• Pierwszaki świętują Dzień Mamy

     • Dzień Matki – to szczególne święto, które honoruje wszystkie Mamy, stanowi wyraz szacunku i miłości, a także podziękowania za trud włożony w opiekę i wychowanie.

      W poniedziałkowe popołudnie w pięknie udekorowanej sali odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Na zaproszenie Pierwszaków przybyły do szkoły ich Mamy. Odświętnie ubrane dzieci wyrażały miłość i wdzięczność swoim drogim Mamusiom poprzez występy artystyczne. Dopełnieniem występów były piękne laurki z kwiatami oraz portrety Mam wykonane własnoręcznie przez uczniów. Publiczność była zachwycona popisami dzieci, na twarzach zebranych gości malowało się wzruszenie, ale także duma ze swoich zdolnych pociech. Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości spędzili czas przy słodkim poczęstunku przy pięknie zastawionym stole.

     • Konkurs Matematyczny "Mistrz Rachunków" w Rudzienku

     • Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu gminnego z matematyki, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzienku. 
      Przed nimi etap szkolny, a potem wyjazd na etap gminny do Rudzienka. 
      Trzymamy mocno kciuki za naszych wybitnych matematyków :)

     • Lekcja pisana kodami QR

     • Lekcja informatyki to nie tylko prezentacje w Power Point, czy wykresy w Excel, ale także atrakcyjne tematy, które sprawiają, że uczniowie, poznają ciekawe aplikacje, internetowe generatory lub programy do tworzenia grafik. Na ostatnich lekcjach uczniowie klas V, VI i VIII wykorzystywali kody QR do tworzenia krzyżówek. Kod QR (z ang. Quick Response) jest to kwadratowy odpowiednik kodu kreskowego i wygląda jak obraz namalowany czarnym pisakiem. Używa się go głównie do oznaczania produktów, akcji reklamowych oraz stron www. Można też w nim zapisać dowolny tekst i to właśnie w takiej formie kody QR posłużyły na lekcji, do tworzenia klasycznej krzyżówki z hasłami i rozwiązaniem. Aby odczytać zakodowany tekst potrzebny jest telefon i odpowiednia aplikacja. Jest to bardzo łatwa czynność, ale jak sama nazwa wskazuje, trzeba znać sposób, aby odszyfrować to, co jest zakodowane za pomocą obrazka. Na zdjęciach krzyżówki rozwiązują uczniowie klasy VIII.

     • Pielęgnujemy kołbielskie tradycje ludowe

     • Wycinanka z papieru, dawniej jako jeden z najefektowniejszych elementów świątecznego wystroju wiejskiej izby, jest dzisiaj niewątpliwie najciekawszą formą i niemal symbolem polskiej sztuki ludowej. Jest ona znakiem rozpoznawczym danego regionu. Dlatego bardzo ważne  jest przekazywanie  umiejętności wykonania wycinanek młodym pokoleniom, aby to, co polskie, kołbielskie i piękne pozostało z nami na zawsze.

      W rejonie kołbielskim wykształcił się unikalny styl wycinanki: jednokolorowej, o rytmicznie powtarzalnych elementach i prostej ornamentyce.  Często powtarzającym się motywem była figura kobiety z uniesionymi ramionami i kogutami w miejscu dłoni.

      W Szkole podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce pielęgnujemy kołbielskie  tradycje ludowe. W tym celu zorganizowaliśmy rodzinny konkurs plastyczny „Najpiękniejsza wycinanka kołbielska”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu wycinanki z kołbielskimi motywami.

      Najpiękniejsze kołbielskie wycinanki wykonali uczniowie kl. V - Milena i Mateusz. Prace konkursowe zachwyciły nas nie tylko charakterystycznymi motywami, ale i wielkością. Największa z  nich ma kształt koła o średnicy 140 cm.

      Sponsorem nagród dla uczestników konkursu była Rada Rodziców.

     • Zajęcia kreatywne w klasie IV

     • Klasa IV podczas zajęć kreatywnych zorganizowała sobie na świeżym powietrzu zabawę w żywe rzeźby. Pomysłowość i radość dzieciaków obrazują poniższe zdjęcia. Niektóre z rzeźb są inspirowane baśnią o Sinobrodym. Zgadniecie które?

     • Dzień otwarty dla przedszkolaków

     • Zapraszamy dzieci, które zostały zapisane do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023 oraz ich Rodziców na "Dzień otwarty dla przedszkolaków"

      Szczegóły na plakacie

     • Gra terenowa

     • W pięknych okolicznościach majowej przyrody, pod błękitnym niebem Człekówki 16 maja uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w grze terenowej. Trasa, którą należało przebyć, obejmowała teren i pobliską okolicę szkoły. Pracując w zespołach klasowych pod okiem wychowawców uczestnicy rozwiązywali zadania o tematyce przyrodniczo-historycznej. Każda drużyna miała do wykonania sześć zadań. Uczestnicy gry musieli wykazać się nie tylko zdolnością orientacji w terenie, czy umiejętnością pracy z mapą, ale także czekały na nich zadania związane z określeniem wieku drzewa na podstawie obwodu pnia, czy złamanie szyfru cezar. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali zadania. Najlepiej poradziły sobie klasa V, VII i VIII. Zwieńczeniem zmagań uczestników było ognisko na terenie szkoły. Gra terenowa okazała się aktywnym i wartościowym sposobem spędzenia czasu, tym bardziej, że dopisała również pogoda.

     • Najlepsi siatkarze w Gminie Kołbiel

     •  

      Z wielką radością informujemy, że reprezentacja naszej szkoły, składająca się z uczniów kl. VII i VIII zajęła I miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Kołbiel.

      Zawody odbyły się 12.05.22 r. w Kołbieli. Organizatorami imprezy był Kompleks Sportowo–Rekreacyjny Gminy Kołbiel i Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli. Celem zawodów było popularyzowanie gry w piłkę siatkową wśród dzieci, umożliwienie zawodnikom porównania swoich umiejętności w warunkach rywalizacji sportowej oraz dobra zabawa.

      Gratulujemy zwycięstwa i dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego na forum Gminy Kołbiel.

     • Wycieczka przedszkolaków

     • Dnia 12 maja przedszkolaki były w małym gospodarstwie o wdzięcznej nazwie "Kucykowe Rancho" znajdującym się w Górkach. Gospodarze pokazali dzieciom, jak obcować, pielęgnować i opiekować się zwierzętami. Przedszkolaki wykonały też prace plastyczne, których motywem przewodnim były kucyki. Dzieci szczęśliwe i radosne bezpiecznie i miło spędziły czas na łonie natury.

     • Mistrzowie tabliczki mnożenia!

     • W szkolnym konkursie wzięli udział uczniowie klasy czwartej, a zwycięzcami zostali Wiktoria, Tomasz i Amelia.

      Celem konkursu jest rozwijanie i promowanie uzdolnień matematycznych oraz popularyzacja umiejętności sprawnego mnożenia w zakresie 100. Zadaniem uczestników konkursu było poprawne rozwiązanie jak największej ilości przykładów mnożenia do 100.

      Jesteśmy przekonani, że udział w nim pozwoli uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki.

      Gratulacje!

     • Drzewko Przyszłości

     •  

      W ramach obchodów tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia uwaga Światowej Organizacji Zdrowia koncentrowała się na wpływie klimatu na zdrowie ludzi oraz na działania, które należy podjąć, aby zatrzymać zmiany klimatyczne. Przewodnim hasłem tej edycji, która odbyła się 7 kwietnia, było „Nasza planeta, nasze zdrowie”. WHO szacuje, że każdego roku ponad 13 milionów zgonów na całym świecie jest spowodowanych przyczynami środowiskowymi, których można uniknąć. Obserwowany obecnie kryzys klimatyczny, jest największym zagrożeniem dla zdrowia ludzkości.

      Żyjemy na planecie, od której zależy nasze zdrowie, tak jak jej zdrowie zależy od nas.

      Źródło: https://www.who.int/campaigns/world-health-day/2022

      W piątek 22 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.

      Słysząc te hasła nie pozostaliśmy obojętni, postanowiliśmy zrobić coś dla naszej planety i dla siebie.

      4 maja 2022 r. kreatywni uczniowie klasy piątej posadzili na terenie szkoły kasztanowca – „drzewko przyszłości”. Mamy nadzieję, że pięknie urośnie, będzie cieszyć swoim wyglądem nasze oczy i serca a w przyszłości przypominać będzie chwile spędzone w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce.

      Sponsorem drzewka była Klasowa Rada Rodziców uczniów kl. V.

      Dziękujemy

     • Nagrody dla dzieci z oddziału przedszkolnego :)

     • Ignacy i Marcel z naszego oddziału przedszkolnego wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Gminne Przedszkole w Kołbieli pt. „Mój ulubiony bohater z polskiej literatury dziecięcej”. Ignacy przedstawił postać z bajki „Kot w butach” a Marcel scenkę z „Czerwonego Kapturka”.
      Z ogromną radością informujemy, że w kategorii 5 latków Konkursu - Ignacy zdobył 2 miejsce, a Marcel 3 miejsce.
      Gorąco gratulujemy naszym najmłodszym przedstawicielom za reprezentowanie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce i za miejsca na podium w konkursie na szczeblu gminnym.
      Brawo!

     • „NAJPIĘKNIEJSZA WYCINANKA KOŁBIELSKA” - konkurs

     • REGULAMIN RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

      „NAJPIĘKNIEJSZA WYCINANKA KOŁBIELSKA”

      1. Cele konkursu

      •             Rozwijanie zainteresowań tradycjami kołbielskimi.

      •             Sprawdzenie poziomu umiejętności wykonania wycinanki kołbielskiej.

      •             Integracja pokoleń rodziny – wspólne wykonanie zadania konkursowego.

      •             Przekazywanie z pokolenia na pokolenie wiedzy i umiejętności wykonania wycinanki.

      2.           Uczestnicy

      Uczniowie KL. 0 – VIII Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce wraz z rodzicami i dziadkami.

      3.           Zadanie konkursowe

      Zadanie konkursowe polega na wykonaniu wycinanki kołbielskiej z dowolnego materiału i dowolnej wielkości. Wzory powinny być zgodne z tradycyjnymi motywami wycinanki kołbielskiej np. koguciki, lalki.

      4.           Ocena prac

      •             Zgodność z tematem.

      •             Pomysłowość i oryginalność zastosowania materiałów.

      •             Estetyka wykonania.

      5.           Termin złożenia prac

      Prace konkursowe należy złożyć do dnia 16 maja 2022r.  – do pani Haliny Rżysko.

      Do pracy należy dołączyć etykietę z imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą.

      6.           Nagrody

      Za I-III miejsce  - nagrody rzeczowe.

      Za udział – dyplomy.

      Fundatorem nagród jest Szkolna Rada Rodziców

      7.           Dodatkowe informacje

      Zdjęcia prac konkursowych zostaną wykorzystane do celów promocyjnych szkoły.

       

       

     • Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

     • Kolejne zawody sportowe już za nami. Tym razem uczniowie kl. V - VIII wzięli udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych, który odbył się 28 kwietnia 2022 r. w Kołbieli. Organizatorami imprezy był Kompleks sportowo – rekreacyjny Gminy Kołbiel i Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli.
      Celem zawodów było popularyzowanie gry w piłkę nożną wśród dzieci i umożliwienie zawodnikom porównania swoich umiejętności w warunkach rywalizacji sportowej. Rozgrywki odbyły się w kategorii dziewcząt i chłopców.

      Wyniki reprezentacji Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce:

      zespół dziewcząt – II miejsce,

      zespół chłopców – II miejsce.

      Gratulujemy!!!

     • Zmiana terminu Dnia Otwartego

     • Informuję, że zmienia się termin Dnia Otwartego zaplanowanego na 25 kwietnia br.

      Spotkanie rodziców z nauczycielami odbędzie się 11 maja w godzinach 17.00 - 19.00


      Za utrudnienia przepraszamy!

      Małgorzata Szostak
      dyrektor szkoły

     • Lekcja z aparatem fotograficznym

     • Uczniowie klasy trzeciej mogli ostatnio sprawdzić, czy fotografowanie będzie sprawiać im przyjemność.

      Po ciekawej dyskusji o swoich pasjach i zainteresowaniach przeszliśmy do działania. Trzeba było zbudować scenę i postawić przed aparatem modela. Tę rolę na pierwszy ogień przyjął słoń skarbonka i bez słowa pozował wszystkim fotografom. Zdjęcia wychodziły nam różnie, ale to było dopiero pierwsze "trzymanie" naszego szkolnego aparatu!!! Na kolejnej lekcji o fotografii pozować chciały już niemal wszystkie klasowe modelki, a fotografowanie różnych przedmiotów i pomocy naukowych sprawiło dzieciom niesamowitą frajdę.
      ​​​​​​Jak nam wyszły pierwsze zdjęcia zobaczcie sami :)

     • Warsztaty z psychologiem - online

     • Szanowni Państwo!

      Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Otwocku serdecznie zaprasza uczniów klas V - VI na warsztat online „Jak się uczyć, żeby się nauczyć?”

      Data: 4 kwietnia 2022 r., godzina 16.00-17.30.

      Forma: online (platforma Teams).

      Zgłoszenia odbywają się przez e-mail: pppp.otwock@op.pl

      Dzieci zapisywane są przez rodziców/opiekunów prawnych.

     • Pierwszy dzień wiosny :)

     • Pierwszy Dzień Wiosny 21 marca obchodziliśmy w tym roku w naszej szkole na zielono. Korytarze szkolne przypominały wszystkie odcienie bujnej zieleni, będącej kolorem przyrody budzącej się do życia po bieli zimy.

      Panowała radosna atmosfera.

      Pierwszy Dzień Wiosny jest także Dniem Samorządności. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wcielali się dziś w rolę nauczycieli i pełnili dorosłe obowiązki nauczając poszczególne klasy. Dzień był na luzie i nowi nauczyciele nie zadawali dziś prac domowych, sugerując w ten sposób, by popołudnie spędzić na świeżym powietrzu i cieszyć się piękną pogodą.