• 1 czerwca - Dzień Patrona i Dzień Dziecka

     • 1 czerwca 2023 roku- dzień z pozoru zwykły, a jednak w naszej szkole przejdzie do historii. Otóż tego właśnie dnia obochodziliśmy dwa ważne dla nas święta- Dzień Patrona- ks. Jana Twardowskiego i Dzień Dziecka - czyli święto nas wszystkich.

      Rozpoczęliśmy od quizu , którego tematem było przede wszystkim życie ks. Jana.

      Następnie każda klasa dostała zadanie narysowania kredą na chodniku dużego portretu naszego Patrona, co wszystkim sprawiło wiele satysfakcji. Nasze prace można do pierwszego deszczu obejrzeć na placu za szkołą.

      Później uczniowie i nauczyciele zostali podzieleni na drużyny i przystąpili do rywalizacji w stacjach zadaniowych, które polegały na wykonaniu zadania sportowego.

      Atrakcją, która dostarczyła wszystkim dużo zabawy i emocji była kąpiel w pianie, którą zapewniła nam Ochotnicza Straż Pożarna w Kołbieli. Działo się wtedy, oj działo :D

      Słodkim zakończeniem dnia były lody ufundowane przez rodziców.

      To było cudowne świętowanie. Na twarzach tych małych i tych dużych gościł uśmiech zadowolenia, a pogoda cały czas nas rozpieszczała.

     • Mistrzowie siatkówki!

     • Okazuje się, że jesteśmy mistrzami w kolejnej dyscyplinie sportowej.

      Miło nam poinformować, że reprezentacja naszej szkoły zajęła PIERWSZE miejsce w Gminnym Turnieju Siatkówki Szkół Podstawowych.

      Organizatorem zawodów był Kompleks Sportowo – Rekreacyjny w Kołbieli.

      Dziewczęta i chłopcy z kl. VIII i VI podczas rozgrywek pokonali drużyny ze szkół podstawowych z Kątów, Kołbieli i Rudzienka.

      Naszym zawodnikom oraz nauczycielce wychowania fizycznego serdecznie gratulujemy!

     • Warszawskie legendy!

     • W piękny słoneczny dzień 16 maja najmłodsza część naszej społeczności szkolnej, czyli dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-3 wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Tematem przewodnim były legendy warszawskie, o których bardzo ciekawie opowiadała pani przewodnik. Dzieci wysłuchały legendy o duchu Barbary Radziwiłłówny, o pękniętym dzwonie na Kanonii, o kamiennym niedźwiedziu, o bazyliszku i oczywiście legendy o warszawskiej syrence. Wszystkie dzieci z uwagą słuchały ciekawych opowieści popartych pomnikiem kamiennego niedźwiedzia, miedzianego dzwonu, zawieszką z bazyliszkiem i pomnikiem Warszawskiej Syrenki  - symbolu Warszawy.
      Po spacerze po Starym Mieście dzieci miały zaplanowaną wizytę w najsłynniejszej pracowni czekolady w Warszawie, którą założył Emil Wedel. Po kubeczku ciepłej czekolady, przyszedł czas na warsztaty zdobienia pierników białą płynną czekoladą. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowanie ozdobiły swoje dwa ciasteczka, by potem zabrać je do domu i pochwalić się rodzicom. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w sieciowej restauracji Kentucky Fried Chicken.
       

     • Szkolny tydzień życzliwości

     • Zainspirowani szczególnym dniem – Światowym Dniem Życzliwości - w dniach 8-12 maja br. przeżywaliśmy w naszej szkole Tydzień Życzliwości. Głównym celem akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski było zwrócenie szczególnej uwagi na jedną z kluczowych kompetencji osobistych, czyli empatię.  Przyświecało nam hasło: „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe!”. Osiągnięcie założonego celu wymagało podjęcia przez uczniów i nauczycieli różnych działań.

      Poniedziałek był dniem uprzejmości. Tego dnia wszyscy pamiętali o czarodziejskich słowach: proszę, dziękuję, przepraszam. Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w „Grze szkolnej”, której celem było odszukanie kopert z wyrazami składających się na hasła promujące życzliwość, tolerancję i przyjaźń, ukrytych w różnych zakamarkach szkoły  (z wyłączeniem sal lekcyjnych). Hasła należało ułożyć z rozsypanki wyrazowej, przykleić na kartkę i umieścić je ich na korytarzu. Wygrali  uczniowie klasy VII, którzy bardzo zaangażowali się w zabawę i znaleźli wszystkie koperty. W nagrodę otrzymali pamiątkowy dyplom.

      Wtorek nazwaliśmy dniem uśmiechu. Zadaniem dzieci było uśmiechnięcie się nawet do tych osób, których nie lubią. Uczniowie klas 0 – II wykonali na żółtej kartce z bloku technicznego buźki/ emotikonki z uśmiechniętymi, zadowolonymi minkami i rozwiesili je na terenie szkoły. Klasa III pokazała swój talent plastyczny i wykonała  plakat – CECHY DOBREGO PRZYJACIELA, którym ozdobiła drzwi swojej sali. Na korytarzu szkolnym zrobiło się bardzo radośnie.

      Każdy lubi usłyszeć komplement, dlatego dniem miłych słówek była środa. Uczniowie klas IV – VI wykonali plakaty pod hasłami: ŻYCZLIWOŚĆ, TOLERANCJA, PRZYJAŹŃ  i umieścili je na drzwiach do klas lekcyjnych. Były one promocją ważnych cech człowieka, które wpływają pozytywnie na relacje rówieśnicze i ułatwiają znalezienie przyjaciela.

      Czwartek upłynął pod hasłem koleżeństwa i szacunku. W tym dniu zachęcaliśmy do rozmowy ze wszystkimi kolegami. Mile widziane były także słodkości, którymi dzieliliśmy się z różnymi osobami. Wychowawcy klas poprowadzili pogadankę na temat przemocy w szkole. Ważne informacje można było również znaleźć na gazetce informacyjnej umieszczonej na korytarzu szkolnym.

      W piątek wybraliśmy 9 ŻYCZLIWYCH. Uczniowie wytypowali po jednej osobie z klasy, która cieszy się uznaniem kolegów i jest wzorem do naśladowania. Wybrani uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami podczas apelu. W tym dniu przyszliśmy do szkoły w niebieskich strojach, które były symbolem przyjaźni.

      NAJŻYCZLIWSI W NASZEJ SZKOLE:

      Klasa „0” – Marysia J.

      Klasa I – Iga,

      Klasa II – Lenka,

      Klasa III – Szymon,

      Klasa IV – Jakub,

      Klasa V – Amelka,

      Klasa VI – Michał,

      Klasa VII – Kacper,

      Klasa VIII – Tomek.

      Gratulujemy!

      Mamy nadzieję, że podjęte działania przyniosły oczekiwane rezultaty. Życzymy, aby życzliwość i empatia były z nami każdego dnia, a pozytywne nastawienie do świata i innych ludzi dawało radość.

      Cała galeria

     • Wycieczka szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec”

     • Uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Człekówce i klas siódmych Szkoły Podstawowej w Kołbieli  12 maja 2023 roku wzięli udział w wycieczce - szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec”.

      W pierwszej kolejności udaliśmy się do Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego, które było szkołą bohaterów książki. Tu rozpoczęła się przyjaźń Alka (Aleksego Dawidowskiego), Rudego (Jana Bytnara) i Zośki (Tadeusza Zawadzkiego). Tam pobierali naukę i należeli do drużyny harcerskiej „Stara Pomarańczarnia”, gdzie zdobyli wyśmienite wykształcenie i nauczyli się, jak być dobrym Polakiem.

      Następnie udaliśmy się na Al. Szucha do Muzeum Walki i Męczeństwa - dawnej siedziby Gestapo. Tu torturowano i męczono Polaków, tutaj również przesłuchiwany był „Rudy” - jeden z bohaterów książki. Obejrzeliśmy cele, w których na ścianach widniały napisy świadczące o męstwie i patriotyźmie przetrzymywanych tu ludzi.

      Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się na spacer po Warszawie. Poszliśmy pod pomnik Mikołaja Kopernika, gdzie miało miejsce usunięcie niemieckiej tablicy przez „Alka”. W oddali widzieliśmy gmach galerii „Zachęta”, gdzie chłopcy zdjęli niemieckie flagi. Zatrzymaliśmy się przed Grobem Nieznanego Żołnierza i ruszyliśmy ulicą Długą i Bielańską do pasażu Simonsa. To tu odbyła się „Akcja pod Arsenałem”, którą poprowadziła Grupa Szturmowa Szarych Szeregów. Odbito „Rudego” i 25 innych więźniów, którzy byli przewożeni z Al. Szucha na Pawiak.

      Po krótkiej wycieczce autokarem udaliśmy się do Muzeum na Pawiaku. Obejrzeliśmy niemiecki areszt, gdzie przetrzymywano tam więźniów w okropnych warunkach. Odsłuchanie w tym miejscu nagranych grypsów głęboko zapadło nam w pamięci.

      Ostatnim z odwiedzionych przez nas miejsc był Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Pełni zadumy przemierzaliśmy Aleję Zasłużonych, na której spoczywają walczący w batalionie „Zośka”.

      Wycieczka na długo pozostawi w nas niezapomniane wrażenia i przeżycia. Poszerzyła wiedzę dotyczącą okresu II wojny światowej i przybliżyła postacie powieści Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”.

                                                       

                                                                                                                               Beata Badurek

     • Zaproszenie do udziału w konkursie fotograficznym Rzecznika Praw Dziecka

     • Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, w które każdy powinien być szczęśliwy. A co może nam dać więcej radości niż wspaniała zabawa z przyjaciółmi? Każda chwila spędzona z przyjacielem czy przyjaciółką jest warta zapamiętania i uwiecznienia. Dlatego Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak z okazji Dnia Dziecka ogłasza konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży z całej Polski.

      Weźcie swoje aparaty fotograficzne lub smartfony i zróbcie zdjęcie przyjaźni. To mogą być wesołe zabawy na podwórku czy wspólne chwile z kolegami i koleżankami z klasy. Albo niezwykłe spotkanie z czworonożnym przyjacielem. Sfotografujcie je i wyślijcie nam!

      Dzieci i młodzież zainteresowane udziałem w konkursie powinny do dnia 26 maja 2023 r. roku włącznie zgłosić swój udział, przesyłając – z pomocą rodzica/opiekuna prawnego – wypełniony formularz zgłoszenia oraz zdjęcie wraz z imieniem i nazwiskiem autora, i informacją o kategorii wiekowej – na adres email: konkurs@brpd.gov.pl. 

      Szczegóły i regulamin dostępny jest TUTAJ

       

     • Sukces sportowy naszych uczniów

     • Kolejne zawody sportowe już za nami. Tym razem uczniowie kl. VI-VIII wzięli udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych, który odbył się 18 kwietnia 2023 r. w Kołbieli.

      Organizatorem imprezy był Kompleks Sportowo – Rekreacyjny Gminy Kołbiel. Rozgrywki odbyły się w kategorii dziewcząt i chłopców.

      Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zdobyła PIERWSZE miejsce, natomiast chłopcy wywalczyli DRUGĄ lokatę!!!

      Wszystkim składamy serdeczne gratulacje, a dla Pani Haliny Rżysko ogromne brawa, za przygotowanie szkolnej reprezentacji do zawodów!

       

     • Wielki sukces naszych uczennic

     • Dnia 20 kwietnia nasze uczennice z klasy VIII Aleksandra, Aleksandra i Aleksandra zdobyły drugie miejsce na finale wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

      Świetnie poradziły sobie na części teoretycznej, która dotyczyła wiadomości z zakresu parków krajobrazowych województwa mazowieckiego oraz ogólnej wiedzy o ptakach, a także na części praktycznej polegającej na rozpoznawaniu na zdjęciach gatunków ptaków różnych siedlisk.
      Serdecznie gratulujemy!!!

      Gratulacje także dla nauczyciela p. Jolanty Górki, która z wielkim zaangażowaniem przygotowywała dziewczyny do każdego etapu konkursu! Brawo!!!

      Szczegółowe wyniki i relacja fotograficzna na stronie

      https://parkiotwock.pl/.../wyniki-etapu-wojewodzkiego.../

      Zdjęcia: żródło fot. P. Fabiański, arch. MZPK

     • Pierwszy dzień wiosny

     • W polskich szkołach  21 marca, to wyjątkowa data w kalendarzu. Uczniowie czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób.

      W naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny świętowaliśmy 23 marca. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego podjęto różne działania. Na tablicy ściennej pojawiła się dekoracja okolicznościowa. Uczniowie klas starszych wcielili się w rolę nauczycieli i w ciekawy sposób poprowadzili lekcje. Każda klasa przygotowywała wiosenne stroje w żółto-zielonych barwach. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. Wszystkim dużo radości sprawiło wyjście na świeże powietrze i pieczenie kiełbasek przy ognisku.

      Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom.

     • 46. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"

     • 46. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka" w etapie gminnym okazał się dla naszych uczennic dużym sukcesem. Anastazja z klasy I zdobyła 3 miejsce w kategorii klas 1-3 , a Amelia z klasy V - 2 miejsce w grupie uczniów klas IV- VI.
      Laureatkom składamy serdeczne gratulacje, a pozostałym uczniom życzymy zaangażowania w przyszłej edycji konkursu. Jak widzicie, warto!

     • Potrójny sukces naszych uczniów na forum Gminy

     • W Gminno-Szkolnym Turnieju Tenisa Stołowego zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołbieli oraz Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce nasi uczniowie zdobyli trzy pierwsze miejsca!!!

      W kategorii dziewcząt, chłopców oraz jako szkoła nie mieliśmy sobie równych :)

      Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz ogromne brawa dla nauczyciela wychowania fizycznego za przygotowanie uczniów oraz współorganizację turnieju!

      Jesteśmy dumni z naszych sportowców!!!

       

     • 80. rocznica operacji “Stock” w Karpiskach

     • Uczniowie Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce wzięli udział w obchodach 80. rocznicy operacji “Stock”, która odbyła się w Karpiskach przy pomniku Lotników. Marmurowa tablica z 2005 r. upamiętnia zrzut, do którego doszło w ramach operacji „Stock”. Sześcioosobowa załoga 138 dywizjonu specjalnego RAF zrzuciła w rejonie Karpisk zasobnik z bronią, amunicją i sprzętem sabotażowym. Ze spadochronem wyskoczyło także czterech cichociemnych.

      Jako szkolna społeczność dbamy o miejsca pamięci narodowej, które upamiętniają postaci i wydarzenia znaczące dla dziedzictwa Narodu i Państwa Polskiego.

     • Obchody Dnia Kobiet

     • Szkolne obchody Dnia Kobiet zorganizował w naszej szkole Samorząd Uczniowski. Zabawa polegała na wyborze SUPER Dziewczyny z klas 4-8.

      Ten zacny tytuł można było zdobyć dopiero po wykonaniu trzech zadań - obieranie ziemniaków, zamiatanie śmieci oraz zaśpiewanie piosenki.

      Jury złożone z męskiej części uczniów wyłoniło SUPER DZIEWCZYNĘ, a tytuł ten otrzymała NATALIA z klasy 6.

      Wszystkim kandydatkom gratulujemy reprezentowania swoich klas w obchodach Dnia Kobiet.

      Pamiętajcie, że tytuł był tylko jeden, ale wszystkie jesteście wyjątkowe i SUPER <3

     • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

     • Miło nam poinformować, że dnia 9 marca 2023 r. odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Najlepsi uczniowie z klas V- VIII  walczyli o zajęcie najwyższego miejsca w zawodach. W rozgrywkach wzięło udział 16 zawodników (8 chłopców i 8 dziewczynek).

      Wyniki zawodów.

      Kategoria dziewcząt:

      I miejsce – Aleksandra W. z kl. VIII

      II miejsce – Julia  z kl. VIII

      III miejsce – Milena z kl. VI

       

      Kategoria chłopców:

      I miejsce – Jan z kl. VIII

      II miejsce – Michał z kl. VIII

      III miejsce – Kacper z kl. VI

      Najlepsi zawodnicy zawodów zostali nagrodzeni pucharami ufundowanymi przez Radę Rodziców, a pozostali  uczestnicy rozgrywek otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyła pani dyrektor Małgorzata Szostak.

      Gratulujemy!

     • Potwierdzenie woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego

     • Szanowni Rodzice,
      Informujemy, że w terminie 7-10 marca 2023 roku rodzice dzieci/kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego w naszej szkole składają pisemne potwierdzenie woli.

      Dokument można pobrać z zakładki ---> Uczniowie i rodzice ---> Dla Rodziców ---> Rekrutacja

     • Turniej Szachowy w Kołbieli

     • Dzisiaj reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Szachowym, który zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołbieli. To nasz pierwszy turniej w tej dziedzinie, więc i wyników wysokich nie osiągnęliśmy, ale w myśl sentencji, że trening czyni mistrza, mamy nadzieję na lepsze rezultaty już za rok 😊