• Aniołki Radości

     • Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stały się inspiracją i okazją do przeprowadzenia przez nasz Szkolny Wolontariat kolejnej akcji charytatywnej. Tym razem wykonaliśmy ponad 40 Aniołków Radości i podarowaliśmy je pacjentkom Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Przewlekle Chorych w Otwocku, prowadzonego przez Siostry Orionistki.
      Na ręce Siostry Józefiny ofiarowaliśmy dla wszystkich podopiecznych nasze świąteczne życzenia, upominki oraz słodki poczęstunek przekazany przez Piekarnię Oskroba. Siostra Józefina była bardzo mile zaskoczona, pięknie nam dziękowała za podarunki, obiecała nosić nas w sercu i pamiętać o szkole w modlitwach zgromadzenia. W podziękowaniu przekazała również dla naszej szkoły, dla Pani Dyrektor piękną choinkę wykonaną na warsztatach plastycznych przez jedną z pacjentek. Wszystkim Pacjentkom i Pracownikom Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Przewlekle Chorych w Otwocku życzymy zdrowia i oczywiście wesołych Świąt Bożego Narodzenia. 

     • Pogadanka o bezpieczeństwie na drodze

     • 17 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły wysłuchali prelekcji nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pogadankę z prezentacją na wniosek pani pedagog Doroty Ziółek zorganizował dzielnicowy asp. szt. Mariusz Lewandowski, a przeprowadzili policjanci z wydziału ruchu drogowego sierz. szt. Marcin Jabłoński i sierż.szt. Przemysław Skarżyński. 
      Więcej o spotkaniu można przeczytać tutaj

     • Przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia

     • Wszystkich Sympatyków naszej szkoły zapraszamy do obejrzenia przedstawienia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, które przygotowali uczniowie klasy 2, 5, 6 i 7 pod kierunkiem Pani Doroty Ziubińskiej-Matla, Beaty Badurek i Anny Żak

      Aby obejrzeć całość kliknij słowo  Przedstawienie

      Zachęcamy do udostępniania :)

     • 🎅🏻🎄С Рождеством Христовым ☃️⭐️🎁


     • Chętni uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w wymianie kartek świątecznych pomiędzy szkołami w Człekówce, Kołbieli, Kątach i Woli Rębkowskiej. Uczniowie wykonali kartki świąteczne, napisali życzenia w języku rosyjskim oraz kilka słów o sobie. Dzięki wymianie kartek poznali nowych kolegów i koleżanki. Kartki które otrzymali dostarczyły wiele radości. Za wszystkie piękne kartki bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

     • Wycieczka na lodowisko

     • 14.12.2021r. klasy VI, VII i VIII wraz z Wychowawcami udali się na lodowisko do Mińska Mazowieckiego. Część uczniów początkowo miała pewne obawy, bo nigdy wcześniej nie jeździli na łyżwach, ale pouczeni o zasadach bezpieczeństwa, wyposażeni w łyżwy i kaski ruszyli podbijać lodowisko.

      Miło byliśmy zaskoczeni, że niektórzy z naszych uczniów na lodowisku czuli się jak przysłowiowa „ryba w wodzie”. Od samego początku widać było wprawę, doświadczenie i pewną jazdę. Naprawdę doskonale sobie radzili. Inni uczniowie metodą prób i błędów lub w myśl zasady „jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz”, małymi kroczkami z pomocą pingwinków zdobywali tajniki sztuki jazdy na łyżwach. Z dumą i radością obserwowaliśmy również piękną współpracę tych, którzy świetnie jeżdżą na łyżwach, z tymi, którzy te tajniki zgłębiali dopiero po raz pierwszy.

      Dwie godziny spędzone na lodowisku minęły zaskakująco szybko. Wysiłek fizyczny i spalone kalorie były uzupełnione wizytą w McDonald’s. Wycieczka bardzo się podobała i jak wielu uczniów się wypowiedziało warto byłoby ją powtórzyć.

     • Zajęcia rozwijające w naszej szkole :)

     • Celem zajęć rozwijających kreatywność w zakresie nauk przyrodniczych jest kształtowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych. Uczestnicy zajęć kształtują także umiejętność obserwacji oraz wykonują proste doświadczenia przyrodnicze. Uczniowie klasy V aktywnie i chętnie biorą udział w zajęciach, gdzie w przeważającej mierze wykorzystywane są metody aktywizujące uczniów. Największym zainteresowaniem cieszą się lekcje, na których wykonywane są doświadczenia przyrodnicze. Pracując w zespołach kilkuosobowych wykorzystując pomoce dydaktyczne Moduł Woda i Moduł Powietrze badają właściwości cieczy, gazów i ciał stałych. W trakcie zajęć uczniowie brali także udział w projekcie Ekoeksperymentarium. Dzięki wizycie w wirtualnym domu i łamigłówkom, ukrytym w jego pokojach zrozumieli, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków. Dowiedzieli się, jak świadomie robić zakupy, sprzątać, oszczędzać wodę, czy segregować odpady.

      Warto podkreślić, że nasza szkoła ma świetne wyposażenie w pomoce do biologii, geografii, fizyki i chemii, dlatego zajęcia pozalekcyjne są bardzo ciekawe i niezwykle atrakcyjne

     • Kreatywna klasa 5

     • Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Świąteczną tradycją jest między innymi choinka, czyli ozdobione drzewko iglaste – świerk, sosna lub jodła. Drzewko świąteczne symbolizuje życie, odradzanie się i płodność, a kolor zielony jest utożsamiany z nadzieją, witalnością i narodzinami. Nie bez znaczenia są również dekoracje świąteczne, jakimi przystrajamy choinkę. Światełka symbolizują narodziny Jezusa, wskazują drogę, chronią dom i odstraszają złe moce. Dawniej na choince wieszano własnoręcznie wykonane ozdoby oraz jabłka i orzechy. Jabłka były symbolem zdrowia i pożywienia dla duchów zmarłych. Orzechy gwarantowały siłę, dobrobyt i udane pożycie małżeńskie. Zwyczaj ozdabiania choinki to także zakładanie łańcuchów będących znakiem rodzinnych więzi.  Na współczesnych choinkach najczęściej znajdziemy jednak ozdobne bombki.

      W szkole również podtrzymujemy świąteczne tradycje. W salach lekcyjnych i na korytarzu szkolnym już pojawiły się wyjątkowe choinki i dekoracje świąteczne. Jedną z nich uczniowie klasy V udekorowali ozdobami, które własnoręcznie wykonali na zajęciach kreatywnych. Na symbolicznym drzewku zawisły oryginalne bombki, dzwoneczki i kokardki.

      Wszyscy z niecierpliwością czekamy na Święta Bożego Narodzenia.

       

       

     • Kreatywna klasa 7

     • Na zajęciach rozwijających kreatywność w klasie VII realizujemy zainteresowania i pasje naszych uczniów. Odbywają się  warsztaty  integrujące grupę, rekreacyjno – sportowe i kulinarne.

      Preferujemy hasło "W zdrowym ciele zdrowy duch".

      Kiedy pogoda na to pozwalała we wrześniu i październiku odbywały się spotkania na świeżym powietrzu np. wycieczka rowerowa po okolicy,  spacery, zajęcia ruchowe na naszym szkolnym placu zabaw, integracyjne ognisko, a ostatnio na sali gimnastycznej rozgrywki piłki siatkowej. 

      Drugim bardzo atrakcyjnym i lubianym przez uczniów kierunkiem  naszych działań są kulinaria. Upiekliśmy smaczne, chrupiące gofry z konfiturą domowej roboty, tortille, gorące opiekane kanapki sandwicze, a najprawdziwszą wisienką na torcie był właśnie  TORT  – dosłownie – czekoladowy!                                                                                                                                 

      Do tych wspólnych działań zaprosiliśmy również Panią Dorotę Rosłaniec i dzieci ze świetlicy. Zaangażowanie i zainteresowanie było ogromne, a tort w finale okazał się przepyszny J

      Dorota Ziubińska - Matla

     • Urodziny Dziadka Mroza

     • W ostatnich dniach uczniowie klas IV-VIII hucznie świętowali urodziny Dziadka Mroza, czyli wschodniego odpowiednika Mikołaja. Na lekcjach języka rosyjskiego pisali życzenia urodzinowe dla solenizanta, śpiewali „sto lat” i świetnie się bawili zgłębiając kulturę rosyjską. Dzieci mają nadzieję, że Dziadek Mróz nie zapomni o nich i obdaruje podarkami w Nowy Rok!

     • Mikołajki

     • 6 grudnia to dzień, w którym od zawsze obchodzimy Mikołajki. To czas prezentów, spotkań z Mikołajem, czerwonych mikołajowych czapeczek i dobrego humoru. Popatrzcie sami 😊

     • Sukces Zosi i Rafała w Powiatowym Konkursie Matematycznym

     • Eliminacje szkolne wyłoniły dwoje najlepszych matematyków naszej szkoły, którzy pojechali walczyć o podium do LO nr 3 Juliusza Słowackiego w Otwocku. Na 21 uczestników biorących udział w Konkursie pn. "Przygoda z matematyką" Rafał Żołądek zajął 4 miejsce, a tuż za nim uplasowała się Zosia Czajka.
      Gratulujemy wiedzy i umiejętności matematycznych oraz życzymy kolejnych sukcesów.

      Zosia i Rafał zakwalifikowali się również do II etapu (rejonowego) Konkursu Matematycznego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty, który już niebawem. Trzymajmy za nich kciuki.


      Więcej o konkursie przeczytacie TUTAJ
      Zdjęcie pochodzi ze strony www.slowacki.eu

     • Nasza uczennicą jest Mistrzynią Polski

     • W dniu 5 grudnia 2021 roku w Szczecinie odbył się Puchar Polski KWF Poland.
      Z ogromną radością informujemy, że I miejsce oraz tytuł Mistrzyni Polski zdobyła nasza uczennica Julia Rosłoniec. Serdeczne gratulacje :)

     • Podsumowanie akcji "Przewietrz szafę!"

     • 01.12.2021 r. przeprowadziliśmy kolejną akcję Wolontariatu - „Przewietrz szafę!”.

      Była to zbiórka odzieży dla dzieci i dorosłych. Patronem akcji w naszej szkole była Fundacja Bieszczadzkich Aniołów.

      Przed świętami mieliśmy doskonałą okazję, by przejrzeć szafy, przesortować ubrania i inne rzeczy, których już nie używamy, nie nosimy, a mogliśmy je przekazać potrzebującym.

      Zbiórka ta obejmowała używane rzeczy:

      • Odzież dla dzieci

      • Odzież dla dorosłych

      • Buty, paski, torebki, plecaki

      • Zabawki

      • Zasłony

      Organizatorzy będą sortować rzeczy. Te w dobrym stanie przekażą dla potrzebujących, a pozostałe do recyklingu.

      W zbiórce uczestniczyli i rywalizowali uczniowie z poszczególnych klas, oto ranking wyników:

      klasa 3           39,16 kg

      klasa 4           2,34 kg

      klasa 5            29,61 kg

      klasa 6            1,87 kg

      klasa 7            36,27 kg

      klasa 8            32,04 kg

      pracownicy     52,69 kg

      Razem           193,98

      W sumie nie liczą się kilogramy, ale to, że mamy wielkie serce i jesteśmy zawsze gotowi udzielić pomocy potrzebującym!!!

      Gratulacje dla klasy 3 za ogromne zaangażowanie :)

      Wielkie brawa dla uczniów, rodziców i pracowników <3