• MAMY MISTRZYNIĘ POWIATU OTWOCKIEGO! 🏆🥇

• 29 maja reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców, które odbyły się na Stadionie w Kołbieli.Miło nam poinformować, że Milena z kl. VII zajęła I miejsce w biegu na dystansie 100 m i została:

✨MISTRZYNIĄ POWIATU OTWOCKIEGO✨

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 👏🏻

• Konkurs przyrodniczy Młody Ekolog

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie przyrodniczym Młody Ekolog. Miło nam poinformować, że uczennica klasy V - Kornelia Makowska zajęła 3 miejsce w kat. kl. IV -VI. Zadaniem konkursowym było przygotowanie pracy plastycznej prezentującej sieć troficzną wybranego ekosystemu. Kornelia w swojej pracy przedstawiła ekosystem sawanny🦓🦏🦒🦁🐍Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów👏🏻

• Jesteśmy już czytelnikami!

• ''Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła''

Wisława Szymborska

22 maja 2024 r. odbywa się wspaniała uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych i drugich!

Uczniowie, aby zostać czytelnikami musieli zdać wesoły egzamin. Wszyscy wyśmienicie się bawili przy rozwiązywaniu zagadek nawiązujących do postaci  z lubianych  bajek dla dzieci. Później uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po uroczystym ślubowaniu, pani dyrektor Małgorzata Szostak, dokonała pasowania każdego ucznia na czytelnika biblioteki szkolnej. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki.

Wszystkim czytelnikom życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

• GMINNE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

• Lekkoatletyka to królowa sportu, a biegi, rzuty i skoki to podstawowe umiejętności ruchowe człowieka. Dlatego zawody lekkoatletyczne cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży.

21 maja 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Szkolnych Zawodach Lekkoatletycznych, które odbyły się na Stadionie Kołbiel. Czternastu uczniów z klas V-VIII walczyło w różnych konkurencjach o zajęcie miejsca na podium. Wielu z nich się to udało.

Najlepsze wyniki uzyskali:

Julia z kl. V - I miejsce w biegu na dystansie 600 m,

Amelia z kl. VI – II  miejsce w biegu na dystansie 800 m,

Milena z kl. VII - II miejsce w rzucie piłeczką palantową,

Patryk z kl. VIII - III  miejsce w biegu na dystansie 1000 m,

Izabela z kl. V - III miejsce w biegu na dystansie 300 m,

Piotr z kl. V – III miejsce w biegu na dystansie 300 m,

Julia, Izabela, Piotr z kl. V i Tomasz z kl. VI – III miejsce w biegu sztafetowym (4x200m),

Milena, Anna, Kacper z kl. VII i Patryk z kl. VIII - III miejsce w biegu sztafetowym (4x200m).

Gratulujemy!

• Dyżur wakacyjny

• Zgodnie z Zarządzeniem nr 44/2024 z dnia 16 maja Wójta Gminy Kołbiel informujemy, że istnieje możliwość zapisania dzieci z oddziału przedszkolnego na zajęcia opiekuńcze w dniach od 1 lipca do 12 lipca br.
            Zainteresowanych Rodziców prosimy o składanie do sekretariatu wypełnionych załączników w dniach 3 - 10 czerwca br.
            Wnioski dostepne są na tablicy przy oddziale przedszkolnym.
            Szczegóły w zamieszczonym Zarządzeniu.

Zarzadzenie_dyzur_wakacyjny(1).pdf