• Zebranie z Rodzicami

     • Zapraszamy rodziców na zebranie online z wychowawcami poszczególnych klas.

      Rodzice spotkają się z wychowawcami online na platformie Microsoft Teams lub w aplikacji Skype wyłącznie za pośrednictwem kont uczniów. Ze względów bezpieczeństwa przekazywanych informacji podczas połączenia zarówno rodzic, jak i wychowawca mają włączoną kamerę. Będzie to zebranie ogólne podsumowujące pracę klasy w pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021. Wychowawcy przekażą datę i godzinę spotkania w indywidualnej wiadomości w e-dzienniku.
      Zapraszamy.
       

     • Ślubowanie klasy pierwszej

     • Dnia 1 lutego odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie wpisane w kalendarz imprez szkolnych ze względu na trwającą naukę zdalną musiało być przełożone do momentu powrotu uczniów klas młodszych do nauki stacjonarnej. 
      Podczas skromnej uroczystości pierwszoklasiści złożyli symboliczną przysięgę, obiecując być wzorowym uczniem, szanować tradycje szkoły, kochać ludzi i otaczającą przyrodę. Pani Dyrektor wręczyła uczniom znaczek z patronem szkoły, a wychowawca pamiątkowy dyplom i medal okolicznościowy.

     • Organizacja nauki od 1 lutego 2021 r.

     • Od poniedziałku, 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Zmienione zostały rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzono możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły.

      Uczniowie klas I–III szkół podstawowych oraz dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. 

      Uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, domów wczasów dziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych do 14 lutego br. będą nadal uczyć się zdalnie.

     • Rekrutacja 2021/2022

     • Juz wkrótce ropocznie się rekrutacja na nowy rok szkolny do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej naszej szkoły. Wszelkie dokumenty i szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w zakładce Uczniowie i Rodzice pod hasłem Rekrutacja.
      Jednocześnie zachęcamy Rodziców z obwodu naszej szkoły do zapisywania swoich dzieci do naszej placówki!

     • „Za górami za bajkami” - projekt społeczny dla uczniów klas 1-3

     • Drodzy Uczniowie 

      Szanowni Rodzice i Nauczyciele 

      Na prośbę licealistów z IX LO im. Klementyny Hoffmanowej, którzy realizują projekt społeczny „Za górami za bajkami” w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii" przekazuję informacje o powyższej inicjatywie (linki do Youtube’a i Facebooka na dole ogłoszenia).

      Projekt ma na celu zwiększenie czytelnictwa u uczniów z klas 1-3.Licealiści nagrywają filmy, w których czytają fragmenty dziecięcych powieści i baśni. Publikowane są one na Youtubie i Facebooku. Młodzież organizuje również konkursy plastyczne dotyczące wspomnianych tekstów. Krótki filmik z prostym projektem plastycznym pojawi się już w najbliższą środę (20.01), a czytelniczy w piątek (22.01).W dzisiejszych czasach uczniowie często sięgają po urządzenia elektroniczne, dlatego warto przekonać dzieci, by czasem chwyciły za książkę, zamiast za telefon. Twórcy projektu wierzą też, że raz rozbudzona w młodym człowieku pasja do czytania, pozostania w nim na zawsze. Dodatkowo utworzone materiały mogą urozmaicić im ten trudny czas pandemii.

      Youtube:https://www.youtube.com/channel/UCxPH5EV5gVDxbJ4hUJPw9xw

      Facebook: https://www.facebook.com/Za-g%C3%B3rami-za-bajkami-108834144283314

     • Klasy 1 - 3 wracają do szkoły

     • Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócą do szkół. Starsi uczniowie będą kontynuować naukę w trybie zdalnym. 
      Nauka zdalna dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych zostaje przedłużona do 31 stycznia br.
      Nauczanie stacjonarne najmłodszych uczniów będzie się odbywać w reżimie sanitarnym - wytyczne MEiN, MZ i GIS – pobierz tutaj.

     • Ferie po królewsku

     • Ferie po Królewsku online, w siedmiu Rezydencjach Królewskich


      Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Zamkiem Lubelskim – Muzeum Narodowym w Lublinie zapraszają na wirtualne spotkania w sieci dla dzieci i młodzieży.
      Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia 2021 na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane aktywności dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkola do szkół średnich.

      Rezydencje zapraszają do zwiedzania z Idą Nowakowską w cyklu „Muzeum oczami dziecka”, a znani youtuberzy na „Zamkowe Trendy”. Na „Muzyczny spacer po Rezydencjach Królewskich” oraz warsztaty zabierze wszystkich chętnych Piotr Rubik, a w świat baśni i legend przeniosą najmłodszych Joanna Moro i Agata Załęcka – lekturą „Królewskich bajek”. Każdego dnia dodatkowe atrakcje, warsztaty i konkursy - aktualne informacje online na stronach Rezydencji.

      Znajdź nas #feriepokrólewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!

      Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!

      Zamek Królewski w Warszawie
      www.zamek-krolewski.pl
      Zamek Królewski na Wawelu
      www.wawel.krakow.pl
      Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
      www.lazienki-krolewskie.pl
      Muzeum Zamkowe w Malborku
      www.zamek.malbork.pl
      Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu
      www.zamek-sandomierz.pl
      Zamek Królewski w Lublinie
      www.mnwl.pl
      Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
      www.muzeum.wieliczka.pl

      Organizatorem projektu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest zrealizowany w 7 rezydencjach królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Zamku Lubelskim – Muzeum Narodowe w Lublinie.

       

     • Ferie w Muzeum Krakowa

     • Szanowni Uczniowie, mamy dla Was ciekawą propozycję na wolny czas w ferie.

      Wydawać by się mogło, że możliwości spędzenia wolnego czasu w tegoroczne ferie są mocno ograniczone - nic bardziej mylnego!

      Zapraszamy do Muzeum Krakowa na „Ferie w Muzeum”! W ramach tegorocznych „Ferii w Muzeum” przygotowaliśmy szereg warsztatów online skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, podczas których zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni! Co łączy igloo i kameleona, jak wygląda chasydzkie wesele, jakie sekrety skrywa Stara Biblioteka, jakie trendy panowały w modzie sto lat temu? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas warsztatów. A może chcielibyście spróbować sił w Podgórskim quizie historycznym?

      To tylko nieliczne propozycje zajęć przygotowanych przez Muzeum Krakowa. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem „Ferii w Muzeum” dostępnym na stronie:http://muzeumkrakowa.pl/aktualnosci/ferie-w-muzeum-on-line Należy się jednak spieszyć – liczba miejsc na każde warsztaty jest ograniczona. Gwarancją rezerwacji miejsca jest wniesienie opłaty – decyduje kolejność zakupu biletu (cena biletu na pojedyncze zajęcia wynosi 3 zł od osoby uczestniczącej).Bilety na warsztaty można nabyć za pośrednictwem strony www.bilety.muzeumkrakowa.pl, najpóźniej godzinę przed danym wydarzeniem.Wszystkie zajęcia realizowane będą online.Specjalna oferta warsztatów w ramach „Ferii w Muzeum” obowiązuje jedynie w terminie 4-17.01.2021.Wszelkie wątpliwości i pytania w kwestii „Ferii w Muzeum” prosimy kierować do Działu Edukacji Muzeum Krakowa:  edukacja@muzeumkrakowa.plChoć obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną w kraju zapewne pokrzyżowały wiele (mniejszych bądź większych) podróżniczych planów, nie musi jednak oznaczać to nudy w czasie ferii.

      Zapraszamy do nas, spędźmy razem tegoroczne „Ferie w Muzeum”Katarzyna Kotula-DomagałaDział Edukacji Muzeum Krakowae-mail: edukacja@mhk.pltel. 12 61 92 320

       

     • Świąteczne ozdoby

     • Tradycją w naszej szkole jest organizowanie przed Świętami Bożego Narodzenia konkursu na ozdobę świąteczną. W odpowiedzi na obecną sytuację w kraju i na świecie zaproponowałam uczniom naszej szkoły prezentację zdjęć tych ozdób świątecznych, które samodzielnie wykonali. Cieszę się, że wiele osób tak aktywnie wywiązało się z tego zadania. Bardzo serdecznie dziękuję. Oto świąteczne prace:

    • Ekoeksperymentarium - projekt online
     • Ekoeksperymentarium - projekt online

     • Ekoeksperymentarium - to projekt online, który uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności. W zabawie tej wzieli udział uczniowie klasy piatej. Pod opieką pani Jolanty Górki uczniowie poprzez uczestnictwo w projekcie podnieśli swoją świadomość wprowadzania drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy.
      Gratulacje
      - taka wiedza jest niezbędna, aby tworzyć zdrowe i bezpieczne warunki w codziennym życiu!!!

      Certyfikat - klasa piąta

       

     • Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12

     • Młodzi ludzie każdego dnia borykają się z problemami przemocy rówieśniczej i domowej, nadużyciami ze strony dorosłych, depresją, hejtem – również w cyberprzestrzeni, niesprawiedliwym traktowaniem, brakiem zrozumienia, trudnościami okresu dojrzewania, uzależnieniami, samotnością, a także innymi problemami, których rozwiązanie wymaga odpowiedniego wsparcia, opieki i troski osób dorosłych. 
      Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów.

      Startuje całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania i czat internetowy – Rzecznik Praw Dziecka (brpd.gov.pl)

     • Nauka zdalna

     • Szanowni Rodzice -

      w związku z wytycznymi Rządu przedłuża się nauczanie zdalne dla klas IV-VIII do 29 listopada 2020 roku.

      Od 9 listopada do 29 listopada na kształcenie zdalne przechodzą także klasy I – III.

      Oddział przedszkolny pracuje w trybie stacjonarnym.

       

     • Czasowe ograniczenie funkcjonowania szkoły

     • Na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 23 października 2020 r. zmi eniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w

      związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że od dnia 24 października 2020 r. do dnia 8 listopada 2020 r. ogranicza się funkcjonowanie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce w zakresie dotyczącym klas IV–VIII.  
      Nauka dla ww klas odbywać się będzie w systemie zdalnym według obowiązującego tygodniowego rozkładu zajęć.
      Nie ulega zmianom system nauczania dla oddziału przedszkolnego oraz klas I - III. Te oddziały pracują według obowiązującego planu lekcji w szkole. Organizacja świetlicy pozostaje bez zmian. 

      W godzinach od 8 do 16 dzieci/młodzież nie mogą się same przemieszczać - tylko pod opieką osoby dorosłej. 

      Szczegółowe informacje przekazywane będą poprzez e-dziennik.