• Ferie po królewsku

     • Ferie po Królewsku online, w siedmiu Rezydencjach Królewskich


      Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Zamkiem Lubelskim – Muzeum Narodowym w Lublinie zapraszają na wirtualne spotkania w sieci dla dzieci i młodzieży.
      Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia 2021 na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane aktywności dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkola do szkół średnich.

      Rezydencje zapraszają do zwiedzania z Idą Nowakowską w cyklu „Muzeum oczami dziecka”, a znani youtuberzy na „Zamkowe Trendy”. Na „Muzyczny spacer po Rezydencjach Królewskich” oraz warsztaty zabierze wszystkich chętnych Piotr Rubik, a w świat baśni i legend przeniosą najmłodszych Joanna Moro i Agata Załęcka – lekturą „Królewskich bajek”. Każdego dnia dodatkowe atrakcje, warsztaty i konkursy - aktualne informacje online na stronach Rezydencji.

      Znajdź nas #feriepokrólewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!

      Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!

      Zamek Królewski w Warszawie
      www.zamek-krolewski.pl
      Zamek Królewski na Wawelu
      www.wawel.krakow.pl
      Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
      www.lazienki-krolewskie.pl
      Muzeum Zamkowe w Malborku
      www.zamek.malbork.pl
      Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu
      www.zamek-sandomierz.pl
      Zamek Królewski w Lublinie
      www.mnwl.pl
      Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
      www.muzeum.wieliczka.pl

      Organizatorem projektu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest zrealizowany w 7 rezydencjach królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Zamku Lubelskim – Muzeum Narodowe w Lublinie.

       

     • Ferie w Muzeum Krakowa

     • Szanowni Uczniowie, mamy dla Was ciekawą propozycję na wolny czas w ferie.

      Wydawać by się mogło, że możliwości spędzenia wolnego czasu w tegoroczne ferie są mocno ograniczone - nic bardziej mylnego!

      Zapraszamy do Muzeum Krakowa na „Ferie w Muzeum”! W ramach tegorocznych „Ferii w Muzeum” przygotowaliśmy szereg warsztatów online skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, podczas których zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni! Co łączy igloo i kameleona, jak wygląda chasydzkie wesele, jakie sekrety skrywa Stara Biblioteka, jakie trendy panowały w modzie sto lat temu? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas warsztatów. A może chcielibyście spróbować sił w Podgórskim quizie historycznym?

      To tylko nieliczne propozycje zajęć przygotowanych przez Muzeum Krakowa. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem „Ferii w Muzeum” dostępnym na stronie:http://muzeumkrakowa.pl/aktualnosci/ferie-w-muzeum-on-line Należy się jednak spieszyć – liczba miejsc na każde warsztaty jest ograniczona. Gwarancją rezerwacji miejsca jest wniesienie opłaty – decyduje kolejność zakupu biletu (cena biletu na pojedyncze zajęcia wynosi 3 zł od osoby uczestniczącej).Bilety na warsztaty można nabyć za pośrednictwem strony www.bilety.muzeumkrakowa.pl, najpóźniej godzinę przed danym wydarzeniem.Wszystkie zajęcia realizowane będą online.Specjalna oferta warsztatów w ramach „Ferii w Muzeum” obowiązuje jedynie w terminie 4-17.01.2021.Wszelkie wątpliwości i pytania w kwestii „Ferii w Muzeum” prosimy kierować do Działu Edukacji Muzeum Krakowa:  edukacja@muzeumkrakowa.plChoć obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną w kraju zapewne pokrzyżowały wiele (mniejszych bądź większych) podróżniczych planów, nie musi jednak oznaczać to nudy w czasie ferii.

      Zapraszamy do nas, spędźmy razem tegoroczne „Ferie w Muzeum”Katarzyna Kotula-DomagałaDział Edukacji Muzeum Krakowae-mail: edukacja@mhk.pltel. 12 61 92 320

       

     • Świąteczne ozdoby

     • Tradycją w naszej szkole jest organizowanie przed Świętami Bożego Narodzenia konkursu na ozdobę świąteczną. W odpowiedzi na obecną sytuację w kraju i na świecie zaproponowałam uczniom naszej szkoły prezentację zdjęć tych ozdób świątecznych, które samodzielnie wykonali. Cieszę się, że wiele osób tak aktywnie wywiązało się z tego zadania. Bardzo serdecznie dziękuję. Oto świąteczne prace:

    • Ekoeksperymentarium - projekt online
     • Ekoeksperymentarium - projekt online

     • Ekoeksperymentarium - to projekt online, który uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności. W zabawie tej wzieli udział uczniowie klasy piatej. Pod opieką pani Jolanty Górki uczniowie poprzez uczestnictwo w projekcie podnieśli swoją świadomość wprowadzania drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy.
      Gratulacje
      - taka wiedza jest niezbędna, aby tworzyć zdrowe i bezpieczne warunki w codziennym życiu!!!

      Certyfikat - klasa piąta

       

     • Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12

     • Młodzi ludzie każdego dnia borykają się z problemami przemocy rówieśniczej i domowej, nadużyciami ze strony dorosłych, depresją, hejtem – również w cyberprzestrzeni, niesprawiedliwym traktowaniem, brakiem zrozumienia, trudnościami okresu dojrzewania, uzależnieniami, samotnością, a także innymi problemami, których rozwiązanie wymaga odpowiedniego wsparcia, opieki i troski osób dorosłych. 
      Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów.

      Startuje całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania i czat internetowy – Rzecznik Praw Dziecka (brpd.gov.pl)

     • Nauka zdalna

     • Szanowni Rodzice -

      w związku z wytycznymi Rządu przedłuża się nauczanie zdalne dla klas IV-VIII do 29 listopada 2020 roku.

      Od 9 listopada do 29 listopada na kształcenie zdalne przechodzą także klasy I – III.

      Oddział przedszkolny pracuje w trybie stacjonarnym.

       

     • Czasowe ograniczenie funkcjonowania szkoły

     • Na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 23 października 2020 r. zmi eniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w

      związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że od dnia 24 października 2020 r. do dnia 8 listopada 2020 r. ogranicza się funkcjonowanie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce w zakresie dotyczącym klas IV–VIII.  
      Nauka dla ww klas odbywać się będzie w systemie zdalnym według obowiązującego tygodniowego rozkładu zajęć.
      Nie ulega zmianom system nauczania dla oddziału przedszkolnego oraz klas I - III. Te oddziały pracują według obowiązującego planu lekcji w szkole. Organizacja świetlicy pozostaje bez zmian. 

      W godzinach od 8 do 16 dzieci/młodzież nie mogą się same przemieszczać - tylko pod opieką osoby dorosłej. 

      Szczegółowe informacje przekazywane będą poprzez e-dziennik.

     • Strefa czerwona - nowe wytyczne w szkole

     • W związku z ogłoszeniem powiatu otwockiego strefą czerwoną od 3 października oraz w trosce o zdrowie społeczności Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce ustalam obowiązek zakrywania ust i nosa na przerwach przez wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników do czasu kolejnego komunikatu Ministerstwa Zdrowia. 

      Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbicy nie obowiązuje uczniów na lekcjach.

     • Obiady

     • Szanowni Państwo

      Kierujemy do Państwa ofertę na obiady w formie cateringu, które od nowego roku szkolnego będzie dostarczała firma "Poezja smaku" z Karczewa. Zasady spożywania posiłków w szkole nie zmieniają się. Zapewniamy także o zachowaniu reżimu sanitarnego, niezbędnego w obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Posiłek będzie się składał z drugiego dania. 

      Cena jednostkowa posiłku brutto wynosi 6,20 zł

    • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021
     • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

     • Informujemy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2020/2021 rozpoczynamy nowy rok kształceniem stacjonarnym w budynku szkoły zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS. W placówce obowiązują procedury funkcjonowania szkoły oraz oddziału przedszkolnego w okresie epidemii, a także procedura w przypadku zakażenia koronawirusem, wprowadzone zarządzeniami dyrektora szkoły. Procedury dostępne są w e-dzienniku w plikach szkoły.
      Rozpoczęcie roku szkolnego nastąpi we wtorek - 1 września 2020 roku o godzinie 9.00 w podanym poniżej porządku:

      Klasa 1 - biblioteka

      Klasa 2 - sala nr 9

      Klasa 3 - sala nr 7

      Klasa 4 - sala gimnastyczna

      Klasa 5 - sala nr 4

      Klasa 6 - sala nr 3

      Klasa 7 - sala nr 6

      Klasa 8 - sala nr 1

      Oddział przedszkolny - sala nr 5

      W celu mniejszego zgromadzenia uczniów przy wejściu głównym prosimy, aby klasy 1 - 4 weszły wejściem przy sali gimnastycznej, natomiast klasy 5 - 8 i oddział przedszkolny wejściem głównym. Będą to tylko spotkania z wychowawcami klas, nie będzie uroczystości zbiorczej. Zgodnie z procedurami prosimy Rodziców o przestrzeganie poleceń pracowników szkoły, zachowanie dystansu społecznego, dezynfekcję rąk oraz zasłaniane ust i nosa. W miarę możliwości proszę Rodziców o nie wchodzenie do budynku szkoły. 

     • Podręczniki do religii

     • Klasa 0 (sześciolatki)

      red.: D. Kurpiński, E. Osewska, J. Snopek, J. Stala,

      Tytuł podręcznika: Kocham dobrego Boga,

      Wydawnictwo: Jedność, Kielce,

      Klasa I:

      Numer podręcznika: AZ-11-01/18-WA-1/20

      red.: A. Frączak, R. Szewczyk, Małgorzata Korzeniewska, ks. Jan Staruchowicz

      Tytuł podręcznika: W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa,

      Klasa II:

      Numer podręcznika: AZ-12-01/10-WA-2/13

      red.: A. Frączak, R. Szewczyk,

      Tytuł podręcznika: A oto Ja jestem z wami,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa,

      Klasa III

      Numer podręcznika: AZ-13-01/10-WA-2/14

      red.: A. Frączak, Ks. R. Szewczyk,

      Tytuł podręcznika: Kto spożywa moje Ciało, ma życie,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa,

      Klasa IV:

      Numer podręcznika: AZ-21-01/10-WA-3/13

      red.: ks. Mariusz Czyżewski;

      Tytuł podręcznika: Jestem Chrześcijaninem,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa,

      Klasa V

      Numer podręcznika: AZ-21-01/18-WA-3/20

       red.: ks. Mariusz Czyżewski, ks. Michał Polny, Dorota Kornacka, Michał Małek, s. Martyna Ujazdowska

      Tytuł podręcznika: Bóg nas szuka,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa,

      Klasa VI:

      Numer podręcznika: AZ-23-01/10-WA-5/14

      red.: ks. Mariusz Czyżewski;

      Tytuł podręcznika: Wierzę w święty Kościół powszechny,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa,

      Klasa VII:

      Numer podręcznika: AZ-31-01/10-WA-1/12

      Autor: ks. Piotr Tomasik,

      Tytuł podręcznika: Twoje Słowo jest światłem na mojej drodze,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa,

      Jest to podręcznik dotychczas używany w klasie I Gimnazjum. Będzie dostępny z dwoma okładkami: do klasy I gimnazjum lub do klasy VII szkoły podstawowej (tegoroczny dodruk). Obie wersje (poza okładką) nie będą się różnić. Można stosować obie.

      Klasa VIII:

      Numer podręcznika: AZ-32-01/10-WA-1/13

      Autor: ks. Piotr Tomasik,

      Tytuł podręcznika: Ty ścieżkę życia mi ukażesz,

      Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa,

      Jest to podręcznik dotychczas używany w klasie II Gimnazjum. Będzie dostępny z dwoma okładkami: do klasy II gimnazjum lub do klasy VIII szkoły podstawowej (tegoroczny dodruk). Obie wersje (poza okładką) nie będą się różnić. Można stosować obie.

     • WAKACJE

     • Diękujemy Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom oraz wszystkim Pracownikom Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce za pracę, zaangażowanie oraz aktywność w roku szkolnym 2019/2020.
      Życzymy udanego i bezpiecznego odpoczynku.

     • Zakończenie roku szkolnego

     • Informuję, że ze względu na stan epidemii COVID -19 w Polsce oraz zdalne nauczanie realizowane od 13 marca br. zakończenie roku szkolnego odbędzie się w innej formie niż zawsze.

      Obowiązek odebrania świadectwa w dniu zakończenia roku szkolnego mają jedynie ósmoklasiści, więc oni muszą pojawić się w szkole i potwierdzić swoim podpisem odebranie dokumentu potwierdzającego ukończenia szkoły, natomiast wszyscy pozostali uczniowie nie mają takiego obowiązku, ale jeżeli chcą, to mogą odebrać świadectwo w dniu zakończenia roku szkolnego.

      Wydawanie świadectw odbędzie się przy wejściu do szkoły, proszę więc o zachowanie dystansu oraz założenie maseczki.

      Odbiór świadectw i nagród odbędzie się w następującym porządku:

      klasa VIII - godzina 9.00

      klasa VII - godzina 9.30

      klasa VI - godzina 9.45

      klasa V - godzina 10.00

      klasa IV - godzina 10.15

      klasa III - godzina 10.30

      klasa II - godzina 10.45

      klasa I - godzina 11.00

      Oddział przedszkolny - godzina 11.15

      W załączeniu list Ministra Edukacji Narodowej z okazji zakończenia roku szkolnego.

      List_MDP_zakonczenie_roku_szkolnego_2019-2020.pdf