• Kształcenie na odległość przedłużone

• Informuję, że do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Regulacje w tym zakresie zostały ujęte w nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej.

Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br.

Komunikat MEN

Komunikat CKE

• Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie

• W obecnej chwili nikt z nas nie wie, jak będzie wyglądało dalsze kształcenie w naszej szkole i w Polsce. Wszyscy coraz bardziej tęsknimy do dawnego trybu pracy - pierwszego dzwonka o 8.00, kolejnych lekcji i zajęć pozalekcyjnych. Ale najbardziej brakuje nam siebie - uczniom rówiesników, nauczycielom normalnych lekcji, a rodzicom wolnej chwili od swoich pociech.
            Szanowni Rodzice - wiemy, jak bardzo jesteście zmęczeni tą sytuacją, dlatego bardzo doceniamy Wasz wysiłek i czas poświęcony w kształcenie zdalne. Dziękujemy, że jesteście wsparciem dla nas i dla swoich dzieci.
            Kochani Uczniowie - z wirtualnych rozmów wiemy, że bardzo chcielibyście wrócić już do szkoły, zobaczyć się z przyjaciółmi, wypożyczyć książkę z biblioteki, zagrać mecz czy porozmawiać z wychowawcą. Uwierzcie, że my także tęsknimy za Wami - nawet bardziej i mocniej niż Wy! Dlatego przygotowaliśmy dla Was niespodziankę, którą znajdziecie poniżej :)

Pozdrawiamy Was serdecznie i życzymy szybkiego powrotu do szkoły :)

NIESPODZIANKA dla WAS

• Kształcenie na odległość przedłużone do 26 kwietnia

• Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że kształcenie na odległość w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce zostaje przedłużone do 26 kwietnia 2020 roku.

Małgorzata Szostak - dyrektor

• Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego

• Z uwagi na ograniczone funkcjonowanie naszej szkoły, na podstawie § 11b rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 roku, w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r, poz. 493 z późn. zm.) – poniżej przedstawiam Państwu listę dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego w naszej szkole.

Jednocześnie proszę osoby, które nie złożyły potwierdzenia woli przyjęcia do tutejszego oddziału, o złożenie takiej deklaracji poprzez wiadomość elektroniczną na adres: spczlekowka@kolbiel.pl lub na numer kontaktowy podany na stronie www.

Lista_dzieci_przyjetych.pdf

• Mazowiecka Policja Apeluje!

• Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą:

- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.

Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

Drodzy uczniowie!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.

Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

Unikajcie miejsc publicznych!

Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

NOWY_Apel_Koronawirus.ppt