• Komunikat Policji związany z sytuacją epidemiologiczną

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

      Drodzy uczniowie!

      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

       

       

     • Próbny egzamin ósmoklasisty – informacja MEN i CKE

     • Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br. Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

       

      Szczegóły

     • Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie

     • Drodzy Państwo,

      sytuacja, w której się znaleźliśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Korzystając z okazji, chciałabym podziękować Państwu za pomoc i wsparcie dzieci w tej trudnej sytuacji. Jednocześnie chciałabym zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby edukacja naszych uczniów przebiegała prawidłowo. Zapraszam do korzystania z możliwości kontaktu z nauczycielami, wychowawcami oraz specjalistami przez dziennik elektroniczny. Proszę również o śledzenie strony internetowej naszej szkoły, na której na bieżąco będziemy umieszczać ważne informacje. Przekazuję na Państwa ręce Regulamin kształcenia na odległość, który będzie obowiązywał w naszej szkole od 25 marca 2020 roku do 10 kwietnia 2020 r. Będzie także obowiązywał nowy plan lekcji, który uporządkuje dzieciom system pracy zdalnej. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w e-dziennku.

      Z góry dziękuję za pomoc, współpracę i dobre słowo. Jestem do Państwa dyspozycji i życzę wszystkim i sobie szybkiego powrotu do normalności.

      Kochani Uczniowie,

      Dwa tygodnie zdalnego nauczania za nami. To wielkie wyzwanie dla wszystkich: uczniów, rodziców i nauczycieli. Nadmiar informacji, a czasami ich brak, powoduje chaos, zagubienie, złość czy rezygnację. Dla nas to też sytuacja nowa. Staramy się wypracować takie sposoby przekazywania informacji, aby każdy mógł z tego skorzystać. Wierzymy, że w ciągu kilku następnych dni, wszystko się poukłada. Dowiecie się, jak pracować w domu. Będzie nowy plan lekcji, a w e-dzienniku znajdziecie Regulamin kształcenia na odległość, który będzie obowiązywał w najbliższych dniach. Stosujcie się do wskazówek i zaleceń na bieżąco. Pamiętajcie, że w każdej chwili możecie zapytać wychowawcę, każdego innego nauczyciela, a także mnie - dyrektora o to, czego nie rozumiecie, albo nie jesteście w stanie zrobić. Pamiętajcie, że teraz najważniejsze jest Wasze zdrowie i zdrowie Waszych najbliższych, dlatego na tym należy się skupić najbardziej i stosować do obowiązujących przepisów.

      Pozdrawiam Was wszystkich baaaaaardzo serdecznie, tęsknię za Wami i czekam ze wszystkim nauczycielami na dzień, w którym znowu będziemy mogli spotkać się w szkole.

      Małgorzata Szostak

      dyrektor

     • Konkurs "Poezja grzbietowa"

     • Biblioteka szkolna ogłasza konkurs z książek, które posiadacie w swoich domach.

      Zadaniem jest ułożenie wiersza z tytułów książek. Zrób zdjęcie i wyślij je do pani bibliotekarki na adres biblioteka_spczlekowka@op.pl

      KONKURS TRWA OD 24 MARCA DO 2 KWIETNIA 2020ROKU

      źródło zdjęcia: http://collagecaffe.blogspot.com/2012/05/soik-na-mysli-116.html

     • Gminny Turniej Piłki Nożnej dla Szkół Podstawowych

     •  

      5 marca 2020 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej dla Szkół Podstawowych, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli. Celem imprezy sportowej była popularyzacja gry w piłkę nożną oraz promocja zdrowego stylu życia. Uczniowie klas VI – VIII z wielką radością spotkali się z rówieśnikami z innych szkół i rozegrali zawody. Miło nam poinformować, że nasza reprezentacja dziewcząt zajęła I miejsce w turnieju, a reprezentacja chłopców stanęła na trzecim stopniu podium - zajmując III miejsce w zawodach. Wszyscy uczniowie w nagrodę otrzymali medale, a dla szkoły zdobyli puchary.

      Gratulujemy i dziękujemy zawodnikom za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce na forum Gminy Kołbiel.

     • Wyniki rekrutacji do oddziału przedszkolnego 2020/2021

     • Wszyscy kandydaci, którzy złożyli wnioski w postępowaniu rekrutacyjnym do Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021 zostali zakwalifikowani.

      Zgodnie z harmonogramem w dniach 24.03.2020r. – 30.03.2020r. rodzice składają potwierdzenie woli przyjęcia kandydata do danej placówki w postaci pisemnego oświadczenia.

      Prosimy o złożenie oświadczeń drogą elektroniczną na adres e-mail: spczlekowka@kolbiel.pl

      W przypadku trudności ze złożeniem oświadczenia drogą elektroniczną prosimy o kontakt telefoniczny pod nr telefonu: 502 124 774

      potwierdzenie_woli_Oddzial_Przedszkolny.pdf


     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

     • W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zmieniono przepisy dotyczące nauczania, wprowadzono możliwość kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół (25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.) Obecnie trwają prace związane z  opracowaniem zasad, na jakich będzie odbywać się kształcenie w naszej szkole. Zapewniam Państwa, że dołożymy wszelkich starań, aby uwzględnić Państwa możliwości pracy zdalnej. Wychowawcy i  nauczyciele będą Państwa na bieżąco informować o dalszej pracy. Życzę wszystkim dużo cierpliwości i wiary w to, że niebawem wszystko wróci do normalności. Jednocześnie bardzo proszę o wyrozumiałość, wszyscy uczymy się życia w nowej, bardzo trudnej rzeczywistości. Zdaję sobie sprawę, że jest to trudny czas dla Państwa, który wymaga zwiększonego wysiłku oraz jeszcze większego zaangażowania w proces edukacyjny swoich dzieci. Z góry serdecznie wszystkim dziękuje za wsparcie szkoły w tym zakresie.

      Proszę na bieżąco śledzić stronę szkoły i czytać informacje przekazywane za pomocą dziennika elektronicznego oraz innych formach kontaktu.
      Pozdrawiam,
      Małgorzata Szostak

      “Materiały na temat kształcenia zdalnego obowiązujące w szkole zostały opracowane w oparciu o wzorzec przygotowany przez serwis Edukacja.net”: https://edukacja.net

       

     • Szanowni Rodzice!

     •  

      W związku z odwołaniem zajęć w szkole, przypominam Państwu, o odpowiedzialnym wykorzystaniu tego czasu przez dzieci. Sugeruję, aby ograniczyć liczbę wzajemnych kontaktów, nie wysyłać dzieci w duże skupiska ludzi i nie organizować dzieciom czasu w galeriach handlowych i restauracjach, a także nie organizować wspólnie czasu wolnego dzieciom z różnych rodzin.

      Proszę też zwrócić uwagę, aby dzieci nie spotykały się na ogólnodostępnym placu zabaw, na terenie szkolnym oraz w miejscach publicznych (np. przystanek autobusowy, sklepy itp.)

      Zamknięcie szkół ma na celu ograniczenie kontaktów między ludźmi, dlatego proszę o przestrzeganie tych zaleceń. Nauczyciele, będą przekazywać uczniom poprzez e-dziennik, ćwiczenia, karty pracy i inne zadania, które uczniowie mogą wykonywać w domu.
       

      Proszę o rozsądek i przestrzeganie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń.

      Dyrektor

     • Zawieszenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych w szkole

     • Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

      12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze.
      Prosimy o deklaracje do wychowawców, dla kogo ta opieka będzie potrzebna.
      O bieżącej sytuacji będziemy powiadamiać poprzez dziennik Librus i stronę internetową szkoły.

      Informacje MEN

      Dyrektor

     • Rekolekcje wielkopostne

     • Informujemy, że w związku z odwołaniem zajęć do dnia 25 marca br. ulega również organizacja rekolekcji wielkopostnych przez szkołę.

       

      Szkoła nie zapewnia dojazdu autobusem do kościoła w Kołbieli.

      Rekolekcje odbędą się w zaplanowanych dniach tj. poniedziałek, wtorek, środa w godzinach:

      • klasy 0 – IV ----------> Msza św. o godz. 9.30
      • klasy V – VIII ---------> Msza św. o godz. 11.30

      Udział w rekolekcjach jest dobrowolny.