• Gminny Dzień Dziecka

     • Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na piknik z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 6 czerwca w godz. 12.00-19.00 na terenie OSiRu (ul. Nauczycielska 6) w Kołbieli. W programie: gry, zabawy, animacje, dmuchańce. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.
       

     • Warsztaty dla Rodziców "Jak rodzice mogą wspierać dzieci w powrocie do szkoły?"

     • Szanowni Państwo,

      zgodnie z zapowiedzią Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Otwocku przesyłam zaproszenie na warsztaty dla rodziców oraz "Mini poradnik - jak wspierać dziecko w powrocie do szkoły". 
      Mini poradnik zamieszczony jest także w Librusie.

      Warsztat odbędzie się 7 czerwca 2021 r. w godzinach 17.00 - 18.00 w formie online (na platformie Teams).

      Link do spotkania oraz inny sposób dołączenia do warsztatu zamieszczone są w załączniku w wiadomości w Librusie. 

      Zapraszamy do skorzystania z bezpośredniego spotkania ze specjalistami.

      Mini_poradnik_-_Jak_wspierac_dzieci_w_powrocie_do_szkoly.pdf​​​​​​​

     • Kampania społeczna "Tydzień ulgi"

     • Szanowni Rodzice

      Drodzy Uczniowie

       

      Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce weźmie udział w kampanii społecznej "Tydzień Ulgi", której pomysłodawcą i organizatorem jest Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach akcji w pierwszym tygodniu powrotu dzieci do nauki stacjonarnej tj. w  dniach od 17 do 21 maja br., nauczyciele nie będą przeprowadzać klasówek, pytania na lekcji i zadawania uczniom zadań domowych. Celem kampanii jest obniżenie stresu i zadbanie o samopoczucie uczniów i uczennic szkół podstawowych w dobie pandemii. 

      Zdajemy sobie sprawę, jak trudnym doświadczeniem była dla uczniów nauka zdalna, wymuszona przez pandemię COVID-19. To nauka trudna, monotonna i odbywająca się w samotności. Wiemy też, że nauka zdalna obciąża całe rodziny, a niejednokrotnie przebiega w atmosferze lęku i napięcia. 

      W walce z konsekwencjami stresu nie ma skuteczniejszego narzędzia niż obniżenie stresu. Idea „Tygodnia Ulgi” jest więc niezwykle prosta i sprowadza się do rezygnacji z części stawianych dzieciom wymagań w dniach od 17 do 21 maja br.

      Dlatego ogłaszamy -

      pierwszy tydzień powrotu do szkoły odbędzie się bez klasówek, kartkówek, zadań i pytania na ocenę. Dla uczniów i uczennic będzie to prawdziwa ulga :)

      Pozdrawiamy
      Dyrektor i Rada Pedagogiczna SP w Człekówce

      Szczegóły kampanii