• Projekt „Earth - Our Home”

• Aby zwiększyć świadomość i wiedzę naszych uczniów w zakresie ochrony środowiska dołączyliśmy do projektu młodych mieszkańców Gminy Kołbiel uczęszczających do II klasy na kierunku technik logistyk w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, którzy biorą udział w Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”.
            Ich projekt nosi nazwę „Earth -
            Our Home” i jest objęty patronatem instytucjonalnym Gminy Kołbiel.
            Jest to własny, autorski projekt młodych ludzi, którego celem jest promowanie
            zachowań proekologicznych w naszej lokalnej społeczności.

Więcej na ten temat: (https://zwolnienizteorii.pl

Na prośbę twórców projektu prosimy o obejrzenie przygotowanych filmów:
            Klasy I - III
            klasy_1-3.mp4

Klasy IV - VIII
            klasy_4-8.mp4

• Spacer przedszkolaków po Człekówce

• Korzystając z okazji, że w oddziale przedszkolnym dzieciaki poznawały zwierzęta hodowlane wyruszyliśmy na wieś w poszukiwaniu tychże. Niestety pora roku i niesprzyjająca pogoda nie pozwoliły na obserwację zwierząt na pastwisku, ale spotkaliśmy piękne ptactwo domowe i przesympatyczne kozy. Po edukacyjnym spacerze obowiązkowo zaliczyliśmy plac zabaw, gdzie mogliśmy zużyć nadmiar energii i zrelaksować się po całodziennej nauce.

• "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - konkurs

Trzyosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie Zofia Czajka, Wojciech Kowalczyk i Maciej Więsik wywalczyła trzecie miejsce w konkursie "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" na etapie parkowym. Jest to konkurs ogólnopolski organizowany przez Porozumienie Parków Krajobrazowych na rzecz edukacji ekologicznej.

Celem konkursu było zarówno zdobycie i pogłębienie wiedzy na temat polskich parków krajobrazowych i innych zagadnień z dziedziny ekologii, ochrony przyrody, ochrony środowiska, jak również kształtowanie świadomości oraz rozbudzanie zamiłowania do świata przyrody.
            W tym roku konkurs miał formę on-line. Zadanie uczniów polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań w tym 15 z ogólnej wiedzy przyrodniczej oraz 10 z wiedzy na temat Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka. Suma punktów poszczególnych osób z drużyny zadecydowała o klasyfikacji końcowej.

Serdecznie gratulujemy Zosi, Wojtkowi i Maćkwi dużej wiedzy przyrodniczej, a pani Jolancie Górce przygotowania uczniów do konkursu.