• 1 listopada - Święto Zmarłych

     • Każdego roku przy okazji 1 listopada czcimy pamięć nieżyjących osób związanych z naszą szkołą. Są to byli uczniowie i pracownicy, ale także Feliks Zawada – żołnierz AK, nieznani żołnierze, czy nasz patron ks. Jan Twardowski.
      Pamiętamy!!!
      Specjalne dekoracje z tej okazji wykonała klasa V oraz Samorząd Uczniowski.

     • Zebraliśmy dary dla Polaków na Wschodzie

     • W pierwszej połowie października we współpracy ze Stowarzyszeniem Odra - Niemen w naszej szkole trwała akcja zbierania darów dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej. Uczniowie klas 4-8 w ramach wolontariatu prowadzili działania informacyjne i pomagali w dostarczaniu żywności i środków higienicznych. W akcję włączyli się także mieszkańcy okolicznych miejscowości jak np. 87 - letnia Pani, która samodzielnie przyniosła dary do szkoły. Zebrane rzeczy przekazaliśmy Pani Magdalenie Godlewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie, która jest lokalnym koordynatorem akcji. Dary po rozdzieleniu w paczki trafią do naszych rodaków na Wschodzie.

      Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

      Maciej Kowalczyk

     • Spotkanie z policjantką

     • Priorytetem w Szkole Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego jest bezpieczeństwo uczniów.
      Dnia 1 października odbyło się spotkanie z Panią Policjantką z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii w Otwocku, którego inicjatorem była pedagog - Dorota Ziółek.

      Tematem prelekcji w klasie siódmej i ósmej była odpowiedzialność karna nieletnich, a także podniesienie świadomości uczniów na temat szkodliwości substancji psychoaktywnych. Pani policjant podkreśliła że mają one zgubny wpływ na organizm ludzki, a ich zażywanie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Celem spotkania było zapobieganie wszelkim ryzykownym zachowaniom nastolatków, oraz uświadomienie im skutków swoich czynów.

      W klasie czwartej, piątej i szóstej  policjantka rozmawiała na temat cyberprzemocy. Prelekcja dotyczyła niebezpieczeństw, oraz skutków wynikających z niewłaściwego wykorzystania Internetu. Pani policjant uświadomiła uczniom, czym jest zjawisko cyberprzemocy, poinformowała o skutkach umieszczania w sieci obraźliwych wpisów i haseł. Przekonywała uczniów, aby dbali o swoje bezpieczeństwo w sieci i nie krzywdzili innych.

      Za prelekcję bardzo dziękujemy.

     • Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów

     • 14 października 2021 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. W uroczystościach wzięli udział  nauczyciele, rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie wszystkich klas. Podczas części oficjalnej zostały zaśpiewane: hymn państwowy i hymn szkoły. Ślubowanie na sztandar zostało poprzedzone mową Dyrektora szkoły. Uczniowie w podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Małgorzata Szostak kolorowym ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Następnie uczniowie z klasy pierwszej przedstawili część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Na zakończenie zostały wręczone przez Panią Dyrektor legitymacje szkolne, przez wychowawczynię pamiątkowe dyplomy oraz upominki przez przedstawiciela Rady Rodziców. Po burzy oklasków pierwszoklasiści wrócili do klasy, gdzie czekały na nich słodkości przygotowane przez rodziców.

      Po oficjalnym przyjęciu  pierwszoklasistów w szeregi społeczności szkolnej, nastąpiła część artystyczna z okazji Dnia Nauczyciela. Samorząd Uczniowski przygotował inscenizację, podczas której aktorzy z klasy siódmej i pierwszej przedstawili kilka skeczy na temat szkoły i szkolnictwa. Uczniowie kilkakrotnie w czasie inscenizacji otrzymali brawa publiczności.

      Po  odegraniu zabawnych scenek, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Jan Rokicki z kl. VII, złożył wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W imieniu uczniów dziękował za życzliwość i serdeczność, uśmiech, każdą pogodną chwilę, dobrą radę, nakazy i zakazy. Na potwierdzenie wdzięczności nauczyciele i pracownicy zostali obdarowani przez uczniów  kwiatami.


      Po występie Samorządu Uczniowskiego głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Szostak, która podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę, trud i oddanie, życząc im min. wytrwałości i dalszych sukcesów. Wielu z nich nagrodziła Nagrodą Dyrektora.


      Na zakończenie - życzenia i podziękowania przekazali przedstawiciele Rady Rodziców. Viceprzewodniczący p. Maciej Kurzawa dziękował nauczycielom za pomoc w realizacji celów edukacyjnych dzieci i za trud inwestowany w każdą przeprowadzoną lekcję, a także pracownikom obsługi, którzy swoją pracą dzielnie wspierają funkcjonowanie placówki.

      Rada Rodziców wręczyła słodkie podarunki wszystkim pracownikom oświaty. Ten dzień był uroczysty i bardzo świąteczny.

     • Paczki dla Polaków na Kresach Wschodnich - akcja charytatywna

     • Szanowni Państwo,

      W tym roku podobnie jak w poprzednich latach organizujemy zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich. Ze względu na pandemię czasu jest mało, dlatego wszystkich zainteresowanych pomocą proszę o dostarczenie do szkoły produktów żywnościowych z następującej listy:

      Olej,Cukier, Ryż, Kasza, Makaron, Konserwy mięsne lub rybne, Warzywa w puszce, Owoce w puszce, Herbata, Herbata sypana lub owocowa, Kawa sypana lub rozpuszczalna, Kakao, Słodycze duże ciastka, Słodycze drobne batony, cukierki, Czekolada.

      Można przynosić również artykuły chemiczne wymienione poniżej: Mydło w płynie i w kostce, Proszek do prania, Płyny do naczyn i podłogi, Mleczko do szorowania, Płyny dezynfekcyjne do łazienek, Ściereczki, Maseczki do twarzy, Rękawiczki jednorazowe, Płyny dezynfekcyjne do rąk.
       

      Produkty można dostarczyć do poniedziałku 18 października.

      Można również dołączyć kartkę z życzeniami. W tym roku ze względu na czas dostarczenia paczek organizatorzy proszą, aby były to życzenia ogólne, a nie konkretne na Boże Narodzenie.

      Za wsparcie akcji serdecznie dziękuję.

      Maciej Kowalczyk

      Linki do strony akcji:

      https://liblink.pl/RGe4n9ptZW

      https://liblink.pl/bhukGBMTkB

     • Usługi fotograficzne

     • 13 października - w środę od godziny 8.00 odbędą się w naszej szkole sesje fotograficzne wykonane przez profesjonalne studio fotograficzne. Oferta wywieszona jest na tablicy szkolnej. Prosimy o odpowiedni strój dla uczniów w tym dniu. 
      Usługa jest dobrowolna. Nie ma konieczności zakupu wykonanych przez fotografa ujęć. 
      Zapraszamy :)

     • "Poczuj chemię do fizyki"

     • 5 października nasi uczniowie wzięli udział w niecodziennej lekcji. Grupa ZAELEKTRYZOWANI zaprezentowała interaktywny pokaz pt. "Poczuj chemię do fizyki". W programie były eksperymenty z fizyki i chemii, zabawy z ciekłym azotem, helem, metanem oraz opowieści o ciekawych zjawiskach fizycznych. 
      Oj działo się, działo!!! Były dymy i ogień, wybuchy i smerfne hity, latanie na krześle i pokaz siły, a wszystko to przedstawione bezpiecznie i w bardzo ciekawy sposób przez sympatycznych Zaelektryzowanych. 
      I chociaż tematycznie pokaz nawiązywał do trudnych przedmiotów - jak chemia i fizyka, to zaciekawił wszystkich.

      To była bardzo fajna lekcja! 

     • W Człekówce Dzień Chłopaka Dniem Muszki i Krawata

     • W czwartek 30 września 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Człekówce uhonorowaliśmy wszystkich chłopców imprezą szkolną pod hasłem Dzień Chłopaka Dniem Muszki i Krawata. Tego dnia wszyscy chłopcy, dziewczęta i nauczyciele zostali zachęceni do założenia muszki lub krawata. Dzięki temu szkoła wyglądała elegancko i odświętnie. Uczniowie, którzy ubrali muszkę lub krawat, nie byli tego dnia odpytywani na lekcjach.

      Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Jolantą Regulską zorganizował Szkolny Konkurs Karaoke. Piosenki opowiadały o miłości. Pierwsze miejsce zdobyła Amelia Prasuła z klasy IV, która zabłysnęła piosenką z Titanica pt. "My heart will go on" i była jedyną uczestniczką, która zaśpiewała po angielsku. Miejsce drugie zajęła Kasia Górska z kl. VI, zaś na miejscu trzecim ex aequo chórek z klasy V i z klasy VIII. Dla wszystkich uczestników wielkie brawa!

      Po konkursie odbyła się krótka, godzinna dyskoteka. Dzieci spragnione tańca bawiły się  do końca, dziewczęta z kl. V zaprezentowały układ taneczny, cała sala wirowała tańcem. Po dyskotece nastąpił poczęstunek dzięki Piekarni Oskroba, która zasponsorowała wszystkim słodkie bułeczki. W czasie imprezy staraliśmy się zachowywać potrzebny dystans.Dzień Chłopaka był czasem wyczekiwanym przez społeczność szkolną. Widać było ogromne zaangażowanie uczniów w przygotowania do tego dnia, który był wypoczynkiem i odprężeniem od codzienności.

      W  Człekówce najcudowniej jest...

      Jolanta Regulska

     • Malowany październik w Mazowieckim Parku Krajobrazowym

     • W sobotę 2 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w plenerze plastycznym „Malowany październik”. Celem corocznej imprezy jest promowanie piękna przyrody Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka. Podczas tworzenia swoich prac uczniowie wykorzystywali różne przybory plastyczne: farby akrylowe, akwarelowe, pastelowe, kredki świecowe, czy ołówkowe. Dużą popularnością cieszyło się również malowanie na torbach lnianych czy koszulkach. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia wystawy przyrodniczo – etnograficznej w Ośrodku edukacyjno – muzealnym „Baza Torfy”.

     • Zajęcia taneczne w naszej szkole

     • Miłośnicy tańca i dobrej zabawy - mamy dla Was dobrą wiadomość!!!

      Już od środy 22 września będą w naszej szkole zajęcia taneczne!!!

      Spotkania odbywać się będą w każdą środę w godzinach 14.30 - 15.15 w sali gimnastycznej w naszej szkole.

      Treningi poprowadzi instruktorka ze Studia Ruchu Kordaszewscy.

      Zapraszamy!!!

     • Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na warsztaty

     • Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli zaprasza na cykl zajęć rozbudzających i rozwijających zainteresowania dzieci i młodzieży. Zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach plastycznych, muzycznych, teatralnych, szachowych i z zakresu logiki. Zajęcia prowadzone są w kilku miejscach na terenie gminy.

      Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.bibliotekakolbiel.pl oraz na plakatach w szkole.

     • Zebranie z Rodzicami

     • Zapraszamy na zebranie z Rodzicami - 17 września (piątek) o godzinie 17.30

      Porządek zebrania:

      17.30 – 18.00 zebranie ogólne z dyrektorem – sala gimnastyczna.

      18.00 – 18.30 zebrania z wychowawcami w salach – wybór trójek klasowych.

      18.30 – 19.00 zebranie trójek klasowych – wybór Rady Rodziców – sala gimnastyczna.
       

      Oddział przedszkolny – sala nr 5

      Klasa 1 – sala nr 4

      Klasa 2 – sala nr 7

      Klasa 3 – sala nr 9

      Klasa 4 - biblioteka

      Klasa 5 – sala nr 1

      Klasa 6 – sala nr 6

      Klasa 7 – sala nr 3

      Klasa 8 – sala gimnastyczna

      Ze względu na ważność omawianych spraw oraz dokumenty, które należy osobiście podpisać uprzejmie prosimy o niezawodną obecność.

      Podczas zebrania obowiązują maseczki i dezynfekcja dłoni. 

     • Uroczystość przy pomniku leśników Nowakowskich

     • W poniedziałek - 6 września uczniowie ze sztandarem reprezentowali naszą szkołę podczas uroczystości przy pomniku leśników Nowakowskich w Bocianie, które zorganizowali: Nadleśnictwo Celestynów, Sołectwo Bocian, Gmina Kołbiel oraz Stowarzyszenie Kultury Mazowsza. Spotkanie miało na celu upamiętnienie leśników z rodziny Nowakowskich, bestialsko zamordowanych w 1943 roku. Po mszy świętej odprawionej w leśnej scenerii, uroczystość kontynuowana była w Centrum Edukacji Leśnej, gdzie odbyła się projekcja filmu historycznego nt. losów leśników polskich w czasie II wojny światowej. 

     • Zajęcia taneczne w naszej szkole!!!

     • Studio Ruchu Kordaszewscy zaprasza na zajęcia taneczne, które zorganizowane będa w naszej szkole. Szczegóły na zamieszczonym plakacie, na stronie FB szkoły i na szkolnej tablicy na korytarzu.

     • Harmonogram pracy świetlicy

     • Informujemy, że od 6 września br. świetlica będzie czynna w następujących godzinach -
       

      Poniedziałek   7.00 - 8.00 >>>>>> 12.30 - 16.30

      Wtorek            7.00 - 8.00 >>>>>> 12.30 - 16.30

      Środa              7.00 - 8.00 >>>>>> 11.30 - 16.30   

      Czwartek         7.00 - 8.00 >>>>>> 12.30 - 16.30   

      Piątek              7.00 - 8.00 >>>>>> 11.30 - 15.30   

       

       

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • Dzisiaj uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Wszystkim Uczniom życzę, aby nie opuszczał Was zapał do nauki, by nie zabrakło Wam energii i samodyscypliny w rozwijaniu osobistych pasji i kształtowaniu własnych charakterów. Bądźcie w tym niestrudzeni, gdyż to zwiększa szansę na sukces w dorosłym życiu.

      Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzę, aby Państwa zaangażowanie i profesjonalizm w nauczaniu, wychowaniu i codziennych czynnościach były źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego.

      Z kolei Rodzicom życzę przede wszystkim spokojnego roku szkolnego, uwieńczonego sukcesem dzieci i jak najwięcej powodów do dumy.

      Nam wszystkim życzę, aby rok szkolny 2021/2022 obfitował w radosne chwile, sukcesy, zadowolenie i zdrowie.

      Uroczyście ogłaszam, że rok szkolny 2021/2022 został rozpoczęty!

      Małgorzata Szostak

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce

     • Aktualny rozkład dzwonków

     • Przekazujemy aktualny rozkład dzwonków obowiązujący w roku szkolnym 2021/2022
      UWAGA - ten rozkład jest nieznacznie zmieniony do przedstawionego wcześniej rozkładu opublikowanego w LIBRUSIE.
      Za utrudnienia przepraszamy :)

      Rozkład dzwonków

      w roku szkolnym 2021/2022

       

      1. 8.00 – 8.45
      2. 8.50 – 9.35
      3. 9.45 – 10.30
      4. 10.40 – 11.25  przerwa obiadowa   
      5. 11.40 – 12.25
      6. 12.35 – 13.20
      7. 13.30 – 14. 15
      8. 14.20 – 15.05
      9. 15.10 – 15.55
      10. 16.00 – 16.45