• Jesteśmy z Wami - Niebieskimi Motylami

• Dziękujemy klasie VII z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie i Pani Marlenie Korab za nominację!

Nasza szkoła otrzymała nominację do udziału w akcji ,,Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami".

Uczniowie klasy VIII przystąpili do niej 7 czerwca 2021 r. Jej celem było poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Jako szkoła jesteśmy solidarni z osobami z autyzmem i przekazaliśmy niebieską iskierkę, wykonując cztery symboliczne zadania:

1) wykonaliśmy niebieskie motyle

2) ubraliśmy się na niebiesko

3) napisaliśmy o akcji na naszym profilu facebook i stronie placówki

4) Uczestniczyliśmy w lekcji na temat autyzmu, jego objawów i sposobów terapii.

Niech iskierka nie gaśnie w naszych sercach! Od dziś jesteśmy z niebieskimi motylami.

Do wykonania zadania nominujemy:
            Klasę IV ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzienku i Panie Monikę Perszon oraz Justynę Czekirdę.

Trzymamy kciuki :)

• Święto Patrona i Dzień Dziecka

• Życzymy Wam, Dzieciaki, lodów w niedzielę, prezentów wspaniałych i przyjaciół wielu :)

W naszej szkole 1 czerwca to podwójne święto - Dzień Patrona i Dzień Dziecka.

Tak też było i w tym roku. Ledwie wróciliśmy do szkoły po kilku miesiącach nieobecności, a tu taka radość. Obchody rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu szkoły i części poświęconej naszemu patronowi - księdzu Janowi Twardowskiemu. Zosia Czajka przybliżyła nam jego życiorys, a Natalia Michalska wyrecytowała swój wiersz, który napisała na konkurs ,, Złota Biedronka" kierowany do uczniów szkół noszących imię naszego patrona. A potem ..., a potem to było wesoło! Dzień Dziecka- święto wszystkich dzieci, tych małych i tych dorosłych uznaliśmy za rozpoczęty. Muzyka grała, a my tańczyliśmy z balonami, uczyliśmy się też belgijki. Potem każda klasa zrobiła z najprostszych materiałów biedronkę - symbolizującą twórczość naszego patrona i wiosnę, która na naszym terenie szkolnym jest wyjątkowo piękna. Był grill z kiełbaskami i lody od Rady Rodziców, a także słodkie pączki od zaprzyjaźnionej piekarni ,,Oskroba".

Wspólnie spędzony czas był także okazją do rozmów i radości z tego powodu, że znów jesteśmy razem po miesiącach rozłąki i odosobnienia. Chwilo, trwaj ...