• "Tylko jedna jest taka noc" - jasełka

• Każdego roku nasza szkolna społeczność rozpoczyna świąteczny okres przedstawieniem jasełkowym, którego niezwykła magia wypełnia wszystko wokół. Po pandemicznej przerwie wykluczającej tak tłumne widowiska uczniowie Szkoły Podstawowej w Człekówce pod kierunkiem nauczycieli przygotowali w tym roku jasełka pt. „Tylko jedna jest taka noc”.

Wszyscy podczas spektaklu zapomnieliśmy o przytłaczających kłopotach, niedokończonych porządkach, zaplanowanych zakupach i codziennych problemach. Widzieliśmy tylko dalekie Betlejem, mizerną stajenkę i maleńkie Dzieciątko w żłóbku, a kiedy zgasły ostatnie światła na scenie poczuliśmy w sobie radość i gotowość do celebrowania najpiękniejszych świąt – świąt Bożego Narodzenia!

• Zwiedzamy Polskę - Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

• W zimowy piątek uczniowie z klas 4-6 odwiedzili Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Podczas prezentacji dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat Australii i jej rdzennych mieszkańców Aborygenów. Wszyscy mieli możliwość ręcznego ozdobienia własnych bumerangów. Wycieczka miała na celu również inne zadanie m. in. jak zachować się w pociągu, jak czytać rozkład jazdy i jakie stacje mija się w drodze do Warszawy

Wycieczka była realizowana dzięki programowi „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, którego celem jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego w formie zorganizowanych grup szkolnych. Program umożliwia korzystanie z biletów wstępu za symboliczną złotówkę do mazowieckich instytucji kultury, dla których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

• Świąteczne wypieki :)

• 14 grudnia w naszej szkole unosił się zapach korzennych przypraw, a wszystko dlatego, że uczniowie klasa V piekli świąteczne pierniczki. Z ogromnym zaangażowaniem uczniowie wałkowali ciasto, a następnie wycinali pierniki za pomocą foremek. Po upieczeniu i ostygnięciu pierników dzieci przystąpiły do ich dekorowania przygotowanym wcześniej lukrem i barwnymi posypkami. Pomysłów na udekorowanie było bardzo wiele. Niektórzy nie potrafili się oprzeć pysznym wypiekom i zaraz po ich wykonaniu zjedli je z apetytem. Pozostałe pierniczki dzieci zabrały do domu, by poczęstować najbliższych członków rodziny. W tych kulinarnych zajęciach pomogło nam wyposażenie zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

• Piernikowa choinka

• W dniach 6-12 grudnia 2022 r. odbyła się akcja "Piernikowa Choika".

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w dekorowanie szkolnej choinki. Dzięki oryginalnym, kolorowym i własnoręcznie upieczonym pierniczkom nasze świąteczne drzewko jest wyjątkowe i pachnące.

• Malowane bombki

• Dziś w naszej szkolnej Świetlicy odbyły się zajęcia, podczas których dzieci malowały farbami szklane bombki. Świetliczaki mogły też udekorować je według własnego pomysłu błyszczącymi cekinami, brokatem i piórkami. Malowanie ciekawych i oryginalnych motywów wzbogaciło wspólne słuchanie i śpiewanie kolęd. Oprócz bombek, uczniowie wykonali renifery i Święte Mikołaje, wykorzystując do tego przyniesione rolki po papierze toaletowym. Świetliczaki zdecydowanie nie mogą już doczekać się nadchodzących Świąt! 🎅🎄🎀

• Mikołajki na sportowo!

• Mikołajki to nazwa Dnia Świętego Mikołaja obchodzonego 6 grudnia. Tego dnia dzieci nie tylko obdarowywane są prezentami, ale  również uczestniczą w różnych imprezach okolicznościowych.

W naszej szkole Dzień Świętego Mikołaja obchodziliśmy na różne sposoby - na sportowo, teatralnie i tanecznie. Z tej okazji odbył się m. in. Mikołajkowy Turniej Siatkówki. Były to rozgrywki między następującymi klasami: III – IV, V-VI i VII-VIII. Podczas mini zawodów sportowych funkcję sędziów pełnili wytypowani uczniowie, którzy wybrali najlepszego zawodnika w każdym meczu. Rozgrywkom towarzyszyła przede wszystkim sportowa zabawa. Wszystkie klasy otrzymały słodki upominek, a najlepsi gracze dyplomy. Wyniki turnieju  - bardzo dużo uśmiechu, mnóstwo pozytywnych emocji i super spędzony czas w gronie kolegów.

Starsi uczniowie, wyjechali 6 grudnia do Warszawy na musical „Mały Książę”, a przedszkolaki podskakiwały na korytarzu przy dźwiękach świątecznych melodii w mikołajkowych czapeczkach.

Oczywiście tego dnia Święty Mikołaj odwiedził nasza szkołę i rozdawał dzieciom prezenty.

• Rodacy - Bohaterom

• We współpracy ze Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Mazowiecki w naszej szkole trwała akcja zbierania darów dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej. Uczniowie klas 4-8 w ramach wolontariatu prowadzili działania informacyjne i pomagali w dostarczaniu żywności i środków higienicznych. Zebrane rzeczy przekazaliśmy Pani Magdalenie Godlewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie, która jest lokalnym koordynatorem akcji. Dary po rozdzieleniu w paczki trafią do naszych rodaków na wschodzie. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.