• Jasełka 2019
     • Jasełka 2019

     • Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, mili, zapominają o sporach i waśniach. Podkreślając wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły od wielu już lat, tradycyjnie wystawiają jasełka bożonarodzeniowe.

      18.12.2019r. o godzinie 18stej zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej. Pani Dyrektor Małgorzata Szostak serdecznie powitała całą zgromadzoną widownię: uczniów, nauczycieli, rodziców i gości. Zaprosiła publiczność do wspólnego oglądania i otwartości na artystyczne doznania. Już na wstępie piękna scenografia wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój. Dalej o dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni aktorzy, wokaliści i chór. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię zwiastowania, poszukiwania przez Maryję i Józefa schronienia na noc, okrutne działania bezwzględnego, podstępnego Heroda, odwiedziny pasterzy i przybycie tak honorowych gości, jakimi byli trzej mędrcy ze wschodu. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku… Piękny śpiew kolęd uświadomił wszystkim, że święta są już tuż tuż… Kiedy część artystyczna dobiegła końca występujący dostali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem dla samych aktorów, ale także dla nauczycieli, rodziców oraz zgromadzonych gości. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, chóru, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Dzieci natomiast miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

      Po zakończonym spektaklu głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Szostak, która podziękowała wszystkim występującym uczniom i nauczycielom oraz złożyła świąteczne życzenia. Do życzeń dołączył się również Wójt naszej gminy Pan Adam Budyta oraz proboszcz tutejszej parafii ks. Krzysztof Abramowski.


      Jasełka zostały przygotowane przez uczniów następujących klas:

      zerówka, I, II, III klasa, przedstawiciele klas : IV, V, VI, VII ( łącznie 62 uczniów)

      Dzieci pracowały pod kierunkiem nauczycieli :

      Pani Anny Żak, Pani Beaty Badurek, Pani Ewy Dobrowolskiej i Pana Piotra Dobrowolskiego, Pani Weroniki Korab i Pani Doroty Ziubińskiej- Matla.

      O zdjęcia i efekty oświetlenia sali zadbał Zespół Muzyczny „VOLANS”.

      Dziękujemy wszystkim za wkład pracy i zaangażowanie w przygotowanie Jasełek.


    • Wycieczka integracyjna IV klasy
     • Wycieczka integracyjna IV klasy

     • W ramach integracji pozaszkolnej wraz z wychowawcą Renatą Matosek i panią Dorotą Rosłaniec wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy.

      Podróż naszą zaczęliśmy od szkoły zastępczą komunikacją kolejową, a od Otwocka SKM-ką, co było ogromną frajdą, ponieważ dla większości z nas, była to pierwsza podróż pociągiem. Spacer rozpoczęliśmy od ul. Nowy Świat i przeszliśmy do Kościoła Wizytek, pod wezwaniem Opieki św. Józefa Oblubieńca Niepokalanej Bogurodzicy Maryi przy Krakowskim Przedmieściu, w którym nasz patron ks. Jan Twardowski od 1960 roku aż do emerytury, był rektorem. Udaliśmy się również na podwórko ks. Jana, gdzie spędzał każdą wolną chwilę. Dało się zauważyć, że wiele osób przychodzi w to miejsce, ponieważ na drzewach i krzewach wiszą ozdoby wykonane przez dzieci, o których ks. Jan pisał w swoich wierszach. Obok jest skwer im. ks. Jana Twardowskiego, gdzie znajduje się ławeczka z jego rzeźbą na, której wszyscy chcieli usiąść i zrobić sobie zdjęcie. Po sesji zdjęciowej pożegnaliśmy się z ks. Janem, ale obiecaliśmy, że jeszcze go odwiedzimy. Niedaleko znajdował się Pałac Prezydencki, więc poszliśmy zobaczyć Pomnik księcia Józefa Poniatowskiego i budynek, w którym ma siedzibę Prezydent RP.

      W dalszej części spaceru udaliśmy się na Plac marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Józefa Piłsudskiego, Pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku. Mieliśmy też okazję obejrzeć musztrę w wykonaniu młodzieży z klas mundurowych. Atrakcją wycieczki była również Manufaktura odyczy, bajeczne i kolorowe miejsce, w którym zobaczyliśmy jak tworzone są ręcznie cukierki i lizaki.

      Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się do teatru Sabat Małgorzaty Potockiej na Musical Pinokio.

      Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i już planujemy kolejny wyjazd.

      Uczniowie klasy czwartej z Wychowawcą


       

    • Jesteśmy kreatywni!
     • Jesteśmy kreatywni!

     • Kreatywność to zdolność do tworzenia czegoś nowego i zaskakującego. Rozwój tej umiejętności u dzieci jest jednym z zadań działalności szkoły. W tym roku szkolnym uczniowie klasy V uczęszczają na zajęcia kreatywno - sportowe. To właśnie na nich uczą się kreatywności, szukają ciekawych pomysłów, planują i realizują różne działania. Jednym z nich było zorganizowanie Mikołajkowej Olimpiady Sportowej dla dzieci z klas młodszych.

      Podczas przygotowań uczniowie opracowali plan działań i przydzielili dla siebie różne funkcje np. trenerów, sędziów i prowadzących uroczystość. Wymyślili konkurencje sportowe i wybrali do nich potrzebny sprzęt sportowy. Przygotowali także scenariusz imprezy i wykonali dekorację okolicznościową.

      Mikołajkowa Olimpiada Sportowa odbyła się 4 grudnia 2019 r. w sali gimnastycznej, a oficjalnego otwarcia zawodów dokonała pani dyrektor Małgorzata Szostak. Uczestnikami imprezy byli uczniowie z klas I-III z wychowawcami. Wszyscy dzieci zostały losowo podzielone na trzy drużyny, które miały swoich trenerów. Zawodnicy brali udział w czterech zadaniach ruchowych. Były to: rzuty piłeczkami do worka Mikołaja, toczenie piłki slalomem, pokonywanie toru przeszkód i dekorowanie choinki. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie, prowadząca zawody oraz dziewczynki, które demonstrowały sposób wykonania poszczególnych zadań.

      Uczniowie klas I-III byli zdyscyplinowani i zaangażowani. Bardzo dobrze wykonali wszystkie zadania. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „niebieska”, ale wygrali wszyscy, bo fajnie się bawili, a właśnie dobra zabawa była głównym celem zorganizowanej imprezy sportowej. Mikołajkowa Olimpiada Sportowa zakończyła się „słodko”. Wszystkie drużyny otrzymały prezenty, które przyniósł Święty Mikołaj, a wręczyła je pani dyrektor.

      Podsumowując sportowe wydarzenie można stwierdzić, że uczniowie klasy V są kreatywni. Brawo!

      Halina Rżysko

    • Pomagamy zwierzętom z Fundacji „Tymczasowa kanapa”
     • Pomagamy zwierzętom z Fundacji „Tymczasowa kanapa”

     • "Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"

      J. Billings

      W listopadzie uczniowie naszej szkoły, wrażliwi na krzywdę zwierząt przystąpili do akcji charytatywnej „Paka dla zwierzaka”. Naszym celem była pomoc bezdomnym, opuszczonym zwierzętom z fundacji „Tymczasowa kanapa”. Dzieci zebrały ponad 200 kg karmy. Najbardziej zaangażowani w akcję byli uczniowie z klasy V, którzy zebrali ok. 70 kg karmy i tym samym zdobyli statuetkę „PRZYJACIELE ZWIERZĄT”

      Takie akcje uczą odpowiedzialności za los zwierząt. Naszym marzeniem jest, aby każdy z nich spotkał człowieka, który podaruje mu prawdziwy dom, będzie kochał i otaczał opieką. Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą o tym, że każde żywe stworzenie potrzebuje miłości i ciepła, a odwdzięcza się nam przywiązaniem i bezgranicznym oddaniem.

      Dziękujemy serdecznie dzieciom i ich rodzicom za wsparcie i pomoc w organizacji tej akcji.

      Anna Żak

      we współpracy z Samorządem Uczniowskim

    • Przedszkolaki u Dr Retter-a
     • Przedszkolaki u Dr Retter-a

     • 9 grudnia nasi najmłodsi wybrali się na wycieczkę do Dr Retter - lokalnej firmy produkującej kosmetyki apteczne. Aby wejść do pomieszczeń produkcyjnych wszyscy bez wyjątku musieli założyć ochraniacze na buty, czepek na głowę oraz zdezynfekować ręce. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały duże kotły, w których miesza się różne specyfiki, linie produkcyjne, gdzie napełnia się tuby z kremami oraz maszyny pakujące, a na sam koniec -  magazyn.

      Spotkanie odbyło się w ramach doradztwa zawodowego, które jest realizowane od najmłodszych lat.

      Na zakończenie wizyty dzieci przekazały managerom i pracownikom firmy świąteczne życzenia i zrobioną przez panią Annę Żak ekologiczną choinkę, a w nagrodę za wzorowe zachowanie zostały poczęstowane słodkościami i firmowymi gadżetami.

      Dziękujemy firmie Dr Retter za możliwość obejrzenia zakładu oraz za serdeczne przyjęcie :)

    • Mikołajki
     • Mikołajki

     • Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole. 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony, biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Do dzieci zawitał również św. Mikołaj. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym prezentów, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Przez cały dzień było dużo radości i uśmiechów. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!

      Również do biblioteki przybyli Mikołajkowe Chochliki Książkowe. Podczas zajęć klasa II rysowała bałwana z zamkniętymi oczami, przydały się czapki mikołajowe :)

      Weronika Korab i Dorota Rosłaniec

    • Andrzejkowe wróżby
     • Andrzejkowe wróżby

     • W dniu 29 listopada, Samorząd Uczniowski zapewnił dzieciom klas 0 - VIII wróżby andrzejkowe.
      Andrzejki są niepowtarzalną okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, inwencję twórczą, pozwalają oderwać się od codziennej rzeczywistości i przenieść w świat bezpiecznych marzeń.
      Podczas trzech przerw uczniowie mogli sprawdzić, co czeka ich w przyszłości, biorąc udział w różnorodnych wróżbach.
      Doskonała zabawa sprawiła, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci.

      Weronika Korab

    • Strażak u przedszkolaków
     • Strażak u przedszkolaków

     • Dnia 29 listopada 2019 roku przedszkolaków z oddziału przedszkolnego odwiedził Strażak Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej  JRG 12  m. St. Warszawy st. sekc. Marcin Żołądek. Pan strażak poprowadził zajęcia edukacyjne, podczas których przybliżył wykonywany przez siebie zawód, przypomniał zasady bezpieczeństwa oraz zasady pierwszej pomocy.

      Życzymy naszemu gościowi bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji oraz tego, aby pomoc drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

                                                                                                          Dyrektor szkoły, wychowawca, przedszkolaki