• Życzenia świąteczne

     • Z okazji świąt Bożego Narodzenia przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy,

      kierujemy płynące z serca życzenia radosnych, spokojnych świąt oraz pomyślności

      w nadchodzącym Nowym Roku.

      Społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce

    • Informacja
     • Informacja

     • Informujemy, że Jasełka połączone ze Świętem Babci i Dziadka odbędą się 23 stycznia 2019 roku. Zapraszamy wszystkich po Nowym Roku.

    • Konkurs układania kostki Rubika
     • Konkurs układania kostki Rubika

     • W środę 05.12.2018 r. odbył się pierwszy szkolny konkurs,,Układanie kostki Rubika”.

      Pomysł powstał z inicjatywy nauczyciela matematyki p. Renaty Matosek.

      Do rywalizacji przystąpiło dziewięciu ochotników. O sukcesie decydował czas ułożenia jednej ściany lub całej kostki. Dzięki konkursowi w szkole odkryliśmy nowe talenty. Mamy nadzieję, że ,,Układanie kostki Rubika” stanie się tradycją szkoły.


      Zwycięzcami zostali:

      w kategorii klas III-IV(jedna ścianka)
      I miejsce – Adam Bąk z kl.IV

      II i III miejsca nie przyznano

      w kategorii klas V-VIII(jedna ścianka)
      I miejsce – Łukasz Nalazek z kl.V
      II miejsce – Damian Więsik z kl.VI

      III miejsce – Dawid Floriańczyk z kl.V

      w kategorii klas V-VIII(cała kostka)

      I miejsce – Rafał Żołądek z kl.V

      II i III miejsca nie przyznano

       

     • Mikołajkowa paka dla biednego psiaka

     • W Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce dużo się dzieje! O tym, że warto pomagać, wszyscy wiemy, ale o tym, że pomagamy, powinniśmy mówić i przez to zachęcać innych do podobnych działań. Zapewniamy, że nie potrzeba wiele, wystarczą dobre serduszka i właściwa organizacja.


      Zatem rozpropagujmy naszą szkolną akcję w całej gminie !
      W dniach 26 -30 listopada z inicjatywy pani Anny Żak została zorganizowana zbiórka żywności dla czworonożnych podopiecznych Fundacji ,,Złap dom ‘’. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na los pokrzywdzonych zwierząt i bardzo aktywnie włączyli się do pomocy. W ciągu zaledwie tygodnia wspólnie zebrali ponad 250 kg karmy dla kotów i psów.
      Najbardziej aktywna klasa została wyróżniona statuetką Przyjaciół Zwierząt. Jednak symboliczna nagroda nie była tu najważniejsza! Liczył się każdy drobny gest i przede wszystkim bezinteresowne zaangażowanie we wspólny cel, czyli pomoc braciom mniejszym.
      Udowodniliśmy tą akcją, że można na nas liczyć ! Wiemy też, że to nie koniec naszych działań. Już mamy pomysł na kolejne.

     • Wycieczka do Warszawy

     •                                                     

      W dniu 28 listopada 2018 r. uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyprawy było zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej pod hasłem „Sport w Niepodległej”. Była to kontynuacja działań patriotycznych podejmowanych w naszej szkole w związku z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości.

      Podczas pobytu w muzeum uczniowie zdobyli informacje na temat historii polskiego sportu oraz sławnych sportowców. Z zaciekawieniem oglądali również zabytkowe eksponaty sportowe. Były to: stroje sportowe, stare rowery, drewniane rakiety do tenisa ziemnego, sanki, kajak którym pływał niegdyś Karol Wojtyła nasz późniejszy papież, narty Adama Małysza i wiele innych. Pan przewodnik zapoznał uczniów z historią Igrzysk Olimpijskich i opowiedział o symbolach olimpijskich. Pokazał i omówił pochodnie, którymi przenoszono ogień olimpijski podczas kolejnych olimpiad. Ogromne wrażenie zrobiła na wszystkich uczestnikach wycieczki ściana dorobku olimpijskiego Polaków. Dzieci poznały sylwetki sławnych sportowców takich jak Wojciech Fortuna, Jadwiga Jędrzejewska czy Janusz Kusociński.

      Muzeum Sportu to nie wszystkie atrakcje jakie mieliśmy podczas wizyty w Warszawie. Udaliśmy się również do Promenady, gdzie zjedliśmy posiłek oraz uczestniczyliśmy w projekcji filmu w Cinema City.

      Całodzienna wycieczka przyniosła dużo niezapomnianych wrażeń i była świetną lekcją wychowania fizycznego, historii oraz sposobem na rozwój kulturalny i wychowawczy dzieci. Warto podkreślić, że podczas wyjazdu panowała miła atmosfera, a uczniowie zachowywali się stosownie do miejsca w którym przebywali.

       

    • Człekówka dla Niepodległej...
     • Człekówka dla Niepodległej...

     • 100 – lecie niepodległości stało się okazją do zorganizowania w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce uroczystego koncertu patriotycznego dla całej społeczności lokalnej.

      Punktualnie o godzinie 17.00, dnia 20 listopada 2018 r. dyrektor szkoły – Małgorzata Szostak w ubranej w barwy narodowe szkole powitała wszystkich licznie zgromadzonych gości. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zasiedli przedstawiciele władz gminnych, kołbielskiej parafii, placówek oświatowych, instytucji publicznych, rad sołeckich, uczniowie, nauczyciele, rodzice, a także okoliczni mieszkańcy.


      Koncert miał formę montażu słowno – muzycznego. Łączył w sobie piękno ojczystej mowy i melodii, które są bliskie sercu każdego Polaka. Rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Szkolny chór i soliści pod kierunkiem pań - Doroty Ziubińskiej – Matli, i Ewy Dobrowolskiej oraz pana Piotra Dobrowolskiego zaprezentowali wzruszające i podniosłe pieśni patriotyczne, m.in. ,,Ojczyzno ma '', ,,Uwierz, Polsko '', ,,Rozszumiały się wierzby płaczące '', czy ,,Szara piechota ''. Oprawę słowną zapewnili w nowatorski sposób zaproszeni goście i przedstawiciele społeczności szkolnej. Wzruszające wiersze o tematyce wolnościowej recytowali: Wójt Gminy Kołbiel – Adam Budyta, proboszcz Parafii p.w. Świętej Trójcy w Kołbieli – ksiądz Krzysztof Abramowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Człekówce - Małgorzata Szostak, przewodniczący Rady Rodziców – Marian Prasuła, delegatka Państwowej Straży Pożarnej – Dorota Prasuła, przedstawicielka grona pedagogicznego szkoły – Monika Waszelewska - Kot oraz reprezentant uczniów – Kacper Michalski.

      Wyjątkowy charakter uroczystości podkreśliło także wspólne odśpiewanie Roty oraz symboliczne ustawienie krzyża z lampek dla upamiętnienia wszystkich poległych w walce o wolność.
      Koncert był piękny, podniosły i niezwykle refleksyjny. W oczach wielu dostrzec można było łzy wzruszenia, które mogły świadczyć o tym, że nastąpiło połączenie wielu pokoleń, a wszystko dla dla uczczenia 100 – lecia Niepodległej.      Monika Waszelewska - Kot