przełajowy to bieg w terenie, najczęściej w lasach, na łąkach lub w innych miejscach, gdzie bieg jest naturalnie utrudniony przez przyrodę. W takim biegu uczestniczyli reprezentanci naszej szkoły podczas Mistrzostw Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się dn. 01.10.19 r. na stadionie gminnym w Kołbieli. Organizatorem zawodów był Powiat Otwocki, a gospodarzem Gmina Kołbiel.

      Uczniowie z kl. V - VIII w zależności od wieku i płci pokonywali trasę na dystansie od 800 m do 150 m. Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg i dotarli do mety. Wśród naszej reprezentacji znaleźli się zawodnicy, którzy stanęli na podium. Byli to: Natalia Rokicka z kl. VIII i Wojciech Kowalczyk z kl. VI. Zajęli oni III miejsce w swoich kategoriach i uzyskali prawo startu w zawodach na szczeblu rejonu.

      Gratulujemy wszystkim zawodnikom, zachęcamy do dalszej pracy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Informujemy, że dnia 14 października 2019 r. (poniedziałek) nie ma zajęć dydaktycznych. Uczniowie przychodzą w godz. 9.00-12.00. Biorą udział w uroczystości Ślubowania pierwszoklasistów i Dnia Edukacji przygotowanego przez Samorząd Uczniowski. W tym dniu nie ma obiadu, a świetlica działa od godz. 8.00

     • Zagrożenia związane z e-papierosami

     • Minister Edukacji Narodowej skierował do szkół, przygotowany wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, materiał informacyjny dla uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

     • Wracamy dziś do szkoły, witają nas te same sale i korytarze, które opuszczaliśmy dwa miesiące temu. Wtedy ze świadectwami w ręku, z radością rozpoczynaliśmy wakacje. Czas jednak biegnie nieubłaganie i oto stoimy dziś u progu nowego roku szkolnego 2019/2020.

      Jeszcze wprawdzie czujemy zapach lata, jeszcze grzeje słońce, tęsknimy za ciepłym morzem i górskimi szlakami, ale w kalendarzu pojawiła się data 1 września, podobnie jak w 1939 roku – równo osiemdziesiąt lat temu. 1 września 1939 roku o 4.45 rano Niemcy atakują Polskę od zachodu, północy i południa. Dwie godziny później pierwsze bomby spadają na Warszawę. Zaczyna się II wojna światowa – najkrwawsza wojna nowoczesnego świata.

      Uczcijmy minutą ciszy pamięć bohaterskich, polskich żołnierzy poległych i walczących w obronie Ojczyzny. Zachowajmy także w pamięci wszystkie ofiary tej wojny, niech wspomnienia o nich nigdy nie zaginą. Dziękuję!

      Kochani uczniowie – czeka nas kolejny rok zdobywania wiedzy, poszukiwania i dociekania tajemnic. Ten rok szkolny będzie podobny do minionego. Będą klasówki, wypracowania i konkursy, będą oceny dobre i złe. Będzie radość, uśmiech i łzy... Jednak jedno jest pewne - będziecie tutaj bezpieczni i pod dobrą opieką pedagogiczną.

      Uroczyście ogłaszam, że rok szkolny 2019/2020 został rozpoczęty!!!

       

       

     • Zmiana rozkładu dzwonków

     • Informujemy, że od poniedziałku 16 września nastąpi zmiana rozkładu dzwonków.

      Poniżej podajemy nowy rozkład, który zamieszczamy też w dzienniku elektronicznym.

       

       

      1. 8.00 - 8.45

      2. 8.55 - 9.40

      3. 9.50 - 10.35

      4. 10.45 - 11.30

      5. 11.35 - 12.20

      6. 12.4013.25

      7. 13.30 - 14.15

      8. 14.20 - 15.05

       

       

       

     • Zebranie z rodzicami

     • Zapraszamy Rodziców na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 23 września 2019 roku o godzinie 17.00.

      Podczas spotkania przedstawiona będzie organizacja pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym. Wychowawcy przekażą także wiele innych informacji dotyczących współpracy szkoły z rodzicami.

      Podczas spotkań w każdej klasie odbędą się wybory do tzw. trójek klasowych, a na zakończenie wybory do Rady Rodziców.

      Zapraszamy!

     • Obiady

     • Informujemy, że zmienia się dostawca obiadów dla naszych uczniów.

      Umowa na świadczenie usług cateringowych zostanie podpisana z Przedsiębiorstwem Produkcyjno - Handlowym "Kudaszewicz" z Sulbin.

      Posiłek będzie się składał naprzemiennie z zupy i drugiego dania.

      W jednym tygodniu - 2 x zupa i 3 x drugie danie, a w następnym tygodniu - 3 x zupa i 2 x drugie danie.

      Cena jednostkowa posiłku brutto wynosi 6,20 zł

      Proszę o zgłaszanie chętnych uczniów do wychowawcy do 6 września.

      Obiady ruszają od 9 września.

      Pozostała organizacja cateringu pozostaje bez zmian.

      Deklaracja_korzystania_z_obiadow_2019_2020.doc

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

     • Inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w poniedziałek - 2 września 2019 roku o godzinie 10.00.

      Uroczystości szkolne poprzedzi msza święta, która zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Kołbieli o godzinie 9.00.

      Zapraszamy!

     • Podręczniki do religii na rok szkolny 2019/2020

     • Oddział przedszkolny

      red.: D. Kurpiński, E. Osewska, J. Snopek, J. Stala,

      Tytuł podręcznika: Kocham dobrego Boga,

      Wydawnictwo: Jedność, Kielce

      Klasa I

      red.: A. Frączak, R. Szewczyk,

      Tytuł podręcznika: W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa

      Klasa II

      red.: A. Frączak, R. Szewczyk,

      Tytuł podręcznika: A oto Ja jestem z wami,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa

      Klasa III

      red. J. Czerkawski, E. Kondrak

      Tytuł podręcznika: Jezus jest z nami, plus ćwiczenie

      Wydawnictwo : Jedność, Kielce

      Klasa IV

      red.: ks. Mariusz Czyżewski;

      Tytuł podręcznika: Jestem Chrześcijaninem,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa

      Klasa V

       red.: ks. Mariusz Czyżewski;

      Tytuł podręcznika: Wierzę w Jednego Boga,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa

      Klasa VI

      red.: ks. Mariusz Czyżewski;

      Tytuł podręcznika: Wierzę w święty Kościół powszechny,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa

      Klasa VII

      Autor: ks. Piotr Tomasik,

      Tytuł podręcznika: Twoje Słowo jest światłem na mojej drodze,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa

      Jest to podręcznik dotychczas używany w klasie I Gimnazjum. Będzie dostępny z dwoma okładkami: do klasy I gimnazjum lub do klasy VII szkoły podstawowej. Obie wersje (poza okładką) nie będą się różnić.

      Klasa VIII

      Autor: ks. Piotr Tomasik,

      Tytuł podręcznika: Ty ścieżkę życia mi ukażesz,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa

      Jest to podręcznik dotychczas używany w klasie II Gimnazjum. Będzie dostępny z dwoma okładkami: do klasy II gimnazjum lub do klasy VIII szkoły podstawowej Obie wersje (poza okładką) nie będą się różnić.

       

       

       

       

       

     • Ogłoszenie o wolnym stanowisku pracy

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce

      ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy –  sekretarz szkoły


       

      1. Osoba ubiegająca się o zatrudnienie powinna spełniać następujące wymagania niezbędne:

      • wykształcenie średnie,

      • biegłość w obsłudze komputera przede wszystkim w zakresie MS Office.

      • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,

      • niekaralność prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo popełnione umyślnie,

      • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na proponowanym stanowisku,

      • wysoka kultura osobista, komunikatywność i dyspozycyjność

      Osoba ubiegająca się o zatrudnienie powinna spełniać następujące wymagania dodatkowe:

      • znajomość prawa oświatowego, przepisów – Kodeks Pracy, Karta Nauczyciela

      • biegła znajomość obsługi komputerowego oprogramowania biurowego (Word, Excel, Power Point), obsługa poczty elektronicznej, umiejętność korzystania z zasobów internetowych);

      • swobodna umiejętność obsługi urządzeń biurowych;

      • łatwość w redagowaniu pism urzędowych;

      • znajomość programów: SIO, Librus, Vulcan;

      • umiejętność interpretowania przepisów;

      • umiejętność sporządzania wymaganej dokumentacji, sprawozdań;

      • znajomość przepisów o Ochronie Danych Osobowych;

      • dyspozycyjność;

      • odpowiedzialność, rzetelność, solidność;

      • komunikatywność, życzliwość, cierpliwość, umiejętność pracy w zespole, łatwość nawiązywania kontaktów, odporność na stres, kreatywność;

      • perfekcyjna organizacja pracy i umiejętność zarządzania czasem.

      1. Do obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku, należeć będzie między innymi:

      • załatwianie spraw związanych z obsługą szkoły wynikających z jej bieżącego funkcjonowania,

      • prowadzenie sekretariatu szkoły – również w zakresie kadrowym pracowników,

      • bieżące załatwianie wszelkich spraw uczniowskich, a także wykonywanie zadań administracyjno-biurowych na wniosek uczniów i ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, przygotowywanie i wydawanie legitymacji i zaświadczeń,

      • wykonywanie typowych prac biurowych i kancelaryjnych według zaistniałych potrzeb,

      • samodzielne redagowanie pism po uzgodnieniu treści z dyrektorem,

      • terminowe wykonywanie doraźnie zleconych przez dyrektora zadań wynikających z potrzeby zapewnienia prawidłowego funkcjonowania szkoły,

      • przygotowywanie danych do sprawozdań z zakresu swojego stanowiska pracy,

      • wprowadzanie danych do obowiązujących systemów elektronicznych – SIO, SIOEO, Librus, Vulcan, ePUAP, PUE.

      • obsługa urządzeń biurowych,

      • kierowanie ruchem gości i interesantów, organizowanie spotkań z dyrektorem szkoły,

      • dbałość o właściwe zabezpieczenie dokumentacji szkolnej związanej z obowiązkiem szkolnym, zachowując dyskrecję i tajemnicę załatwianych spraw,

      • zabezpieczenie i przechowywanie pieczęci oraz druków ścisłego zarachowania,

      • dbałość o należyty stan techniczny urządzeń znajdujących się w sekretariacie szkoły,

      • dbałość o należyty ład i porządek na stanowisku pracy,

      • wykonywanie innych zadań zleconych przez dyrektora.

      1. Warunki pracy:

      • wymiar czasu pracy: 3/4 etatu

      • okres zatrudnienia: od  01.09.2019 r.

      • umowa na trzymiesięczny okres próbny, po okresie próbnym nastąpi ewentualne przedłużenie umowy.

      1. Osoby ubiegające się o zatrudnienie powinny złożyć osobiście w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce, Człekówka 62, 05-340 Kołbiel (pon. - pt. w godz. 10.00 – 14.00) lub pocztą na w/w adres oferty pracy zawierające niżej wymienione dokumenty w zamkniętej kopercie z napisem ,,Nabór na wolne stanowisko pracy

      1. oświadczenie kandydata o pełnej zdolności do czynności prawnych.

      2. oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych;

      3. oświadczenie kandydata o tym, że nie był prawomocnie skazany za przestępstwo popełnione umyślnie,

      4. kserokopie zaświadczeń o ukończonych kursach, szkoleniach itp.;

      5. kopie dokumentów potwierdzających zatrudnienie i staż;

      6. kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;

      7. CV;

      8. podanie o przyjęcie do pracy.

      Dokumenty należy składać do dnia 12 lipca 2019 r do godz. 13.00

      Dokumenty, które wpłyną do szkoły po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.

      O terminie rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie.

      1. Oferta powinna być opatrzona własnoręcznie podpisaną klauzulą o następującej treści:

      Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).”


      Małgorzata Szostak

      Dyrektor Szkoły Podstawowej

      im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce

       

     • Zakończenie roku szkolnego

     • Wakacje…. Nadeszły wakacje! Upragniony przez uczniów czas. Za nami 10 miesięcy wytężonej pracy, która w 100 procentach zaowocowała promocją do klas programowo wyższych, a najstarsi uczniowie stali się absolwentami naszej szkoły. Każdy pracował na miarę swoich możliwości i sił, a nauczyciele starali się do tego zachęcać i doceniać systematyczność, zaangażowanie i każdy przejaw zainteresowania nauką, która - wierzę głęboko - zaowocuje w przyszłości. Na 77 uczniów naszej szkoły 40-tu otrzymało nagrodę książkową. Najwyższą średnią osiągnęła uczennica klasy ósmej - 5,50, a wysiłek uczniów z klas IV - VIII pozwolił uzyskać szkole średnią ocen 4,47.

      Pamiętajcie, że książka jest Waszym przyjacielem, więc weźcie ją, proszę, czasami do ręki zamiast tabletu, smartfona czy innego gadżetu, który wiecie dobrze, że nie zastąpi drugiego człowieka ani nie pomoże rozwijać wyobraźni. Pielęgnujcie przyjaźnie, spotykajcie się w realu, a nie tylko w sieci przez komunikatory społecznościowe. Kto ma możliwość, niech zwiedza piękne zakątki Polski lub zagraniczne miejsca.

       

      Mury naszej szkoły opuszczają absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej, którzy rozpoczną nowy etap w swoim młodym życiu. Dzisiaj rola nauczycieli Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce dla nich właśnie się kończy. Przekazujemy pałeczkę innym szkołom i innym nauczycielom. Pamiętajcie, że już w żadnej szkole, ani na żadnej uczelni nie spędzicie tak wiele lat, że już nigdy Wasze życie nie będzie tak beztroskie, jak w czasie pobytu w szkole podstawowej. Dziś, opuszczacie mury naszej szkoły i ruszacie w świat, ale nigdy nie zapomnijcie, o tych, którzy nauczyli was, co to przymiotnik, jaka część pizzy to ¾ i jak z honorem zaśpiewać hymn Polski.

      Dziś żegnając Was składam życzenia w imieniu całego grona pedagogicznego oraz młodszych kolegów i koleżanek: niech spełniają się Wasze marzenia i realizują plany. Odnoście, drodzy absolwenci, sukcesy tak w życiu osobistym, jak i szkolnym. Życzę, byście dostali się do wymarzonych szkół, a wiedzę, którą tu zdobyliście, wykorzystali wszędzie tam, gdzie postawicie swoje kolejne kroki. Jestem dumna, że na wszystkich pozaszkolnych wyjazdach, zachowywaliście się wzorowo, bezpiecznie i godnie reprezentowaliście szkołę, którą mam zaszczyt kierować.

      Wspominajcie nas i pamiętajcie o szkole, która dziś ze smutkiem mówi Wam „do widzenia”.

      Małgorzata Szostak - dyrektor

     • Jak nie czytam, jak czytam!

     • 7 czerwca o godzinie 10.00 uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej akcji, która ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, że czytają więcej, niż dorośli. W zeszłym roku rekord w czytaniu w jednym momencie ustanowiło 433 532 uczniów.

      Organizatorem całej akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami poszczególnych akcji lokalnych biblioteki szkolne, publiczne i pedagogiczne, szkoły oraz inne instytucje.

       

    • Dzień Mamy i Taty w oddziale przedszkolnym
     • Dzień Mamy i Taty w oddziale przedszkolnym

     •  

      Bóg nie może być wszędzie, dlatego stworzył Mamę i Tatę!”

      Dnia 7 czerwca dzieci przebrane za bajkowe postacie oklaskami powitały swoich kochanych Rodziców. Uroczystość Dnia Mamy i Taty to była szczególna okazja, której towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupieniem słuchali życzeń, wierszy i piosenek w wykonaniu Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi, Baba Jagi, Smerfów, Pszczółki Mai, Gucia, Kota w butach, Kubusia Puchatka oraz Wróżek.

      Na koniec wszyscy Rodzice zaproszeni przez swoje pociechy zatańczyli wspólny taniec „Kaczuchy”. Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

       Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.       Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!