• Pamiętamy o Powstańcach
     • Pamiętamy o Powstańcach

     • W roku szkolnym 2018/19 podejmujemy różne działania patriotyczne związane ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę. 8 marca uczniowie klasy VII i VIII, pod opieką wychowawców, wzięli udział w wycieczce do Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej – Śladami batalionów „Zośka” i „Parasol” i oglądały ekspozycję związaną z tematem.

      Podczas zajęć w muzeum dzieci dowiedziały się czym były i jak działały Szare Szeregi w okresie okupacji oraz Powstania Warszawskiego. Ponadto poznały genezę batalionów „Zośka” i „Parasol” oraz losy wybranych bohaterów wojennych zdarzeń. Szlak powstańczy dwóch harcerskich batalionów był pretekstem do tego, byśmy poznali przebieg walk w niektórych dzielnicach Warszawy. Największe wrażenie podczas oglądania ekspozycji zrobił na nas ogromny samolot, z którego zrzucano broń żywność i środki do uzdatniania wody oraz przejście kanałem.

      Wizyta w muzeum to niesamowite wspomnienia oraz znakomita lekcja historii i patriotyzmu. W naszej pamięci zostały również słowa pięknego wiersza.

      "To „Zośki” wiara, harcerska brać

      Tyś ich Warszawo powinnaś znać

      Bo krew Ich wsiąkła w twoich ulic bruk

      I snem Ich wiecznym w twoich gruzach złożył Bóg…

       

      To „Zośki” wiara, harcerska brać

      To „Alki”, „Felki”, „Maciek” i „Sad”

      Co w bój ruszyli jak gdyby w tan

      Zwycięski huf Harcerskich

      Grup szturmowych stan!

       

      To „Zośki” wiara, harcerski huf

      Na grzechach złożył skronie do snu

      Potrafił umrzeć jak umiał się bić…

      Lecz duch nie zginął!

      W nas pozostał – aby żyć!"

       

    • Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej
     • Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej

     • 28 lutego reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli. Zawody rozegrano w kategorii dziewcząt i chłopców. Uczniowie kl. VIII, VII i V dzielnie walczyli o zajęcie jak najlepszych miejsc w turnieju.

      Wyniki rozgrywek:

      Dziewczęta - I miejsce

      Chłopcy – IV miejsce

      Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportową walkę i poświęcenie oraz życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.


       

       

    • Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli zaprasza
     • Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli zaprasza

     • Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli zaprasza na spektakl teatralny pt. "Dziadek do orzechów", który odbędzie się 19 marca 2019 roku o godzinie 16.00 w budynku Urzędu Gminy w Kołbieli w sali nr 7., a bezpośrednio po przedstawieniu na warsztaty plastyczne.

      Szczegóły w załącznikach poniżej

      plakat.pdf

      warsztaty.pdf

    • "9 obrazów dla dziewięciolatka" - obraz 2
     • "9 obrazów dla dziewięciolatka" - obraz 2

     • 7 marca gościliśmy po raz drugi panią Martę Dobrowolską – Kierył ze stowarzyszenia „Fala Kultury”, która przeprowadziła z klasą II i III następne zajęcia z cyklu „9 obrazów dla dziewięciolatka”. Tym razem tematem zajęć była „Scena biblijna - obraz z Dobrą Nowiną”, a celem zapoznanie uczniów z przedstawieniem scen biblijnych w sztuce, sposobem przedstawienia narracji obrazem, przekaz treści literackich i uczuć w dziele plastycznym.

      Pierwszym dziełem, które dzieci miały okazję zobaczyć na zajęciach był cykl scen z życia Marii - Absolona Stumme umieszczone na skrzydłach Ołtarza Hamburskiego w Hamburgu. Pani Marta pytała uczniów o to - ile lat mogą mieć te obrazy, gdzie takie obrazy mogły być ustawione, co przedstawiają te sceny oraz co to jest Biblia?

      Dzieci bardzo chętnie odpowiadały i bardzo aktywnie uczestniczyły w dyskusji wypowiadając swoje skojarzenia związane z Biblią.

      Drugi obraz, z którym uczniowie się zapoznali, to płótno Jana Żyznowskiego „Pieta” - wizerunek Marii trzymającej na rękach martwe ciało umęczonego Chrystusa. We wspólnej rozmowie uczestnicy warsztatu ustalili, że obraz jest mało kolorowy, postaci nieco zniekształcone, a cała scena jest bardzo smutna i żałosna.

      Na zakończenie każdy namalował wybraną scenę z omówionego cyklu uwzględniając przede wszystkim w kolorystyce - emocje, jakie towarzyszą namalowanemu wydarzeniu.

       

      Dziękujemy za te zajęcia i z wielką ciekawością czekamy na trzecie spotkanie ;-)

       

    • Zdrowe odżywianie - prezentacja
     • Zdrowe odżywianie - prezentacja

     • W środę – 6 marca mieliśmy okazję wysłuchać bardzo ciekawej prelekcji dotyczącej racjonalnego odżywiania. Pokaz z prezentacją przygotowała i przedstawiła wszystkim uczniom naszej szkoły pani Ewa Jedynak oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych im. Stanisława Staszica w Otwocku. Grupa pod nazwą „Healthy Group” opracowała projekt społeczny, którego celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki nadwagi i otyłości, zapoznanie z aktualną piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej oraz nabycie umiejętności wyboru zdrowych produktów i potraw obecnych na rynku.

      Starsi koledzy zademonstrowali nam, ile cukru zawierają najbardziej popularne i najbardziej lubiane napoje gazowane, a także pokazali jak wygląda „odparowana” cocacola. Uświadomili również, jak ważne jest systematyczne odżywianie, jedzenie warzyw i owoców oraz picie dużej ilości wody. Jednak najbardziej zachęcali nas do wszelkiej aktywności fizycznej, która stanowi podstawę aktualnej piramidy zdrowia.

       

      Dziękujemy pani Ewie Jedynak oraz naszym starszym kolegom za uświadomienie nam, że w 1 litrze coli mieści się aż 25 kostek cukru!!!

      Drodzy Rodzice pamiętajcie, że najlepszym napojem do szkoły dla dzieci jest czysta woda gazowana lub niegazowana yes

    • Koncert zespołu Limbos
     • Koncert zespołu Limbos

     • 27 lutego 2019 roku gościliśmy w naszej szkole zespół Limbos, który odwiedza szkoły i przedszkola prezentując muzykę na żywo. Tematem koncertu, który wpisuje się w tegoroczne kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019 był występ pt. "Pejzaże Muzyki Polskiej w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości". Wysłuchaliśmy znanych polskich utworów, które nawiązywały do wydarzeń z tamtych czasów, ale także współczesnych przebojów. Przy okazji występów Pan Wiesław Miadziółko gorąco zachęcał uczniów do aktywnego udziału w koncercie, stwarzając tym samym serdeczną  atmosferę i uśmiech na twarzach naszych najmłodszych dzieciaków. Koncert mogliśmy obejrzeć dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców. Dziękujemy!

    • Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020
     • Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

     • Informujemy, że w zakładce Rekrutacja zamieszczone zostały obowiązujące dokumenty niezbędne w procesie rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego i uczniów do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce na rok szkolny 2019/2020.

      Przyjmowanie wniosków do oddziału przedszkolnego naszej szkoły rozpoczyna się 1 marca 2019 roku.

       

    • Baśniowe jasełka
     • Baśniowe jasełka

     • Babcie i dziadkowie są szczególnymi osobami w życiu dziecka. Doskonale wie o tym społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce. Zorganizowano tam „Baśniowe jasełka”, jako niespodziankę z okazji Dnia Babci i Dziadka.

      23 stycznia 2019 r. korytarze placówki zapełniły się uśmiechniętymi twarzami starszych osób. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na występy swoich wnucząt. Już w drzwiach witali ich zabawni pastuszkowie, cali w ukłonach i częstujący przybyłych cukierkami. Tego dnia uczniowie przenieśli zebranych gości w czar Bożego Narodzenia. Jednocześnie na scenie pojawiały się postacie z baśni. Wśród aniołów, i przed obliczem św. Józefa oraz Maryi, przemknęli: Czerwony Kapturek, Pinokio, dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, zaczytana mama ze swoimi córeczkami… Atmosferę świąt podkreślały także znane i mniej znane, ale pełne ciepła, kolędy i pastorałki w wykonaniu szkolnego chóru oraz dzieci z klas młodszych. Uwagę przyciągała również piękna zimowa dekoracja z Dzieciątkiem ukrytym w tiulowej bieli. Całości dopełniło gromkie „Sto lat” wyśpiewane z całego serca przez wszystkich bohaterów jasełek oraz życzenia złożone zebranym przez dyrektor szkoły p. Małgorzatę Szostak. Wzruszenie babć i dziadków dało się odczuć także w trakcie wręczania przez wnuki przygotowanych własnoręcznie prezentów. „Przytulasy”, uściski i moc pocałunków od gości były największą nagrodą dla występujących dzieci. Dzięki rodzicom oraz firmie "Esta" z Rudzienka uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Organizatorzy „Baśniowych jasełek” mają nadzieję, że ten wieczór zostanie w pamięci zebranych na długo!

    • Zmiany w planie lekcji
     • Zmiany w planie lekcji

     • Informujemy, że od poniedziałku - 11 lutego 2019 roku nastąpią zmiany w planie lekcji.

      Uprzejmie prosimy o zalogowanie się do dziennika elektronicznego i sprawdzenie planu lekcji dla swojej klasy.

       

    • Ferie zimowe
     • Ferie zimowe

     • Wszystkim uczniom - małym i dużym oraz nauczycielom

      życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych smileysmileysmiley

     • Zaproszenie

     • Dnia 23 stycznia 2019 roku o godzinie 17.00 odbędzie się przedstawienie bożonarodzeniowe "Bajkowe jasełka" dedykowane Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.

      Serdecznie zapraszamy!

      Uczniowie, Nauczyciele, Dyrektor

    • Świąteczne wspomnienia
     • Świąteczne wspomnienia

     • Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok już za nami, ale warto pokazać, co działo się w naszej szkole, w tym pięknym przedświątecznym okresie.

       

      20 grudnia 2018 r. został rozstrzygnięty Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową! Złożono 36 prac, a wiele z nich to były prawdziwe perełki artystyczne. Komisja konkursowa miała bardzo trudny wybór, a oceniając prace brała pod uwagę: staranność wykonania, pomysł, kreatywność, wkład pracy, użyte materiały, a także ogólny wyraz artystyczny. Zgodnie z regulaminem – z każdej z dwóch kategorii wybrano po 3 prace, którym przyznano nagrody główne oraz 6 wyróżnień.

      Kategoria klas 0 – III

      I miejsce: Damian Floriańczyk

      II miejsce: Natalia Michalska

      III miejsce: Amelia Prasuła

      Wyróżnienia: Gracjan Wielgosz, Ewelina Możdżonek, Szymon Legacki

      Kategoria klas IV – VII

      I miejsce: Aleksandra Jedynak

      I miejsce: Karol Ćwiek

      II miejsce: Aleksandra Żołądek

      Wyróżnienia: Adam Bąk, Dawid Floriańczyk, Maciej Więsik.

      Warto podkreślić, że wykonane ozdoby trafiły w formie podarunków do osób starszych i samotnych przebywających w Ośrodku Medi - System NZOZ w Wólce Ostrożeńskiej.

      Fundatorem nagród była Rada Rodziców.

      Laureatom konkursu serdecznie GRATULUJEMY !

      Wszystkim zaś, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy i zapraszamy już za rok do kolejnego, podobnego wydarzenia!

      21 grudnia 2018 r. zakończył się również świąteczny konkurs wiedzy o sporcie „Bombkowe zagadki”, którego celem była promocja sportu i świąteczna zabawa.

      Konkurs polegał na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na pytania zawarte w karcie konkursowej. Uczniowie mieli wykazać się wiedzą o sportowcach, dyscyplinach sportowych oraz przepisach gier zespołowych. Podpowiedzią były zdjęcia umieszczone na bombkach choinkowych, które znajdowały się na szkolnej dekoracji świątecznej. Podczas rozwiązywania zadań dzieci mogły korzystać z różnych źródeł informacji.

      W zabawie wzięło udział 23 uczniów z klas IV - VIII. Jednak prawidłowych odpowiedzi na wszystkie pytania udzieliło tylko 6 uczestników. Spośród nich pani dyrektor Małgorzata Szostak wylosowała dwie, które otrzymały nagrody główne (piłkę do siatkówki i rakietki do tenisa stołowego). Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali świątecznymi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

      Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

    • "9 obrazów dla dziewięciolatka" - obraz 1
     • "9 obrazów dla dziewięciolatka" - obraz 1

     • 17 stycznia rozpoczęliśmy w naszej szkole cykl warsztatów " 9 obrazów dla dziewięciolatka", które zostały pomyślane, jako uzupełnienie edukacji artystycznej prowadzonej w klasie III. Ze względu na małą liczebność klasy III do zajęć zakwalifikowała się również klasa II.  Cykl składa się z pięciu spotkań, a ich celem jest zapoznanie uczniów z najbardziej popularnymi tematami malarskimi, pokazanie ich uniwersalności, ale także różnorodności przedstawienia tego samego tematu u różnych twórców. Promowane będzie malarstwo polskie, a każde z przedstawionych dzieł znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

      Pierwsze spotkanie za nami :)

      Dzieci rozmawiały o portretach przyglądając się dwóm autoportretom: Mieczysława Szczuki i Aleksandry Bilińskiej - Bohdanowicz. Uczniowie rozmawiali z prowadzącą - Martą Dobrowolską - Kierył o tym, po co tworzy się portrety i przygotowali własne, postępując według określonych reguł. W trakcie dyskusji  dowiedziały się, że dzieło sztuki, to nie tylko estetyczny przedmiot, ale także cenne źródło informacji.

      Scenariusze do zajęć napisali pracownicy działu edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie, a dzięki temu, że projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów związanych z ich przeprowadzeniem. Projekt realizuje Stowarzyszenie Fala Kultury z Warszawy.

    • Dzień otwarty
     • Dzień otwarty

     • Szanowni Rodzice!

      Zbliża się czas wystawiania ocen za pierwsze śródrocze roku szkolnego 2018/2019. 

      Zapraszamy Państwa na dzień otwarty, który odbędzie się tradycyjnie w sali gimnastycznej naszej szkoły w piątek - 18 stycznia 2019 roku. Wychowawcy, nauczyciele oraz dyrektor będą udzielać wszelkich informacji w godzinach 17.00 - 19.00.

      Zapraszamy!

       

     • Życzenia świąteczne

     • Z okazji świąt Bożego Narodzenia przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy,

      kierujemy płynące z serca życzenia radosnych, spokojnych świąt oraz pomyślności

      w nadchodzącym Nowym Roku.

      Społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce

    • "Idą święta - nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj"
     • "Idą święta - nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj"

     • Nasza szkoła dołączyła do realizacji projektu Fundacji Dbam o Mój Z@sięg pt. “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, który rozpoczął się 13 listopada 2018 roku i potrwa do końca grudnia 2018 roku. Dołączając do projektu:

      (1) zamówiliśmy przygotowane przez Fundację kartki i rozdamy je dzieciom celem napisania życzeń świątecznych wspólnie ze swoimi rodzicami;

      (2) dołączymy do przeglądu plastycznego na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.

      Celem kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

      Szczegóły akcji

      Dla rodziców

       

    • Informacja
     • Informacja

     • Informujemy, że Jasełka połączone ze Świętem Babci i Dziadka odbędą się 23 stycznia 2019 roku. Zapraszamy wszystkich po Nowym Roku.

    • Konkurs układania kostki Rubika
     • Konkurs układania kostki Rubika

     • W środę 05.12.2018 r. odbył się pierwszy szkolny konkurs,,Układanie kostki Rubika”.

      Pomysł powstał z inicjatywy nauczyciela matematyki p. Renaty Matosek.

      Do rywalizacji przystąpiło dziewięciu ochotników. O sukcesie decydował czas ułożenia jednej ściany lub całej kostki. Dzięki konkursowi w szkole odkryliśmy nowe talenty. Mamy nadzieję, że ,,Układanie kostki Rubika” stanie się tradycją szkoły.


      Zwycięzcami zostali:

      w kategorii klas III-IV(jedna ścianka)
      I miejsce – Adam Bąk z kl.IV

      II i III miejsca nie przyznano

      w kategorii klas V-VIII(jedna ścianka)
      I miejsce – Łukasz Nalazek z kl.V
      II miejsce – Damian Więsik z kl.VI

      III miejsce – Dawid Floriańczyk z kl.V

      w kategorii klas V-VIII(cała kostka)

      I miejsce – Rafał Żołądek z kl.V

      II i III miejsca nie przyznano