• Pogadanka o bezpieczeństwie na drodze

     • 17 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły wysłuchali prelekcji nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pogadankę z prezentacją na wniosek pani pedagog Doroty Ziółek zorganizował dzielnicowy asp. szt. Mariusz Lewandowski, a przeprowadzili policjanci z wydziału ruchu drogowego sierz. szt. Marcin Jabłoński i sierż.szt. Przemysław Skarżyński. 
      Więcej o spotkaniu można przeczytać tutaj

     • Przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia

     • Wszystkich Sympatyków naszej szkoły zapraszamy do obejrzenia przedstawienia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, które przygotowali uczniowie klasy 2, 5, 6 i 7 pod kierunkiem Pani Doroty Ziubińskiej-Matla, Beaty Badurek i Anny Żak

      Aby obejrzeć całość kliknij słowo  Przedstawienie

      Zachęcamy do udostępniania :)

     • 🎅🏻🎄С Рождеством Христовым ☃️⭐️🎁


     • Chętni uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w wymianie kartek świątecznych pomiędzy szkołami w Człekówce, Kołbieli, Kątach i Woli Rębkowskiej. Uczniowie wykonali kartki świąteczne, napisali życzenia w języku rosyjskim oraz kilka słów o sobie. Dzięki wymianie kartek poznali nowych kolegów i koleżanki. Kartki które otrzymali dostarczyły wiele radości. Za wszystkie piękne kartki bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

     • Wycieczka na lodowisko

     • 14.12.2021r. klasy VI, VII i VIII wraz z Wychowawcami udali się na lodowisko do Mińska Mazowieckiego. Część uczniów początkowo miała pewne obawy, bo nigdy wcześniej nie jeździli na łyżwach, ale pouczeni o zasadach bezpieczeństwa, wyposażeni w łyżwy i kaski ruszyli podbijać lodowisko.

      Miło byliśmy zaskoczeni, że niektórzy z naszych uczniów na lodowisku czuli się jak przysłowiowa „ryba w wodzie”. Od samego początku widać było wprawę, doświadczenie i pewną jazdę. Naprawdę doskonale sobie radzili. Inni uczniowie metodą prób i błędów lub w myśl zasady „jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz”, małymi kroczkami z pomocą pingwinków zdobywali tajniki sztuki jazdy na łyżwach. Z dumą i radością obserwowaliśmy również piękną współpracę tych, którzy świetnie jeżdżą na łyżwach, z tymi, którzy te tajniki zgłębiali dopiero po raz pierwszy.

      Dwie godziny spędzone na lodowisku minęły zaskakująco szybko. Wysiłek fizyczny i spalone kalorie były uzupełnione wizytą w McDonald’s. Wycieczka bardzo się podobała i jak wielu uczniów się wypowiedziało warto byłoby ją powtórzyć.

     • Zajęcia rozwijające w naszej szkole :)

     • Celem zajęć rozwijających kreatywność w zakresie nauk przyrodniczych jest kształtowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych. Uczestnicy zajęć kształtują także umiejętność obserwacji oraz wykonują proste doświadczenia przyrodnicze. Uczniowie klasy V aktywnie i chętnie biorą udział w zajęciach, gdzie w przeważającej mierze wykorzystywane są metody aktywizujące uczniów. Największym zainteresowaniem cieszą się lekcje, na których wykonywane są doświadczenia przyrodnicze. Pracując w zespołach kilkuosobowych wykorzystując pomoce dydaktyczne Moduł Woda i Moduł Powietrze badają właściwości cieczy, gazów i ciał stałych. W trakcie zajęć uczniowie brali także udział w projekcie Ekoeksperymentarium. Dzięki wizycie w wirtualnym domu i łamigłówkom, ukrytym w jego pokojach zrozumieli, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków. Dowiedzieli się, jak świadomie robić zakupy, sprzątać, oszczędzać wodę, czy segregować odpady.

      Warto podkreślić, że nasza szkoła ma świetne wyposażenie w pomoce do biologii, geografii, fizyki i chemii, dlatego zajęcia pozalekcyjne są bardzo ciekawe i niezwykle atrakcyjne

     • Kreatywna klasa 5

     • Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Świąteczną tradycją jest między innymi choinka, czyli ozdobione drzewko iglaste – świerk, sosna lub jodła. Drzewko świąteczne symbolizuje życie, odradzanie się i płodność, a kolor zielony jest utożsamiany z nadzieją, witalnością i narodzinami. Nie bez znaczenia są również dekoracje świąteczne, jakimi przystrajamy choinkę. Światełka symbolizują narodziny Jezusa, wskazują drogę, chronią dom i odstraszają złe moce. Dawniej na choince wieszano własnoręcznie wykonane ozdoby oraz jabłka i orzechy. Jabłka były symbolem zdrowia i pożywienia dla duchów zmarłych. Orzechy gwarantowały siłę, dobrobyt i udane pożycie małżeńskie. Zwyczaj ozdabiania choinki to także zakładanie łańcuchów będących znakiem rodzinnych więzi.  Na współczesnych choinkach najczęściej znajdziemy jednak ozdobne bombki.

      W szkole również podtrzymujemy świąteczne tradycje. W salach lekcyjnych i na korytarzu szkolnym już pojawiły się wyjątkowe choinki i dekoracje świąteczne. Jedną z nich uczniowie klasy V udekorowali ozdobami, które własnoręcznie wykonali na zajęciach kreatywnych. Na symbolicznym drzewku zawisły oryginalne bombki, dzwoneczki i kokardki.

      Wszyscy z niecierpliwością czekamy na Święta Bożego Narodzenia.

       

       

     • Kreatywna klasa 7

     • Na zajęciach rozwijających kreatywność w klasie VII realizujemy zainteresowania i pasje naszych uczniów. Odbywają się  warsztaty  integrujące grupę, rekreacyjno – sportowe i kulinarne.

      Preferujemy hasło "W zdrowym ciele zdrowy duch".

      Kiedy pogoda na to pozwalała we wrześniu i październiku odbywały się spotkania na świeżym powietrzu np. wycieczka rowerowa po okolicy,  spacery, zajęcia ruchowe na naszym szkolnym placu zabaw, integracyjne ognisko, a ostatnio na sali gimnastycznej rozgrywki piłki siatkowej. 

      Drugim bardzo atrakcyjnym i lubianym przez uczniów kierunkiem  naszych działań są kulinaria. Upiekliśmy smaczne, chrupiące gofry z konfiturą domowej roboty, tortille, gorące opiekane kanapki sandwicze, a najprawdziwszą wisienką na torcie był właśnie  TORT  – dosłownie – czekoladowy!                                                                                                                                 

      Do tych wspólnych działań zaprosiliśmy również Panią Dorotę Rosłaniec i dzieci ze świetlicy. Zaangażowanie i zainteresowanie było ogromne, a tort w finale okazał się przepyszny J

      Dorota Ziubińska - Matla

     • Urodziny Dziadka Mroza

     • W ostatnich dniach uczniowie klas IV-VIII hucznie świętowali urodziny Dziadka Mroza, czyli wschodniego odpowiednika Mikołaja. Na lekcjach języka rosyjskiego pisali życzenia urodzinowe dla solenizanta, śpiewali „sto lat” i świetnie się bawili zgłębiając kulturę rosyjską. Dzieci mają nadzieję, że Dziadek Mróz nie zapomni o nich i obdaruje podarkami w Nowy Rok!

     • Mikołajki

     • 6 grudnia to dzień, w którym od zawsze obchodzimy Mikołajki. To czas prezentów, spotkań z Mikołajem, czerwonych mikołajowych czapeczek i dobrego humoru. Popatrzcie sami 😊

     • Sukces Zosi i Rafała w Powiatowym Konkursie Matematycznym

     • Eliminacje szkolne wyłoniły dwoje najlepszych matematyków naszej szkoły, którzy pojechali walczyć o podium do LO nr 3 Juliusza Słowackiego w Otwocku. Na 21 uczestników biorących udział w Konkursie pn. "Przygoda z matematyką" Rafał Żołądek zajął 4 miejsce, a tuż za nim uplasowała się Zosia Czajka.
      Gratulujemy wiedzy i umiejętności matematycznych oraz życzymy kolejnych sukcesów.

      Zosia i Rafał zakwalifikowali się również do II etapu (rejonowego) Konkursu Matematycznego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty, który już niebawem. Trzymajmy za nich kciuki.


      Więcej o konkursie przeczytacie TUTAJ
      Zdjęcie pochodzi ze strony www.slowacki.eu

     • Nasza uczennicą jest Mistrzynią Polski

     • W dniu 5 grudnia 2021 roku w Szczecinie odbył się Puchar Polski KWF Poland.
      Z ogromną radością informujemy, że I miejsce oraz tytuł Mistrzyni Polski zdobyła nasza uczennica Julia Rosłoniec. Serdeczne gratulacje :)

     • Podsumowanie akcji "Przewietrz szafę!"

     • 01.12.2021 r. przeprowadziliśmy kolejną akcję Wolontariatu - „Przewietrz szafę!”.

      Była to zbiórka odzieży dla dzieci i dorosłych. Patronem akcji w naszej szkole była Fundacja Bieszczadzkich Aniołów.

      Przed świętami mieliśmy doskonałą okazję, by przejrzeć szafy, przesortować ubrania i inne rzeczy, których już nie używamy, nie nosimy, a mogliśmy je przekazać potrzebującym.

      Zbiórka ta obejmowała używane rzeczy:

      • Odzież dla dzieci

      • Odzież dla dorosłych

      • Buty, paski, torebki, plecaki

      • Zabawki

      • Zasłony

      Organizatorzy będą sortować rzeczy. Te w dobrym stanie przekażą dla potrzebujących, a pozostałe do recyklingu.

      W zbiórce uczestniczyli i rywalizowali uczniowie z poszczególnych klas, oto ranking wyników:

      klasa 3           39,16 kg

      klasa 4           2,34 kg

      klasa 5            29,61 kg

      klasa 6            1,87 kg

      klasa 7            36,27 kg

      klasa 8            32,04 kg

      pracownicy     52,69 kg

      Razem           193,98

      W sumie nie liczą się kilogramy, ale to, że mamy wielkie serce i jesteśmy zawsze gotowi udzielić pomocy potrzebującym!!!

      Gratulacje dla klasy 3 za ogromne zaangażowanie :)

      Wielkie brawa dla uczniów, rodziców i pracowników <3

     • Kartka dla obrońców granic

     • Szkolny Wolontariat przeprowadził w naszej szkole akcję zainicjowaną przez Fundację Niepodległości „Murem za polskim mundurem!!!”

      26 listopada 2021r. wysłaliśmy te kartki dla Żołnierzy Sił Zbrojnych R.P., Funkcjonariuszy Straży Granicznej, Żołnierzy  Wojsk Obrony Terytorialnej oraz dla Policji, którzy w ostatnich dniach w sposób szczególny pełnią swoją służbę w niebezpiecznych warunkach, broniąc wschodniej granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

      Przystępując do pracy pamiętaliśmy słowa naszego Papieża Ojca Świętego Jana Pawła II - 

      „WOLNOŚĆ JEST NAM DANA I ZADANA”.

     • Dzień otwarty

     • Dzień otwarty

      Poniedziałek -  29 listopada 2021 – 16.30 – 19.00

       

      Harmonogram indywidualnych spotkań rodzica z nauczycielem

       

      Sala nr 1  - p. Monika Waszelewska – Kot – język polski, plastyka

      Sala nr 3 – p. Dorota Ziubińska - Matla – religia, muzyka

      Sala nr 4 – p. Wioletta Filipiak - edukacja wczesnoszkolna kl. 1, przyroda

      Sala nr 5 – p. Halina Rżysko – wychowanie fizyczne, plastyka

      Sala nr 6 – p. Renata Matosek  - matematyka, wdż

      Sala nr 7 – p. Piotr Dobrowolski - edukacja wczesnoszkolna kl. 2

      Sala nr 9 – p. Ewa Dobrowolska – edukacja wczesnoszkolna kl. 3

      Biblioteka – p. Maciej Kowalczyk – historia, WOS

      Część sportowa szkoły

      Szatnia 1 – p. Jolanta Regulska – język angielski, informatyka

      Szatnia 2 – p. Jolanta Górka – biologia, geografia

      Sala gimnastyczna –   p. Aleksandra Piotrowska – język rosyjski

                                           p. Beata Badurek – język polski

                                           p. Anna Rogowska – Piętka - fizyka

                                           p. Justyna Łykus - chemia

                                           p. Katarzyna Barcikowska – edukacja dla bezpieczeństwa

                                           p. Klaudia Niedźwiecka – Chrzanowska –  logopeda

                                           p. Dorota Ziółek – pedagog

                                           p. Dorota Rosłaniec – bibliotekarz, świetlica

                                           p. Małgorzata Szostak – informatyka, dyrektor

                                 

      Przy wejściu do szkoły bardzo proszę o dezynfekcję dłoni, a w czasie indywidualnych spotkań obowiązkowe  nałożenie maseczki i zachowanie dystansu.

       

     • Zbiórka rzeczy używanych - Wolontariusze w akcji :)

     • Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej akcji Wolontariatu: „Przewietrz szafę!”. Patronem jest Fundacja Bieszczadzkie Anioły.

      Przed świętami mamy doskonałą okazję, by przejrzeć szafy, przesortować ubrania i inne rzeczy, których już nie używamy, nie nosimy i możemy je przekazać potrzebującym.

      Zbiórka ta obejmuje używane rzeczy :

      • Odzież dla dzieci
      • Odzież dla dorosłych
      • Buty, paski, torebki, plecaki
      • Zabawki
      • Zasłony

      Zachęcamy do spakowania takich rzeczy  i dostarczenie ich w workach do szkoły do 1 grudnia.  W worku może znajdować się miks takich rzeczy. Organizatorzy będą  je przeglądać i sortować. Te w dobrym stanie przekażą  dla potrzebujących, a  pozostałe do recyklingu.

      WAŻNE : na worku zaznaczamy klasę np. ( kl VII )

      Spośród 20  szkół  - trzy klasy, które zbiorą najwięcej kilogramów otrzymają  dyplomy z wyróżnieniem.

      Zapraszamy !!!!

       

     • 25 Listopada - Dzień Pluszowego Misia

     • Dzisiaj był niezwykle sympatyczny dzień w naszej szkole, a to ze względu na święto Pluszowego Misia

      Pluszaki opanowały nasze klasy, korytarze, miejsca dla nauczycieli, krzesełka dla uczniów oraz plecaki. Siedziały koło uczniów na lekcji, misie tworzyły się podczas zajęć plastycznych w oddziale przedszkolnym, ale przede wszystkim pluszowe misie swoją obecnością w szkole sprawiły wszystkim wiele uśmiechu i radości.

      Misie pozdrawiają !

      Zobaczcie sami, jak misie spędziły dzień w naszej szkole

     • Warsztaty Profilaktyczne pn. DEBATA

     • 22 listopada uczniowie z klas 5 - 8 wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pn. Debata. Celem zajęć było wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej, ale także wzrost wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych, propagowanie wartości w kierunku promocji zdrowego stylu życia oraz wzmocnienie tendencji do podejmowania abstynencji w sytuacji nacisków środowiskowych np. osłabienie siły presji rówieśniczej.

      Podczas zajęć w Debacie wykorzystane zostały metody interaktywne odwołujące się do dialogu motywującego, a także sondaż, którego celem było modyfikowanie przekonań normatywnych, „burza mózgów” na temat korzyści i szkód związanych z używaniem alkoholu, której celem była zmiana stereotypów oraz zweryfikowanie mitów związanych z alkoholem,  proste scenki dramowe ilustrujące negatywne konsekwencje/straty związane z piciem alkoholu, zabawy dydaktyczne oraz promowanie zabawy bez alkoholu (wykorzystanie skeczu).

      Warsztaty rekomendowane są przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a sfinansowane zostały przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołbieli.
      Dziękujemy!!

       

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i szkolnymi akademiami.
      W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta i w naszej szkole wyglądały trochę inaczej, niż dotychczas. Jednak nie zapomnieliśmy o patriotycznej postawie i wzięliśmy udział w akcji #SzkołaDoHymnu. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego 10 listopada o godzinie 11.11, a dzieci z klasy V wykonały okolicznościową dekorację. 

      Jak zaśpiewaliśmy można obejrzeć tutaj

      Dziękujemy za Niepodległość!