• Ferie zimowe

• Wszystkim uczniom oraz nauczycielom życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznych ferii zimowych!

O bezpieczeństwie podczas ferii warto sobie przypomnieć np. ze strony policja.pl

• Laboratoria Przyszłości

• #LaboratoriaPrzyszłości to inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół artystycznych, prowadzonych przez jednostki samorządowe, w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Główny nacisk położony jest tu na rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).

Nasza szkoła również posiada sprzęt, który otrzymała z tego programu.

Kreatywni uczniowie klasy szóstej wykorzystali np. mikser i kuchenkę elektryczną podczas świętowania Dnia Naleśnika. Sami smażyli placuszki w szkole. Naleśniki okazały się  proste w przygotowaniu, a podane z bitą śmietaną i kremem czekoladowym były po prostu pyszne.

• Zabawa karnawałowa

• W karnawale warto założyć piękne stroje, maski, peruki i kapelusze, aby potańczyć i radośnie spędzić czas na wspólnej zabawie.

Dzisiaj w naszej szkole sala gimnastyczna zamieniła się w Krainę Lodu, w której wirowały piękne postaci z bajek i filmów :)

Było sympatycznie, kolorowo, wesoło i słodko ;)