Nawigacja


Ks. Jan Tawardowski

1915 - 2006

 • Podziękowanie

  Podziękowanie
 • Czekoladowy Autobus

  Czekoladowy Autobus

  Dnia 23 kwietnia wokół naszej szkoły słodko zapachniało czekoladą. Przyjechał do nas „Czekoladowy Autobus”, w którym odbywały się Warsztaty Czekoladowe. Dzieci ubrane w czapeczki oraz fartuszki poznały historię czekolady, dowiedziały się jak ona powstaje oraz stworzyły własną czekoladę w formie łyżeczki lub podkowy. Uczestnicy degustowali czekoladę, rozwiązywali zagadki oraz rysowali czekoladą. Na zakończenie każde z dzieci otrzymało dyplom mistrza, a także kartonik do którego chowało swoje wyroby czekoladowe.

  To był słodko spędzony czas zabawy, edukacji i czekoladowej integracji.

 • As Ortografii - Gminny Konkurs Ortograficzny

  As Ortografii - Gminny Konkurs Ortograficzny

  Uczniowie klas trzecich ze szkół podstawowych  Gminy Kołbiel zmierzyli się w Konkursie Ortograficznym „As Ortografii”.  Konkurs ten  odbył się 17 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kołbieli. Ogółem do konkursu przystąpiło 18 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Bąk, Aleksandra Czajka, Aleksandra Wirtek. Uczniowie pisali indywidualnie dyktando.           

  Komisja  konkursowa po dokonaniu oceny prac wyłoniła laureatów. Uczeń naszej szkoły Adam Bąk zajął drugie miejsce.

  Gratulujemy!

  Wioletta Filipiak

  As Ortografii - Gminny Konkurs Ortograficzny - Obrazek 1

   

 • Dzień Zdrowia

  Dzień Zdrowia

  7 kwietnia, na całym świecie odbyły się różne akcje związane z obchodami Światowego Dnia Zdrowia. „Zdrowie dla wszystkich” to nie tylko hasło tegorocznego święta, ale wizja przyświecająca od ponad siedemdziesięciu lat, działalności Światowej Organizacji Zdrowia, która powstała w 1948 roku. Doskonały, najwyższy możliwy poziom zdrowia dla wszystkich ludzi, to wyzwanie dla światowych liderów i motyw przewodni wspierania krajów w dążeniu do Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej.

  W ramach tego święta, 9 kwietnia 2018 r., w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego odbył się Dzień Zdrowia, który przygotowały dzieci z kl. III, IV i VI pod kierunkiem wychowawców. Celem uroczystości było zwrócenie uwagi na ogromną wartość zdrowia w życiu człowieka oraz przedstawienie sposobów dbania o zdrowie, aby zachować je jak najdłużej na wysokim poziomie.

  Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej, w której tego dnia znajdowała się dekoracja, a w powietrzu unosił się zapach przekąsek owocowo-warzywnych, które przygotowali rodzice. Podczas imprezy dzieci poznały definicję zdrowia oraz zasady zdrowego stylu życia. Zwrócono również uwagę na to, że aktywność fizyczna jest podstawowym czynnikiem wpływającym na nasze zdrowie. Dowodem na to, był pokaz ruchowo gimnastyczny przy muzyce, w wykonaniu dziewczynek z kl. IV, VI i VII, który pokazał również radość i piękno płynące ze sportu. Kolejnym, bardzo ważnym, czynnikiem wpływającym na zdrowie człowieka jest prawidłowe żywienie. Dlatego uczniowie poznali zasady zdrowego żywienia i „witaminowy alfabet”. Należy również pamiętać, że przestrzeganie zasad higieny jest bardzo ważne w trosce o nasze zdrowie. Ten temat omówiły panie: Edyta Dębska i Honorata Sieradzan, pielęgniarki z Ośrodka Zdrowia w Kołbieli. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Szostak, która zachęciła do spożywania jogurtów naturalnych i picia mleka, które dzieci otrzymują w szkole oraz podziękowała za przygotowanie uroczystości. Po części oficjalnej nastąpiła degustacja przekąsek owocowo-warzywnych, które były smaczne, zdrowe i wyglądały bardzo apetycznie. Jednocześnie w tym dniu zorganizowany został quiz dla uczniów kl. I-III dotyczący higieny, a na gazetkach ściennych pojawiły się informacje promujące zdrowy styl życia.

  Mamy nadzieję, że przekazane informacje i podjęte działania zachęciły wszystkich do dbania o zdrowie. Pamiętajmy bowiem, że nasze zdrowie jest w naszych rękach. Każdego dnia zróbmy choć jedną rzecz, która pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Łatwiej bowiem jest zapobiegać niż leczyć. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, czyli dobrego samopoczucia na każdy dzień życia.

  Dziękujemy paniom pielęgniarkom za przybycie i przekazanie nam cennych informacji o zdrowiu oraz rodzicom za przygotowanie przekąsek owocowo-warzywnych.

   

 • Życie to nie gra - włącz myślenie!

  Życie to nie gra - włącz myślenie!

  Dnia 5 kwietnia 2018 roku zawitali do naszej szkoły niezwykli goście. Odwiedzili nas paraolimpijczycy, przedstawiciele Fundacji Akademii Integracji. Uczniowie wielkimi brawami powitali sportowców pana Stefana Makowskiego, Arka Jabłońskiego i Radka Stańczuka. Nasi goście z pozostałymi członkami Fundacji w konkurencjach sportowych zdobyli 20 medali paraolimpijskich we wszystkich kolorach oraz  tytuły Mistrzów Świata i Europy.

  Mistrzowie w szermierce na wózkach pokazali, że nawet z porażek potrafią wyciągnąć wnioski, dzięki którym swoje słabości obracają w siłę, a życie mimo przeszkód przeżywają aktywnie i z radością.

  W czasie spotkania Mistrzowie rozmawiali z dziećmi o sposobie patrzenia na drugiego człowieka, o empatii, o fair play w życiu codziennym. Pokazali jak okazywać empatię, a także zwrócili szczególną uwagę na sprawy bezpieczeństwa. W drugiej, części spotkania sportowcy zaprosili chętne dzieci i przybliżyli im praktycznie elementy szermierki.

  Zdjęcia z tego niesamowitego spotkania oczywiście w albumie fotograficznym.

 • Wielkanocne życzenia

  Wielkanocne życzenia - Obrazek 1

  Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.
  Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość, by stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni każdego pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

   

   Uczniowie, Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy

  Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce

   

 • Wielkanocne konkursy

  Wielkanocne konkursy

  Święta wielkanocne są okazją i inspiracją do propagowania zwyczajów, tradycji oraz doskonalenia umiejętności warsztatu plastycznego poprzez organizowanie wielu konkursów, które pogłębiają wiedzę na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej; rozbudzają inwencję twórczą u dzieci i młodzieży oraz promują dorobek kulturowy.

  Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursach plastycznych.

  W tym roku udało nam się zdobyć zaszczytne miejsca!

  W konkursie na Palmę Wielkanocną zadaniem było wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej o wysokości max. 100 cm wyłącznie z materiałów naturalnych i tradycyjnych form zdobniczych.

   

  Wyniki konkursu:

   

  W kategorii klas IV – VI

  III miejsce: Natalia Rokicka kl. VI

   

  W kategorii klas VII – gimnazjum

  II miejsce: Magdalena Więsik kl. VII

  Wyróżnienie: Julia Nalazek kl. VII

   

  W konkursie na „Jajo Wielkanocne” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Celestynowie wpłynęło 149 prac.

   

  Wyniki konkursu:

   

  W kategorii klas III – V

  III miejsce: Łukasz Nalazek kl. IV

  W kategorii klas VI – VII

  I miejsce: Iga Więsik kl. VII

  III miejsce: Magdalena Więsik kl. VII

   

  Serdecznie gratulujemy smiley

   

 • W zakładce Zastępstwa zostały dodane nowe wpisy.

 • Dzień otwarty

  Dzień otwarty

  Zapraszamy rodziców na dzień otwarty, który odbędzie się w czwartek - 15 marca w godzinach 17.00 - 19.00.

  Nauczyciele będą udzielać informacji o ocenach i zachowaniu uczniów w wyznaczonych godzinach w sali gimnastycznej.

  W dniu otwartym nieobecni będą Małgorzata Szostak, Halina Rżysko i Maciej Kowalczyk.

   

 • Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet

  "Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
  Taki dzień raz się w roku zdarza,
  gdy 8 Marca z gwarem wiosny
  wytryśnie z kartek kalendarza".

   

  Dnia 8 marca 2018 roku, obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIĘTO KOBIET. 

  Jak co roku, niespodzianki dla Pań i Dziewczyn przygotowała męska część Samorządu Uczniowskiego. Młodzi mężczyźni zaprosili Kobiety na krótką wędrówkę przez wieki i pokazali, jak świętowano Dzień Kobiet w różnych epokach. Atrakcją uroczystego apelu był pan Stanisław Floriańczyk, który akompaniował chłopcom na akordeonie do piosenki „Siedem czerwonych róż” dedykowanej wszystkim Kobietom. Na zakończenie Panowie złożyli serdeczne życzenia Paniom i Dziewczynkom oraz wręczyli kwiaty.

 • W zakładce Zastępstwa zostały dodane aktualne zastępstwa za nieobecnych nauczycieli.

 • W zakładce Rok szkolny 2017/2018 został zamieszczony plan lekcji obowiązujący w drugim śródroczu roku szkolnego 2017/2018.

 • Koncert Teatru "Kwieciste Gwiazdy"

  Koncert Teatru "Kwieciste Gwiazdy"

  22 lutego 2018 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole niesamowitą grupę młodych tancerzy z Ukrainy. Ukraińską grupę taneczną tworzą między innymi wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy. Koncert był ogromną atrakcją, bo oprócz kunsztu młodych tancerzy, mieliśmy możliwość zobaczyć piękne kolorowe stroje dopasowane do każdego wyjścia na scenę. Stroje tancerzy są szyte i opracowywane we własnym zakresie przez tańczących artystów i ich opiekunów (choreografów i kostiumologów). Występy Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” wzbudziły wielkie emocje zarówno u chłopców - piękne dziewczyny, jak i u dziewcząt - bajeczne i kolorowe stroje!  Gorące brawa towarzyszyły zespołowi po każdym występie i były dowodem uznania i podziwu. Nasi uczniowie ustawiali się w kolejce po autografy do ukraińskich gwiazd i bardzo sympatycznie przyjęli niecodziennych gości.

  Zdjęcia z występów zamieszczono w albumie fotograficznym smiley

 • Rekrutacja

  W zakładce Rekrutacja zostały zamieszczone aktualne zarządzenie Wójta Gminy Kołbiel dotyczące rekrutacji do szkół i przedszkoli znajdujących się na terenie Gminy Kołbiel na rok szkolny 2018/2019.

  Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi zarządzeniami.

 • Święto Babci i Dziadka

  Święto Babci i Dziadka

  Święto Babci i Dziadka, to ważne wydarzenie w kalendarzu uroczystości naszej szkoły. Zawsze uśmiechnięte Babcie i zadowoleni Dziadkowie podziwiali przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek", które w tym roku przygotował Samorząd Uczniowski z oddziałem przedszkolnym i klasami I, II, III i IV. O słodki akcent zadbała Rada Rodziców, a nasi goście - Babcie i Dziadkowie stworzyli miłą i sympatyczną atmosferę tego popołudnia.

   

  Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 • III Gminny Przegląd Talentów

  III Gminny Przegląd Talentów

  W III Gminnym Przeglądzie Talentów, który organizuje Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli w tym roku zaprezentowała się nasza uczennica z talentem wokalnym. Magdalena Więsik z klasy VII otrzymała wyróżnienie za piosenkę "Meluzyna".

  Gratulujemy!

  Zdjęcia z całej imprezy dostępne są tutaj

 • Gminny Turniej Tenisa Stołowego 2018

  Gminny Turniej Tenisa Stołowego 2018

  Od kilku lat Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce jest organizatorem Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego. W tym roku zawody odbyły się 8 lutego i wzięły w nich udział reprezentacje szkół podstawowych z  gminy Kołbiel. Turniej rozegrano w następujących kategoriach: dziewczynki kl. V-VII i chłopcy kl. V-VII. Celem imprezy było umożliwienie zawodnikom porównania swoich umiejętności gry w tenisa stołowego oraz dobra zabawa sportowa integrująca uczniów z różnych szkół.  Rozgrywkom towarzyszyła bardzo dobra atmosfera. Wszystkie zespoły otrzymały puchary, które wręczyła pani dyrektor Małgorzata Szostak.

  Za słodkie ciasteczka dziękujemy Zakładom Piekarskim "Oskroba" z siedzibą w Człekówce.

   

  Wyniki turnieju

   

  Dziewczynki kl. V-VII

  I miejsce        - Szkoła Podstawowa w Kątach

  II miejsce       - Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli

  III miejsce      - Szkoła Podstawowa  im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzienku

  IV miejsce      -  Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce

   

  Chłopcy kl.V-VII

  I miejsce        - Szkoła Podstawowa  im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzienku

  II miejsce       - Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce

  III miejsce      - Szkoła Podstawowa w Kątach

  IV miejsce      - Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli

   

  Gratulujemy i zapraszamy za rok!

 • Zabawa karnawałowa

   

  Zabawa karnawałowa - Obrazek 1

  Zabawa karnawałowa odbyła się w czwartek - 1 lutego 2018 r.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym smiley

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami

  Zapraszamy rodziców na zebranie w czwartek - 1 lutego 2018 roku o godzinie 17.00

   

  Ze względu na zwolnienie lekarskie wychowawców klasy pierwszej i trzeciej zapraszamy rodziców uczniów z tych klas w podanych poniżej terminach:

  klasa I - spotkanie z wychowawcą dnia 6 lutego o godzinie 16.00 - sala nr 7;

  klasa III - spotkanie z wychowawcą dnia 8 lutego o godzinie 17.00 - sala nr 3.

  Porządek spotkania w dniu 1 lutego -

  1. Zebranie ogólne z dyrektorem szkoły,
  2. Spotkania w salach z wychowawcami:

         

  klasa II - sala nr 9

  klasa IV - sala nr 7

  klasa V - sala nr 1

  klasa VI - sala nr 3

  klasa VII - sala nr 6

   

 • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego 2018

  Szkolny Turniej Tenisa Stołowego 2018

  Szkolny Turniej Tenis Stołowego już za nami. Zawody sportowe odbyły się 5 stycznia i rozgrywane były w dwóch kategoriach: dziewczynki kl. IV-VII i chłopcy kl. IV-VII. Dzieci walczyły ze sobą grając systemem „każdy z każdym”. Turniej przebiegał w bardzo dobrej atmosferze zgodnie z zasadą gry fair play. Wygrali jak zwykle najlepsi i to oni otrzymali puchary, które wręczyła pani dyrektor Małgorzata Szostak. Fundatorem nagród głównych była Rada Rodziców. Wszyscy zawodnicy obdarowani zostali drobnymi upominkami. Mamy nadzieję, że za rok ponownie staną do sportowej walki.

   

  Wyniki dziewczynek kl. IV-VII

   

  I miejsce - Magdalena Więsik kl. VII

  II miejsce - Julia Przysowa kl. VI

  III miejsce - Julia Nalazek kl. VII

   

  Wyniki chłopców kl. IV-VII

   

  I miejsce - Patryk Jęda kl. VII

  II miejsce - Kacper Floriańczyk kl. VI

  III miejsce - Rafał Makowski kl. VI

   

  Gratulujemy!!!

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce
  Człekówka 62
  05-340 Kołbiel
 • (+25) 757-31-85

Galeria zdjęć