• Zdrowe odżywianie - prezentacja
     • Zdrowe odżywianie - prezentacja

     • W środę – 6 marca mieliśmy okazję wysłuchać bardzo ciekawej prelekcji dotyczącej racjonalnego odżywiania. Pokaz z prezentacją przygotowała i przedstawiła wszystkim uczniom naszej szkoły pani Ewa Jedynak oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych im. Stanisława Staszica w Otwocku. Grupa pod nazwą „Healthy Group” opracowała projekt społeczny, którego celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki nadwagi i otyłości, zapoznanie z aktualną piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej oraz nabycie umiejętności wyboru zdrowych produktów i potraw obecnych na rynku.

      Starsi koledzy zademonstrowali nam, ile cukru zawierają najbardziej popularne i najbardziej lubiane napoje gazowane, a także pokazali jak wygląda „odparowana” cocacola. Uświadomili również, jak ważne jest systematyczne odżywianie, jedzenie warzyw i owoców oraz picie dużej ilości wody. Jednak najbardziej zachęcali nas do wszelkiej aktywności fizycznej, która stanowi podstawę aktualnej piramidy zdrowia.

       

      Dziękujemy pani Ewie Jedynak oraz naszym starszym kolegom za uświadomienie nam, że w 1 litrze coli mieści się aż 25 kostek cukru!!!

      Drodzy Rodzice pamiętajcie, że najlepszym napojem do szkoły dla dzieci jest czysta woda gazowana lub niegazowana yes

    • Koncert zespołu Limbos
     • Koncert zespołu Limbos

     • 27 lutego 2019 roku gościliśmy w naszej szkole zespół Limbos, który odwiedza szkoły i przedszkola prezentując muzykę na żywo. Tematem koncertu, który wpisuje się w tegoroczne kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019 był występ pt. "Pejzaże Muzyki Polskiej w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości". Wysłuchaliśmy znanych polskich utworów, które nawiązywały do wydarzeń z tamtych czasów, ale także współczesnych przebojów. Przy okazji występów Pan Wiesław Miadziółko gorąco zachęcał uczniów do aktywnego udziału w koncercie, stwarzając tym samym serdeczną  atmosferę i uśmiech na twarzach naszych najmłodszych dzieciaków. Koncert mogliśmy obejrzeć dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców. Dziękujemy!

    • Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020
     • Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

     • Informujemy, że w zakładce Rekrutacja zamieszczone zostały obowiązujące dokumenty niezbędne w procesie rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego i uczniów do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce na rok szkolny 2019/2020.

      Przyjmowanie wniosków do oddziału przedszkolnego naszej szkoły rozpoczyna się 1 marca 2019 roku.

       

    • Baśniowe jasełka
     • Baśniowe jasełka

     • Babcie i dziadkowie są szczególnymi osobami w życiu dziecka. Doskonale wie o tym społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce. Zorganizowano tam „Baśniowe jasełka”, jako niespodziankę z okazji Dnia Babci i Dziadka.

      23 stycznia 2019 r. korytarze placówki zapełniły się uśmiechniętymi twarzami starszych osób. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na występy swoich wnucząt. Już w drzwiach witali ich zabawni pastuszkowie, cali w ukłonach i częstujący przybyłych cukierkami. Tego dnia uczniowie przenieśli zebranych gości w czar Bożego Narodzenia. Jednocześnie na scenie pojawiały się postacie z baśni. Wśród aniołów, i przed obliczem św. Józefa oraz Maryi, przemknęli: Czerwony Kapturek, Pinokio, dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, zaczytana mama ze swoimi córeczkami… Atmosferę świąt podkreślały także znane i mniej znane, ale pełne ciepła, kolędy i pastorałki w wykonaniu szkolnego chóru oraz dzieci z klas młodszych. Uwagę przyciągała również piękna zimowa dekoracja z Dzieciątkiem ukrytym w tiulowej bieli. Całości dopełniło gromkie „Sto lat” wyśpiewane z całego serca przez wszystkich bohaterów jasełek oraz życzenia złożone zebranym przez dyrektor szkoły p. Małgorzatę Szostak. Wzruszenie babć i dziadków dało się odczuć także w trakcie wręczania przez wnuki przygotowanych własnoręcznie prezentów. „Przytulasy”, uściski i moc pocałunków od gości były największą nagrodą dla występujących dzieci. Dzięki rodzicom oraz firmie "Esta" z Rudzienka uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Organizatorzy „Baśniowych jasełek” mają nadzieję, że ten wieczór zostanie w pamięci zebranych na długo!

    • Zmiany w planie lekcji
     • Zmiany w planie lekcji

     • Informujemy, że od poniedziałku - 11 lutego 2019 roku nastąpią zmiany w planie lekcji.

      Uprzejmie prosimy o zalogowanie się do dziennika elektronicznego i sprawdzenie planu lekcji dla swojej klasy.

       

    • Ferie zimowe
     • Ferie zimowe

     • Wszystkim uczniom - małym i dużym oraz nauczycielom

      życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych smileysmileysmiley

     • Zaproszenie

     • Dnia 23 stycznia 2019 roku o godzinie 17.00 odbędzie się przedstawienie bożonarodzeniowe "Bajkowe jasełka" dedykowane Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.

      Serdecznie zapraszamy!

      Uczniowie, Nauczyciele, Dyrektor

    • Świąteczne wspomnienia
     • Świąteczne wspomnienia

     • Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok już za nami, ale warto pokazać, co działo się w naszej szkole, w tym pięknym przedświątecznym okresie.

       

      20 grudnia 2018 r. został rozstrzygnięty Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową! Złożono 36 prac, a wiele z nich to były prawdziwe perełki artystyczne. Komisja konkursowa miała bardzo trudny wybór, a oceniając prace brała pod uwagę: staranność wykonania, pomysł, kreatywność, wkład pracy, użyte materiały, a także ogólny wyraz artystyczny. Zgodnie z regulaminem – z każdej z dwóch kategorii wybrano po 3 prace, którym przyznano nagrody główne oraz 6 wyróżnień.

      Kategoria klas 0 – III

      I miejsce: Damian Floriańczyk

      II miejsce: Natalia Michalska

      III miejsce: Amelia Prasuła

      Wyróżnienia: Gracjan Wielgosz, Ewelina Możdżonek, Szymon Legacki

      Kategoria klas IV – VII

      I miejsce: Aleksandra Jedynak

      I miejsce: Karol Ćwiek

      II miejsce: Aleksandra Żołądek

      Wyróżnienia: Adam Bąk, Dawid Floriańczyk, Maciej Więsik.

      Warto podkreślić, że wykonane ozdoby trafiły w formie podarunków do osób starszych i samotnych przebywających w Ośrodku Medi - System NZOZ w Wólce Ostrożeńskiej.

      Fundatorem nagród była Rada Rodziców.

      Laureatom konkursu serdecznie GRATULUJEMY !

      Wszystkim zaś, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy i zapraszamy już za rok do kolejnego, podobnego wydarzenia!

      21 grudnia 2018 r. zakończył się również świąteczny konkurs wiedzy o sporcie „Bombkowe zagadki”, którego celem była promocja sportu i świąteczna zabawa.

      Konkurs polegał na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na pytania zawarte w karcie konkursowej. Uczniowie mieli wykazać się wiedzą o sportowcach, dyscyplinach sportowych oraz przepisach gier zespołowych. Podpowiedzią były zdjęcia umieszczone na bombkach choinkowych, które znajdowały się na szkolnej dekoracji świątecznej. Podczas rozwiązywania zadań dzieci mogły korzystać z różnych źródeł informacji.

      W zabawie wzięło udział 23 uczniów z klas IV - VIII. Jednak prawidłowych odpowiedzi na wszystkie pytania udzieliło tylko 6 uczestników. Spośród nich pani dyrektor Małgorzata Szostak wylosowała dwie, które otrzymały nagrody główne (piłkę do siatkówki i rakietki do tenisa stołowego). Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali świątecznymi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

      Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

    • "9 obrazów dla dziewięciolatka" - obraz 1
     • "9 obrazów dla dziewięciolatka" - obraz 1

     • 17 stycznia rozpoczęliśmy w naszej szkole cykl warsztatów " 9 obrazów dla dziewięciolatka", które zostały pomyślane, jako uzupełnienie edukacji artystycznej prowadzonej w klasie III. Ze względu na małą liczebność klasy III do zajęć zakwalifikowała się również klasa II.  Cykl składa się z pięciu spotkań, a ich celem jest zapoznanie uczniów z najbardziej popularnymi tematami malarskimi, pokazanie ich uniwersalności, ale także różnorodności przedstawienia tego samego tematu u różnych twórców. Promowane będzie malarstwo polskie, a każde z przedstawionych dzieł znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

      Pierwsze spotkanie za nami :)

      Dzieci rozmawiały o portretach przyglądając się dwóm autoportretom: Mieczysława Szczuki i Aleksandry Bilińskiej - Bohdanowicz. Uczniowie rozmawiali z prowadzącą - Martą Dobrowolską - Kierył o tym, po co tworzy się portrety i przygotowali własne, postępując według określonych reguł. W trakcie dyskusji  dowiedziały się, że dzieło sztuki, to nie tylko estetyczny przedmiot, ale także cenne źródło informacji.

      Scenariusze do zajęć napisali pracownicy działu edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie, a dzięki temu, że projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów związanych z ich przeprowadzeniem. Projekt realizuje Stowarzyszenie Fala Kultury z Warszawy.

    • Dzień otwarty
     • Dzień otwarty

     • Szanowni Rodzice!

      Zbliża się czas wystawiania ocen za pierwsze śródrocze roku szkolnego 2018/2019. 

      Zapraszamy Państwa na dzień otwarty, który odbędzie się tradycyjnie w sali gimnastycznej naszej szkoły w piątek - 18 stycznia 2019 roku. Wychowawcy, nauczyciele oraz dyrektor będą udzielać wszelkich informacji w godzinach 17.00 - 19.00.

      Zapraszamy!

       

     • Życzenia świąteczne

     • Z okazji świąt Bożego Narodzenia przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy,

      kierujemy płynące z serca życzenia radosnych, spokojnych świąt oraz pomyślności

      w nadchodzącym Nowym Roku.

      Społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce

    • "Idą święta - nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj"
     • "Idą święta - nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj"

     • Nasza szkoła dołączyła do realizacji projektu Fundacji Dbam o Mój Z@sięg pt. “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, który rozpoczął się 13 listopada 2018 roku i potrwa do końca grudnia 2018 roku. Dołączając do projektu:

      (1) zamówiliśmy przygotowane przez Fundację kartki i rozdamy je dzieciom celem napisania życzeń świątecznych wspólnie ze swoimi rodzicami;

      (2) dołączymy do przeglądu plastycznego na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.

      Celem kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

      Szczegóły akcji

      Dla rodziców

       

    • Informacja
     • Informacja

     • Informujemy, że Jasełka połączone ze Świętem Babci i Dziadka odbędą się 23 stycznia 2019 roku. Zapraszamy wszystkich po Nowym Roku.

    • Konkurs układania kostki Rubika
     • Konkurs układania kostki Rubika

     • W środę 05.12.2018 r. odbył się pierwszy szkolny konkurs,,Układanie kostki Rubika”.

      Pomysł powstał z inicjatywy nauczyciela matematyki p. Renaty Matosek.

      Do rywalizacji przystąpiło dziewięciu ochotników. O sukcesie decydował czas ułożenia jednej ściany lub całej kostki. Dzięki konkursowi w szkole odkryliśmy nowe talenty. Mamy nadzieję, że ,,Układanie kostki Rubika” stanie się tradycją szkoły.


      Zwycięzcami zostali:

      w kategorii klas III-IV(jedna ścianka)
      I miejsce – Adam Bąk z kl.IV

      II i III miejsca nie przyznano

      w kategorii klas V-VIII(jedna ścianka)
      I miejsce – Łukasz Nalazek z kl.V
      II miejsce – Damian Więsik z kl.VI

      III miejsce – Dawid Floriańczyk z kl.V

      w kategorii klas V-VIII(cała kostka)

      I miejsce – Rafał Żołądek z kl.V

      II i III miejsca nie przyznano

       

     • Mikołajkowa paka dla biednego psiaka

     • W Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce dużo się dzieje! O tym, że warto pomagać, wszyscy wiemy, ale o tym, że pomagamy, powinniśmy mówić i przez to zachęcać innych do podobnych działań. Zapewniamy, że nie potrzeba wiele, wystarczą dobre serduszka i właściwa organizacja.


      Zatem rozpropagujmy naszą szkolną akcję w całej gminie !
      W dniach 26 -30 listopada z inicjatywy pani Anny Żak została zorganizowana zbiórka żywności dla czworonożnych podopiecznych Fundacji ,,Złap dom ‘’. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na los pokrzywdzonych zwierząt i bardzo aktywnie włączyli się do pomocy. W ciągu zaledwie tygodnia wspólnie zebrali ponad 250 kg karmy dla kotów i psów.
      Najbardziej aktywna klasa została wyróżniona statuetką Przyjaciół Zwierząt. Jednak symboliczna nagroda nie była tu najważniejsza! Liczył się każdy drobny gest i przede wszystkim bezinteresowne zaangażowanie we wspólny cel, czyli pomoc braciom mniejszym.
      Udowodniliśmy tą akcją, że można na nas liczyć ! Wiemy też, że to nie koniec naszych działań. Już mamy pomysł na kolejne.

     • Wycieczka do Warszawy

     •                                                     

      W dniu 28 listopada 2018 r. uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyprawy było zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej pod hasłem „Sport w Niepodległej”. Była to kontynuacja działań patriotycznych podejmowanych w naszej szkole w związku z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości.

      Podczas pobytu w muzeum uczniowie zdobyli informacje na temat historii polskiego sportu oraz sławnych sportowców. Z zaciekawieniem oglądali również zabytkowe eksponaty sportowe. Były to: stroje sportowe, stare rowery, drewniane rakiety do tenisa ziemnego, sanki, kajak którym pływał niegdyś Karol Wojtyła nasz późniejszy papież, narty Adama Małysza i wiele innych. Pan przewodnik zapoznał uczniów z historią Igrzysk Olimpijskich i opowiedział o symbolach olimpijskich. Pokazał i omówił pochodnie, którymi przenoszono ogień olimpijski podczas kolejnych olimpiad. Ogromne wrażenie zrobiła na wszystkich uczestnikach wycieczki ściana dorobku olimpijskiego Polaków. Dzieci poznały sylwetki sławnych sportowców takich jak Wojciech Fortuna, Jadwiga Jędrzejewska czy Janusz Kusociński.

      Muzeum Sportu to nie wszystkie atrakcje jakie mieliśmy podczas wizyty w Warszawie. Udaliśmy się również do Promenady, gdzie zjedliśmy posiłek oraz uczestniczyliśmy w projekcji filmu w Cinema City.

      Całodzienna wycieczka przyniosła dużo niezapomnianych wrażeń i była świetną lekcją wychowania fizycznego, historii oraz sposobem na rozwój kulturalny i wychowawczy dzieci. Warto podkreślić, że podczas wyjazdu panowała miła atmosfera, a uczniowie zachowywali się stosownie do miejsca w którym przebywali.

       

    • Człekówka dla Niepodległej...
     • Człekówka dla Niepodległej...

     • 100 – lecie niepodległości stało się okazją do zorganizowania w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce uroczystego koncertu patriotycznego dla całej społeczności lokalnej.

      Punktualnie o godzinie 17.00, dnia 20 listopada 2018 r. dyrektor szkoły – Małgorzata Szostak w ubranej w barwy narodowe szkole powitała wszystkich licznie zgromadzonych gości. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zasiedli przedstawiciele władz gminnych, kołbielskiej parafii, placówek oświatowych, instytucji publicznych, rad sołeckich, uczniowie, nauczyciele, rodzice, a także okoliczni mieszkańcy.


      Koncert miał formę montażu słowno – muzycznego. Łączył w sobie piękno ojczystej mowy i melodii, które są bliskie sercu każdego Polaka. Rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Szkolny chór i soliści pod kierunkiem pań - Doroty Ziubińskiej – Matli, i Ewy Dobrowolskiej oraz pana Piotra Dobrowolskiego zaprezentowali wzruszające i podniosłe pieśni patriotyczne, m.in. ,,Ojczyzno ma '', ,,Uwierz, Polsko '', ,,Rozszumiały się wierzby płaczące '', czy ,,Szara piechota ''. Oprawę słowną zapewnili w nowatorski sposób zaproszeni goście i przedstawiciele społeczności szkolnej. Wzruszające wiersze o tematyce wolnościowej recytowali: Wójt Gminy Kołbiel – Adam Budyta, proboszcz Parafii p.w. Świętej Trójcy w Kołbieli – ksiądz Krzysztof Abramowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Człekówce - Małgorzata Szostak, przewodniczący Rady Rodziców – Marian Prasuła, delegatka Państwowej Straży Pożarnej – Dorota Prasuła, przedstawicielka grona pedagogicznego szkoły – Monika Waszelewska - Kot oraz reprezentant uczniów – Kacper Michalski.

      Wyjątkowy charakter uroczystości podkreśliło także wspólne odśpiewanie Roty oraz symboliczne ustawienie krzyża z lampek dla upamiętnienia wszystkich poległych w walce o wolność.
      Koncert był piękny, podniosły i niezwykle refleksyjny. W oczach wielu dostrzec można było łzy wzruszenia, które mogły świadczyć o tym, że nastąpiło połączenie wielu pokoleń, a wszystko dla dla uczczenia 100 – lecia Niepodległej.      Monika Waszelewska - Kot

     • Ćwiczymy dla Ciebie, Polsko!

     • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przybierały w tym roku różne formy i były organizowane w całej Polsce przez wiele instytucji. Społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce uczciła to święto w oryginalny sposób. 8 listopada 2018 r. uczniowie wzięli udział w akcji sportowo-patriotycznej „Ćwiczymy dla Ciebie, Polsko!” – 100 ćwiczeń na 100-lecie Odzyskania Niepodległości, którą przygotowali i przeprowadzili uczniowie kl. VII pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego.

      Na początku uroczystości wszyscy uczcili minutą ciszy pamięć poległych w walce o niepodległość. Następnie prowadzący podkreślili fakt, że niepodległość nie jest nam dana na zawsze. Musimy o nią dbać poprzez szanowanie symboli narodowych, właściwe postawy patriotyczne i podejmowanie działań przynoszących chlubę i sławę Polsce, w różnych dziedzinach życia np. sporcie. Sport w życiu narodu zawsze odgrywał ogromną rolę. Poprzez sukcesy sportowe Polaków, państwo pokazuje swoją siłę i wielkość oraz promuje swój kraj i ludzi na forum całego świata. Tak było, jest i będzie.

      Kolejnym etapem akcji był udział uczniów w krótkiej lekcji historii pod hasłem „Sport w Niepodległej”. Dzieci poznały sylwetki polskich sportowców, którzy przez ostatnie 100 lat rozsławiali dobre imię Polski, byli dumą narodu i autorytetem dla młodych ludzi na całym świecie. Zwrócono również uwagę na symbole narodowe, które przez minione lata łączyły wszystkich polskich sportowców i kibiców. Powiewająca na wietrze polska flaga, z dumą eksponowany biały orzeł i niosący się po całym stadionie Mazurek Dąbrowskiego to części dopingu. Dzięki nim sportowcy wiedzą, że fani stoją za nimi murem. To wsparcie często ich „uskrzydla”, jednocześnie wywierając na nich ogromną presję. Zawodnicy czują, że mają za sobą tysiące kibiców oczekujących wygranej, dlatego starają się zagrać jak najlepiej, aby ich nie zawieść. Podkreślono także, że każdy z nas ma obowiązek szanować symbole narodowe, a swoim działaniem dbać o utrzymanie niepodległości Polski, a wielcy polscy sportowcy tacy jak Halina Konopacka, Janusz Kusociński, Jadwiga Jędrzejewska, Irena Szewińska, Zbigniew Boniek czy Adam Małysz powinni być dla nas wzorem do naśladowania.

      Głos również zabrała pani dyrektor Małgorzata Szostak, która podkreśliła, że bardzo ważna jest pamięć o tych, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Mamy wręcz obowiązek organizować różne akcje, aby ta pamięć trwała wiecznie.

      W dalszej części akcji wszyscy uczestnicy odśpiewali hymn państwowy i ćwiczyli dla Polski. Uczniowie indywidualnie lub w zespołach wykonali 100 dowolnie wybranych ćwiczeń. Były rzuty do kosza, kozłowanie i odbijanie piłki, przysiady, brzuszki, pompki, skoki na skakance, kręcenie kołem hula-hop oraz żonglowanie piłką nożną. Poprzez symboliczny wysiłek fizyczny dzieci uczciły Święto Odzyskania Niepodległości.

      Świąteczną uroczystość zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem. Wszyscy na pewno zapamiętamy ten wyjątkowy dzień. Warto podkreślić, że uczniowie przyjmowali właściwą postawę, stosowną do danej chwili.

      Dziękujemy Zakładom Piekarskim „Oskroba” z Człekówki za przekazanie słodkich bułeczek i wielokrotne wspieranie naszych szkolnych uroczystości.

      Zdjęcia z akcji zobaczyć można w albumie fotograficznym.