• Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

• Informujemy, że w zakładce Rekrutacja zamieszczone zostały obowiązujące dokumenty niezbędne w procesie rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego i uczniów do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce na rok szkolny 2019/2020.

Przyjmowanie wniosków do oddziału przedszkolnego naszej szkoły rozpoczyna się 1 marca 2019 roku.

• Baśniowe jasełka

• Babcie i dziadkowie są szczególnymi osobami w życiu dziecka. Doskonale wie o tym społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce. Zorganizowano tam „Baśniowe jasełka”, jako niespodziankę z okazji Dnia Babci i Dziadka.

23 stycznia 2019 r. korytarze placówki zapełniły się uśmiechniętymi twarzami starszych osób. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na występy swoich wnucząt. Już w drzwiach witali ich zabawni pastuszkowie, cali w ukłonach i częstujący przybyłych cukierkami. Tego dnia uczniowie przenieśli zebranych gości w czar Bożego Narodzenia. Jednocześnie na scenie pojawiały się postacie z baśni. Wśród aniołów, i przed obliczem św. Józefa oraz Maryi, przemknęli: Czerwony Kapturek, Pinokio, dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, zaczytana mama ze swoimi córeczkami… Atmosferę świąt podkreślały także znane i mniej znane, ale pełne ciepła, kolędy i pastorałki w wykonaniu szkolnego chóru oraz dzieci z klas młodszych. Uwagę przyciągała również piękna zimowa dekoracja z Dzieciątkiem ukrytym w tiulowej bieli. Całości dopełniło gromkie „Sto lat” wyśpiewane z całego serca przez wszystkich bohaterów jasełek oraz życzenia złożone zebranym przez dyrektor szkoły p. Małgorzatę Szostak. Wzruszenie babć i dziadków dało się odczuć także w trakcie wręczania przez wnuki przygotowanych własnoręcznie prezentów. „Przytulasy”, uściski i moc pocałunków od gości były największą nagrodą dla występujących dzieci. Dzięki rodzicom oraz firmie "Esta" z Rudzienka uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Organizatorzy „Baśniowych jasełek” mają nadzieję, że ten wieczór zostanie w pamięci zebranych na długo!

• Zmiany w planie lekcji

• Informujemy, że od poniedziałku - 11 lutego 2019 roku nastąpią zmiany w planie lekcji.

Uprzejmie prosimy o zalogowanie się do dziennika elektronicznego i sprawdzenie planu lekcji dla swojej klasy.

• Świąteczne wspomnienia

• Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok już za nami, ale warto pokazać, co działo się w naszej szkole, w tym pięknym przedświątecznym okresie.

20 grudnia 2018 r. został rozstrzygnięty Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową! Złożono 36 prac, a wiele z nich to były prawdziwe perełki artystyczne. Komisja konkursowa miała bardzo trudny wybór, a oceniając prace brała pod uwagę: staranność wykonania, pomysł, kreatywność, wkład pracy, użyte materiały, a także ogólny wyraz artystyczny. Zgodnie z regulaminem – z każdej z dwóch kategorii wybrano po 3 prace, którym przyznano nagrody główne oraz 6 wyróżnień.

Kategoria klas 0 – III

I miejsce: Damian Floriańczyk

II miejsce: Natalia Michalska

III miejsce: Amelia Prasuła

Wyróżnienia: Gracjan Wielgosz, Ewelina Możdżonek, Szymon Legacki

Kategoria klas IV – VII

I miejsce: Aleksandra Jedynak

I miejsce: Karol Ćwiek

II miejsce: Aleksandra Żołądek

Wyróżnienia: Adam Bąk, Dawid Floriańczyk, Maciej Więsik.

Warto podkreślić, że wykonane ozdoby trafiły w formie podarunków do osób starszych i samotnych przebywających w Ośrodku Medi - System NZOZ w Wólce Ostrożeńskiej.

Fundatorem nagród była Rada Rodziców.

Laureatom konkursu serdecznie GRATULUJEMY !

Wszystkim zaś, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy i zapraszamy już za rok do kolejnego, podobnego wydarzenia!

21 grudnia 2018 r. zakończył się również świąteczny konkurs wiedzy o sporcie „Bombkowe zagadki”, którego celem była promocja sportu i świąteczna zabawa.

Konkurs polegał na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na pytania zawarte w karcie konkursowej. Uczniowie mieli wykazać się wiedzą o sportowcach, dyscyplinach sportowych oraz przepisach gier zespołowych. Podpowiedzią były zdjęcia umieszczone na bombkach choinkowych, które znajdowały się na szkolnej dekoracji świątecznej. Podczas rozwiązywania zadań dzieci mogły korzystać z różnych źródeł informacji.

W zabawie wzięło udział 23 uczniów z klas IV - VIII. Jednak prawidłowych odpowiedzi na wszystkie pytania udzieliło tylko 6 uczestników. Spośród nich pani dyrektor Małgorzata Szostak wylosowała dwie, które otrzymały nagrody główne (piłkę do siatkówki i rakietki do tenisa stołowego). Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali świątecznymi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.