• Pierwszy dzień wiosny

• W polskich szkołach  21 marca, to wyjątkowa data w kalendarzu. Uczniowie czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób.

W naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny świętowaliśmy 23 marca. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego podjęto różne działania. Na tablicy ściennej pojawiła się dekoracja okolicznościowa. Uczniowie klas starszych wcielili się w rolę nauczycieli i w ciekawy sposób poprowadzili lekcje. Każda klasa przygotowywała wiosenne stroje w żółto-zielonych barwach. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. Wszystkim dużo radości sprawiło wyjście na świeże powietrze i pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom.

• 46. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"

• 46. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka" w etapie gminnym okazał się dla naszych uczennic dużym sukcesem. Anastazja z klasy I zdobyła 3 miejsce w kategorii klas 1-3 , a Amelia z klasy V - 2 miejsce w grupie uczniów klas IV- VI.
            Laureatkom składamy serdeczne gratulacje, a pozostałym uczniom życzymy zaangażowania w przyszłej edycji konkursu. Jak widzicie, warto!

• Potrójny sukces naszych uczniów na forum Gminy

• W Gminno-Szkolnym Turnieju Tenisa Stołowego zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołbieli oraz Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce nasi uczniowie zdobyli trzy pierwsze miejsca!!!

W kategorii dziewcząt, chłopców oraz jako szkoła nie mieliśmy sobie równych :)

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz ogromne brawa dla nauczyciela wychowania fizycznego za przygotowanie uczniów oraz współorganizację turnieju!

Jesteśmy dumni z naszych sportowców!!!

• 80. rocznica operacji “Stock” w Karpiskach

• Uczniowie Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce wzięli udział w obchodach 80. rocznicy operacji “Stock”, która odbyła się w Karpiskach przy pomniku Lotników. Marmurowa tablica z 2005 r. upamiętnia zrzut, do którego doszło w ramach operacji „Stock”. Sześcioosobowa załoga 138 dywizjonu specjalnego RAF zrzuciła w rejonie Karpisk zasobnik z bronią, amunicją i sprzętem sabotażowym. Ze spadochronem wyskoczyło także czterech cichociemnych.

Jako szkolna społeczność dbamy o miejsca pamięci narodowej, które upamiętniają postaci i wydarzenia znaczące dla dziedzictwa Narodu i Państwa Polskiego.

• Obchody Dnia Kobiet

• Szkolne obchody Dnia Kobiet zorganizował w naszej szkole Samorząd Uczniowski. Zabawa polegała na wyborze SUPER Dziewczyny z klas 4-8.

Ten zacny tytuł można było zdobyć dopiero po wykonaniu trzech zadań - obieranie ziemniaków, zamiatanie śmieci oraz zaśpiewanie piosenki.

Jury złożone z męskiej części uczniów wyłoniło SUPER DZIEWCZYNĘ, a tytuł ten otrzymała NATALIA z klasy 6.

Wszystkim kandydatkom gratulujemy reprezentowania swoich klas w obchodach Dnia Kobiet.

Pamiętajcie, że tytuł był tylko jeden, ale wszystkie jesteście wyjątkowe i SUPER <3

• Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

• Miło nam poinformować, że dnia 9 marca 2023 r. odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Najlepsi uczniowie z klas V- VIII  walczyli o zajęcie najwyższego miejsca w zawodach. W rozgrywkach wzięło udział 16 zawodników (8 chłopców i 8 dziewczynek).

Wyniki zawodów.

Kategoria dziewcząt:

I miejsce – Aleksandra W. z kl. VIII

II miejsce – Julia  z kl. VIII

III miejsce – Milena z kl. VI

Kategoria chłopców:

I miejsce – Jan z kl. VIII

II miejsce – Michał z kl. VIII

III miejsce – Kacper z kl. VI

Najlepsi zawodnicy zawodów zostali nagrodzeni pucharami ufundowanymi przez Radę Rodziców, a pozostali  uczestnicy rozgrywek otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyła pani dyrektor Małgorzata Szostak.

Gratulujemy!

• Potwierdzenie woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego

• Szanowni Rodzice,
            Informujemy, że w terminie 7-10 marca 2023 roku rodzice dzieci/kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego w naszej szkole składają pisemne potwierdzenie woli.

Dokument można pobrać z zakładki ---> Uczniowie i rodzice ---> Dla Rodziców ---> Rekrutacja

• Turniej Szachowy w Kołbieli

• Dzisiaj reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Szachowym, który zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołbieli. To nasz pierwszy turniej w tej dziedzinie, więc i wyników wysokich nie osiągnęliśmy, ale w myśl sentencji, że trening czyni mistrza, mamy nadzieję na lepsze rezultaty już za rok 😊