• Przedszkolaki u Dr Retter-a
     • Przedszkolaki u Dr Retter-a

     • 9 grudnia nasi najmłodsi wybrali się na wycieczkę do Dr Retter - lokalnej firmy produkującej kosmetyki apteczne. Aby wejść do pomieszczeń produkcyjnych wszyscy bez wyjątku musieli założyć ochraniacze na buty, czepek na głowę oraz zdezynfekować ręce. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały duże kotły, w których miesza się różne specyfiki, linie produkcyjne, gdzie napełnia się tuby z kremami oraz maszyny pakujące, a na sam koniec -  magazyn.

      Spotkanie odbyło się w ramach doradztwa zawodowego, które jest realizowane od najmłodszych lat.

      Na zakończenie wizyty dzieci przekazały managerom i pracownikom firmy świąteczne życzenia i zrobioną przez panią Annę Żak ekologiczną choinkę, a w nagrodę za wzorowe zachowanie zostały poczęstowane słodkościami i firmowymi gadżetami.

      Dziękujemy firmie Dr Retter za możliwość obejrzenia zakładu oraz za serdeczne przyjęcie :)

    • Mikołajki
     • Mikołajki

     • Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole. 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony, biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Do dzieci zawitał również św. Mikołaj. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym prezentów, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Przez cały dzień było dużo radości i uśmiechów. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!

      Również do biblioteki przybyli Mikołajkowe Chochliki Książkowe. Podczas zajęć klasa II rysowała bałwana z zamkniętymi oczami, przydały się czapki mikołajowe :)

      Weronika Korab i Dorota Rosłaniec

    • Andrzejkowe wróżby
     • Andrzejkowe wróżby

     • W dniu 29 listopada, Samorząd Uczniowski zapewnił dzieciom klas 0 - VIII wróżby andrzejkowe.
      Andrzejki są niepowtarzalną okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, inwencję twórczą, pozwalają oderwać się od codziennej rzeczywistości i przenieść w świat bezpiecznych marzeń.
      Podczas trzech przerw uczniowie mogli sprawdzić, co czeka ich w przyszłości, biorąc udział w różnorodnych wróżbach.
      Doskonała zabawa sprawiła, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci.

      Weronika Korab

    • Strażak u przedszkolaków
     • Strażak u przedszkolaków

     • Dnia 29 listopada 2019 roku przedszkolaków z oddziału przedszkolnego odwiedził Strażak Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej  JRG 12  m. St. Warszawy st. sekc. Marcin Żołądek. Pan strażak poprowadził zajęcia edukacyjne, podczas których przybliżył wykonywany przez siebie zawód, przypomniał zasady bezpieczeństwa oraz zasady pierwszej pomocy.

      Życzymy naszemu gościowi bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji oraz tego, aby pomoc drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

                                                                                                          Dyrektor szkoły, wychowawca, przedszkolaki 

     • Terminy i wysokość opłat za catering

     • Szanowni Państwo,

      przypominamy o terminowym uiszczaniu opłat za catering. Poniżej zamieszczamy szczegóły dotyczące terminów i opłat w kolejnych miesiącach.

       

      grudzień 2019 r.15 dni / 93,00 zł do 10.12.2019

      styczeń 2020 r.19 dni / 117,80 zł do 10.01.2020

      luty 2020 r.10 dni / 62,00 zł do 10.02.2020

      marzec 2020 r.22 dni / 136,40 zł do 10.03.2020

      kwiecień 2020 r.15 dni / 93,00 zł do 10.04.2020

      maj 2020 r.20 dni / 124,00 zł do 11.05.2020

      czerwiec 2020 r.13 dni/ 80,60 zł do 10.06.2020

    • Śladami Tadeusza Kościuszki...
     • Śladami Tadeusza Kościuszki...

     • 8 listopada 2019 roku uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Twardowskiego w Człekówce pod opieką pani dyrektor Małgorzaty Szostak i pań Doroty Ziubińskiej - Matla, Renaty Matosek, Beaty Badurek i pana Macieja Kowalczyka ruszyli na wycieczkę do Maciejowic, śladami Tadeusza Kościuszki.

      Maciejowice są miejscem tragicznej bitwy z 10 października 1794 roku, która zakończyła się klęską powstańców oraz dostaniem się do niewoli wodza insurekcji – Tadeusza Kościuszki.

      Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum im. Tadeusza Kościuszki, które znajduje się w ratuszu, który powstał na przełomie XVIII/XIX wieku. Tuż za jego głównymi drzwiami znajduje się tablica herbowa rodziny Zamoyskich z 1827 roku, znaleziona w Podzamczu i wmurowana w ścianę ratusza.

      Muzeum prowadzi stałą ekspozycję poświęconą życiu Tadeusza Kościuszki oraz archeologiczną, opartą o zabytki wydobyte podczas kilkuletnich badań. Głównym zadaniem maciejowickiego muzeum jest kreowanie patriotycznych impulsów wśród ludzi. Impulsy te rodzą się poprzez wspomagane słowem wizualną opowieść kustosza pana Marka Ziendalskiego o losach Tadeusza Kościuszki oraz poprzez przewodnictwo po polu bitwy i miejscach z nią związanych.

      Maciejowicka ziemia stała się symbolem polskiego patriotyzmu i bohaterstwa żołnierza polskiego, kiedy to korpus generała Sierakowskiego pod dowództwem Tadeusza Kościuszki stawił czoło przeważającym siłom rosyjskim. Bitwa maciejowicka stała się synonimem upadku I Rzeczypospolitej, tu na maciejowickiej ziemi zgasła na wiele lat Ojczyzna, tu ginęli bohaterscy chłopi spod Racławic.

      Muzeum jest dokumentem, świadectwem i hołdem, jaki składamy Wielkiemu Naczelnikowi Narodu, aby wieczna pamięć jego myśli i czynów znalazła tu godne schronienie.

      Następnie ruszyliśmy do Izby Przyrodniczo-Leśnej w Podzamczu koło Maciejowic. Miejsca związanego ze słynną bitwą pod Maciejowicami. W okolicach Podzamcza znajdują się liczne pomniki i miejsca upamiętniające te wydarzenia.

      W izbie mogliśmy podziwiać ekspozycje obejmujące przekroje i ciekawostki budowy drewna, zbiory i żerowiska owadów, ulistnione pędy owocowe i nasiona drzew i krzewów występujących w naszych lasach, grzyby powodujące rozkład drewna i narzędzia stosowane w leśnictwie.

      Znajdują się tam również pomoce dydaktyczne: dendrofon i drewniane gry edukacyjne.

      Część obiektu stanowi aneks łowiecki, gdzie podziwialiśmy kolekcję trofeów łowieckich: oręża dzików, poroża jeleni i danieli. Znaczna część kolekcji ma charakter historyczny, niektóre trofea pochodzą sprzed II wojny światowej. Ozdobą kolekcji są medaliony byków: łosia i jelenia. W  aneksie prezentowane są także okazy ptaków (sowy, drozdy, ptaki drapieżne) i ssaków (kuna leśna, wiewiórka).

      Budynek otoczony jest wiekowym parkiem, w którym po ciekawej lekcji historii i przyrody wszyscy piekliśmy w ognisku kiełbaski. Zabawom i uciechom nie było końca.

      Ostatnim punktem naszej wycieczki było miejsce dostania się do niewoli rosyjskiej Tadeusza Kościuszki - Kopiec w Krępie usypany przez uczestników manifestacji patriotycznej z 8 kwietnia 1861 roku. Na kopcu znajduje się krzyż wzniesiony podczas obchodów w 1417 roku. Od połowy XIX wieku, aż po czasy współczesne do kopca udawały się z okolic liczne patriotyczne manifestacje, odbywano apele, obchodzono tam również ważne rocznice państwowe oraz kościuszkowskie. Kopiec jako miejsce dostania się do niewoli polskiego wodza jest motywem występującym w literaturze. W wierszu pt. „Wiosenne świty” autor podkreśla rolę miejscowości i jej znaczenie. Kopiec był znany m.in. Stefanowi Żeromskiemu. Pisarz w czasie krótkiego pobytu u rodziny Zamoyskich w Podzamczu, zwiedził tereny bitwy maciejowickiej i kultu kościuszkowskiego. W „Przeglądzie Poznańskim” opublikowanym w 1894 roku znajduje się opowiadanie tegoż autora pt. „Mogiła”. Bohater opowiada swojemu przyjacielowi o refleksjach i uczuciach towarzyszących mu podczas wizyty na kopcu naczelnika w Krępie. Opisano również miejsce, w którym Tadeusz Kościuszko dostał się do niewoli.

      Naszemu wyjazdowi towarzyszyła ładna słoneczna jesienna pogoda. Zadowoleni i uśmiechnięci, pełni nowych informacji i ciekawostek, wróciliśmy do szkoły.

      Beata Badurek

    • Dzień Głośnego Czytania
     • Dzień Głośnego Czytania

     • Dzieci z klasy II przez kilka tygodni aktywnie uczestniczyły w przygotowaniach do Dnia Głośnego Czytania. Wspólnie przygotowały Magiczne Drzewo Słodziaków zrobione z materiałów przeznaczonych do recyklingu: pudło po telewizorze – pień, zużyte gazety – konary i gałęzie, rurki po papierze – liście. Kolejnym wyzwaniem było stworzenie przez każdego własnej doniczki wykonanej z butelki, w której uczniowie zasadzili kasztanowce i dęby. Również w ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania, dzieci rozwiązywały krzyżówki i łamigłówki, wymyślały historie o swoim ulubionym Słodziaku oraz czytały ciekawostki na temat ekologii i ochrony środowiska, a wychowawczyni i pani dyrektor czytały na głos historie z książki „Gang Słodziaków”.

      Wioletta Filipiak

    • Spotkanie przedszkolaków z policjantami
     • Spotkanie przedszkolaków z policjantami

     • Podziękowanie

      Dyrektor szkoły, wychowawca oraz przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Człekówce składają serdeczne podziękowania Policjantom z Komendy Powiatowej w Karczewie Pani asp.sztab. Agnieszce Król, Pani st. sierż. Agnieszce Smolak, Panu sierż. Tomaszowi Hudzikowi za przeprowadzenie pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz przybliżenie dzieciom specyfiki zawodu policjanta.

    • Święto Niepodległości
     • Święto Niepodległości

     • 11 listopada - w Święto Niepodległości Polski uczniowie z pocztem sztandarowym naszej szkoły wraz z opiekunem p. Dorotą Ziubińską - Matla oraz panią dyrektor Małgorzatą Szostak wzięli udział w gminnych uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Kołbieli. Obchody rozpoczęły się pod Pomnikiem Niepodległości przy Urzędzie Gminy, przemarszem wszystkich pocztów sztandarowych oraz pozostałych uczestników do kościoła parafialnego, gdzie została odprawiona Msza Święta za Ojczyznę i koncert pieśni patriotycznych.

      Serdeczne podziękowania składamy Rodzicom uczniów z pocztu sztandarowego za pomoc w organizacji przejazdu uczniów do Kołbieli oraz uczestnictwo w uroczystościach gminnych.

       

      „Ziemio ojczysta, ziemio jasna,nie będę powalonym drzewem. Codziennie mocniej w ciebie wrastam radością, smutkiem, dumą, gniewem.

      Nie będę jak zerwana nić. Odrzucam pusto brzmiące słowa. Można nie kochać cię – i żyć,ale nie można owocować.”

      „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” - Wisława Szymborska

       

     • Nowy plac zabaw

     • We wtorek – 5 listopada uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście uczestniczyli w oficjalnym otwarciu nowego placu zabaw, który zlokalizowany jest za szkołą w cichym i bezpiecznym miejscu. Nowy plac zabaw zrealizowano m.in. z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw – MAZOWSZE 2019.

      Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała Z–ca Wójta Gminy Kołbiel - Pani Ewa Mazek, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Małgorzata Laskowska oraz uczennica z klasy IV.

      Biorąc pod uwagę radość wszystkich uczniów, którzy chwilę po oficjalnym otwarciu skorzystali z nowych urządzeń i siłowni plenerowej widać, że zagospodarowana przestrzeń terenu szkolnego zapewni najmłodszym oraz dorosłym mieszkańcom Człekówki możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu z akcentem na zabawy ruchowe na świeżym powietrzu oraz rozwijanie kondycji fizycznej. Mamy nadzieję, że będzie to dobre miejsce wypoczynku i rekreacji nie tylko dla naszych uczniów, ale także dla całych rodzin z Człekówki.

      Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowego placu zabaw oraz siłowni plenerowej przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce wierząc, że okazywana nam przyjazna dłoń i siła serca będzie nas wspierać w dalszej pracy podejmowanej dla dobra dziecka.

    • Leśna lekcja
     • Leśna lekcja

     • 17 października 2019 r. uczniowie klasy I i III wybrali się na wycieczkę do lasu. Pogoda dopisała, dobre humory też! Dzielni piechurzy szybko dotarli do celu – wielkiej, przepięknej, jesiennej polany. Na dobry początek „rozbili obóz”. I zaczęło się… piknik na ulubionych kocykach oraz smakołyki. Nic tak nie smakuje na świeżym powietrzu, jak pyszności przygotowane przez mamy! Plecaki chudły w oczach! Kiedy brzuszki były już pełne, rozpoczęło się szaleństwo grzybobrania. Maślaki i prawdziwki same „wchodziły” w ręce. Rekordziści zebrali całe reklamówki. Leśny plener sprzyjał też wielu radosnym zabawom. Udało się nawet zaobserwować sarnę! Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani, mali turyści szczęśliwie wrócili do szkoły!

     • 14 października 2019 r.

     • To był wyjątkowy dzień! 14 października 2019 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce są już jej pełnoprawnymi uczniami.

      Uroczystość prowadzili Gabriela Młot i Wojciech Kowalczyk z klasy VI. Powitali oni zaproszonych gości: dyrekcję szkoły, nauczycieli, całą społeczność uczniowską i rodziców. Na wstępie krótkie przemówienie wygłosiła pani dyrektor Małgorzata Szostak. W ciepłych słowach zwróciła się do bohaterów dnia uświadamiając im znaczenie ślubowania i wartość przysięgi, a także konieczność przestrzegania „szkolnych zasad” każdego dnia. Głos zabrała również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Jedynak. Zapewniła, że starsi uczniowie chętnie podadzą pomocną dłoń oraz zawsze udzielą dobrych rad i pomocy. Życzyła też pierwszoklasistom sukcesów w nauce. Następnie odświętnie ubrani i bardzo przejęci, mali uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności: recytowali zabawne wiersze, zaśpiewali jesienną piosenkę, zagrali także na instrumentach muzycznych. W podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły, pierwszacy ślubowali być pilnymi i wzorowymi uczniami, należycie wypełniać obowiązki ucznia, słuchać rodziców i nauczycieli, kochać swoją ojczyznę, a także pomagać słabszym i młodszym od siebie. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Małgorzata Szostak dokonała pasowania na ucznia wielkim (prawdziwym!) ołówkiem. Następnie dzieci otrzymały z rąk pani dyrektor legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy. Niespodziankę zgotowali dzieciom rodzice, których przedstawiciele wręczyli pierwszoklasistom upominki: birety, rożki ze słodyczami oraz dzwonki chromatyczne.

      Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Był też czas na życzenia. Tak ważne wydarzenie, jak ślubowanie uczniów klasy pierwszej, to dla nich wielkie przeżycie. Po emocjach wszystkie pierwszaki chętnie udały się do swojej sali na słodki poczęstunek. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. 

       

      14 października, czyli Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia. Nauczycielom i pracownikom szkoły podziękowania złożyli Dyrektor szkoły i Samorząd Uczniowski. Przepiękną laurką na tę okoliczność była niewątpliwie krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów z Samorządu Uczniowskiego przygotowana pod kierunkiem pani Wioletty Filipiak i pani Weroniki Korab. Piosenki zaśpiewali uczniowie ze szkolnego chóru, przygotowani przez panią Dorotę Ziubińską-Matla. Swój występ uczniowie zadedykowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Na zakończenie uroczystości Samorząd Uczniowski wręczył Nauczycielom i pracownikom szkoły upominki. Pani Dyrektor wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły. 

      Dziękujemy wszystkim bez wyjątku za miły dzień, a szczególne podziękowania składamy Radzie Rodziców za ciepłe słowa, życzenia i podarowane słodkości.

      Ewa Dobrowolska

      Weronika Korab

       

    • "Woda, twórcą krajobrazu" - konkurs przyrodniczy
     • "Woda, twórcą krajobrazu" - konkurs przyrodniczy

     • Konkurs został zorganizowany przez Mazowiecki Park Krajobrazowy im. Czesława Łaszka z siedzibą w Otwocku. Tematyka konkursu dotyczyła walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych MPK. Celem konkursu było rozbudzenie świadomości ekologicznej, edukacja ekologiczna, inspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania najbliższej okolicy oraz zachęcanie do terenowych obserwacji, a także przybliżenie tematyki przyrodniczej za pomocą form artystycznych.

      W poszczególnych kategoriach konkursowych udział wzięły następujące osoby:

      Kat. I (Kl. I - III) – konkurs plastyczny „Pocztówka z MPK”

      W tej kategorii wpłynęło 1 praca, która spełniała wymogi regulaminu i została zakwalifikowana do II etapu parkowego konkursu, a wykonała ja Kornelia Makowska z klasy I.

      Kat. II (Kl. IV – VI) – konkurs plastyczny „Zielone jest piękne” – przygotowanie zielnika lub atlasu roślin terenów podmokłych, bagiennych, wilgotnych, nadrzecznych

      W tej kategorii konkursu wpłynęły prace: Adama Bąka z klasy V, Zuzanny Piotrak z klasy VI, Aleksandry Żołądek z klasy VI, Zofii Czajki z klasy VI, Gabrieli Młot z klasy VI i Aleksandry Czajki z klasy V. Wszystkie zostały zakwalifikowane do II parkowego etapu konkursu.

      Kat. III (Kl. VII – VIII) – „MPK w Obiektywie”

      W tej kategorii zadaniem uczestników było zrobienie fotografii krajobrazu znajdującego się w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, który będzie przedstawiać siedliska wilgotne, podmokłe, doliny rzeczne, jeziora. W tej kategorii wpłynęły zdjęcia dwóch uczniów: Damiana Koc z kl. VII oraz Kacpra Michalskiego z kl. VIII.

      Wszystkie zdjęcia zostały zakwalifikowane do II etapu parkowego.

       

      W etapie parkowym w kategorii II „Zielone jest piękne” Zofia Czajka zdobyła wyróżnienie.

      Jolanta Górka

       

    • Lekcja o bezpieczeństwie na drodze
     • Lekcja o bezpieczeństwie na drodze

     • W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci, 30 października br. uczniowie  uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, pracującym na co dzień w Komisariacie Policji w Kołbieli, panem Mariuszem Lewandowskim.

      Funkcjonariusz przedstawił uczniom klasy IV prawidłowe zasady poruszania się po drodze na rowerze, przypomniał podstawowe wyposażenie roweru oraz pokazał najważniejsze znaki drogowe dotyczące rowerzystów oraz rowerów na drodze. Ze względu na to, że do naszej szkoły przyjedża dużo uczniów na rowerze, pogadanka była bardzo przydatna i pouczająca. Policjant podkreślił, także jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

     • Spotkanie autorskie

     • Dnia 18 października 2019 roku w naszej bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z Dorotą Mularczyk autorką powieści dla dzieci i młodzieży.

      Autorka poprowadziła cykl zajęć w formie zabawy pod ogólną nazwą "Mix- maraton", czyli co kto chce, w które wpleciona została profilaktyka uzależnień. Spotkania były przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych szkoły podstawowej oraz przedszkola. Każda lekcja miała inny temat.

      1 ) Spotkanie autorskie, na którym p. Dorota Mularczyk opowiedziała, jak zaczęła pisać, o czym pisze, jak powstają jej książki, co ją inspiruje, a także o tym, jakie zagrożenia czają się w cyberprzestrzeni.

      2) „Klawiatura obok pióra” było to połączenie spotkania autorskiego z poprowadzeniem dyskusji na wesoło w/g ustalonego schematu, dzięki któremu dzieci same odkrywały, co jest dla nich bardziej wartościowe, komputer czy książka. Poruszony został również temat konsekwencji nadmiernego, niekontrolowanego korzystania z komputera, zwłaszcza jeśli chodzi o gry komputerowe. Jako wypełnienie czasu pt. „z dala od komputera” autorka zaproponowała lekturę swoich książek, których nie czyta się „do poduszki”, ponieważ z pewnością nie wywołają senności.

      3) „Głowa wolna od uzależnień” - uczniowie usłyszeli, jak „Nie dać się przeciągnąć na ciemną stronę wirtualnego świata” (komórki, tablety, komputery) oraz jak się bronić przed: używkami, narkotykami i alkoholem.

      4) "Zapomniane zabawy" - to lekcja podczas której p. Dorota Mularczyk przedstawiła zabawy z dawnych lat, które bawiły, uczyły, rozwijały wyobraźnię, wciągały bez reszty, były naturalne i co najważniejsze, bez obecności "złodziei czasu", czyli bez komórek i komputerów.

      5) „Bajkowe czytanie” - uspokajające czytanie dla młodszych dzieci.

      Spotkanie miało na celu upowszechnienie czytelnictwa oraz rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Okazało się ciekawe i owocne. Pisarka w swoich wystąpieniach podkreślała rolę książki w życiu dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że przesłanie autorki, jeszcze długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

     • Powiatowe Biegi Przełajowe

     • Bieg przełajowy to bieg w terenie, najczęściej w lasach, na łąkach lub w innych miejscach, gdzie bieg jest naturalnie utrudniony przez przyrodę. W takim biegu uczestniczyli reprezentanci naszej szkoły podczas Mistrzostw Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się dn. 01.10.19 r. na stadionie gminnym w Kołbieli. Organizatorem zawodów był Powiat Otwocki, a gospodarzem Gmina Kołbiel.

      Uczniowie z kl. V - VIII w zależności od wieku i płci pokonywali trasę na dystansie od 800 m do 150 m. Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg i dotarli do mety. Wśród naszej reprezentacji znaleźli się zawodnicy, którzy stanęli na podium. Byli to: Natalia Rokicka z kl. VIII i Wojciech Kowalczyk z kl. VI. Zajęli oni III miejsce w swoich kategoriach i uzyskali prawo startu w zawodach na szczeblu rejonu.

      Gratulujemy wszystkim zawodnikom, zachęcamy do dalszej pracy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Informujemy, że dnia 14 października 2019 r. (poniedziałek) nie ma zajęć dydaktycznych. Uczniowie przychodzą w godz. 9.00-12.00. Biorą udział w uroczystości Ślubowania pierwszoklasistów i Dnia Edukacji przygotowanego przez Samorząd Uczniowski. W tym dniu nie ma obiadu, a świetlica działa od godz. 8.00

     • Zagrożenia związane z e-papierosami

     • Minister Edukacji Narodowej skierował do szkół, przygotowany wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, materiał informacyjny dla uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami.