• "Akacjowy Zakątek" gościł uczniów klas 0-3

     • W piątek 11 czerwca 2021r. uczniowie klas 0-3 wraz z wychowawcami wyruszyli autokarem na wycieczkę w plenerze do miejscowości Pustelnik. Na skraju tej wsi nad rzeką Czarną znajduje się bowiem wspaniałe miejsce, w którym gospodarze stworzyli zakątek pełen atrakcji, gdzie można odpocząć i zażyć ruchu na świeżym powietrzu, a także zapoznać się z życiem zwierząt, niektórymi czynnościami wykonywanymi w dawnych czasach na wsi, między innymi: praniem na tarze w bali, dojeniem krowy, jazdą na wozie z sianem, budową szałasu itp.

      Główną atrakcją były alpaki, zwierzęta sprowadzone z Ameryki Południowej, z Chile. Każde z dzieci mogło nakarmić alpakę kawałkami marchewki, pogłaskać i odbyć krótki spacer z  alpaką o imieniu Czaruś. Nie zabrakło również innych bardziej rodzimych zwierząt takich jak: króliki, kury, perliczki, kozy, a także daniele. Gospodyni w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom informacje o życiu i zachowaniu tych zwierząt. 

      Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach plastycznych, podczas których mogli wykleić sylwetkę alpaki przy pomocy naturalnej sierści tego zwierzątka. Zajęcia odbywały się w małych grupach, każde dziecko mogło spróbować swoich sił w proponowanych atrakcjach. 

      W czasie zajęć uczestnicy wycieczki poczęstowani zostali przez gospodarzy pysznym  ciastem, a także pieczonymi kiełbaskami.  Radość sprawiła również najmłodszym zabawa na placu, gra w piłkę. Pełni wrażeń i emocji po tak spędzonym dniu uczniowie zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domu.

                                                                                                                                                      Wioletta Filipiak

     • Jesteśmy z Wami - Niebieskimi Motylami dla przedszkolaków

     • Tym razem do akcji, której celem jest poszerzenie świadomości na temat AUTYZMU i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom została zaproszona nasza grupa przedszkolna. 
      Do #challengeniebieskiemotyle2021 zaprosiła nas Pani Agnieszka Dziedzic i Grupa Kotki z Gminnego Przedszkola w Kołbieli. Oczywiście wyzwanie przyjęliśmy i "Jesteśmy z Wami - Niebieskimi Motylami".

    • Jesteśmy z Wami - Niebieskimi Motylami
     • Jesteśmy z Wami - Niebieskimi Motylami

     • Dziękujemy klasie VII z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie i Pani Marlenie Korab za nominację!

       

      Nasza szkoła otrzymała nominację do udziału w akcji ,,Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami".

      Uczniowie klasy VIII przystąpili do niej 7 czerwca 2021 r. Jej celem było poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

      Jako szkoła jesteśmy solidarni z osobami z autyzmem i przekazaliśmy niebieską iskierkę, wykonując cztery symboliczne zadania:

      1) wykonaliśmy niebieskie motyle

      2) ubraliśmy się na niebiesko

      3) napisaliśmy o akcji na naszym profilu facebook i stronie placówki

      4) Uczestniczyliśmy w lekcji na temat autyzmu, jego objawów i sposobów terapii.

      Niech iskierka nie gaśnie w naszych sercach! Od dziś jesteśmy z niebieskimi motylami.

       

      Do wykonania zadania nominujemy:
      Klasę IV ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzienku i Panie Monikę Perszon oraz Justynę Czekirdę.

      Trzymamy kciuki :)


       

    • Święto Patrona i Dzień Dziecka
     • Święto Patrona i Dzień Dziecka

     • Życzymy Wam, Dzieciaki, lodów w niedzielę, prezentów wspaniałych i przyjaciół wielu :)

       

      W naszej szkole 1 czerwca to podwójne święto - Dzień Patrona i Dzień Dziecka.

      Tak też było i w tym roku. Ledwie wróciliśmy do szkoły po kilku miesiącach nieobecności, a tu taka radość. Obchody rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu szkoły i części poświęconej naszemu patronowi - księdzu Janowi Twardowskiemu. Zosia Czajka przybliżyła nam jego życiorys, a Natalia Michalska wyrecytowała swój wiersz, który napisała na konkurs ,, Złota Biedronka" kierowany do uczniów szkół noszących imię naszego patrona. A potem ..., a potem to było wesoło! Dzień Dziecka- święto wszystkich dzieci, tych małych i tych dorosłych uznaliśmy za rozpoczęty. Muzyka grała, a my tańczyliśmy z balonami, uczyliśmy się też belgijki. Potem każda klasa zrobiła z najprostszych materiałów biedronkę - symbolizującą twórczość naszego patrona i wiosnę, która na naszym terenie szkolnym jest wyjątkowo piękna. Był grill z kiełbaskami i lody od Rady Rodziców, a także słodkie pączki od zaprzyjaźnionej piekarni ,,Oskroba".

      Wspólnie spędzony czas był także okazją do rozmów i radości z tego powodu, że znów jesteśmy razem po miesiącach rozłąki i odosobnienia. Chwilo, trwaj ... 

     • Gminny Dzień Dziecka

     • Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na piknik z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 6 czerwca w godz. 12.00-19.00 na terenie OSiRu (ul. Nauczycielska 6) w Kołbieli. W programie: gry, zabawy, animacje, dmuchańce. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.
       

     • Warsztaty dla Rodziców "Jak rodzice mogą wspierać dzieci w powrocie do szkoły?"

     • Szanowni Państwo,

      zgodnie z zapowiedzią Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Otwocku przesyłam zaproszenie na warsztaty dla rodziców oraz "Mini poradnik - jak wspierać dziecko w powrocie do szkoły". 
      Mini poradnik zamieszczony jest także w Librusie.

      Warsztat odbędzie się 7 czerwca 2021 r. w godzinach 17.00 - 18.00 w formie online (na platformie Teams).

      Link do spotkania oraz inny sposób dołączenia do warsztatu zamieszczone są w załączniku w wiadomości w Librusie. 

      Zapraszamy do skorzystania z bezpośredniego spotkania ze specjalistami.

      Mini_poradnik_-_Jak_wspierac_dzieci_w_powrocie_do_szkoly.pdf​​​​​​​

     • Kampania społeczna "Tydzień ulgi"

     • Szanowni Rodzice

      Drodzy Uczniowie

       

      Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce weźmie udział w kampanii społecznej "Tydzień Ulgi", której pomysłodawcą i organizatorem jest Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach akcji w pierwszym tygodniu powrotu dzieci do nauki stacjonarnej tj. w  dniach od 17 do 21 maja br., nauczyciele nie będą przeprowadzać klasówek, pytania na lekcji i zadawania uczniom zadań domowych. Celem kampanii jest obniżenie stresu i zadbanie o samopoczucie uczniów i uczennic szkół podstawowych w dobie pandemii. 

      Zdajemy sobie sprawę, jak trudnym doświadczeniem była dla uczniów nauka zdalna, wymuszona przez pandemię COVID-19. To nauka trudna, monotonna i odbywająca się w samotności. Wiemy też, że nauka zdalna obciąża całe rodziny, a niejednokrotnie przebiega w atmosferze lęku i napięcia. 

      W walce z konsekwencjami stresu nie ma skuteczniejszego narzędzia niż obniżenie stresu. Idea „Tygodnia Ulgi” jest więc niezwykle prosta i sprowadza się do rezygnacji z części stawianych dzieciom wymagań w dniach od 17 do 21 maja br.

      Dlatego ogłaszamy -

      pierwszy tydzień powrotu do szkoły odbędzie się bez klasówek, kartkówek, zadań i pytania na ocenę. Dla uczniów i uczennic będzie to prawdziwa ulga :)

      Pozdrawiamy
      Dyrektor i Rada Pedagogiczna SP w Człekówce

      Szczegóły kampanii

     • Projekt „Earth - Our Home”

     • Aby zwiększyć świadomość i wiedzę naszych uczniów w zakresie ochrony środowiska dołączyliśmy do projektu młodych mieszkańców Gminy Kołbiel uczęszczających do II klasy na kierunku technik logistyk w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, którzy biorą udział w Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”.
      Ich projekt nosi nazwę „Earth -
      Our Home” i jest objęty patronatem instytucjonalnym Gminy Kołbiel.
      Jest to własny, autorski projekt młodych ludzi, którego celem jest promowanie
      zachowań proekologicznych w naszej lokalnej społeczności.  

      Więcej na ten temat: (https://zwolnienizteorii.pl 

      Na prośbę twórców projektu prosimy o obejrzenie przygotowanych filmów: 
      Klasy I - III 
      klasy_1-3.mp4

      Klasy IV - VIII
      klasy_4-8.mp4     • Spacer przedszkolaków po Człekówce

     • Korzystając z okazji, że w oddziale przedszkolnym dzieciaki poznawały zwierzęta hodowlane wyruszyliśmy na wieś w poszukiwaniu tychże. Niestety pora roku i niesprzyjająca pogoda nie pozwoliły na obserwację zwierząt na pastwisku, ale spotkaliśmy piękne ptactwo domowe i przesympatyczne kozy. Po edukacyjnym spacerze obowiązkowo zaliczyliśmy plac zabaw, gdzie mogliśmy zużyć nadmiar energii i zrelaksować się po całodziennej nauce.

     • "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - konkurs

     •  

      Trzyosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie Zofia Czajka, Wojciech Kowalczyk i Maciej Więsik wywalczyła trzecie miejsce w konkursie "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" na etapie parkowym. Jest to konkurs ogólnopolski organizowany przez Porozumienie Parków Krajobrazowych na rzecz edukacji ekologicznej.

      Celem konkursu było zarówno zdobycie i pogłębienie wiedzy na temat polskich parków krajobrazowych i innych zagadnień z dziedziny ekologii, ochrony przyrody, ochrony środowiska, jak również kształtowanie świadomości oraz rozbudzanie zamiłowania do świata przyrody.
      W tym roku konkurs miał formę on-line. Zadanie uczniów polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań w tym 15 z ogólnej wiedzy przyrodniczej oraz 10 z wiedzy na temat Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka. Suma punktów poszczególnych osób z drużyny zadecydowała o klasyfikacji końcowej.

      Serdecznie gratulujemy Zosi, Wojtkowi i Maćkwi dużej wiedzy przyrodniczej, a pani Jolancie Górce przygotowania uczniów do konkursu. 

     • Informacja o nauce w najbliższych dniach

     • Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym kalendarzem szkoły -  31 marca jest dniem wolnym od nauki. Przerwa świąteczna trwa od 1 do 6 kwietnia 2021 roku. Zdalne nauczanie dla wszystkich trwa do 9 kwietnia br. 

     • Wielkanocne dekoracje

     • Uczniowie z klasy piątej podczas zdalnej plastyki w domu wykonali przepiękne stroiki wielkanocne. Poniżej prezentujemy efekty ich pracy, podkreślamy duże zaangażowanie oraz wielkie umiejętności manualne. Gratulacje :)

       

       

     • Nauka zdalna dla wszystkich uczniów

     • Od 22 marca do 11 kwietnia br. uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. 
      Oddział przedszkolny pracuje stacjonarnie.


      WIĘCEJ

     • Warsztaty tworzenia gier komputerowych

     • Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli zaprasza na bezpłatne warsztaty tworzenia gier komputerowych.

      Poznaj Construct3 i stwórz własną grę komputerową. Dołącz do nas, aby nauczyć się tworzenia gier, a na zakończenie opublikujesz ją na własnej stronie internetowej. Zachęcamy wszystkie zainteresowane dzieci i młodzież (10-14 lat) na bezpłatne zajęcia z tematu projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych.
      Kurs potrwa od 25 marca do 21 maja 2021 r. Będzie odbywał się w czwartki i piątki online live w godz. 15.30-17.00.

      Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).Regulamin warsztatów, Deklaracja i Oświadczenie dostępne są na stronie biblioteki www.bibliotekakolbiel.pl w zakładce "Dokumenty do pobrania.

      Prowadzący: Katarzyna Bajer, Damian Zalewski
      link do zajęć: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/26416