• Rusza rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

     • W zakładce Rekrutacja po lewej stronie znajdą Państwo szczegóły oraz niezbędne informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego oraz klasy I w naszej szkole.

      Dokumenty można pobrać także w sekretariacie szkoły od 2 marca 2020 roku.

     • Prelekcja o smogu

     • W dniu 7 lutego w naszej szkole odbyła się prelekcja o smogu dla klas IV – VIII. Wykład poprowadzili wolontariusze z grupy „Celestynów dla Klimatu” Pani Katarzyna Broda oraz Pan Marek Elis. Podczas prelekcji uczniowie odwiedzili się co to jest smog, w jaki sposób powstaje oraz co najważniejsze, jak z nim walczyć. Prelekcja wzbogacona została o zajęcia warsztatowe z różnymi materiałami edukacyjnymi własnoręcznie przygotowanymi przez prowadzących. Problem emisji szkodliwych gazów dotyczy także małych miejscowości, gdy w okresie zimy z kominów domowych instalacji grzewczych wydobywają się dymy zawierające szkodliwe gazy i pyły. Najbardziej niebezpieczne jest spalanie śmieci, plastiku i gumy. Miejmy nadzieją, że wiadomości zdobyte podczas prelekcji zostaną przekazane rodzinie, znajomym, czy sąsiadom. Pamiętajmy, że problem smogu oraz produkcji gazów cieplarnianych dotyczy nas wszystkich!

     • Warsztaty profilaktyczne

     • 3 lutego wszyscy uczniowie naszej szkoły, a także chętni rodzice uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych. Profilaktyka jest jednym ze sposobów reagowania na rozmaite zjawiska społeczne, które oceniane są jako szkodliwe i niepożądane. Działania profilaktyczne są procesem wspomagania człowieka w radzeniu sobie z trudnościami, które zagrażają jego prawidłowemu rozwojowi i zdrowemu stylowi życia. Celem tych działań jest ograniczanie i likwidowanie czynników niekorzystnych dla życia i zdrowia człowieka.

      Klasy 1-3 podczas spotkania ze specjalistą poznawały metody i sposoby, jak radzić sobie ze swoimi emocjami, w gniewie i złości, klasy 4 - 7 z racji zbliżającego się Dnia Bezpiecznego Internetu (11 luty) przypomniały sobie, jak być bezpiecznym w sieci, a także jak radzić sobie z mową nienawiści i cyberbullyingiem. Tematem spotkania specjalisty z rodzicami była skuteczna komunikacja z dzieckiem.

      Dziękuję w imieniu uczniów i rodziców za możliwość pogłębienia swojej wiedzy w powyższych tematach "Centrum Profilaktyki EKSPERT" z Krakowa oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kołbieli za sfinansowanie warsztatów.

                                                                                                                                       Małgorzata Szostak

       

    • Bal karnawałowy
     • Bal karnawałowy

     • Poniedziałek, 3-go lutego od rana zapowiadał się niezwykle. Korytarzami szkoły przemykali Batman i Spiderman, widziano też kotka, małpkę oraz najprawdziwszą księżniczkę! W naszej szkole odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie wesoło bawili się w udekorowanej balonami i serpentynami sali gimnastycznej. Atmosfera zabawy była fantastyczna. O oprawę muzyczną zadbali chłopcy ze starszych klas. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców, dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kolegami i koleżankami z różnych klas. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego, przygotowały ciekawe konkursy wraz z nagrodami. Pląsy, szaleństwa i wspólne zabawy na parkiecie wyczerpały siły tancerzy. Po zabawie wszystkie dzieci udały się na poczęstunek i odpoczynek do swoich sal.

      Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych i bajkowych strojów! Było wspaniale!

      Weronika Korab

     • Kontrabas i Trąbka

     • "Kontrabas i Trąbka", to nazwa grupy muzycznej, która zapoznaje dzieci z instrumentami muzycznymi, uczy terminologii muzycznej i angażuje ruchowo do zabaw z wykorzystaniem instrumentów dętych.

      23 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas 1-3 z wielką radością i zainteresowaniem uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez muzyków, mogły zobaczyć, a także dotknąć i zagrać na instrumentach dętych. To była bardzo wesoła i aktywna lekcja muzyki.