• "Poczuj chemię do fizyki"

     • 5 października nasi uczniowie wzięli udział w niecodziennej lekcji. Grupa ZAELEKTRYZOWANI zaprezentowała interaktywny pokaz pt. "Poczuj chemię do fizyki". W programie były eksperymenty z fizyki i chemii, zabawy z ciekłym azotem, helem, metanem oraz opowieści o ciekawych zjawiskach fizycznych. 
      Oj działo się, działo!!! Były dymy i ogień, wybuchy i smerfne hity, latanie na krześle i pokaz siły, a wszystko to przedstawione bezpiecznie i w bardzo ciekawy sposób przez sympatycznych Zaelektryzowanych. 
      I chociaż tematycznie pokaz nawiązywał do trudnych przedmiotów - jak chemia i fizyka, to zaciekawił wszystkich.

      To była bardzo fajna lekcja! 

     • W Człekówce Dzień Chłopaka Dniem Muszki i Krawata

     • W czwartek 30 września 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Człekówce uhonorowaliśmy wszystkich chłopców imprezą szkolną pod hasłem Dzień Chłopaka Dniem Muszki i Krawata. Tego dnia wszyscy chłopcy, dziewczęta i nauczyciele zostali zachęceni do założenia muszki lub krawata. Dzięki temu szkoła wyglądała elegancko i odświętnie. Uczniowie, którzy ubrali muszkę lub krawat, nie byli tego dnia odpytywani na lekcjach.

      Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Jolantą Regulską zorganizował Szkolny Konkurs Karaoke. Piosenki opowiadały o miłości. Pierwsze miejsce zdobyła Amelia Prasuła z klasy IV, która zabłysnęła piosenką z Titanica pt. "My heart will go on" i była jedyną uczestniczką, która zaśpiewała po angielsku. Miejsce drugie zajęła Kasia Górska z kl. VI, zaś na miejscu trzecim ex aequo chórek z klasy V i z klasy VIII. Dla wszystkich uczestników wielkie brawa!

      Po konkursie odbyła się krótka, godzinna dyskoteka. Dzieci spragnione tańca bawiły się  do końca, dziewczęta z kl. V zaprezentowały układ taneczny, cała sala wirowała tańcem. Po dyskotece nastąpił poczęstunek dzięki Piekarni Oskroba, która zasponsorowała wszystkim słodkie bułeczki. W czasie imprezy staraliśmy się zachowywać potrzebny dystans.Dzień Chłopaka był czasem wyczekiwanym przez społeczność szkolną. Widać było ogromne zaangażowanie uczniów w przygotowania do tego dnia, który był wypoczynkiem i odprężeniem od codzienności.

      W  Człekówce najcudowniej jest...

      Jolanta Regulska

     • Malowany październik w Mazowieckim Parku Krajobrazowym

     • W sobotę 2 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w plenerze plastycznym „Malowany październik”. Celem corocznej imprezy jest promowanie piękna przyrody Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka. Podczas tworzenia swoich prac uczniowie wykorzystywali różne przybory plastyczne: farby akrylowe, akwarelowe, pastelowe, kredki świecowe, czy ołówkowe. Dużą popularnością cieszyło się również malowanie na torbach lnianych czy koszulkach. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia wystawy przyrodniczo – etnograficznej w Ośrodku edukacyjno – muzealnym „Baza Torfy”.

     • Zajęcia taneczne w naszej szkole

     • Miłośnicy tańca i dobrej zabawy - mamy dla Was dobrą wiadomość!!!

      Już od środy 22 września będą w naszej szkole zajęcia taneczne!!!

      Spotkania odbywać się będą w każdą środę w godzinach 14.30 - 15.15 w sali gimnastycznej w naszej szkole.

      Treningi poprowadzi instruktorka ze Studia Ruchu Kordaszewscy.

      Zapraszamy!!!

     • Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na warsztaty

     • Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli zaprasza na cykl zajęć rozbudzających i rozwijających zainteresowania dzieci i młodzieży. Zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach plastycznych, muzycznych, teatralnych, szachowych i z zakresu logiki. Zajęcia prowadzone są w kilku miejscach na terenie gminy.

      Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.bibliotekakolbiel.pl oraz na plakatach w szkole.

     • Zebranie z Rodzicami

     • Zapraszamy na zebranie z Rodzicami - 17 września (piątek) o godzinie 17.30

      Porządek zebrania:

      17.30 – 18.00 zebranie ogólne z dyrektorem – sala gimnastyczna.

      18.00 – 18.30 zebrania z wychowawcami w salach – wybór trójek klasowych.

      18.30 – 19.00 zebranie trójek klasowych – wybór Rady Rodziców – sala gimnastyczna.
       

      Oddział przedszkolny – sala nr 5

      Klasa 1 – sala nr 4

      Klasa 2 – sala nr 7

      Klasa 3 – sala nr 9

      Klasa 4 - biblioteka

      Klasa 5 – sala nr 1

      Klasa 6 – sala nr 6

      Klasa 7 – sala nr 3

      Klasa 8 – sala gimnastyczna

      Ze względu na ważność omawianych spraw oraz dokumenty, które należy osobiście podpisać uprzejmie prosimy o niezawodną obecność.

      Podczas zebrania obowiązują maseczki i dezynfekcja dłoni. 

     • Uroczystość przy pomniku leśników Nowakowskich

     • W poniedziałek - 6 września uczniowie ze sztandarem reprezentowali naszą szkołę podczas uroczystości przy pomniku leśników Nowakowskich w Bocianie, które zorganizowali: Nadleśnictwo Celestynów, Sołectwo Bocian, Gmina Kołbiel oraz Stowarzyszenie Kultury Mazowsza. Spotkanie miało na celu upamiętnienie leśników z rodziny Nowakowskich, bestialsko zamordowanych w 1943 roku. Po mszy świętej odprawionej w leśnej scenerii, uroczystość kontynuowana była w Centrum Edukacji Leśnej, gdzie odbyła się projekcja filmu historycznego nt. losów leśników polskich w czasie II wojny światowej. 

     • Zajęcia taneczne w naszej szkole!!!

     • Studio Ruchu Kordaszewscy zaprasza na zajęcia taneczne, które zorganizowane będa w naszej szkole. Szczegóły na zamieszczonym plakacie, na stronie FB szkoły i na szkolnej tablicy na korytarzu.

     • Harmonogram pracy świetlicy

     • Informujemy, że od 6 września br. świetlica będzie czynna w następujących godzinach -
       

      Poniedziałek   7.00 - 8.00 >>>>>> 12.30 - 16.30

      Wtorek            7.00 - 8.00 >>>>>> 12.30 - 16.30

      Środa              7.00 - 8.00 >>>>>> 11.30 - 16.30   

      Czwartek         7.00 - 8.00 >>>>>> 12.30 - 16.30   

      Piątek              7.00 - 8.00 >>>>>> 11.30 - 15.30   

       

       

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • Dzisiaj uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Wszystkim Uczniom życzę, aby nie opuszczał Was zapał do nauki, by nie zabrakło Wam energii i samodyscypliny w rozwijaniu osobistych pasji i kształtowaniu własnych charakterów. Bądźcie w tym niestrudzeni, gdyż to zwiększa szansę na sukces w dorosłym życiu.

      Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzę, aby Państwa zaangażowanie i profesjonalizm w nauczaniu, wychowaniu i codziennych czynnościach były źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego.

      Z kolei Rodzicom życzę przede wszystkim spokojnego roku szkolnego, uwieńczonego sukcesem dzieci i jak najwięcej powodów do dumy.

      Nam wszystkim życzę, aby rok szkolny 2021/2022 obfitował w radosne chwile, sukcesy, zadowolenie i zdrowie.

      Uroczyście ogłaszam, że rok szkolny 2021/2022 został rozpoczęty!

      Małgorzata Szostak

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce

     • Aktualny rozkład dzwonków

     • Przekazujemy aktualny rozkład dzwonków obowiązujący w roku szkolnym 2021/2022
      UWAGA - ten rozkład jest nieznacznie zmieniony do przedstawionego wcześniej rozkładu opublikowanego w LIBRUSIE.
      Za utrudnienia przepraszamy :)

      Rozkład dzwonków

      w roku szkolnym 2021/2022

       

      1. 8.00 – 8.45
      2. 8.50 – 9.35
      3. 9.45 – 10.30
      4. 10.40 – 11.25  przerwa obiadowa   
      5. 11.40 – 12.25
      6. 12.35 – 13.20
      7. 13.30 – 14. 15
      8. 14.20 – 15.05
      9. 15.10 – 15.55
      10. 16.00 – 16.45
     • Stypendium szkolne

     • Informujemy, że Rodzice uczniów mogą ubiegać się o pomoc materialną o charakterze socjalnym w formie Stypendium Szkolnego.

      Wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym - Stypendium Szkolne dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy Kołbiel, zakładka – stypendium oraz w Urzędzie Gminy Kołbiel pokój nr 9 lub 11 lub w szkołach podstawowych na terenie Gminy Kołbiel.

      Wnioski należy składać w nieprzekraczalnym terminie: od 1 września do 15 września 2021 r.

      Miesięczna wysokość dochodu uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może przekroczyć 528 zł miesięcznie na osobę w rodzinie - Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 lipca 2018 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń z pomocy społecznej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1358 z późn. zm.).Kwota z 1 ha przeliczeniowego dla rolników wynosi 308 zł. Wnioskodawcy przedstawiają dochody rodziny z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku tj. sierpnia 2021 r.

      Dokumenty można pobrać z zakładki pliki szkoły w LIBRUSIE, ze strony www lub w sekretariacie szkoły.


      WNIOSEK_O_PRZYZNANIE_STYPENDIUM_SZKOLNEGO_2015.docx

      POMOC_MATERIALNA_O_CHARAKTERZE(1).docx

      Czynnosc_przetwarzania_stypendium(1).docx


     • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

     • Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2021 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej.
      Ze względu na pracę szkoły w reżimie sanitarnym rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się bez udziału rodziców ( z wyjątkiem oddziału przedszkolnego i klas 1-3 możliwy udział tylko jednego rodzica/opiekuna).

      Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się w innym terminie wskazanym przez Proboszcza tutejszej parafii.

      Wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy (biało/czarny(granatowy) - najlepiej biała bluzka, czarna lub granatowa spódnica/spodnie.
      Bardzo prosimy, aby uczniowie nie gromadzili się na terenie szkoły przed i po rozpoczęciu roku szkolnego.