Nawigacja


Ks. Jan Tawardowski

1915 - 2006

 • Harmonogram egzaminów i rekrutacji - nowe rozwiązania

  W związku z przedłużeniem kształcenia na odległość w szkołach i placówkach oświatowych, a także przesunięciu terminu egzaminów – zmienione zostały przepisy dotyczące m.in. harmonogramu egzaminów, rekrutacji, zadań dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz zespołów egzaminacyjnych.

  Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 10 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 • Kształcenie na odległość przedłużone do 26 kwietnia

  Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że kształcenie na odległość w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce zostaje przedłużone do 26 kwietnia 2020 roku.

  Małgorzata Szostak - dyrektor

 • Wielkanoc 2020

 • Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego

  Z uwagi na ograniczone funkcjonowanie naszej szkoły, na podstawie § 11b rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 roku, w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r, poz. 493 z późn. zm.) – poniżej przedstawiam Państwu listę dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego w naszej szkole.

  Jednocześnie proszę osoby, które nie złożyły potwierdzenia woli przyjęcia do tutejszego oddziału, o złożenie takiej deklaracji poprzez wiadomość elektroniczną na adres: spczlekowka@kolbiel.pl lub na numer kontaktowy podany na stronie www.

  Lista_dzieci_przyjetych.pdf

 • Mazowiecka Policja Apeluje!

  Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

  W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

  Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

  Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

  Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

  Wyłączeni z tego obowiązku będą:

  - rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

  - a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

  Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

  Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

  Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

  Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

  Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

  Drodzy uczniowie!

  W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

  Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

  Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.

  Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

  Unikajcie miejsc publicznych!

  Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

  NOWY_Apel_Koronawirus.ppt

 • Komunikat Policji związany z sytuacją epidemiologiczną

  Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

  W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

  Drodzy uczniowie!

  W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

   

   

 • Próbny egzamin ósmoklasisty – informacja MEN i CKE

  Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br. Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

   

  Szczegóły

 • Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie

  Drodzy Państwo,

  sytuacja, w której się znaleźliśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Korzystając z okazji, chciałabym podziękować Państwu za pomoc i wsparcie dzieci w tej trudnej sytuacji. Jednocześnie chciałabym zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby edukacja naszych uczniów przebiegała prawidłowo. Zapraszam do korzystania z możliwości kontaktu z nauczycielami, wychowawcami oraz specjalistami przez dziennik elektroniczny. Proszę również o śledzenie strony internetowej naszej szkoły, na której na bieżąco będziemy umieszczać ważne informacje. Przekazuję na Państwa ręce Regulamin kształcenia na odległość, który będzie obowiązywał w naszej szkole od 25 marca 2020 roku do 10 kwietnia 2020 r. Będzie także obowiązywał nowy plan lekcji, który uporządkuje dzieciom system pracy zdalnej. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w e-dziennku.

  Z góry dziękuję za pomoc, współpracę i dobre słowo. Jestem do Państwa dyspozycji i życzę wszystkim i sobie szybkiego powrotu do normalności.

  Kochani Uczniowie,

  Dwa tygodnie zdalnego nauczania za nami. To wielkie wyzwanie dla wszystkich: uczniów, rodziców i nauczycieli. Nadmiar informacji, a czasami ich brak, powoduje chaos, zagubienie, złość czy rezygnację. Dla nas to też sytuacja nowa. Staramy się wypracować takie sposoby przekazywania informacji, aby każdy mógł z tego skorzystać. Wierzymy, że w ciągu kilku następnych dni, wszystko się poukłada. Dowiecie się, jak pracować w domu. Będzie nowy plan lekcji, a w e-dzienniku znajdziecie Regulamin kształcenia na odległość, który będzie obowiązywał w najbliższych dniach. Stosujcie się do wskazówek i zaleceń na bieżąco. Pamiętajcie, że w każdej chwili możecie zapytać wychowawcę, każdego innego nauczyciela, a także mnie - dyrektora o to, czego nie rozumiecie, albo nie jesteście w stanie zrobić. Pamiętajcie, że teraz najważniejsze jest Wasze zdrowie i zdrowie Waszych najbliższych, dlatego na tym należy się skupić najbardziej i stosować do obowiązujących przepisów.

  Pozdrawiam Was wszystkich baaaaaardzo serdecznie, tęsknię za Wami i czekam ze wszystkim nauczycielami na dzień, w którym znowu będziemy mogli spotkać się w szkole.

  Małgorzata Szostak

  dyrektor

 • Konkurs "Poezja grzbietowa"

  Biblioteka szkolna ogłasza konkurs z książek, które posiadacie w swoich domach.

  Zadaniem jest ułożenie wiersza z tytułów książek. Zrób zdjęcie i wyślij je do pani bibliotekarki na adres biblioteka_spczlekowka@op.pl

  KONKURS TRWA OD 24 MARCA DO 2 KWIETNIA 2020ROKU

  źródło zdjęcia: http://collagecaffe.blogspot.com/2012/05/soik-na-mysli-116.html

 • Gminny Turniej Piłki Nożnej dla Szkół Podstawowych

   

  5 marca 2020 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej dla Szkół Podstawowych, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli. Celem imprezy sportowej była popularyzacja gry w piłkę nożną oraz promocja zdrowego stylu życia. Uczniowie klas VI – VIII z wielką radością spotkali się z rówieśnikami z innych szkół i rozegrali zawody. Miło nam poinformować, że nasza reprezentacja dziewcząt zajęła I miejsce w turnieju, a reprezentacja chłopców stanęła na trzecim stopniu podium - zajmując III miejsce w zawodach. Wszyscy uczniowie w nagrodę otrzymali medale, a dla szkoły zdobyli puchary.

  Gratulujemy i dziękujemy zawodnikom za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce na forum Gminy Kołbiel.

 • Wyniki rekrutacji do oddziału przedszkolnego 2020/2021

  Wszyscy kandydaci, którzy złożyli wnioski w postępowaniu rekrutacyjnym do Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021 zostali zakwalifikowani.

  Zgodnie z harmonogramem w dniach 24.03.2020r. – 30.03.2020r. rodzice składają potwierdzenie woli przyjęcia kandydata do danej placówki w postaci pisemnego oświadczenia.

  Prosimy o złożenie oświadczeń drogą elektroniczną na adres e-mail: spczlekowka@kolbiel.pl

  W przypadku trudności ze złożeniem oświadczenia drogą elektroniczną prosimy o kontakt telefoniczny pod nr telefonu: 502 124 774

  potwierdzenie_woli_Oddzial_Przedszkolny.pdf


 • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

  W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zmieniono przepisy dotyczące nauczania, wprowadzono możliwość kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół (25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.) Obecnie trwają prace związane z  opracowaniem zasad, na jakich będzie odbywać się kształcenie w naszej szkole. Zapewniam Państwa, że dołożymy wszelkich starań, aby uwzględnić Państwa możliwości pracy zdalnej. Wychowawcy i  nauczyciele będą Państwa na bieżąco informować o dalszej pracy. Życzę wszystkim dużo cierpliwości i wiary w to, że niebawem wszystko wróci do normalności. Jednocześnie bardzo proszę o wyrozumiałość, wszyscy uczymy się życia w nowej, bardzo trudnej rzeczywistości. Zdaję sobie sprawę, że jest to trudny czas dla Państwa, który wymaga zwiększonego wysiłku oraz jeszcze większego zaangażowania w proces edukacyjny swoich dzieci. Z góry serdecznie wszystkim dziękuje za wsparcie szkoły w tym zakresie.

  Proszę na bieżąco śledzić stronę szkoły i czytać informacje przekazywane za pomocą dziennika elektronicznego oraz innych formach kontaktu.
  Pozdrawiam,
  Małgorzata Szostak

  “Materiały na temat kształcenia zdalnego obowiązujące w szkole zostały opracowane w oparciu o wzorzec przygotowany przez serwis Edukacja.net”: https://edukacja.net

   

 • Rodzinny konkurs fotograficzny "Wspólne czytanie"

  Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli organizuje konkurs fotograficzny, który polega na  wykonaniu fotografii przedstawiającej wspólne, rodzinne czytanie książki, gazety itp.
  Prace będą przyjmowane do 15 kwietnia 2020 r.
  Poniżej przedstawiamy regulamin i niezbędne dokumenty.

  RODZINNY-KONKURS-FOTOGRAFICZNY.pdf

  Karta-zgloszenia.pdf

  Zachęcamy :)


 • Szanowni Rodzice!

   

  W związku z odwołaniem zajęć w szkole, przypominam Państwu, o odpowiedzialnym wykorzystaniu tego czasu przez dzieci. Sugeruję, aby ograniczyć liczbę wzajemnych kontaktów, nie wysyłać dzieci w duże skupiska ludzi i nie organizować dzieciom czasu w galeriach handlowych i restauracjach, a także nie organizować wspólnie czasu wolnego dzieciom z różnych rodzin.

  Proszę też zwrócić uwagę, aby dzieci nie spotykały się na ogólnodostępnym placu zabaw, na terenie szkolnym oraz w miejscach publicznych (np. przystanek autobusowy, sklepy itp.)

  Zamknięcie szkół ma na celu ograniczenie kontaktów między ludźmi, dlatego proszę o przestrzeganie tych zaleceń. Nauczyciele, będą przekazywać uczniom poprzez e-dziennik, ćwiczenia, karty pracy i inne zadania, które uczniowie mogą wykonywać w domu.
   

  Proszę o rozsądek i przestrzeganie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń.

  Dyrektor

 • Zawieszenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych w szkole

  Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

  12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze.
  Prosimy o deklaracje do wychowawców, dla kogo ta opieka będzie potrzebna.
  O bieżącej sytuacji będziemy powiadamiać poprzez dziennik Librus i stronę internetową szkoły.

  Informacje MEN

  Dyrektor

 • Rekolekcje wielkopostne

  Informujemy, że w związku z odwołaniem zajęć do dnia 25 marca br. ulega również organizacja rekolekcji wielkopostnych przez szkołę.

   

  Szkoła nie zapewnia dojazdu autobusem do kościoła w Kołbieli.

  Rekolekcje odbędą się w zaplanowanych dniach tj. poniedziałek, wtorek, środa w godzinach:

  • klasy 0 – IV ----------> Msza św. o godz. 9.30
  • klasy V – VIII ---------> Msza św. o godz. 11.30

  Udział w rekolekcjach jest dobrowolny.

 • Informacje i zalecenia dotyczące koronawirusa

  Szanowni Uczniowie, Rodzice i Pracownicy

  w związku z pojawieniem się groźnego koronawirusa w Polsce, wywołującego chorobę COVID-19, zamieszczam informacje, które pozwolą na zapoznanie się z zaleceniami dotyczącymi tego zjawiska oraz śledzenie na bieżąco sytuacji w naszym kraju.

  Video - co warto wiedzieć o koronawirusie

  Co warto wiedzieć o koronawirusie

  koronawirus_zalecenia_GIS_dla_przeszdszkoli__szkol_i_placowek_oswiatowo-wych.docx

  Rekomendacje_Ministra_Edukacji_Narodowej_dla_dyrektorow_przedszkoli_szkol_i_placowek_oswiatowych.pdf

  Higiena rąk - plakat

 • Rusza rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

  W zakładce Rekrutacja po lewej stronie znajdą Państwo szczegóły oraz niezbędne informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego oraz klasy I w naszej szkole.

  Dokumenty można pobrać także w sekretariacie szkoły od 2 marca 2020 roku.

 • Prelekcja o smogu

  W dniu 7 lutego w naszej szkole odbyła się prelekcja o smogu dla klas IV – VIII. Wykład poprowadzili wolontariusze z grupy „Celestynów dla Klimatu” Pani Katarzyna Broda oraz Pan Marek Elis. Podczas prelekcji uczniowie odwiedzili się co to jest smog, w jaki sposób powstaje oraz co najważniejsze, jak z nim walczyć. Prelekcja wzbogacona została o zajęcia warsztatowe z różnymi materiałami edukacyjnymi własnoręcznie przygotowanymi przez prowadzących. Problem emisji szkodliwych gazów dotyczy także małych miejscowości, gdy w okresie zimy z kominów domowych instalacji grzewczych wydobywają się dymy zawierające szkodliwe gazy i pyły. Najbardziej niebezpieczne jest spalanie śmieci, plastiku i gumy. Miejmy nadzieją, że wiadomości zdobyte podczas prelekcji zostaną przekazane rodzinie, znajomym, czy sąsiadom. Pamiętajmy, że problem smogu oraz produkcji gazów cieplarnianych dotyczy nas wszystkich!

 • Warsztaty profilaktyczne

  3 lutego wszyscy uczniowie naszej szkoły, a także chętni rodzice uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych. Profilaktyka jest jednym ze sposobów reagowania na rozmaite zjawiska społeczne, które oceniane są jako szkodliwe i niepożądane. Działania profilaktyczne są procesem wspomagania człowieka w radzeniu sobie z trudnościami, które zagrażają jego prawidłowemu rozwojowi i zdrowemu stylowi życia. Celem tych działań jest ograniczanie i likwidowanie czynników niekorzystnych dla życia i zdrowia człowieka.

  Klasy 1-3 podczas spotkania ze specjalistą poznawały metody i sposoby, jak radzić sobie ze swoimi emocjami, w gniewie i złości, klasy 4 - 7 z racji zbliżającego się Dnia Bezpiecznego Internetu (11 luty) przypomniały sobie, jak być bezpiecznym w sieci, a także jak radzić sobie z mową nienawiści i cyberbullyingiem. Tematem spotkania specjalisty z rodzicami była skuteczna komunikacja z dzieckiem.

  Dziękuję w imieniu uczniów i rodziców za możliwość pogłębienia swojej wiedzy w powyższych tematach "Centrum Profilaktyki EKSPERT" z Krakowa oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kołbieli za sfinansowanie warsztatów.

                                                                                                                                   Małgorzata Szostak

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce
  Człekówka 62
  05-340 Kołbiel
 • 502-124-774 Dyrektor
  (+25) 757-31-85 Sekretariat

Galeria zdjęć