• Zabawa karnawałowa

    W karnawale warto założyć piękne stroje, maski, peruki i kapelusze, aby potańczyć i radośnie spędzić czas na wspólnej zabawie Dzisiaj w naszej szkole sala gimnastyczna zamieniła się w Krainę Lodu, w której wirowały piękne postaci z bajek i filmów :)
    Czytaj więcej
   • "Tylko jedna jest taka noc"

    Każdego roku nasza szkolna społeczność rozpoczyna świąteczny okres przedstawieniem jasełkowym, którego niezwykła magia wypełnia wszystko wokół. Po pandemicznej przerwie wykluczającej tak tłumne widowiska uczniowie Szkoły Podstawowej w Człekówce pod kierunkiem nauczycieli przygotowali w tym roku jasełka pt. „Tylko jedna jest taka noc”.
    Czytaj więcej
   • Zwiedzamy Polskę - Warszawa

    W zimowy piątek uczniowie z klas 4-6 odwiedzili Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Podczas prezentacji dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat Australii i jej rdzennych mieszkańców Aborygenów. Wszyscy mieli możliwość ręcznego ozdobienia własnych bumerangów. Wycieczka miała na celu również inne zadanie m. in. jak zachować się w pociągu, jak czytać rozkład jazdy i jakie stacje mija się w drodze do Warszawy
    Czytaj więcej
   • Rodacy - Bohaterom

    We współpracy ze Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Mazowiecki w naszej szkole trwała akcja zbierania darów dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej. Uczniowie klas 4-8 w ramach wolontariatu prowadzili działania informacyjne i pomagali w dostarczaniu żywności i środków higienicznych. Zebrane rzeczy przekazaliśmy Pani Magdalenie Godlewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie, która jest lokalnym koordynatorem ak
    Czytaj więcej
   • Światowy Dzień Pluszowego Misia

    Pluszowy miś to bardzo lubiana zabawka przez wszystkie dzieci. Jest symbolem ciepła, łagodności, dobra i miłości. To najlepszy przyjaciel i powiernik sekretów dziecka. Dlatego często pojawia się w bajkach dla najmłodszych. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek czy miś Paddington to ulubieńcy, którzy są rozpoznawalni przez wszystkie dzieci.
    Czytaj więcej
   • 25 listopada 2022r. dla chętnych uczniów z klas IV, V i VI zorganizowana została wycieczka koleją do Stacji Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Muzeum prowadzi swoją działalność w budynku nieczynnego już dworca Warszawa Główna. Przewodnik oprowadził nas po kolejnych salach wystawowych. W pierwszej opowiadał o znajdującej się tam kolekcji kolejnictwa począwszy od stworzenia pierwszych linii na ziemiach polskich przez ich rozwój, aż do czasów współczes
    Czytaj więcej
   • Zajęcia z fotografii

    Dzisiaj na zajęciach z fototgrafii fotografowaliśmy płonące auto!!! Było jednak całkowicie bezpiecznie, pracowicie i baardzo ciekawie Do stworzenia takich efektów użyliśmy statywu, pilota do aparatu, miniaturowego autka - zabawki i sznureczka z lampkami ledowymi.
    Czytaj więcej
   • Wspólne i zdrowe drugie śniadanie

    Drugie śniadanie – to posiłek bardzo ważny w codziennej diecie! Można powiedzieć, że stanowi kontynuację śniadania i „doładowuje” mózg ,ale często jest niedoceniany przez dzieci i rodziców.
    Czytaj więcej
   • Laboratoria Przyszłości

    Dzisiaj przedszkolaki miały możliwość poznać nasze Photony i być może pierwszy raz w życiu świadomie programować urządzenie elektroniczne. Za pomocą aplikacji Photon Draw dzieci wyznaczały paluszkiem na ekranie tabletu trasę, którą powinien pokonać robot. Takie programowanie sprawiło naszym najmłodszym wiele radości, a sam Photon był niezwykłą atrakcją dzisiejszego dnia. Kolej na dalsze kroki w programowaniu :)
    Czytaj więcej
   • Narodowe Święto Niepodległości

    11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska powróciła na mapę świata. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykanowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Ich trud nie poszedł na marne, my zaś winniśmy im wdzięczność i pamięć. Przejawem tego był uroczysty apel, który odbył się w naszej szkole. Art
    Czytaj więcej
   • #SzkołaDoHymnu

    Już po raz piąty nasza szkoła, w dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączamy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak zaśpiewaliśmy, można zobaczyć TUTAJ :)
    Czytaj więcej
   • Próbna ewakuacja

    Dzisiaj, naszą szkolną spokojną rzeczywistość przerwały syreny wozu strażackiego i głośne nawoływanie do ewakuacji z budynku. Okazało się, że wszyscy - uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz lokatorzy zostaliśmy poddani próbnej ewakuacji, którą przeprowadzono w asyście Ochotnicza Straż Pożarna w Kołbieli i OSP Chrosna. Wszystkie osoby znajdujące się w budynku szkoły sprawnie i bez paniki opuściły szkolne pomieszczenia udając się w miejsce zbiórk
    Czytaj więcej
   • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

    „Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean” – słowami wielkiego naukowca Isaaka Newtona zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. To dla wszystkich szczególny dzień, bowiem przy okazji rozpoczęcia nauki odbyło się uroczyste otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego na terenie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce. Przez wiele lat uczniowie i nauczyciele marzyli o nowoczesnym i bezpiecznym boisku i te mar
    Czytaj więcej
  • Aktualności

    • Zdrowe odżywianie - prezentacja
     • Zdrowe odżywianie - prezentacja

      W środę – 6 marca mieliśmy okazję wysłuchać bardzo ciekawej prelekcji dotyczącej racjonalnego odżywiania. Pokaz z prezentacją przygotowała i przedstawiła wszystkim uczniom naszej szkoły pani Ewa Jedynak oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych im. Stanisława Staszica w Otwocku. Grupa pod nazwą „Healthy Group” opracowała projekt społeczny, którego celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki nadwagi i otyłości, zapoznanie z aktualną piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej oraz nabycie umiejętności wyboru zdrowych produktów i potraw obecnych na rynku.

    • Koncert zespołu Limbos
     • Koncert zespołu Limbos

      27 lutego 2019 roku gościliśmy w naszej szkole zespół Limbos, który odwiedza szkoły i przedszkola prezentując muzykę na żywo. Tematem koncertu, który wpisuje się w tegoroczne kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019 był występ pt. "Pejzaże Muzyki Polskiej w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości". Wysłuchaliśmy znanych polskich utworów, które nawiązywały do wydarzeń z tamtych czasów, ale także współczesnych przebojów. Przy okazji występów Pan Wiesław Miadziółko gorąco zachęcał uczniów do aktywnego udziału w koncercie, stwarzając tym samym serdeczną atmosferę i uśmiech na twarzach naszych najmłodszych dzieciaków. Koncert mogliśmy obejrzeć dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców. Dziękujemy!

    • Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020
     • Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

      Informujemy, że w zakładce Rekrutacja zamieszczone zostały obowiązujące dokumenty niezbędne w procesie rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego i uczniów do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce na rok szkolny 2019/2020.

      Przyjmowanie wniosków do oddziału przedszkolnego naszej szkoły rozpoczyna się 1 marca 2019 roku.

    • Baśniowe jasełka
     • Baśniowe jasełka

      Babcie i dziadkowie są szczególnymi osobami w życiu dziecka. Doskonale wie o tym społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce. Zorganizowano tam „Baśniowe jasełka”, jako niespodziankę z okazji Dnia Babci i Dziadka.

      23 stycznia 2019 r. korytarze placówki zapełniły się uśmiechniętymi twarzami starszych osób. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na występy swoich wnucząt. Już w drzwiach witali ich zabawni pastuszkowie, cali w ukłonach i częstujący przybyłych cukierkami. Tego dnia uczniowie przenieśli zebranych gości w czar Bożego Narodzenia. Jednocześnie na scenie pojawiały się postacie z baśni. Wśród aniołów, i przed obliczem św. Józefa oraz Maryi, przemknęli: Czerwony Kapturek, Pinokio, dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, zaczytana mama ze swoimi córeczkami… Atmosferę świąt podkreślały także znane i mniej znane, ale pełne ciepła, kolędy i pastorałki w wy

    • Zmiany w planie lekcji
     • Zmiany w planie lekcji

      Informujemy, że od poniedziałku - 11 lutego 2019 roku nastąpią zmiany w planie lekcji.

      Uprzejmie prosimy o zalogowanie się do dziennika elektronicznego i sprawdzenie planu lekcji dla swojej klasy.

     • Zaproszenie

      Zaproszenie - Obrazek 1

      Dnia 23 stycznia 2019 roku o godzinie 17.00 odbędzie się przedstawienie bożonarodzeniowe "Bajkowe jasełka" dedykowane Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.

      Serdecznie zapraszamy!

      Uczniowie, Nauczyciele, Dyrektor

    • Świąteczne wspomnienia
     • Świąteczne wspomnienia

      Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok już za nami, ale warto pokazać, co działo się w naszej szkole, w tym pięknym przedświątecznym okresie.

      20 grudnia 2018 r. został rozstrzygnięty Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową! Złożono 36 prac, a wiele z nich to były prawdziwe perełki artystyczne. Komisja konkursowa miała bardzo trudny wybór, a oceniając prace brała pod uwagę: staranność wykonania, pomysł, kreatywność, wkład pracy, użyte materiały, a także ogólny wyraz artystyczny. Zgodnie z regulaminem – z każdej z dwóch kategorii wybrano po 3 prace, którym przyznano nagrody główne oraz 6 wyróżnień.

    • "9 obrazów dla dziewięciolatka" - obraz 1
     • "9 obrazów dla dziewięciolatka" - obraz 1

      17 stycznia rozpoczęliśmy w naszej szkole cykl warsztatów " 9 obrazów dla dziewięciolatka", które zostały pomyślane, jako uzupełnienie edukacji artystycznej prowadzonej w klasie III. Ze względu na małą liczebność klasy III do zajęć zakwalifikowała się również klasa II. Cykl składa się z pięciu spotkań, a ich celem jest zapoznanie uczniów z najbardziej popularnymi tematami malarskimi, pokazanie ich uniwersalności, ale także różnorodności przedstawienia tego samego tematu u różnych twórców. Promowane będzie malarstwo polskie, a każde z przedstawionych dzieł znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

    • Dzień otwarty
     • Dzień otwarty

      Szanowni Rodzice!

      Zbliża się czas wystawiania ocen za pierwsze śródrocze roku szkolnego 2018/2019.

      Zapraszamy Państwa na dzień otwarty, który odbędzie się tradycyjnie w sali gimnastycznej naszej szkoły w piątek - 18 stycznia 2019 roku. Wychowawcy, nauczyciele oraz dyrektor będą udzielać wszelkich informacji w godzinach 17.00 - 19.00.

     • Życzenia świąteczne

      Życzenia świąteczne - Obrazek 1

      Z okazji świąt Bożego Narodzenia przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy,

      kierujemy płynące z serca życzenia radosnych, spokojnych świąt oraz pomyślności

      w nadchodzącym Nowym Roku.

      Społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce

    • "Idą święta - nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj"
     • "Idą święta - nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj"

      Nasza szkoła dołączyła do realizacji projektu Fundacji Dbam o Mój Z@sięg pt. “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, który rozpoczął się 13 listopada 2018 roku i potrwa do końca grudnia 2018 roku. Dołączając do projektu:

      (1) zamówiliśmy przygotowane przez Fundację kartki i rozdamy je dzieciom celem napisania życzeń świątecznych wspólnie ze swoimi rodzicami;

    • Informacja
     • Informacja

      Informujemy, że Jasełka połączone ze Świętem Babci i Dziadka odbędą się 23 stycznia 2019 roku. Zapraszamy wszystkich po Nowym Roku.

    • Konkurs układania kostki Rubika
     • Konkurs układania kostki Rubika

      W środę 05.12.2018 r. odbył się pierwszy szkolny konkurs,,Układanie kostki Rubika”.

      Pomysł powstał z inicjatywy nauczyciela matematyki p. Renaty Matosek.

      Do rywalizacji przystąpiło dziewięciu ochotników. O sukcesie decydował czas ułożenia jednej ściany lub całej kostki. Dzięki konkursowi w szkole odkryliśmy nowe talenty. Mamy nadzieję, że ,,Układanie kostki Rubika” stanie się tradycją szkoły.

     • Mikołajkowa paka dla biednego psiaka

      Mikołajkowa paka dla biednego psiaka - Obrazek 1

      W Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce dużo się dzieje! O tym, że warto pomagać, wszyscy wiemy, ale o tym, że pomagamy, powinniśmy mówić i przez to zachęcać innych do podobnych działań. Zapewniamy, że nie potrzeba wiele, wystarczą dobre serduszka i właściwa organizacja.


      Zatem rozpropagujmy naszą szkolną akcję w całej gminie !
      W dniach 26 -30 listopada z inicjatywy pani Anny Żak została zorganizowana zbiórka żywności dla czworonożnych podopiecznych Fundacji ,,Złap dom ‘’. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na los pokrzywdzonych zwierząt i bardzo aktywnie włączyli się do pomocy. W ciągu zaledwie tygodnia wspólnie zebrali ponad 250 kg karmy dla kotów i psów.
      Najbardziej aktywna klasa została wyróżniona statuetką Przyjaciół Zwierząt. Jednak symboliczna nagroda nie była tu najważniejsza! Liczył się każdy drobny gest i przede wszystkim bezinteresowne

     • Wycieczka do Warszawy

      Wycieczka do Warszawy - Obrazek 1

      W dniu 28 listopada 2018 r. uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyprawy było zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej pod hasłem „Sport w Niepodległej”. Była to kontynuacja działań patriotycznych podejmowanych w naszej szkole w związku z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości.

    • Człekówka dla Niepodległej...
     • Człekówka dla Niepodległej...

      100 – lecie niepodległości stało się okazją do zorganizowania w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce uroczystego koncertu patriotycznego dla całej społeczności lokalnej.

      Punktualnie o godzinie 17.00, dnia 20 listopada 2018 r. dyrektor szkoły – Małgorzata Szostak w ubranej w barwy narodowe szkole powitała wszystkich licznie zgromadzonych gości. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zasiedli przedstawiciele władz gminnych, kołbielskiej parafii, placówek oświatowych, instytucji publicznych, rad sołeckich, uczniowie, nauczyciele, rodzice, a także okoliczni mieszkańcy.

     • Ćwiczymy dla Ciebie, Polsko!

      Ćwiczymy dla Ciebie, Polsko! - Obrazek 1

      Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przybierały w tym roku różne formy i były organizowane w całej Polsce przez wiele instytucji. Społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce uczciła to święto w oryginalny sposób. 8 listopada 2018 r. uczniowie wzięli udział w akcji sportowo-patriotycznej „Ćwiczymy dla Ciebie, Polsko!” – 100 ćwiczeń na 100-lecie Odzyskania Niepodległości, którą przygotowali i przeprowadzili uczniowie kl. VII pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego.

  • Godziny dzwonków

   Środa 08.02.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych
   • Nasza szkoła na FB