• Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej 2023

     • 30 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej w Kołbieli. Zawody rozegrano w kategorii dziewcząt i chłopców. Reprezentacja składała się z następujących uczniów: Zofia, Szymon z kl. IV, Amelka, Julia, Piotr z kl. V, Alicja, Tomasz, Szymon z kl. VI, Milena, Ania, Antonina, Emilia, Kacper, Wojtek, Mateusz, Michał z kl. VII i Katarzyna, Maja, Patryk z kl. VIII. Zespół dziewczynek zajął III miejsce, a zespół chłopców uplasował się na IV pozycji.

      Tym razem nie udało się zająć najwyższych miejsc w zawodach, warto jednak podkreślić, że uczniowie naszej szkoły walczyli z ogromnym zaangażowaniem do samego końca każdego meczu. No i bardzo ładnie wyglądali w nowych żółto-czarnych strojach.

      Dziękujemy wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie naszej szkoły na forum Gminy Kołbiel.
      Gratulacje!!

     • Różaniec siłą mojej rodziny - konkurs

     • Jan Paweł II w sposób szczególny umiłował Matkę Bożą. Z całą mocą twierdził, że różaniec to skarb, który trzeba odkryć. Aby wołanie papieża nie poszło w zapomnienie, w połowie października został ogłoszony dla uczniów naszej szkoły konkurs pod hasłem: RÓŻANIEC SIŁĄ MOJEJ RODZINY.

      Celem konkursu było zainteresowanie i przypomnienie jak piękną modlitwą jest modlitwa różańcowa i jednocześnie zachęcenie dzieci do częstego jej odmawiania. Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów różańców z dowolnego materiału. Do 23 października uczniowie klas od 0 do VIII mogli przynosić wykonane przez siebie lub przy pomocy rodziców różańce. Ostatecznie wpłynęło 18 prac.

      Podczas oceniania jury brało pod uwagę oryginalność pomysłu, trud wykonania, dokładność i estetykę. Przy ich tworzeniu dzieci wykazały się ogromną pomysłowością. Różańce wykonane były z : dzikiej róży, aronii, jarzębiny, żołędzi, kasztanów, orzechów, chrupków, folii aluminiowej, modeliny, plasteliny, papieru, pomponów, pachnących ciasteczek, oraz najprzeróżniejszych koralików. Wszystkie różańce były piękne i pomysłowe.

      Komisja, która oceniała prace uczniów miała nie lada problem, ostatecznie postanowiła wyróżnić i nagrodzić wszystkie prace dzieci biorących udział w konkursie.

      Wykonane różańce były wystawione w szkole na gazetce.

      Dyplomy oraz nagrody zostały wręczone podczas apelu 31 października 2023r.

      Laureaci konkursu w kategorii klas 0-III ( dwa pierwsze miejsca ex aequo)

      I miejsce: Aleksandra Ćwiek kl I

      I miejsce: Anastazja Prasuła kl II

      II miejsce: Weronika Górka kl I

      III miejsce: Natalia Młot kl I

      Wyróżnienia:

      Mateusz Wasążnik kl III

      Lena Prasuła kl III

      Laureaci konkursu w kategorii klas IV - VIII ( dwa trzecie miejsca ex aequo)

      I miejsce: Amelia Prasuła kl VI

      II miejsce: Patrycja Popis kl VI

      III miejsce: Julia Rosłoniec kl V

      III miejsce: Zofia Kowalczyk kl IV

      Wyróżnienia :

      Klaudia Więsik kl IV

      Maja Strzeżysz kl IV

      Tomasz Osica kl VI

      Serdeczne podziękowania i gratulacje dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie.

      Zdjęcia wszystkich prac można obejrzeć TUTAJ

     • #SzkołaPamięta

     • Nasza szkoła bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Można to zrobić poprzez upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń, miejsc i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta. Odbywa się to w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

      W ramach tej akcji uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą Renatą Matosek odwiedzili pomnik pamięci poświęcony jest operacji "STOCK" w Karpiskach, wykonali prace porządkowe i pogłębili wiedzę na temat jego powstania. Ponadto uczniowie klasy VII i VIII wraz z wychowawcami złożyli wieniec i zapalili znicz pod tablicą upamiętniającą żołnierza AK chorążego Feliksa Zawadę, mieszczącą się na budynku szkoły.

     • Wycieczka do Urzędu Gminy w Kołbieli

     • 24.10.24 r. uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą wybrali się do Kołbieli . Wolontariusze naszej szkoły odwiedzili znajdujące się na cmentarzu parafialnym  zbiorowe mogiły  żołnierzy, którzy zginęli  podczas walk toczących się w okolicach Kołbieli w  1920 r . i 1939 r. Wszystkich poległych uczcili minutą ciszy i w dowód pamięci zapalili znicze. Dzieci zmówiły również krótką modlitwę przy grobach zmarłych uczniów naszej szkoły i znajomych.

      Wizyta na cmentarzu była również związana z udziałem naszej szkoły w  akcji „Szkoła Pamięta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

      Kolejnym miejscem, które odwiedzili uczniowie był Urząd Gminy. Celem wizyty było poznanie organizacji pracy i zawodów ludzi tam pracujących. Na początku dzieci wraz z wychowawcą zostali zaproszeni do sali konferencyjnej, gdzie odbyła się „lekcja” doradztwa zawodowego. Pan Adam Budyta – wójt Gmin Kołbiel, podzielił się z dziećmi swoją wiedzą, doświadczeniem i wspomnieniami związanymi z byciem pracownikiem i pracodawcą. Nasi uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali tych informacji. Nie zabrakło również zagadek i nagród. Kolejnym etapem było poznanie przykładowych stanowisk pracy w urzędzie. Pani Honorata Tarnowska - sekretarz urzędu, bardzo precyzyjnie omówiła uczniom zadania różnych pracowników urzędu oraz pokazała miejsce, w których wykonują swoje zadania. Dzieci zobaczyły również salę  ślubną, gabinet pana wójta, bibliotekę oraz pomieszczenie z „kołbielski skarbami” -  czyli ze strojami ludowymi i wycinankami. O tych skarbach opowiedział nam Pan Paweł Całka- pasjonat tradycji i kultury ludowej Kołbielszczyzny.

      PODZIĘKOWANIE

      Bardzo dziękujemy Panu Adamowi Budycie – wójtowi Gminy Kołbiel i wszystkim Pracownikom Urzędu Gminy Kołbiel za przeprowadzenie niezapomnianej lekcji doradztwa zawodowego dla uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce oraz za miłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę stworzoną podczas naszego pobytu w Państwa placówce.

       

     • Gminne Biegi Przełajowe 2023

     • 16.10.23 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów był OSiR w Kołbieli. Zawodnicy, w zależności od wieku i płci,  musieli pokonać trasę wyznaczoną częściowo na stadionie i wokół niego o długości  od 500 m do 1000 m.

      Reprezentacja naszej szkoły liczyła 13 zawodników. Byli to następujący uczniowie: Damian, Zofia, Szymon z kl. IV, Jakub, Izabela, Julia,  z kl. V, Tomasz, Michał z kl. VI, Kacper, Milena, Anna, Michał z kl. VII i Patryk z kl. VIII.

      Uczniowie dali z siebie wszystko i walczyli do końca. Najlepsze wyniki uzyskali:

      Julia z kl. V za zajęcie I miejsca w biegu na 600 m,

      Milena z kl. VII za zajęcie I miejsca w biegu na 800 m,

      Zofia z kl. IV za zajęcie II miejsca w biegu na 500 m,

      Izabela z kl. V za zajęcie II miejsca w biegu na 600 m,

      Szymon z kl. IV za zajęcie III miejsca w biegu na 500 m,

      Patryk z kl. VIII za zajęcie III miejsca w biegu na 1000 m,

      Jakub z kl. V za zajęcie IV miejsca w biegu na 600 m.

       

      Jesteśmy szczęśliwi i dumni z udziału i osiągnięć naszych uczniów w zawodach.

      Dziękujemy i gratulujemy!

     • Zwiedzamy Polskę - Białystok i Białowieża

     •  

      11 i 12 października 2023r. uczniowie klas IV – VIII wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę na Podlasie. Zwiedzanie zaczęliśmy od największej atrakcji w Białymstoku, czyli od barokowego Pałacu Branickich oraz ogrodów wzoru francuskiego. Następnie udaliśmy się na teren nowoczesnego kampusu Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie przewodnicy zaprezentowali nam wystawę dotyczącą fauny i flory Puszczy Białowieskiej.

      Pyszny obiad został dopełniony wieczornym grillem, który był świetną okazją do integracji. Drugiego dnia wycieczki udaliśmy się do Białowieży, gdzie pod opieką przewodniczek zwiedziliśmy Rezerwat Pokazowy Żubrów, gdzie mogliśmy zobaczyć zagrody ze zwierzętami, takimi jak ryś, wilki, jelenie, żubry. Szczególną uwagę uczniów przykuły żubronie. W siedzibie Białowieskiego Parku Narodowego podziwialiśmy mieszkańców puszczy na specjalnie przygotowanych wystawach prezentujących różne siedliska przyrodnicze. Wystawa obejmowała także dawnych mieszkańców puszczy oraz ich zajęcia. Nie zabrakło także spaceru po pięknej i gęstej puszczy. Ostatnim punktem wycieczki było wejście do Cerkwi Świętego Mikołaja Cudotwórcy w Białowieży, której historię przybliżył nam miejscowy proboszcz.

      Wycieczka była współfinansowana z programu rządowego "Poznaj Polskę".

      Galeria zdjęć dostępna na naszym FB :)

     • Zwiedzamy Polskę - Warszawa

     • 5 października dzieci z klas 1- 3 wyruszyły na wycieczkę do Warszawy. Plan był ambitny - Zamek Królewski i Centrum Nauki Kopernik.

      Królewskie pomieszczenia zauroczyły dzieci. Każda dziewczynka poczuła się jak księżniczka, a każdy chłopiec był rycerzem. Pani przewodniczka przekazała nam wiele cennych historycznych informacji.

      Centrum Kopernika natomiast, pozwoliło wszystkim na posmakowanie osiągnięć nauki i techniki, a także ciekawostek otaczającego świata.

      Była też chwila na "spotkanie" z Pomnikiem Małego Powstańca oraz spacer po Starówce.

      Wycieczkę zakończyliśmy w przytulnej restauracji na pysznym obiadku. Dzieci zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły do stęsknionych rodziców.

      Wycieczka była współfinansowana z programu rządowego "Poznaj Polskę".

      Zdjęcia można obejrzeć na naszym profilu FB :)

       

     • Zebranie z rodzicami

     • Zapraszamy na zebranie z Rodzicami - 21 września (czwartek) o godzinie 17.00.

       

      Porządek zebrania:

       

      17.00 – 17.30 zebranie ogólne z dyrektorem – sala gimnastyczna.

       

      17.30 – 18.15 zebrania z wychowawcami w salach. Wybór trójek klasowych.

       

      18.15 – 18.45 zebranie trójek klasowych. Wybór zarządu Rady Rodziców – sala gimnastyczna.

       

      Harmonogram spotkań:

       

      Oddział przedszkolny – sala nr 7

      Klasa 1 – sala nr 5

      Klasa 2 – biblioteka

      Klasa 3 – sala nr 4

      Klasa 4 – sala nr 9

      Klasa 5 – sala nr 3

      Klasa 6 – sala nr 1

      Klasa 7 – sala gimnastyczna

      Klasa 8 – sala nr 6

       

      Ze względu na ważność omawianych spraw oraz dokumenty, które należy osobiście podpisać uprzejmie prosimy o niezawodną obecność.

       

     • Nowy plan lekcji

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

       

      Informujemy, że od 11 września obowiązuje nowa wersja planu, która widnieje w dzienniku.

      Proszę zapoznać się z opublikowanym rozkładem w dzienniku Librus.

      Poniżej godziny pracy świetlicy -

       

      Poniedziałek 7.00 – 8.50

                           11.40 – 16.00

      Wtorek          7.00 – 8.00

                           11.40 – 16.00

      Środa           7.00 – 8.00

                           11.40 – 16.00

      Czwartek       7.00 – 8.00

                           12.35 – 16.00

      Piątek            7.00 – 8.00

                            11.40 – 16.00

     • Fotograf w szkole

     • Informujemy, że 11 września (poniedziałek) będzie możliwość wykonania zdjęć w szkole przez profesjonalnego fotografa. Pełna oferta znajduje się na tablicy w szkole. Proszę o stosowny strój w tym dniu.

      Zdjęcia są dobrowolne!

     • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

     • W tym roku rozpoczęliśmy szkołę 4 września. Szkolne uroczystości poprzedziła Msza Święta w kościele w Kołbieli, a póżniej rok szkolny 2023/2024 już w szkolnych murach rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Szostak witając zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły słowami: 

      „Sukcesu można się nauczyć.
      Możesz się nauczyć, jak odnieść sukces w każdej dziedzinie.
      Jeśli chcesz zostać świetnym golfistą, możesz się nauczyć, jak tego dokonać.
      Jeśli chcesz zostać wspaniałym pianistą, możesz się nauczyć, jak to osiągnąć.
      Jeśli chcesz być naprawdę szczęśliwy, możesz się nauczyć, jak to sprawić.
      Jeśli chcesz być bogaty, możesz się nauczyć, co trzeba zrobić.
      Nie ma znaczenia, w którym miejscu teraz jesteś.
      Nie ma znaczenia, z jakiego miejsca zaczynasz.
      Ważne jest, żebyś był gotów się uczyć”.

      Rozpoczynamy zatem kolejny rok z nauką! Wszyscy mamy nadzieję, że będzie to rok pełen sukcesów i zwycięstw nad własnymi słabościami :)

       

     • Numer telefonu do szkoły

     • Informujemy, że telefon stacjonarny 25 757- 31- 85 do szkoły jest już aktywny!!!

      Aktywny jest także numer komórkowy + 48 502 - 124 - 774

       

     • Karate Kyokushin

     • Zajęcia sportowe z Karate Kyokushin poprowadzi w naszej szkole UKS Pancerni.

      Sczczegóły na plakatach poniżej.

      Zapraszamy :)

     • Zajęcia taneczne

     • Studio Ruchu Kordaszewscy organizuje w naszej szkole zajęcia taneczne 💃🕺
      Poniżej oferta ze szczegółami :)

     • Stypendium szkolne

     • Informujemy, że pełnoletni uczniowie oraz rodzice uczniów małoletnich zamieszkałych na terenie Gminy Kołbiel, jak co roku mogą ubiegać się o pomoc materialną o charakterze socjalnym w formie Stypendium Szkolnego na podstawie:
       
      Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j Dz.U. 2021 r. poz.1915 z późn. zm.) Rozdział 8a Pomoc materialna dla uczniów.

       

      Wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym - Stypendium szkolne dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy Kołbiel, zakładka – stypendium oraz w Urzędzie Gminy Kołbiel pokój nr 9 lub 11 lub w szkołach podstawowych na terenie Gminy Kołbiel.

      Wnioski należy składać w nieprzekraczalnym terminie: 

      -   od 1 września do 15 września 2023 r.,

      -   w przypadku słuchaczy kolegiów – do 15 października 2023 r.
      w Urzędzie Gminy Kołbiel pokój nr 9 lub 11 lub w szkołach podstawowych na terenie Gminy Kołbiel.

      Miesięczna wysokość dochodu uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 600 zł miesięcznie na osobę w rodzinie - Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 lipca 2018 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń z pomocy społecznej (Dz. U. z 2021 r. poz. 2268 z późn. zm.).

      Kwota z 1 ha przeliczeniowego dla rolników wynosi 345 zł. Wnioskodawcy przedstawiają dochody rodziny z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku tj. sierpnia 2023 r.

      Wniosek oraz szczegółowe informacje o zasadach przyznawania stypendium zawarte są w poniższych załącznikach.

      Czynnosc_przetwarzania_stypendium(2).docx

      informacja_wypelniania_wniosku_o-stypendium-szkolne2023.docx

      POMOC_MATERIALNA_O_CHARAKTERZE_2023_24_na_strone.docx

      STYPENDIUM_SZKOLNE_W_ROKU_SZKOLNYM_2023.docx

      WNIOSEK_O_PRZYZNANIE_STYPENDIUM_SZKOLNEGO_2023_24.docx

       

     • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

     • Zapraszamy na inaugurację nowego roku szkolnego 2023/2024.

      Uroczystości rozpocznie Msza Święta o godzinie 9.00 w kościele pw. Świętej Trójcy w Kołbieli.
      Dalsza część uroczystości odbędzie się o godzinie 10.15 w szkole.

      Serdecznie zapraszamy!

     • Zmiana numeru telefonu

     • Informujemy, że z powodu awarii numer telefonu stacjonarnego do szkoły 25 757-31-85 jest obecnie NIEAKTUALNY!!!

      Obecny numer telefonu to +48 502-124-774 czynny w godzinach 8.00 - 16.00.