• Rodacy - Bohaterom

    We współpracy ze Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Mazowiecki w naszej szkole trwała akcja zbierania darów dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej. Uczniowie klas 4-8 w ramach wolontariatu prowadzili działania informacyjne i pomagali w dostarczaniu żywności i środków higienicznych. Zebrane rzeczy przekazaliśmy Pani Magdalenie Godlewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie, która jest lokalnym koordynatorem ak
    Czytaj więcej
   • Piernikowa choinka

    Zapraszamy uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły do udziału w akcji PIERNIKOWA CHOINKA, która trwać będzie w dniach 6 – 12 grudnia 2022 r. Głównym celem akcji jest wspólne udekorowanie choinki ustawionej na korytarzu szkolnym. Dekoracją będą upieczone i ozdobione w domu pierniki. Wygląd tej choinki zależy wyłącznie od nas wszystkich. Bądźmy kreatywni i zgrani, a nasze świąteczne drzewko będzie piękne, wyjątkowe i pachnące.
    Czytaj więcej
   • Światowy Dzień Pluszowego Misia

    Pluszowy miś to bardzo lubiana zabawka przez wszystkie dzieci. Jest symbolem ciepła, łagodności, dobra i miłości. To najlepszy przyjaciel i powiernik sekretów dziecka. Dlatego często pojawia się w bajkach dla najmłodszych. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek czy miś Paddington to ulubieńcy, którzy są rozpoznawalni przez wszystkie dzieci.
    Czytaj więcej
   • 25 listopada 2022r. dla chętnych uczniów z klas IV, V i VI zorganizowana została wycieczka koleją do Stacji Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Muzeum prowadzi swoją działalność w budynku nieczynnego już dworca Warszawa Główna. Przewodnik oprowadził nas po kolejnych salach wystawowych. W pierwszej opowiadał o znajdującej się tam kolekcji kolejnictwa począwszy od stworzenia pierwszych linii na ziemiach polskich przez ich rozwój, aż do czasów współczes
    Czytaj więcej
   • Zajęcia z fotografii

    Dzisiaj na zajęciach z fototgrafii fotografowaliśmy płonące auto!!! Było jednak całkowicie bezpiecznie, pracowicie i baardzo ciekawie Do stworzenia takich efektów użyliśmy statywu, pilota do aparatu, miniaturowego autka - zabawki i sznureczka z lampkami ledowymi.
    Czytaj więcej
   • Wspólne i zdrowe drugie śniadanie

    Drugie śniadanie – to posiłek bardzo ważny w codziennej diecie! Można powiedzieć, że stanowi kontynuację śniadania i „doładowuje” mózg ,ale często jest niedoceniany przez dzieci i rodziców.
    Czytaj więcej
   • Laboratoria Przyszłości

    Dzisiaj przedszkolaki miały możliwość poznać nasze Photony i być może pierwszy raz w życiu świadomie programować urządzenie elektroniczne. Za pomocą aplikacji Photon Draw dzieci wyznaczały paluszkiem na ekranie tabletu trasę, którą powinien pokonać robot. Takie programowanie sprawiło naszym najmłodszym wiele radości, a sam Photon był niezwykłą atrakcją dzisiejszego dnia. Kolej na dalsze kroki w programowaniu :)
    Czytaj więcej
   • Narodowe Święto Niepodległości

    11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska powróciła na mapę świata. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykanowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Ich trud nie poszedł na marne, my zaś winniśmy im wdzięczność i pamięć. Przejawem tego był uroczysty apel, który odbył się w naszej szkole. Art
    Czytaj więcej
   • #SzkołaDoHymnu

    Już po raz piąty nasza szkoła, w dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączamy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak zaśpiewaliśmy, można zobaczyć TUTAJ :)
    Czytaj więcej
   • Próbna ewakuacja

    Dzisiaj, naszą szkolną spokojną rzeczywistość przerwały syreny wozu strażackiego i głośne nawoływanie do ewakuacji z budynku. Okazało się, że wszyscy - uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz lokatorzy zostaliśmy poddani próbnej ewakuacji, którą przeprowadzono w asyście Ochotnicza Straż Pożarna w Kołbieli i OSP Chrosna. Wszystkie osoby znajdujące się w budynku szkoły sprawnie i bez paniki opuściły szkolne pomieszczenia udając się w miejsce zbiórk
    Czytaj więcej
   • Wszystkich Świętych

    1 listopada jest czasem przeznaczonym na obchody Dnia Wszystkich Świętych. Specyfika tego dnia jest niezwykła, mistyczna wręcz, niepowtarzalna. Z odległych zakątków kraju, a nawet świata, ludzie przyjeżdżają, aby odwiedzić groby bliskich im osób.
    Czytaj więcej
   • Mazowiecka Gala "Rodacy Bohaterom"

    27 października pani dyrektor Małgorzata Szostak wzięła udział w Mazowieckiej Gali „Rodacy Bohaterom”, która odbyła się w Mechanik Mińsk Mazowiecki. Uroczystość była podsumowaniem akcji przeprowadzonych w latach 2021-2022 przez Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Mazowiecki
    Czytaj więcej
   • "Szkoły pełne talentów" - akcja Lidla

    Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w akcji Lidla pn. "Szkoły pełne talentów" Jeżeli ktoś z Państwa zechciałby zarejestrować otrzymane za zakupy w Lidu "TALENCIAKI", to należy wyszukać naszą szkołę w wyszukiwarce lub przynieść kupony do szkoły i wrzucić do specjalnej skrzyneczki.
    Czytaj więcej
   • Zwiedzamy Polskę

    Rok szkolny rozpoczęty już dawno, ale my bardzo lubimy zwiedzać Polskę 😊 Tym razem wybraliśmy się do Płocka i do Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Na początek zwiedziliśmy płocki ogród zoologiczny, a iście letnia pogoda i zróżnicowanie terenu sprawiły, że takie zwiedzanie było świetną lekcją wychowania fizycznego i przyrody. Kolejnym punktem programu było poznawanie Starego Miasta, wizyta w Bazylice Katedralnej i spacer urokliwymi alejkami po W
    Czytaj więcej
   • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

    „Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean” – słowami wielkiego naukowca Isaaka Newtona zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. To dla wszystkich szczególny dzień, bowiem przy okazji rozpoczęcia nauki odbyło się uroczyste otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego na terenie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce. Przez wiele lat uczniowie i nauczyciele marzyli o nowoczesnym i bezpiecznym boisku i te mar
    Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Kontrabas i Trąbka

      "Kontrabas i Trąbka", to nazwa grupy muzycznej, która zapoznaje dzieci z instrumentami muzycznymi, uczy terminologii muzycznej i angażuje ruchowo do zabaw z wykorzystaniem instrumentów dętych.

      23 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas 1-3 z wielką radością i zainteresowaniem uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez muzyków, mogły zobaczyć, a także dotknąć i zagrać na instrumentach dętych. To była bardzo wesoła i aktywna lekcja muzyki.

     • Spotkanie z psychologiem i wychowawcą

      Szanowni Rodzice!

      Zbliża się czas wystawiania ocen za pierwsze śródrocze roku szkolnego 2019/2020.

      Zapraszamy Państwa na zebranie z wychowawcą, które odbędzie się w poniedziałek - 3 lutego 2020 roku.

      W dniu 3 lutego o godzinie 17.00 - przy okazji zebrania z wychowawcą - zapraszamy rodziców na spotkanie z psychologiem, który poruszy problem skutecznej komunikacji z dzieckiem. Celem spotkania będzie przedstawienie rodzicom głównych zasad związanych ze skuteczną komunikacją z dziećmi oraz uświadomienie im, że odpowiednie komunikaty wypowiadane do dzieci dają rzeczywistą szansę na zmianę ich zachowań.

    • Jasełka 2019
     • Jasełka 2019

      Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, mili, zapominają o sporach i waśniach. Podkreślając wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły od wielu już lat, tradycyjnie wystawiają jasełka bożonarodzeniowe.

      18.12.2019r. o godzinie 18stej zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej. Pani Dyrektor Małgorzata Szostak serdecznie powitała całą zgromadzoną widownię: uczniów, nauczycieli, rodziców i gości. Zaprosiła publiczność do wspólnego oglądania i otwartości na artystyczne doznania. Już na wstępie piękna scenografia wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój. Dalej o dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni aktorzy, wokaliści i chór. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię zwiastowania, poszukiwania przez Maryję i Józefa schronienia na noc, okrutne działania bezwzględnego, podstępnego Heroda, odwiedziny pasterzy i przybyc

    • Wycieczka integracyjna IV klasy
     • Wycieczka integracyjna IV klasy

      W ramach integracji pozaszkolnej wraz z wychowawcą Renatą Matosek i panią Dorotą Rosłaniec wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy.

      Podróż naszą zaczęliśmy od szkoły zastępczą komunikacją kolejową, a od Otwocka SKM-ką, co było ogromną frajdą, ponieważ dla większości z nas, była to pierwsza podróż pociągiem. Spacer rozpoczęliśmy od ul. Nowy Świat i przeszliśmy do Kościoła Wizytek, pod wezwaniem Opieki św. Józefa Oblubieńca Niepokalanej Bogurodzicy Maryi przy Krakowskim Przedmieściu, w którym nasz patron ks. Jan Twardowski od 1960 roku aż do emerytury, był rektorem. Udaliśmy się również na podwórko ks. Jana, gdzie spędzał każdą wolną chwilę. Dało się zauważyć, że wiele osób przychodzi w to miejsce, ponieważ na drzewach i krzewach wiszą ozdoby wykonane przez dzieci, o których ks. Jan pisał w swoich wierszach. Obok jest skwer im. ks. Jana Twardowskiego, gdzie znajduje się ławeczka z jego r

    • Jesteśmy kreatywni!
     • Jesteśmy kreatywni!

      Kreatywność to zdolność do tworzenia czegoś nowego i zaskakującego. Rozwój tej umiejętności u dzieci jest jednym z zadań działalności szkoły. W tym roku szkolnym uczniowie klasy V uczęszczają na zajęcia kreatywno - sportowe. To właśnie na nich uczą się kreatywności, szukają ciekawych pomysłów, planują i realizują różne działania. Jednym z nich było zorganizowanie Mikołajkowej Olimpiady Sportowej dla dzieci z klas młodszych.

    • Pomagamy zwierzętom z Fundacji „Tymczasowa kanapa”
     • Pomagamy zwierzętom z Fundacji „Tymczasowa kanapa”

      "Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"

      J. Billings

      W listopadzie uczniowie naszej szkoły, wrażliwi na krzywdę zwierząt przystąpili do akcji charytatywnej „Paka dla zwierzaka”. Naszym celem była pomoc bezdomnym, opuszczonym zwierzętom z fundacji „Tymczasowa kanapa”. Dzieci zebrały ponad 200 kg karmy. Najbardziej zaangażowani w akcję byli uczniowie z klasy V, którzy zebrali ok. 70 kg karmy i tym samym zdobyli statuetkę „PRZYJACIELE ZWIERZĄT”

    • Przedszkolaki u Dr Retter-a
     • Przedszkolaki u Dr Retter-a

      9 grudnia nasi najmłodsi wybrali się na wycieczkę do Dr Retter - lokalnej firmy produkującej kosmetyki apteczne. Aby wejść do pomieszczeń produkcyjnych wszyscy bez wyjątku musieli założyć ochraniacze na buty, czepek na głowę oraz zdezynfekować ręce. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały duże kotły, w których miesza się różne specyfiki, linie produkcyjne, gdzie napełnia się tuby z kremami oraz maszyny pakujące, a na sam koniec - magazyn.

    • Mikołajki
     • Mikołajki

      Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole. 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony, biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Do dzieci zawitał również św. Mikołaj. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym prezentów, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Przez cały dzień było dużo radości i uśmiechów. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!

    • Andrzejkowe wróżby
     • Andrzejkowe wróżby

      W dniu 29 listopada, Samorząd Uczniowski zapewnił dzieciom klas 0 - VIII wróżby andrzejkowe.
      Andrzejki są niepowtarzalną okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, inwencję twórczą, pozwalają oderwać się od codziennej rzeczywistości i przenieść w świat bezpiecznych marzeń.
      Podczas trzech przerw uczniowie mogli sprawdzić, co czeka ich w przyszłości, biorąc udział w różnorodnych wróżbach.
      Doskonała zabawa sprawiła, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci.

    • Strażak u przedszkolaków
     • Strażak u przedszkolaków

      Dnia 29 listopada 2019 roku przedszkolaków z oddziału przedszkolnego odwiedził Strażak Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej JRG 12 m. St. Warszawy st. sekc. Marcin Żołądek. Pan strażak poprowadził zajęcia edukacyjne, podczas których przybliżył wykonywany przez siebie zawód, przypomniał zasady bezpieczeństwa oraz zasady pierwszej pomocy.

     • Terminy i wysokość opłat za catering

      Szanowni Państwo,

      przypominamy o terminowym uiszczaniu opłat za catering. Poniżej zamieszczamy szczegóły dotyczące terminów i opłat w kolejnych miesiącach.

      grudzień 2019 r.15 dni / 93,00 zł do 10.12.2019

      styczeń 2020 r.19 dni / 117,80 zł do 10.01.2020

      luty 2020 r.10 dni / 62,00 zł do 10.02.2020

    • Śladami Tadeusza Kościuszki...
     • Śladami Tadeusza Kościuszki...

      8 listopada 2019 roku uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Twardowskiego w Człekówce pod opieką pani dyrektor Małgorzaty Szostak i pań Doroty Ziubińskiej - Matla, Renaty Matosek, Beaty Badurek i pana Macieja Kowalczyka ruszyli na wycieczkę do Maciejowic, śladami Tadeusza Kościuszki.

    • Dzień Głośnego Czytania
     • Dzień Głośnego Czytania

      Dzieci z klasy II przez kilka tygodni aktywnie uczestniczyły w przygotowaniach do Dnia Głośnego Czytania. Wspólnie przygotowały Magiczne Drzewo Słodziaków zrobione z materiałów przeznaczonych do recyklingu: pudło po telewizorze – pień, zużyte gazety – konary i gałęzie, rurki po papierze – liście. Kolejnym wyzwaniem było stworzenie przez każdego własnej doniczki wykonanej z butelki, w której uczniowie zasadzili kasztanowce i dęby. Również w ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania, dzieci rozwiązywały krzyżówki i łamigłówki, wymyślały historie o swoim ulubionym Słodziaku oraz czytały ciekawostki na temat ekologii i ochrony środowiska, a wychowawczyni i pani dyrektor czytały na głos historie z książki „Gang Słodziaków”.

    • Spotkanie przedszkolaków z policjantami
     • Spotkanie przedszkolaków z policjantami

      Podziękowanie

      Dyrektor szkoły, wychowawca oraz przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Człekówce składają serdeczne podziękowania Policjantom z Komendy Powiatowej w Karczewie Pani asp.sztab. Agnieszce Król, Pani st. sierż. Agnieszce Smolak, Panu sierż. Tomaszowi Hudzikowi za przeprowadzenie pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz przybliżenie dzieciom specyfiki zawodu policjanta.

    • Święto Niepodległości
     • Święto Niepodległości

      11 listopada - w Święto Niepodległości Polski uczniowie z pocztem sztandarowym naszej szkoły wraz z opiekunem p. Dorotą Ziubińską - Matla oraz panią dyrektor Małgorzatą Szostak wzięli udział w gminnych uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Kołbieli. Obchody rozpoczęły się pod Pomnikiem Niepodległości przy Urzędzie Gminy, przemarszem wszystkich pocztów sztandarowych oraz pozostałych uczestników do kościoła parafialnego, gdzie została odprawiona Msza Święta za Ojczyznę i koncert pieśni patriotycznych.

     • Nowy plac zabaw

      We wtorek – 5 listopada uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście uczestniczyli w oficjalnym otwarciu nowego placu zabaw, który zlokalizowany jest za szkołą w cichym i bezpiecznym miejscu. Nowy plac zabaw zrealizowano m.in. z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw – MAZOWSZE 2019.

    • Leśna lekcja
     • Leśna lekcja

      17 października 2019 r. uczniowie klasy I i III wybrali się na wycieczkę do lasu. Pogoda dopisała, dobre humory też! Dzielni piechurzy szybko dotarli do celu – wielkiej, przepięknej, jesiennej polany. Na dobry początek „rozbili obóz”. I zaczęło się… piknik na ulubionych kocykach oraz smakołyki. Nic tak nie smakuje na świeżym powietrzu, jak pyszności przygotowane przez mamy! Plecaki chudły w oczach! Kiedy brzuszki były już pełne, rozpoczęło się szaleństwo grzybobrania. Maślaki i prawdziwki same „wchodziły” w ręce. Rekordziści zebrali całe reklamówki. Leśny plener sprzyjał też wielu radosnym zabawom. Udało się nawet zaobserwować sarnę! Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani, mali turyści szczęśliwie wrócili do szkoły!

     • 14 października 2019 r.

      To był wyjątkowy dzień! 14 października 2019 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce są już jej pełnoprawnymi uczniami.

      Uroczystość prowadzili Gabriela Młot i Wojciech Kowalczyk z klasy VI. Powitali oni zaproszonych gości: dyrekcję szkoły, nauczycieli, całą społeczność uczniowską i rodziców. Na wstępie krótkie przemówienie wygłosiła pani dyrektor Małgorzata Szostak. W ciepłych słowach zwróciła się do bohaterów dnia uświadamiając im znaczenie ślubowania i wartość przysięgi, a także konieczność przestrzegania „szkolnych zasad” każdego dnia. Głos zabrała również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Jedynak. Zapewniła, że starsi uczniowie chętnie podadzą pomocną dłoń oraz zawsze udzielą dobrych rad i pomocy. Życzyła też pierwszoklasistom sukcesów w nauce. Następnie odświętnie ubrani i bardzo prz

  • Godziny dzwonków

   Środa 07.12.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych
   • Nasza szkoła na FB