• Warsztaty dla Rodziców "Jak rodzice mogą wspierać dzieci w powrocie do szkoły?"

     • Szanowni Państwo,

      zgodnie z zapowiedzią Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Otwocku przesyłam zaproszenie na warsztaty dla rodziców oraz "Mini poradnik - jak wspierać dziecko w powrocie do szkoły". 
      Mini poradnik zamieszczony jest także w Librusie.

      Warsztat odbędzie się 7 czerwca 2021 r. w godzinach 17.00 - 18.00 w formie online (na platformie Teams).

      Link do spotkania oraz inny sposób dołączenia do warsztatu zamieszczone są w załączniku w wiadomości w Librusie. 

      Zapraszamy do skorzystania z bezpośredniego spotkania ze specjalistami.

      Mini_poradnik_-_Jak_wspierac_dzieci_w_powrocie_do_szkoly.pdf​​​​​​​

     • Kampania społeczna "Tydzień ulgi"

     • Szanowni Rodzice

      Drodzy Uczniowie

       

      Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce weźmie udział w kampanii społecznej "Tydzień Ulgi", której pomysłodawcą i organizatorem jest Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach akcji w pierwszym tygodniu powrotu dzieci do nauki stacjonarnej tj. w  dniach od 17 do 21 maja br., nauczyciele nie będą przeprowadzać klasówek, pytania na lekcji i zadawania uczniom zadań domowych. Celem kampanii jest obniżenie stresu i zadbanie o samopoczucie uczniów i uczennic szkół podstawowych w dobie pandemii. 

      Zdajemy sobie sprawę, jak trudnym doświadczeniem była dla uczniów nauka zdalna, wymuszona przez pandemię COVID-19. To nauka trudna, monotonna i odbywająca się w samotności. Wiemy też, że nauka zdalna obciąża całe rodziny, a niejednokrotnie przebiega w atmosferze lęku i napięcia. 

      W walce z konsekwencjami stresu nie ma skuteczniejszego narzędzia niż obniżenie stresu. Idea „Tygodnia Ulgi” jest więc niezwykle prosta i sprowadza się do rezygnacji z części stawianych dzieciom wymagań w dniach od 17 do 21 maja br.

      Dlatego ogłaszamy -

      pierwszy tydzień powrotu do szkoły odbędzie się bez klasówek, kartkówek, zadań i pytania na ocenę. Dla uczniów i uczennic będzie to prawdziwa ulga :)

      Pozdrawiamy
      Dyrektor i Rada Pedagogiczna SP w Człekówce

      Szczegóły kampanii

     • Projekt „Earth - Our Home”

     • Aby zwiększyć świadomość i wiedzę naszych uczniów w zakresie ochrony środowiska dołączyliśmy do projektu młodych mieszkańców Gminy Kołbiel uczęszczających do II klasy na kierunku technik logistyk w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, którzy biorą udział w Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”.
      Ich projekt nosi nazwę „Earth -
      Our Home” i jest objęty patronatem instytucjonalnym Gminy Kołbiel.
      Jest to własny, autorski projekt młodych ludzi, którego celem jest promowanie
      zachowań proekologicznych w naszej lokalnej społeczności.  

      Więcej na ten temat: (https://zwolnienizteorii.pl 

      Na prośbę twórców projektu prosimy o obejrzenie przygotowanych filmów: 
      Klasy I - III 
      klasy_1-3.mp4

      Klasy IV - VIII
      klasy_4-8.mp4     • Spacer przedszkolaków po Człekówce

     • Korzystając z okazji, że w oddziale przedszkolnym dzieciaki poznawały zwierzęta hodowlane wyruszyliśmy na wieś w poszukiwaniu tychże. Niestety pora roku i niesprzyjająca pogoda nie pozwoliły na obserwację zwierząt na pastwisku, ale spotkaliśmy piękne ptactwo domowe i przesympatyczne kozy. Po edukacyjnym spacerze obowiązkowo zaliczyliśmy plac zabaw, gdzie mogliśmy zużyć nadmiar energii i zrelaksować się po całodziennej nauce.

     • "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - konkurs

     •  

      Trzyosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie Zofia Czajka, Wojciech Kowalczyk i Maciej Więsik wywalczyła trzecie miejsce w konkursie "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" na etapie parkowym. Jest to konkurs ogólnopolski organizowany przez Porozumienie Parków Krajobrazowych na rzecz edukacji ekologicznej.

      Celem konkursu było zarówno zdobycie i pogłębienie wiedzy na temat polskich parków krajobrazowych i innych zagadnień z dziedziny ekologii, ochrony przyrody, ochrony środowiska, jak również kształtowanie świadomości oraz rozbudzanie zamiłowania do świata przyrody.
      W tym roku konkurs miał formę on-line. Zadanie uczniów polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań w tym 15 z ogólnej wiedzy przyrodniczej oraz 10 z wiedzy na temat Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka. Suma punktów poszczególnych osób z drużyny zadecydowała o klasyfikacji końcowej.

      Serdecznie gratulujemy Zosi, Wojtkowi i Maćkwi dużej wiedzy przyrodniczej, a pani Jolancie Górce przygotowania uczniów do konkursu. 

     • Informacja o nauce w najbliższych dniach

     • Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym kalendarzem szkoły -  31 marca jest dniem wolnym od nauki. Przerwa świąteczna trwa od 1 do 6 kwietnia 2021 roku. Zdalne nauczanie dla wszystkich trwa do 9 kwietnia br. 

     • Wielkanocne dekoracje

     • Uczniowie z klasy piątej podczas zdalnej plastyki w domu wykonali przepiękne stroiki wielkanocne. Poniżej prezentujemy efekty ich pracy, podkreślamy duże zaangażowanie oraz wielkie umiejętności manualne. Gratulacje :)

       

       

     • Nauka zdalna dla wszystkich uczniów

     • Od 22 marca do 11 kwietnia br. uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. 
      Oddział przedszkolny pracuje stacjonarnie.


      WIĘCEJ

     • Warsztaty tworzenia gier komputerowych

     • Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli zaprasza na bezpłatne warsztaty tworzenia gier komputerowych.

      Poznaj Construct3 i stwórz własną grę komputerową. Dołącz do nas, aby nauczyć się tworzenia gier, a na zakończenie opublikujesz ją na własnej stronie internetowej. Zachęcamy wszystkie zainteresowane dzieci i młodzież (10-14 lat) na bezpłatne zajęcia z tematu projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych.
      Kurs potrwa od 25 marca do 21 maja 2021 r. Będzie odbywał się w czwartki i piątki online live w godz. 15.30-17.00.

      Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).Regulamin warsztatów, Deklaracja i Oświadczenie dostępne są na stronie biblioteki www.bibliotekakolbiel.pl w zakładce "Dokumenty do pobrania.

      Prowadzący: Katarzyna Bajer, Damian Zalewski
      link do zajęć: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/26416

     • Konkurs Biedronki „Szkolne przygody gangu Fajniaków”

     • Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważna. Dobre nawyki ekologiczne warto wpajać już od najmłodszych lat, dlatego przedszkolaki z oddziału przedszkolnego z radością wzięły udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez sieć BIEDRONKA „Szkolne przygody gangu Fajniaków”. Urozmaicone zajęcia z edukacji przyrodniczej pomogły zaszczepić wśród dzieci pasję do ekologii i ochrony przyrody.
      Za piękne prace plastyczne dzieci zostały wyróżnione i nagrodzone dyplomami, maskotkami Fajniaków oraz magicznymi ołówkami :)


     • Promocja szkoły

     • Szanowni Państwo - 
      niebawem rusza proces rekrutacyjny do placówek oświatowych na terenie gminy Kołbiel. 

      Szczegóły rekrutacji 2021/2022

      Oferujemy Państwu szkołę przyjazną, w której od lat panuje rodzinna atmosfera, a wykwalifikowana kadra pedagogiczna zapewnia warunki do efektywnej nauki i rozwoju Twojego dziecka.

      W naszej szkole Twoje dziecko i jego potrzeby nie pozostaną niezauważone. Wśród nas nigdy nie będzie się ono czuło anonimowe i pominięte.

      Dodatkowym atutem jest to, że nasza placówka jest położona w centrum Człekówki, w bliskiej odległości od Chrosny i Karpisk, a jej lokalizacja stwarza możliwość samodzielnego przemieszczania się uczniów do i ze szkoły, bez uciążliwej konieczności dojazdu autobusem.

      Nasza szkoła to miejsce z długoletnimi tradycjami i ważny dla kultury punkt na mapie Gminy Kołbiel.
      Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce, to obwodowa szkoła Waszych dzieci.

       

      Dla większej promocji naszej szkoły i szerszego upowszechniania wydarzeń szkolnych założyliśmy profil na Facebooku. 
      Zapraszamy do polubienia, obserwowania i udostępniania!!! 
      Facebook